خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,194
معمولا اولد رو برای محیط های خیلی روشن انتخاب نمیکنن.به خاطر اینکه سطح روشنایی اولد ها کمتر از led هاست.ولی برای محیط های با نور متوسط کاملا مناسبه.وهمینوطر صفحه نمایش نور رو به خودش زیاد منعکس نمیکنه.که یکی از نقاط قوتشه.
یک نکته ای که خواستم اشاره کنم روشنایی srd و hdr هستش که نسبت به b7 پیشرفت داشته.وهمینوطر موتور اپسکل جدید lg هستش که واقعا پشم وریزون شده.تصاویر واقعا شارپ هستن طوری که من گزینه شارپنز رو کلا غیر فعال میکنم!!!!!.که تو مدل b7 یک مقدار ضعیف بود این موتور.
تو تصاویر با رزولوشن پایین هم مثل 720 امتحان کردم واقعا خیره کننده بود

PooyaGH

کاربر سایت
Oct 19, 2011
351
والا کیفیت c9 که تضمین شده است.مدلb7 هم عالیه.بستگی به بودجه داره.البته c9 از hdmi 2.1 هم پشتیبانی میکنه که درآینده چیز به درد بخوریه برای کنسول ها

B7 رو يك ساليه دارمش و مشكلي ندارم باهاش
ميخاستم ببينم خودت چقدر تفاوت احساس كردي

Sent from my iPhone using Tapatalk

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,194
B7 رو يك ساليه دارمش و مشكلي ندارم باهاش
ميخاستم ببينم خودت چقدر تفاوت احساس كردي

Sent from my iPhone using Tapatalk
پست قبلی توضیح دادم.روشنایی sdr وhdr بهتر.موتور اپسکل فوق‌العاده وهمچنین کمتر شدن نویز و باند در رنگها.اینپوت لگ کمتر
و همچنین hdmi 2.1. اگر این موارد برات مهم نیستن b7 همچنان تلویزیون عالی هستش
البته ریسک بورن این شدن تو c9 بسیار کمتر شده

It_110

کاربر سایت
May 31, 2020
3
با عرض سلام خدمت دوستان
من بین پنل ips و va واقعا موندم. دلم واقعا تلویزیون سامسونگ q70r یا سونی 9500g رو می خواهد ولی به علت بچه ی فضول که مرتب به تلویزیون ضربه میزنه می ترسم چیزی از تلویزیون نمونه. حالا به نظرتون تلویزیون سامسونگ q70r یا سونی 9500g بگیرم با محافظ صفحه نمایش؟ یا برم سونی یا ال جی با پنل ips بخرم؟ از دوستان ممنون میشم تجربیاتشون رو درمیان بگذارند. من به خاطر این موضوع و این دیر خریدن هی دارم ضرر میکنم.
پیشاپیش متشکرم

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
با عرض سلام خدمت دوستان
من بین پنل ips و va واقعا موندم. دلم واقعا تلویزیون سامسونگ q70r یا سونی 9500g رو می خواهد ولی به علت بچه ی فضول که مرتب به تلویزیون ضربه میزنه می ترسم چیزی از تلویزیون نمونه. حالا به نظرتون تلویزیون سامسونگ q70r یا سونی 9500g بگیرم با محافظ صفحه نمایش؟ یا برم سونی یا ال جی با پنل ips بخرم؟ از دوستان ممنون میشم تجربیاتشون رو درمیان بگذارند. من به خاطر این موضوع و این دیر خریدن هی دارم ضرر میکنم.
پیشاپیش متشکرم
پنل IPS ممکنه مقاوم تر از VA باشه ولی بازم ضربه بخوره مرخض میشه
شما همون سونی 9500 رو میتونی بگیری و یک صفحه محافظ جنس خوب بگیری که هم محکم باشه هم کیفیت تصویرت رو کم نکنه ( جنس خوب و بدش 100 یا 200 تومن فرق دارن )
کسانی که بچه دارن محافظ صفحه رو وقتی خریدن تلویزیون رو نصب کنن ...در ضمن ارتفاع تلویزیون هرچی بالاتر باشه شانس زنده موندنش بیشتره چون بچه ها کم پیش میاد چیزی رو به ارتفاع بلند پرتاب کنن

It_110

کاربر سایت
May 31, 2020
3
شما همون سونی 9500 رو میتونی بگیری و یک صفحه محافظ جنس خوب بگیری که هم محکم باشه هم کیفیت تصویرت رو کم نکنه ( جنس خوب و بدش 100 یا 200 تومن فرق دارن )
کسانی که بچه دارن محافظ صفحه رو وقتی خریدن تلویزیون رو نصب کنن ...در ضمن ارتفاع تلویزیون هرچی بالاتر باشه شانس زنده موندنش بیشتره چون بچه ها کم پیش میاد چیزی رو به ارتفاع بلند پرتاب کنن
ضمن تشکر از شما دوست عزیز
به نظرتون از سایت سلام بابا خرید کنم یا بانه سرویس? چون من شهرستانم

• Like
Reactions: dooste.man83

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
پست قبلی توضیح دادم.روشنایی sdr وhdr بهتر.موتور اپسکل فوق‌العاده وهمچنین کمتر شدن نویز و باند در رنگها.اینپوت لگ کمتر
و همچنین hdmi 2.1. اگر این موارد برات مهم نیستن b7 همچنان تلویزیون عالی هستش
البته ریسک بورن این شدن تو c9 بسیار کمتر شده
واقعا اگر این مشکل Burn نبود یک لحظه در خرید C9 شک نمیکردم :-< و خودم رو درگیر تکنولوژی های قدیمی LED ها نمیکردم که هنوز HDMI شون روی ورژن 2 گیر کرده یا درگیر بحث رنگ سیاه و خیلی چیزای دیگه موندن
اما در کل کسی که OLED میگیره دیگه نباید فکرش رو درگیر بحث BURN شدن بکنه چون اونجوری از تلویزیون هیچ لذتی نمیبره و فقط نگران میمونه

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,995
نام
احمد
سلام
فرق پنل VA با IPS در چیه؟ کلا پنل های VA خوب هستند یا در حد IPS نیستند؟

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
سلام
سلام.
نمایشگرهای VA کنتراست بهتری دارن ، یعنی تفاوت بین مشکی و سفید بیشتره ، در نتیجه مشکی عمیق تری نسبت به IPS داره (که اینروزها بحث داغیه) ، VA ها زاویه دیدشون کمتره ، یعنی با ایستادن با زاویه دقت رنگ ها کم و به سفیدی میزنه . همینطور طیف رنگی و دقتشون در IPS ها بیشتره ، البته اینا ویژگی بیسیک-سنتی VA هست و الان بهبودهایی درشون رخ داده و تفاوت ها ممکنه در تجربه واقعی شما تاثیر آنچنانی نذاره و الان پنلهای VA بصورت گسترده در تلویزیون ها استفاده میشه و مصرف کننده ها راضی ان.
من خودم بشخصه مانیتور VA دارم و راضی هستم. بهترین حالت اینه که دوستانی که استفاده میکنند تجربه شخصیشون رو بگن.

آخرین ویرایش:

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
ضمن تشکر از شما دوست عزیز
به نظرتون از سایت سلام بابا خرید کنم یا بانه سرویس? چون من شهرستانم
من از هر دو تلویزیون خریدم و هر دو هم بدون مشکل بود
اما بانه سرویس ارزون تر میده و جای چونه زدن برای قیمت هم بیشتر داره و سریعتر هم تحویل میده و مبلغ پیش پرداخت هم نصف سلام بابا میگیره و نماد اعتماد الکترونیک کامل داره
البته باز هم موقع خرید باید خیلی حواستون رو جمع کنید و از نظر آک بودن و سالم بودن جعبه دستگاه و نداشتن پیکسل سوخته و نداشتن مشکل ظاهری و مدت کارکرد ( از طریق منوی مخفی ) و چک کردن ورودی ها و گیرنده دیجیتال کاملا چک بشه چون دستکاه بدون گارانتی هست واگر خرابی داشته باشه دیگه زیر بار نمیرن

آخرین ویرایش:

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
سلام
درود
دوستمون در بالا توضیحاتشون کامل بود فقط اضافه کنم کنه
به خاطر بحث کنتراست و رنگ مشکی عمیق در پنل VA تلویزیون های رده بالا ( LED ها ) از این پنل استفاده میکنن اما اشکال اصلیش اینه که زاویه دید خیلی مناسبی نداره یعنی بهترین تصویر رو وقتی دارید که دقیقا روبه روی تلویزیون بشینید و هرچقدر زاویه شما بیشتر شه کیفیتی که میبیند کمتر میشه اما نکته قوت پنل VA دقیقا زاویه دید بیشترش هست برای همین در اتاق های پذیرایی که مبلمان پخش هست پنل IPS پیشنهاد میشه و برای اتاق خواب پنل VA
از نظر ضربه پذیری هم پنل IPS مقاوم تر از پنل VA هست

با تمام این موارد انتخاب من همیشه پنل VA بوده

آخرین ویرایش:

It_110

کاربر سایت
May 31, 2020
3
من از هر دو تلویزیون خریدم و هر دو هم بدون مشکل بود
اما بانه سرویس ارزون تر میده و جای چونه زدن برای قیمت هم بیشتر داره و سریعتر هم تحویل میده و مبلغ پیش پرداخت هم نصف سلام بابا میگیره و نماد اعتماد الکترونیک کامل داره
البته باز هم موقع خرید باید خیلی حواستون رو جمع کنید و از نظر آک بودن و سالم بودن جعبه دستگاه و نداشتن پیکسل سوخته و نداشتن مشکل ظاهری و مدت کارکرد ( از طریق منوی مخفی ) و چک کردن ورودی ها و گیرنده دیجیتال کاملا چک بشه چون دستکاه بدون گارانتی هست واگر خرابی داشته باشه دیگه زیر بار نمیرن
ت
تشکر بسیار زیاد

• Like
Reactions: dooste.man83

atzoriha

کاربر سایت
Sep 20, 2015
2,016
@It_110
سلام
به ساده ترین زبان ممکن میشه:
زن و بچه دار - سالن پذیرایی-تماشا بیشتردر طول روز(شب ها هم لامپ ها روشن)=IPS
مجرد-اتاق شخصی-تماشا بیشتر شبها (پرده ها کشیده و چراغ خاموش:D) =VA
پ.ن
اگر عادت داری بخوابی جلوی تلویزیون و فیلم ببینی هم IPS گزینه بهتریه مگر اینکه تلویزیون رو بزاری رو زمین که بعید می‌دونم کسی اینکار رو بکنه(معمولاً یا روی میز تلویزیون هست یا نصب روی دیوار)

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر