خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

Alireza22

کاربر سایت
Jul 5, 2018
18
سلام.دوستان من یه مشکلی داشتم اگه میشه کمکم کنید.
من تلوزیون سونی مدل x9000h دارم و همینطور ps4pro.مشکلم اینه که وقتی تو بازی تنظیمات hdr روشن میکنم کیفیت تصویر به جای اینکه بالاتر بره پایینتر میاد و رنگها مرده تر میشه.جوری که وقتی تو بازی تنظیمات hdr خاموش میکنم ‌کیفیت تصویر بالاتر میره.به تازگی دیدم که وقتی تو بازی تنظیمات hdr روشن میکنم تنظیمات رنگ از RGB به yuv420 تغییر میکنه مشکل از چیه
تو قسمت sound and screen رفتم دیدم این پیغامو نوشته
Color format
Yuv422(hdr)
When displaying 4k hdr content at 60hz the colour format will be yuv422 or yuv420 instead of RGB due to hdmi 2.0 transfer speed limitations

PooyaGH

کاربر سایت
Oct 19, 2011
349
من تلوزیون سونی مدل x9000h دارم و همینطور ps4pro.مشکلم اینه که وقتی تو بازی تنظیمات hdr روشن میکنم کیفیت تصویر به جای اینکه بالاتر بره پایینتر میاد و رنگها مرده تر میشه.جوری که وقتی تو بازی تنظیمات hdr خاموش میکنم ‌کیفیت تصویر بالاتر میره.به تازگی دیدم که وقتی تو بازی تنظیمات hdr روشن میکنم تنظیمات رنگ از RGB به yuv420 تغییر میکنه مشکل از چیه
Color format
Yuv422(hdr)
When displaying 4k hdr content at 60hz the colour format will be yuv422 or yuv420 instead of RGB due to hdmi 2.0 transfer speed limitations

خودش نوشته ديگه به خاطر محدوديت hdmi نسخه ٢ كه rgb full رو ساپورت نميكنه توي فوركي اچ در ار. كلا اچ دي ار رنگ و لعاب ش از اس دي ار كمتره و در واقع رنگ ها طبيعي تر هست تا كارتوني و غليظ.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alireza22

کاربر سایت
Jul 5, 2018
18
خودش نوشته ديگه به خاطر محدوديت hdmi نسخه ٢ كه rgb full رو ساپورت نميكنه توي فوركي اچ در ار. كلا اچ دي ار رنگ و لعاب ش از اس دي ار كمتره و در واقع رنگ ها طبيعي تر هست تا كارتوني و غليظ.

Sent from my iPhone using Tapatalk
درسته دوست عزیز ولی توقع داشتم تو حالت hdr کیفیت تصویر بهتر بشه.جوری هست که وقتی تو بازی مثل red dead 2 حالت hdr روی on قرار میدم اثلا کیفیت تصویر و رنگها پایینتر میاد و زشت میشه.و من حالت hdr خاموش میکنم و بازی میکنم چون کیفیت و رنگها بهتر میشه

• Like
Reactions: ps3_360_wii

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,494
نام
مهدی
رفقا لطفا جواب بدید این مانتیور برای پلی استیشن پرو جواب میده؟؟

مانیتور ایسوس مدل VP28UQG سایز 28 اینچ​

آخرین ویرایش:

comil2021

کاربر سایت
Apr 9, 2021
243
تلویزیون های سال 2022 سونی در نمایشگاه CES 2022 معرفی شدند

1.jpg

تلویزیون کیودی اولد QD-Oled

سونی همانند سامسونگ در سال 2022 تلویزیون کیودی اولد را روانه بازار می کند. کیودی اولد به صورت ترکیبی از فناوری اولد و کیولد می باشد. در آن هم روشنایی و هم کنتراست و هم نمایش رنگ مشکی بالا بوده و می تواند رقیبی برای اولد و یا کیولد به تنهایی باشد. شما می توانید مقایسه تلویزیون اولد و کیودی اولد را در مقاله زیر مطالعه کنید:

تلویزیون مینی ال ای دی mini LED

مینی ال ای دی هم توسط سونی و هم توسط شرکت های کره ای مانند سامسونگ و ال جی استفاده شده است. مینی ال ای به صورت لامپ های مینی می باشد که اندازه آن ها بسیار کوچکتر از لامپ های LED می باشد و تعداد آن ها بسیار بیشتر لامپ های LED می باشد. روشنایی تلویزیون مینی ال ای دی به نسبت تلویزیون ال ای دی بیشتر می باشد.

تلویزیون های 8k سونی 2022

تلویزیون Z9K سونی تنها تلویزیون مینی ال ای دی Mini LED، با رزولوشن 8K می باشد. این تلویزیون کیفیت تصویر را با فرکانس 120 هرتز ارائه می دهد. حالا که این تلویزیون پورت HDMI ورژن 2.1 را دارد و سونی امسال از VRR پشتیبانی می کند اما کیفیت تصویر 8K در نرخ 60 فریم انتقال داده می شود چون ظرفیت HDMI 2.1 برای 8K برابر با 60 فریم و برای 4K برابر با 30 فریم می باشد. با این حال محتوای 8K اگر موجود باشد با این تلویزیون در نرخ 60 فریم انتقال داده شده و نمایش داده می شود. ضمنا تلویزیون Z9K در اندازه 75 اینچ و 85 اینچ موجود خواهد بود.

sony-lineup-hero.jpg

تلویزیون های پرچـــــــــــــــمدار سونی 2022

تلویزیون A95K یک تلویزیون با فناوری کیودی اولد QD-OLED می باشد و فرکانس تصویر 120 هرتز را دارد و رزولوشن این تلویزیون 4K می باشد. این تلویزیون از فوق العاده ترین تلویزیون بازار خواهد بود. در بالا به این فناوری یعنی کیودی اولد اشاره کرده ایم. تلویزیون A95K دارای پورت HDMI 2.1 بوده و کیفیت 4K را در نرخ 120 هرتز نمایش می دهد. این تلویزیون هم قابلیت VRR را دارد و سونی آن را Auto HDR نام نهاده است. تلویزیون A95K در اندازه های 55 اینچ و 65 اینچ تولید شده است و موجود خواهد بود.

تلویزیون A90K و A80K دو تلویزیون اولد سونی در سال 2022 می باشند که جایگزین تلویزیون های 2021 سونی یعنی مدل های A90J و A80J شده اند. تلویزیون A90J در اندازه 42 اینچ و 48 اینچ و تلویزیون A90K در اندازه 55 اینچ،65اینچ و 77 اینچ تولید خواهد شد و در اختیار کاربران قرار می گیرد. این تلویزیون های هم همانند سری های رده بالا مانند سری مینی ال ای دی و سری کیودی اولد دارای 120 هرتز و رزولوشن 4K و همچنین قابلیت VRR خواهند بود. در ضمن انتظار می رود. تلویزیون A90K برای گیمینگ بسیار مورد استقبال قرار گیرد.

سایر تلویزیون های معرفی شده سونی 2022

تلویزیون X95K سونی با رزولشون 4K و فناوری مینی ال ای دی می باشد. این تلویزیون در اندازه های 65 اینچ، 75 اینچ و 85 اینچ در اختیار کاربران قرار می گیرد. فرکانس تصویر 120 هرتز، قابلیت های VRR و.. از قابلیت های این تلویزیون می باشد. به نظر با توجه به قیمت متناسب آن از پر فروش ترین های سونی مینی ال ای باشد.

تلویزیون X90Kسونی با فناوری Full Array LED، تلویزیون سونی X85K با فناوری نورپردازی مستقیم یا Direct LED و همچنین تلویزیون سونی X80K با فناوری نورپردازی مستقیم Direct LED از تلویزیون های ال ای دی سونی می باشند. تلویزیون X90K و تلویزیونX85K دارای نرخ نوسازی تصویر 120 هرتز می باشند ولی تلویزیون X80K دارای نرخ نوسازی 60 هرتز می باشد. قابلیت VRR در تلویزیون های X90K و X85K موجود است اما تلویزیون X80K این قابلیت را ندارد.

منبع : دنیس

Adroit

کاربر سایت
Oct 9, 2008
805
نام
سپهر
rtings.com/tv/reviews/sony/x950h

rtings.com/tv/reviews/samsung/q90-q90t-qled

rtings.com/tv/reviews/samsung/qn90a-qled

از این سه تا کدومش برای سریال دیدن و یکم گیم بهتره
بیشتر سریال نگاه میکنم تا بازی

mehran

کاربر سایت
Jul 16, 2006
809
نام
Wander
سلام بچه ها
الان مانیتوری که از FreeSync - AMD پشتیبانی میکنه فقط برا استفاده کیس و گارت گرافیک تاثیر گذاره یا برای PS4 و XBOX Series S هم تاثیری میزاره ؟
تو رنج قیمت 7-8 تومان چی پیشنهاد میکنید ؟

comil2021

کاربر سایت
Apr 9, 2021
243
rtings.com/tv/reviews/sony/x950h

rtings.com/tv/reviews/samsung/q90-q90t-qled

rtings.com/tv/reviews/samsung/qn90a-qled

از این سه تا کدومش برای سریال دیدن و یکم گیم بهتره
بیشتر سریال نگاه میکنم تا بازی

هر سه تلویزیون های خوبی هستند . برای فیلم و سریال و Game... X950H عالیه .

soorena

کاربر سایت
Nov 9, 2009
2,678
نام
علی
دوستان یه تی وی مناسب برای کنسول میخوام ترجیحا سامسونگ یا سونی چه مدلی رو پیشنهاد میدین؟
البته سوال اصلی اینجاست که از کجا باید تهیه کنیم چون تو فروشگاههای اینترنتی خبری نیس فقط ایرانی دارن
ممنون میشم راهنمایی کنین

amircloop

کاربر سایت
Dec 29, 2012
554
نام
علی
Color format
Yuv422(hdr)
منم یه سونی x8000داشتم دقیقا مشکل شما روداشتم اچ دی ار روشن میکردم کیفیت خیلی بد میشد فکر کنم بخاطر پنل تی وی هم باشه ips بود .الان یه tu8000سامسونگ گرفتم پنل va عالی هست راضیم

comil2021

کاربر سایت
Apr 9, 2021
243
دوستان یه تی وی مناسب برای کنسول میخوام ترجیحا سامسونگ یا سونی چه مدلی رو پیشنهاد میدین؟
البته سوال اصلی اینجاست که از کجا باید تهیه کنیم چون تو فروشگاههای اینترنتی خبری نیس فقط ایرانی دارن
ممنون میشم راهنمایی کنین

بودجه رو مشخص کنید تا دوستان بهتر راهنمایی کنند .

چند تا سایت بانه ای معتبر هست که میشه خرید کرد جستجو کنید .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر