خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

Jack cooper

کاربر سایت
Feb 10, 2017
708
دوستان من hdr رو تو بازیه red dead 2 فعال میکنم تصویر خیلی روشن میشه بعد کنتراست هم میاد پایین . الان مشکل اصلی چیه ؟ برای hdr تنظیمات خاصی میخواد ؟

reza11

پنج انگشت مثل هم نیستند. به سلایق هم احترام بزاریم
کاربر سایت
Jun 6, 2013
810
نام
رضا
دوستان من hdr رو تو بازیه red dead 2 فعال میکنم تصویر خیلی روشن میشه بعد کنتراست هم میاد پایین . الان مشکل اصلی چیه ؟ برای hdr تنظیمات خاصی میخواد ؟
کلا رد دد از نظر hdr مشکل دار هست بازیش قرار بود اپدیت بدن که نمیدونم دادن یا نه چون خودم همون اوایل بازیش کردم. اگه تلویزیونت led هست باید تو option بازی بری اون رو 100 قرار بدی اگه oled داری باید رو 300 بزاری. اگه اینا درست هست پس باید تنظیمانت تیوی رو درست کنی

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,391

آخرین اپدیتی که برای hdr دادن وضعیتش بهتر شد تو قسمت options - hdr calibration گزینه های peak brightnes و paper white مقدارشو تغییر بده
تو تنظیمات tv هم مقدار gama رو تغییر بده

• Like
Reactions: Jack cooper

Jack cooper

کاربر سایت
Feb 10, 2017
708
آخرین اپدیتی که برای hdr دادن وضعیتش بهتر شد تو قسمت options - hdr calibration گزینه های peak brightnes و paper white مقدارشو تغییر بده
تو تنظیمات tv هم مقدار gama رو تغییر بده
دوست عزیز برای برطرف کردن مشکل شیب رنگ tv باید چیکار کرد ؟ تلوزیونی که دارم نانوسله ال جیه اما بعضی قسمتای بازی ها مخصوصا اسمون خیلی مشکل شیب رنگ داره . حالا اینم راه حله خاصی داره ؟

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,191
دوست عزیز برای برطرف کردن مشکل شیب رنگ tv باید چیکار کرد ؟ تلوزیونی که دارم نانوسله ال جیه اما بعضی قسمتای بازی ها مخصوصا اسمون خیلی مشکل شیب رنگ داره . حالا اینم راه حله خاصی داره ؟
ببین تو تنظیمات تصویر گزینه smooth gradation داره یا نه.روی low قرارش بده.
این مشکل بیشتر تو رزولوشنهای پایین رخ میده.تو 1080 و 4k من همچین مشکلی رو ندیدم.البته به موتور پردازشگر tv هم بستگی داره

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,101
منظورتون از شیب رنگ همون Color Banding هست دیگه؟
خیلی از بازیا این مشکلو دارن و به دلیل عمق رنگ (Bit Depth) پایین خود بازیه نه تنظمیات تلویزیون، توی فیلمای 4K HDR جدید که همگی 10 بیتی و بالاترن تقریبا دیگه این مشکل نیست.
اگه تلویزیونت تنظیمی داشته باشه که بندینگ رو کم کنه، یه مقدار جزئیات تصویرم به باد میده.
------------------------------------------------------------------------------------------
HDR خیلی از عناوین (چه فیلم چه گیم) واقعا خوب نیست و خیلی به سلیقه و نظر Colorist ـی که تنظیمش کرده ربط داره، تو این موارد به جای بالا پایین کردن تنظیمات TV و رسیدن به یه تصویر تصنعی، خیلی راحت سوئیچ کنید روی همون SDR و از تصویر لذت ببرید من جمله همین رد دد

PooyaGH

کاربر سایت
Oct 19, 2011
349
دوستانی که سونی x900f و x950g دارن به هیچ عنوان اخرین اپدیت سونی رو نصب نکنن که به شدت رو اینپوت لگ و موشن اثر منفی میزاره . حتی سایت rting یک نمره کامل از گیمینگ کم کرده (قبل اپدیت 8.6 بوده بعد اپدیت شده 7.6 برای اسپورت 8.1 بوده شده 7.8 ) یعنی خودتون ببینید چقدر تاثیر منفی گذاشته اپدیت 6555
پس به هیچ وجه اپدیت نکنید به اخرین سری

خود rtings هم پارامترهارو اپديت ميكنه چند وقت بكبارا امتيازا مياد پايين

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like
Reactions: reza11

reza11

پنج انگشت مثل هم نیستند. به سلایق هم احترام بزاریم
کاربر سایت
Jun 6, 2013
810
نام
رضا
خود rtings هم پارامترهارو اپديت ميكنه چند وقت بكبارا امتيازا مياد پايين

Sent from my iPhone using Tapatalk
کاملا درسته. الان که دوباره با دقت دیدم پارامترها رو اپدیت کرده و با توجه به پارامترهای جدید دوباره 90 تیوی رو امتیاز بندی کرده. جالبه 90درصد مدلای سونی و با چند مدل اولد الجی تا جایی که چک کردم امتیازاتشون پایین اومده که بیشتر امتیازات گیمینگ تلویزیون ها پایین اومده اونم به خاطر پایین اومدن امتیازات اینپوت لگ بوده. تاریخ این ازمایش با تاریخ اپدیت اخر تقریبا یکی بوده فکر کردم به خاطر اپدیت بوده پس احتمالا اپدیت تاثیری نداشته.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: PooyaGH

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
درود
اقا از بین این ۳ برند و مدل کدوم‌رو پیشنهاد میدین؟
سامسونگ 49Q70R
سونی 49X8000G / 49X8500G
ال جی 49SM9000
قیمتاش حدودا تو یه رنج هست و به بودجه ام تقریلا میخوره
کدوم بیشتر به درد کنسول نسل بعد میخوره؟

• Like

Jack cooper

کاربر سایت
Feb 10, 2017
708
درود
اقا از بین این ۳ برند و مدل کدوم‌رو پیشنهاد میدین؟
سامسونگ 49Q70R
سونی 49X8000G / 49X8500G
ال جی 49SM9000
قیمتاش حدودا تو یه رنج هست و به بودجه ام تقریلا میخوره
کدوم بیشتر به درد کنسول نسل بعد میخوره؟
49q70r مگه هست تو ایران ؟

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
49q70r مگه هست تو ایران ؟
اطلاع ندارم، نیست مگه؟
شما هم دنبال همین tv هستی؟
اطلاع کافی راجبش داری؟
شخصا خب قراره قاچاقی بگیرم ، ما خوزستانیم و بندر گناوه دور نیست واسه همین به بازار داخلی معمولا نگاه نمیکنیم و اطلاع ندارم از موجودیشون:D

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,750
نام
حامد
اطلاع ندارم، نیست مگه؟
اطلاع کافی راجبش داری؟
شخصا خب قراره قاچاقی بگیرم ، ما خوزستانیم و بندر گناوه دور نیست واسه همین به بازار داخلی معمولا نگاه نمیکنیم و اطلاع ندارم از موجودیشون:D
علی تقریبا همه بچه ها اینجا یا از بانه میگیرن یا گناوه :D
لیست موجودی رو توی سایت های بانه ای و یا سایت هایی مثل ایمالز نگاه کن ببین موجود هست یا نه.

• Smile
Reactions: voldmort

(STALKER)

کاربر سایت
Aug 4, 2011
259
نام
سامان
Mamalcracker

سونی از نظر موشن بهترین در دنیاست و تصویر بسیار شارپی داره ولی دلیل من برای نخریدن ۹۵۰۰ کنترل نکردن نور و به اصطلاح شکوفه کردنه یا نشت نوره که شاید برای بعضیها اصلا مشکل حساب نشه ولی من رو این قضیه حساس هستم
از نظر موشن q70 فقط همین رو بگم که دوستانی که از نزدیک دیدن فورا متوجه نرمی تصویر شدن
طرف oled هم نرو چون ریسکش بالاست و توی تصاویر تاریک و سایه ها تخریب میکنه تصویر رو و روشنایی پنل va رو هم نداره

Jack cooper

کاربر سایت
Feb 10, 2017
708
اطلاع ندارم، نیست مگه؟
اطلاع کافی راجبش داری؟
فکر نکنم تو ایران 49 اینچش باشه . من راستش sm8100 خریدم . کیفیتش خوبه فقط تنها مشکلی که داره کنتراستشه . همچنین رنگ مشکی رو هم خیلی خوب نشون نمیده اما انوجوری هم نیست که نشه تحمل کرد . یه مشکله دیگشم sdr peak brightness هست که معمولیه .

اما درکل تی وی خوبی هستش .

شرمنده که میپرسم بودجتون چقدره دوست عزیز ؟

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
Mamalcracker
از نظر موشن q70 فقط همین رو بگم که دوستانی که از نزدیک دیدن فورا متوجه نرمی تصویر شدن
درود
الان این ایراده؟(واقعا سوال پرسیدم:D)
میشه بیشتر توضیح بدین؟
در کل با توجه به جمله اتون گمانم نظرتون روی ال جی 49SM9000 مثبته
درسته؟
گزینه ی دیگه ایی مد نظرتون هست؟
فکر نکنم تو ایران 49 اینچش باشه . من راستش sm8100 خریدم . کیفیتش خوبه فقط تنها مشکلی که داره کنتراستشه . همچنین رنگ مشکی رو هم خیلی خوب نشون نمیده اما انوجوری هم نیست که نشه تحمل کرد . یه مشکله دیگشم sdr peak brightness هست که معمولیه .

اما درکل تی وی خوبی هستش .

شرمنده که میپرسم بودجتون چقدره دوست عزیز ؟
بودجه بین ۱۰تا۱۵
واسه همین گفتم از مدل های بالا انتخاب کنم با اینچ پایین:D(واسه همین دنبال 49 ام که بشه یه چیز قیمت مناسب خرید)
سوا از این مسئله چون کاربرد اصلیش واسم گیمری هست و قراره تو اتاق شخصیم قرار بدم نیاز به سایزهای بالا ندارم و همین 49 مناسبه

آخرین ویرایش:
  • Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر