خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

babakgol

کاربر سایت
Jun 22, 2008
99
داداش ممنون بابت توضیحاتت.
فقط نگفتین بین Sony w800b. و Sony w600غیر از سه بعدی نبودن مدل دوم چه فرقی داره?
شما مدل اولی سایز 42 رو پیشنهاد میکنید یا مدل دوم 48 اینچ رو??
از نظر کیفیتی فرقی میکنند یا نه.

تقريبا مي تونم بگم كه اصلا با هم فرقي ندارند.جفتشونم براي بازي خوب هستند.
به غير از سه بعدي نبودن تفاوت هاي اونقدر ريزي دارند كه فقط با دستگاه معلومه.

اگر براي خانه مي خواي تلويزيون بخري مدل 48 اينچ w600b رو بگير چون 42 اينچ خيلي زود به نظرت كوچيك مياد.

اما اگر براي اتاق مي خواي بخري 42 اينچ w800b رو بگير كه سه بعدي هم داشته باشه.

راستش سه بعدي اصلا چيز جالب و بدرد بخوري نيست.
شايد اولين روزي كه دستگاه رو بخري 5 دقيقه سه بعدي نگاه كني ولي بعدش ديگه اصلا سمتش نميري.منظورم اينه كه سه بعدي رو زياد بهش توجه نكن.

hamed 7465

کاربر سایت
Feb 3, 2014
14
تقريبا مي تونم بگم كه اصلا با هم فرقي ندارند.جفتشونم براي بازي خوب هستند.
به غير از سه بعدي نبودن تفاوت هاي اونقدر ريزي دارند كه فقط با دستگاه معلومه.

اگر براي خانه مي خواي تلويزيون بخري مدل 48 اينچ w600b رو بگير چون 42 اينچ خيلي زود به نظرت كوچيك مياد.

اما اگر براي اتاق مي خواي بخري 42 اينچ w800b رو بگير كه سه بعدي هم داشته باشه.

راستش سه بعدي اصلا چيز جالب و بدرد بخوري نيست.
شايد اولين روزي كه دستگاه رو بخري 5 دقيقه سه بعدي نگاه كني ولي بعدش ديگه اصلا سمتش نميري.منظورم اينه كه سه بعدي رو زياد بهش توجه نكن.

ممنون از راهنماییت.هر وقت سوالی پرسیدم جواب دادی.
دستت درد نکنه.
راستی اسم شما چیه داداش?
راستی اینپوت لگ این تلویزیون چنده؟

ps3_360_wii

کاربر سایت
Nov 12, 2006
761
زیر سایه شما.
این میشه گفت بهترین 4K TV شرکت SONY هستش، اینو کنار OLED شرکت LG دیدم، واقعاً کیفیت بینظیری داره.
در ضمن این TV سایز 55 و 65 اینچ داره و قیمتش بالاست.و موشن فلو وحشتناک 1200hz داره.
در ضمن پر سرعت ترین استریم APP هايى مثل NETFLIX 4K متعلق باین تلویزیونه.
من خودم 55X9004A با اینپوت لگ 40ms دارم،پخش تصویر و بازی عالیست. و هیچ مشکلی تو بازی ایجاد نمیکنه.

Z5 PREMIUM DUAL
روی حالت گیم 37 میلی هستش حالا من روی حالت گیم نمیزارم tv رو. میخواستم ببینم چقدر اینپوت لگ میره بالا اگر دستی تلویزیون رو خودم تنظیم کنم و در این صورت اینپوت لگ ازار دهنده میشه
ممنون از شما.

babakgol

کاربر سایت
Jun 22, 2008
99
ممنون از راهنماییت.هر وقت سوالی پرسیدم جواب دادی.
دستت درد نکنه.
راستی اسم شما چیه داداش?
راستی اینپوت لگ این تلویزیون چنده؟
خواهش می کنم.مباحث تکنولوژی رو کلا دوست دارم.
اسمم هم رضا هست.
x800b:24ms
x600b:33ms

که جفتش عالی هست.
و اصلا مشکلی نخواهی داشت.
با چشم انسان قابل تشخیص نیست.

PS1

کاربر سایت
Jan 3, 2015
216
روی حالت گیم 37 میلی هستش حالا من روی حالت گیم نمیزارم tv رو. میخواستم ببینم چقدر اینپوت لگ میره بالا اگر دستی تلویزیون رو خودم تنظیم کنم و در این صورت اینپوت لگ ازار دهنده میشه
ممنون از شما.
عزيز اینپوت لگ کمتر از 50ms عالی محسوب میشه.و به هیچ عنوان انسان متوجه نخواهد شد.
من خودم هم حالت گیم بازی نمیکنم. در حالیکه حالت گیم تلویزیون بنده 40ms هستش.
بخدا اگه 4K TV خودم رو همین فردا مشتری گیر بیارم بفروشم، همین فردا میرم این X9300C رو میخرم.(در حالیکه مدل X9004a که من دارم یکی از بهترینهاست)
اینپوت لگ بجز حالت گیم تو TV های سونی از 5~10ms بیشتر میشه.اصلاً هیچ چشم غیر مسلح نمیتونه تشخیص بده.
اگه خیلی عجله نداری، تا 15 دی ماه صبر کن.سونی تلویزیونهای 2016 و جدیدش رو معرفی میکنه.شاید یه چیز محشری معرفی کرد.

Z5 PREMIUM DUAL

Coffee Addicted

Better be careful The killer might be near
کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
عزيز اینپوت لگ کمتر از 50ms عالی محسوب میشه.و به هیچ عنوان انسان متوجه نخواهد شد.
من خودم هم حالت گیم بازی نمیکنم. در حالیکه حالت گیم تلویزیون بنده 40ms هستش.
بخدا اگه 4K TV خودم رو همین فردا مشتری گیر بیارم بفروشم، همین فردا میرم این X9300C رو میخرم.(در حالیکه مدل X9004a که من دارم یکی از بهترینهاست)
اینپوت لگ بجز حالت گیم تو TV های سونی از 5~10ms بیشتر میشه.اصلاً هیچ چشم غیر مسلح نمیتونه تشخیص بده.
اگه خیلی عجله نداری، تا 15 دی ماه صبر کن.سونی تلویزیونهای 2016 و جدیدش رو معرفی میکنه.شاید یه چیز محشری معرفی کرد.

Z5 PREMIUM DUAL
در کل اینا همش باعث حساسیت میشه ولی آدم بدونه بد نیست اما نباید روش حساس شد و حرف شما کاملا درسته زیر50msواقعا قابل تشخیص نیست
1با 100رو هم نمیشه تشخیص داد چه برسه به msهای زیر50!

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
سلام دوستان عزیز.
دیدم اینجا خیلی سَر 5 میلی ثانیه و 1 میلی ثانیه بحث هست، گفتم بیام نظر خودم رو به عنوان شخصی که هر 2 مدل رو تست کرده بیان کنم! :d هرچند می دونم از میزان رای گیری کاملا مشخص هست که قراره چه بلائی سَر بنده بیاد! :d
پیشاپیش عرض کنم، این فقط نظر شخصی اینجانب و چـــشـــم های مبارک بنده ست و نمی تونه دلیل محکم و جامعی باشه! :d

من مدت ها از گیم دور بودم و از مانیتور CRT برای انجام کارها استفاده می کردم و قصد کردم بعد از مدت ها یک تغییری ایجاد کنم! دنبال یک مانیتور متوسط اما خوب گشتم و با تحقیق هائی که کردم به این نتیجه رسیدم که مانیتور VX238h شرکت ایسوس به دلیل زمان پاسخگوئی 1 میلی ثانیه، مانیتور مناسبی برای گیم هست. (با توجه به قیمتش)
خیلی دنبال مانیتور 238 گشتم، اما متاسفانه در حال حاضر مدل ایسوس 228 و 238 و 248 به سختی در بازار پیدا می شه! پس اجبارا مدل VX238h با پنل IPS رو خریداری کردم که زمان پاسخگوئی 5 میلی ثانیه داره! این مانیتور فوق العاده زیباست و از طرفی کیفیت تصویر فوق العاده بی نظیری داره! اولین بار که با تصویرش مواجه شدم خیلی شُکه شدم، چون انتظار نداشتم این مانیتور اینقدر خوب باشه! اما چیزی که بهم ضد حال شدیدی زد، تار شدن تصاویر در حین بازی کردن بود! :d این مانیتور رو در بازی های شوتینگ تست کردم و به طرز بدی (از نظر من) در صحنه های سریع، تصویر تار می شد!
به دلیل اینکه بنده از مانیتور CRT که بی هیچ وجه مشکل تار شدن تصویر در حین بازی رو نداره به LED مهاجرت کردم، این اختلاف رو واقعا لمس می کنم! به همین دلیل، با دلخوری مانیتور رو پَس دادم (از یکی از آشنا خریده بودم :d) و یک مدل VX238h رو از یکی از سایت های اینترنتی سفارش دادم!
الآن بنده از مدل VX238h استفاده می کنم و به جرات می تونم بگم، دارم اختلاف 1 میلی ثانیه و 5 میلی ثانیه رو با چشم های خودم می بینم! :d
این مانیتور کیفیت تصویرش در حد و اندازه های پنل IPS نیست، اما باور کنید برای گیم خیلی بهتره! این تفاوت و این اختلاف رو شخصا مشاهده کردم و مطمئن باشید اگر شما هم دقت کنید می بینید! :d وقتی با مانیتور 5 میلی ثانیه ماوس رو چپ و راست می کردم، چشم بنده یک تاری رو شاهد بود که باعث می شد تصویر واضح نباشه! اما در این مانیتور 1 میلی ثانیه اصلا چنین اتفاقی رُخ نمی ده و آزاردهنده نیست!

بنده کاری به مُدل و برند مانیتور ندارم، اما صحبت بنده در اختلاف بین 1 میلی ثانیه و 5 میلی ثانیه ست!
پیشنهاد می کنم اگر مانیتور رو فقط برای گیم می خواید، دنبال مانیتور با فرکانس بالا و یا زمان پاسخگوئی کم باشید تا بازی بیشتر بهتون لذت بده!

این تجربه شخصی بنده بود و هیچ کاربرد دیگری ندارد! :d
موفق باشید.

babakgol

کاربر سایت
Jun 22, 2008
99
اینپوت لگ 5 و 1 میلی ثانیه رو من راحت تشخیص میدم نمیدونم دوستان چرا نمیتونن:|

عزیزم اینپوت لگِ 5 و 1 میلی ثانیه ای نداریم.

چیزی که شما می فرمایید زمان پاسخدهی یا response time هست.یعنی سرعت عمل پیکسل های پنل دستگاه.که اگر زیاد باشد باعث تاری می شود در حرکات سریع.علت اینکه اختلاف بین دستگاه ها وجود دارد چون شرکت های در مورد response time دستگاه های خود دروغ می گویند.یعنی شاید بین دو دستگاه که هر دو زمان پاسخدهی 5 دارند هم اختلاف باشد.

اما اینپوت لگ مدت زمانی است که شما دکمه دسته بازی را می زنید تا زمانی که آن حرکت نمایش داده شود.
مثلاً زمان بین زدن دکمه x تا نمایش حرکت پاس.

شاد باشید...

babakgol

کاربر سایت
Jun 22, 2008
99

فکر نمی کنم مناسب گیم باشه.

من بررسی این دستگاه رو ندیدم اما مدل h5500 که مشابه همین مدل هست در سایت زیر هست.
اینجا

البته اون مدلی که شما گفتی نیست ولی احتمال ۹۹ درصد پنلی که در هر دو استفاده شده یکی هست.
اینپوت لگ خوبی داره.
ولی مشکلی که داره اینه که زمان پاسخدهی زیاد و بدی داره یعنی در حرکت های سریع تصاویر دچار سایه و دنباله میشه.

amir-soccer

کاربر سایت
Dec 20, 2010
142
فکر نمی کنم مناسب گیم باشه.

من بررسی این دستگاه رو ندیدم اما مدل h5500 که مشابه همین مدل هست در سایت زیر هست.
اینجا

البته اون مدلی که شما گفتی نیست ولی احتمال ۹۹ درصد پنلی که در هر دو استفاده شده یکی هست.
اینپوت لگ خوبی داره.
ولی مشکلی که داره اینه که زمان پاسخدهی زیاد و بدی داره یعنی در حرکت های سریع تصاویر دچار سایه و دنباله میشه.
مرسی بابت راهنمایی
خب توی همین رنج قیمت چی پیشنهاد می کنید برای گیم

Sent from my D6603 using Tapatalk

hadi1364

کاربر سایت
Oct 14, 2010
14
با سلام دوستان لطفا منو راهنمایی کنید
بین این 4 تا کدوم پیشنهاد می کنید
Sony 32W670A .....1400
Samsung 32F6450....1170
Monitor BenQ RL2755HM Gaming LED.....1160
Monitor Asus Mx279H......1360

فقط برای ps4 می خوام بیشترم فوتبال بازی می کنم . آنلاینم بازی نمی کنم
یه چیزی می خوام یه چند سالی بدون مشکل کار کنه و تو بازی مشکلات تصویری نداشته باشه
با تشکر

masoud_5april

کاربر سایت
May 13, 2013
573
نام
مسعود
سلام به همه
من قصد خرید یه مانیتور رو دارم که هم ازش به عنوان مانیتور PC استفاده کنم و هم از PS4، الان مدلی که دارم LGW1954 هست که پنل IPS داره و کیفیت تصویر خوبی هم میده اما خب HDMI نداره و فعلا از تبدیل استفاده میکنم. خلاصه میخوام یه مانیتور بخرم که کلا از کنسول و PC ازش استفاده کنم. مشخصه که بازی برام تو اولویته.
اما سوالم اینه که الان همه دارن بین IPS و LED بحث میکنن، من جفتشونم دیدم اما حقیقتش با LED بازی نکردم و دقیقا متوجه نمیشم که زمان پاسخ دهی 1 میلی ثانیه دقیقا چیه:d، خلاصه یه مانیتور تا 24 اینچ میخوام که قیمتشم حداکثر 700 یا 800 باشه و کیفیت تصویرشم مناسب باشه.
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.

mgplayer

کاربر سایت
Jul 13, 2009
635
نام
MG PLAYER
سلام دوستان تو بازه 5 تومن چه تلویزیونی رو پیشنهاد میکنید؟؟
نظرتون در مورد Sony X810C چیه؟؟

الان یه سوال برام پیش اومده لطفا کمک کنید
سونی مدل XBR55X810C تو اروپا وجود داره ولی تو ایران یا اسیا وجود خارجی نداره دلیلش چیه چجوری میشه گیر اوردش کمک کنید

Last edited by a moderator:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر