خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,906
پس اگه من پولم به سونی 40 اینچ نرسه بنظرتون سایز 32 اینچش رو بگیرم که فول اج دی نیست؟
استفاده ام واسه پلی 4 بازی کردن هست
اما میدونم که افت کیفیت پیدا میکنه 720p واسه پلی 3 مناسب بود همونطور که 4k واسه پلی 5 لازمه

ما یک تلوزیون ال جی 42 اینچ داشتیم گارانتی دار (احتمالا مونتاژ ایران) که فکر کنم سال 94 گرفته بودیمش چهارماه پیش صفحه اش سوخت اشتباهی که کردیم بجای تعمیر که 1 تومن خرجش بود گفتیم بفروشیمش یدونه نو بگیریم
چون فاصله چشممون با تلوزیون حدودا 2 و نیم متره تا 3 متره گفتیم کوچکتر بگیریم
یه 32 اینچ دوو گرفتیم!!!
کیفیتش واقعا افتضاح و داغون تنظیماتش بسیار ساده طوری که نمیشد نور (backlight) تلوزیون رو تنظیم کرد!!! کنتراست و روشنایی رو میشد ولی شدت نور لامپ هارو خیر

تلوزیون ال جی که داشتیم کیفیتش اوکی بود فقط تنها مشکلی که من تو بازی ها داشتم این بود که مثلا نور تلوزیون رو تنظیم میکردم روی یک مقداری اگر محیط بازی روشن بود مثلا لامپ داشت یا نور خورشید بود تصویر به خوبی دیده میشد اما آگه توی بازی شب میشد و یا وارد جای تاریک میشدم باید نور تلوریون رو زیاد میکردم مگرنه هیچ چیز دیده نمیشد همین برای خودش دردسر داشت و اگر کلا نور تلوزیون رو زیاد میزاشتم اگه محیط بازی روشن بود چشمم رو اذیت میکرد شدت نور
تلویزیون های چینی (بجز شیائومی ) و این ایرانی ها همشون مثل هم هستن و ارزش خرید ندارن
تلویزیون های ارزون قیمت نور پنل و کنتراست کلا ضعیفی دارن و برای گیم مناسب نیستن

بنظر من اگر دنبال گیم زدن هستی و بودجه هم محدوده مانیتور 24 اینچی بگیر ( مثلا خودم مانیتور ایسوس دارم و راضیم )
در مورد تلویزیون هم وقتی بودجتون به 40 نمیرسه دیگه مجبورید 32 بگیرید راه دیگه ای هم مگه دارید !!!!

• Like
Reactions: mrhdir

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,906
دوستان یکی از آشناها تلویزیون 75 اینچ سونی 9000H گرفته چند ساعتی باهاش کار کردم
تلویزیون از هر لحاظ کاملی هست کیفیت تصویر و شفافیت عالی و موشن و کنتراست قابل تحصین اما و اما نور پنلش برای HDR در گیم کمه و قابل مقایسه با 9500 نیست
بشخصه اصلا برای گیم توصیه نمیکنم اگر بخرید ممکنه پشیمون بشید ولی برای دیدن شبکه های تلویزیونی عالیه
از اونجایی که بازیهای PS5 همون 60 فریم و 4K هست پیشنهادم اینه 9500H تهیه کنید

آخرین ویرایش:

BFG 9000

کاربر سایت
Aug 25, 2011
341
نام
امید
دوستان یکی از آشناها تلویزیون 75 اینچ سونی 9000H گرفته چند ساعتی باهاش کار کردم
تلویزیون از هر لحاظ کاملی هست کیفیت تصویر و شفافیت عالی و موشن و کنتراست قابل تحصین اما و اما نور پنلش برای HDR در گیم کمه و قابل مقایسه با 9500 نیست
بشخصه اصلا برای گیم توصیه نمیکنم اگر بخرید ممکنه پشیمون بشید ولی برای دیدن شبکه های تلویزیونی عالیه
از اونجایی که بازیهای PS5 همون 60 فریم و 4K هست پیشنهادم اینه 9500H تهیه کنید
سایز های کوچکتر پرنور تر به نظر نمیان؟ من ۵۵ دیدم از نزدیک نورش تو دمو خوب بود

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,193
نورش کاملا مناسبه و استاندارد های لازم رو برای اچ دی ار داره....هر کی هر چی داره میگه همون بهترینه....نور این دو مدل رو باید کنار هم اونم تو اتاق کاملا تاریک باید بزاری تا شاید متوجه بشی......حالا این دوستمون نمیدونم چه حوری با یک نگاه متوجه شده!!!!

• Like
Reactions: BFG 9000

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,906
دمو رو که اصلا ملاک قرار ندید که نور در نهایت خودش قرار داره حتی فیلم های 4K تبلیغاتی که در مغازه ها میبینید هم در نظر نگیرید
من در حالت استاندارد رو گفتم
سایز هم ربطی به روشنایی پنل نداره
اما مشکل دیگه ی 9000H رفلکس نور هست یعنی جایی که نور آفتاب بیفته در اتاق یا نور لوستر در شب بخاطر اینکه نور پنل زیاد نیست واقعا بیننده رو اذیت میکنه

• Like

BFG 9000

کاربر سایت
Aug 25, 2011
341
نام
امید
دمو رو که اصلا ملاک قرار ندید که نور در نهایت خودش قرار داره حتی فیلم های 4K تبلیغاتی که در مغازه ها میبینید هم در نظر نگیرید
من در حالت استاندارد رو گفتم
سایز هم ربطی به روشنایی پنل نداره
اما مشکل دیگه ی 9000H رفلکس نور هست یعنی جایی که نور آفتاب بیفته در اتاق یا نور لوستر در شب بخاطر اینکه نور پنل زیاد نیست واقعا بیننده رو اذیت میکنه
صحبت های شما درست... من هم دلم با ۹۰۰۰ نیست... اما ۹۵۰ برای گیم نیست... فقط هم مشکل vrr و hdmi نیست... input lag بدی داره... ودرسته روشنایی خوبی داره، کانترست پایین تری داره...

مدلهای دیگه هم هرکدام مشکلات خودشون رو دارند... مثلا q70t در حرکات سریع مشکل داره...

یه q80t میمونه که ظاهرا همه چی تمامه ولی تو بازار نیست... اگر هم بیارن معلوم نیست چند بدن... همون هم من تو مغازه سایز ۶۵ دیدم مشکی اش تعریفی نبود نسبت به قیمت...

وقتی جمیع جوانب رو میسنجم... نهایتا میرسم به همین ۹۰۰۰ که نسبت قیمت و کارایی معقولتری داره ولی خودم هم دلم باهاش نیست....

از اون طرف هم بازار و فروشنده ها و قالتاق بازی هاشون... کلا خرید تلویزیون رو تبدیل به یک معمای پیچیده کرده...

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,906
صحبت های شما درست... من هم دلم با ۹۰۰۰ نیست... اما ۹۵۰ برای گیم نیست... فقط هم مشکل vrr و hdmi نیست... input lag بدی داره... ودرسته روشنایی خوبی داره، کانترست پایین تری داره...

مدلهای دیگه هم هرکدام مشکلات خودشون رو دارند... مثلا q70t در حرکات سریع مشکل داره...

یه q80t میمونه که ظاهرا همه چی تمامه ولی تو بازار نیست... اگر هم بیارن معلوم نیست چند بدن... همون هم من تو مغازه سایز ۶۵ دیدم مشکی اش تعریفی نبود نسبت به قیمت...

وقتی جمیع جوانب رو میسنجم... نهایتا میرسم به همین ۹۰۰۰ که نسبت قیمت و کارایی معقولتری داره ولی خودم هم دلم باهاش نیست....

از اون طرف هم بازار و فروشنده ها و قالتاق بازی هاشون... کلا خرید تلویزیون رو تبدیل به یک معمای پیچیده کرده...
9000 بازم نصفه نیمه گیمینگ هست از یک طرف VRR نداره ( تا این لحظه ) که خیلی مهمه و روشنایی HDR هم کمه اما HDMI 2.1 داره و اینپوت لگش خوبه
اگر می خوایید 900H بگیرید حتما به هر طریقی شده قبلش از نزدیک تصویرش رو هنگام پخش یک فیلم HD یا FULL HD ببینید اونم در حالت استاندارد ایتم در نظر بگیرید حالت HDR در گیم روشناییش از اون تصویری که میبینید باز کاملا کمتره
من این رو میگم چون نمی خوام پشیمون شید همون بلایی که قبلا سر خرید 8500E سر من اومد
به شخصه خیلی به سری های جدید که تابستان وارد میشن امیدوارم
امیدوارم بعد این همه تبلیغاتی که کردن واقعا یک پله پیشرفت کرده باشن
فعلا که با این قیمت نمیشه PS5 خرید پس میشه خرید تلویزیون هم عقب انداخت

• Like

BFG 9000

کاربر سایت
Aug 25, 2011
341
نام
امید
9000 بازم نصفه نیمه گیمینگ هست از یک طرف VRR نداره ( تا این لحظه ) که خیلی مهمه و روشنایی HDR هم کمه اما HDMI 2.1 داره و اینپوت لگش خوبه
اگر می خوایید 900H بگیرید حتما به هر طریقی شده قبلش از نزدیک تصویرش رو هنگام پخش یک فیلم HD یا FULL HD ببینید اونم در حالت استاندارد ایتم در نظر بگیرید حالت HDR در گیم روشناییش از اون تصویری که میبینید باز کاملا کمتره
من این رو میگم چون نمی خوام پشیمون شید همون بلایی که قبلا سر خرید 8500E سر من اومد
به شخصه خیلی به سری های جدید که تابستان وارد میشن امیدوارم
امیدوارم بعد این همه تبلیغاتی که کردن واقعا یک پله پیشرفت کرده باشن
فعلا که با این قیمت نمیشه PS5 خرید پس میشه خرید تلویزیون هم عقب انداخت
واقعیت من برای ps5 نمی خوام... برای pc می خوام... منتها چون اون ور تاپیک نداره... مهمان کنسول بازها شدم...

به هر حال مهاجرت از مانیتور به تلویزیون راحت نیست... یک مقدار از سخت گیری ای که دارم سر همین موضوعه... تلویزیونی می خوام که تا جای ممکن به مانیتور نزدیک باشه...

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,906
واقعیت من برای ps5 نمی خوام... برای pc می خوام... منتها چون اون ور تاپیک نداره... مهمان کنسول بازها شدم...

به هر حال مهاجرت از مانیتور به تلویزیون راحت نیست... یک مقدار از سخت گیری ای که دارم سر همین موضوعه... تلویزیونی می خوام که تا جای ممکن به مانیتور نزدیک باشه...
شما اصلا به تلویزیون فکر هم نکن برای pc فقط مانیتور بدرد میخوره
یک تلویزیون هیچ وقت کار یک مانیتور رو برای کامپیوتر نمیکنه

BFG 9000

کاربر سایت
Aug 25, 2011
341
نام
امید
شما اصلا به تلویزیون فکر هم نکن برای pc فقط مانیتور بدرد میخوره
یک تلویزیون هیچ وقت کار یک مانیتور رو برای کامپیوتر نمیکنه
قیمتهای مانیتور خیلی پرت هست... و مانیتوری که 4k و HDR خوبی داشته باشه تقریبا نیست... مقدار زیادی از کیفیت از دست میره...

از طرفی من مشکل گردن پیدا کردم... دیگه نمیتونم ساعت طولانی بشینم جلوی مانیتور... اندازه مانیتور هم برای چشمام کوچیک شده...

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,906
نورش کاملا مناسبه و استاندارد های لازم رو برای اچ دی ار داره....هر کی هر چی داره میگه همون بهترینه....نور این دو مدل رو باید کنار هم اونم تو اتاق کاملا تاریک باید بزاری تا شاید متوجه بشی......حالا این دوستمون نمیدونم چه حوری با یک نگاه متوجه شده!!!!
من چشمم البته به نور 9500 عادت کرده این آشنا هم در ساختمان خودمون ساکن هست و یک جورایی نظیر به نظیر تونستم مقایسه کنم
البته این نظر شخصی من بود قطعا 9000 خیلی از 8500 و 8000 بهتره و قابل مقایسه نیست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر