خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
Hdmi 2.1 چقدر لازمه؟ مخصوصا برای 4کی ها؟
بعضی از مدل های پارسال ندارن. اصلا روی 4کی تاثیری داره؟
hdmi 2.1 برای 4k 120 هرتز بکار میاد و البته 8k 60
فعلا نه کنسول ها از خروجی hdmi 2.1 ساپورت میکنن نه کارت گرافیک ها.ولی از سال آینده که نسل جدید قراره بیاد از 2.1 بطور کامل پشتیبانی خواهند کرد.
مهمترین ویژگی 2.1 که بدرد گیمینگ میخوره قابلیت VRR هست که خیلی رو تجربه بازی کردن تاثیر میزاره.اگر تابحال با مانیتور های g sync یا freesync کار کرده باشید بخوبی متوجه منظورم میشید.البته سامسونگ چند سالی هست که از freesync استفاده میکنه که فقط با کنسول xbox و گرافیک amd سازگاری داره
اگر تلویزیون رو برای مصرف گیم مخصوصا نسل آینده میخواید بنظرم بهتره صبر کنید برای مدل هایی که از این ورژن hdmi استفاده کنن.فعلا تو کشور عزیزمون تا اونجایی که اطلاع دارم هیچ مدلی نیومده که hdmi 2.1 داشته باشه.
چند ماهی از عرضه c9 تو جهان میگذره ولی تازه c8 وارد ایران میشه.جالب نیست؟!

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,783
نام
حامد
hdmi 2.1 برای 4k 120 هرتز بکار میاد و البته 8k 60
فعلا نه کنسول ها از خروجی hdmi 2.1 ساپورت میکنن نه کارت گرافیک ها.ولی از سال آینده که نسل جدید قراره بیاد از 2.1 بطور کامل پشتیبانی خواهند کرد.
مهمترین ویژگی 2.1 که بدرد گیمینگ میخوره قابلیت VRR هست که خیلی رو تجربه بازی کردن تاثیر میزاره.اگر تابحال با مانیتور های g sync یا freesync کار کرده باشید بخوبی متوجه منظورم میشید.البته سامسونگ چند سالی هست که از freesync استفاده میکنه که فقط با کنسول xbox و گرافیک amd سازگاری داره
اگر تلویزیون رو برای مصرف گیم مخصوصا نسل آینده میخواید بنظرم بهتره صبر کنید برای مدل هایی که از این ورژن hdmi استفاده کنن.فعلا تو کشور عزیزمون تا اونجایی که اطلاع دارم هیچ مدلی نیومده که hdmi 2.1 داشته باشه.
چند ماهی از عرضه c9 تو جهان میگذره ولی تازه c8 وارد ایران میشه.جالب نیست؟!
مدل الجی sm9000 دیدم که hdmi 2.1 داره برای همین پرسیدم. وارد هم شده. ایا قابلیت مهمی هست؟ پنل ips داره ولی اینپوت لگ خیلی کمتری نسبت به سونی داره.
بین خرید این مدل و سونی x9000f شک دارم.

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
مدل الجی sm9000 دیدم که hdmi 2.1 داره برای همین پرسیدم. وارد هم شده. ایا قابلیت مهمی هست؟ پنل ips داره ولی اینپوت لگ خیلی کمتری نسبت به سونی داره.
بین خرید این مدل و سونی x9000f شک دارم.
درسته من چون تلویزیون های ips رو کمتر پیگیری میکنم از اومدن این مدل بیخبر بودم.
این مدل و کلا تلویزیون های امسال ال جی که hdmi 2.1 دارن با اینکه VRR ساپورت میکنن ولی فعلا با هیچ دستگاهی نمیشه ازشون استفاده کرد تا نسل جدید بیاد یا کارت گرافیک با خروجی 2.1 تولید بشه.شاید تو اینده ال جی با اپدیت این مشکل رو برطرف کنه ولی احتمالش پنجاه پنجاهه
اینپوت لگ سونی هم خیلی بالا نیست و اگر اهل انلاین بازی کردن و سبک شوتر اول شخص نیستی خیلی تفاوتی ایجاد نمیکنه.
در کل انتخاب با شماست کیفیت تصویر بالاتر سونی مخصوصا تو hdr یا اینپوت لگ کمتر و ساپورت hdmi 2.1 و 4k 120 برای آینده.

• Like
Reactions: Kirk-Hammedd

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,859
نام
malek
سلام.از دوستان کسی اطلاع داره که چه جوری میشه kodi رو روی lg c7 که سیتم عاملش webos هستش نصب کرد؟مشکل من اینه که پلیر خود tv فایل های مجزای دوبله رو تو فیلمها نمیشناسه

Livermorium

کاربر سایت
Jul 15, 2019
11
مدل c8 موجود شده به قیمت 21 میلیون.
حیف پولم کمه وگرنه بلافاصله میخریدمش.
بهترین تلویزیون حال حاضر در بازار ایران.
یکی از تفاوت های مهمی که با مدل های سری2017 داره موتور اپسکل بهتر این مدل هستش حتی موتور اپسکلش از سونی هم پیشی گرفته.همچنین تصاویر تو مدلهای 2018 نویز کمتری داره نسبت به 2017. و همچنین 100 نیت بیشتر از مدل های 2017 در حالت hdr.همچنین عمق رنگ مشکی در مدل های 2018 پیشرفت کرده نسبت به 2017.......

الان با توجه به این که مدل C9 2019 اومده و قیمت 1600 دلاریش که با دلار روز میشه 19 میلیون تومان اصلا تلویزیون 1 سال پیش با این قیمت عقلانی نیست.

James Sunderland

کاربر سایت
Apr 3, 2012
301
نام
ایمان
مدل c8 موجود شده به قیمت 21 میلیون.
حیف پولم کمه وگرنه بلافاصله میخریدمش.
بهترین تلویزیون حال حاضر در بازار ایران.
یکی از تفاوت های مهمی که با مدل های سری2017 داره موتور اپسکل بهتر این مدل هستش حتی موتور اپسکلش از سونی هم پیشی گرفته.همچنین تصاویر تو مدلهای 2018 نویز کمتری داره نسبت به 2017. و همچنین 100 نیت بیشتر از مدل های 2017 در حالت hdr.همچنین عمق رنگ مشکی در مدل های 2018 پیشرفت کرده نسبت به 2017.......
من خیلی پیگیر این تلویزیون بودم(c8) گرچه به چند دلیل و مهمترینش برای ساپورت بهتر نسل (hdmi 2.1)بعد نظرم به c9 تغییر پیدا کرد...الانم موجود نشده از اسفند پارسال موجود بود قیمتشم خیلی معقول بود البته تو بانه.
الان مدت هاس که وارد نشده من از خیلی فروشگاه ها پیگیری کردم گفتن کلا تو عراق و امارات کمتر پیدا میشه..اگرم توجه کنید قیمت بانه ای با موجود تهرانش فرقی نمیکنه چون وارد نشده. یکی از فروشگاه های انلاین بانه ای بهم گفت c9 تا قبل عید امسال موجود میشه..به نظرم ارزش صبر کردن داره

• Like
Reactions: mohsen2019

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,194
من خیلی پیگیر این تلویزیون بودم(c8) گرچه به چند دلیل و مهمترینش برای ساپورت بهتر نسل (hdmi 2.1)بعد نظرم به c9 تغییر پیدا کرد...الانم موجود نشده از اسفند پارسال موجود بود قیمتشم خیلی معقول بود البته تو بانه.
الان مدت هاس که وارد نشده من از خیلی فروشگاه ها پیگیری کردم گفتن کلا تو عراق و امارات کمتر پیدا میشه..اگرم توجه کنید قیمت بانه ای با موجود تهرانش فرقی نمیکنه چون وارد نشده. یکی از فروشگاه های انلاین بانه ای بهم گفت c9 تا قبل عید امسال موجود میشه..به نظرم ارزش صبر کردن داره
گرونه لامصب.

• Like
Reactions: James Sunderland

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,859
نام
malek
سلام.از دوستان کسی اطلاع داره که چه جوری میشه kodi رو روی lg c7 که سیتم عاملش webos هستش نصب کرد؟مشکل من اینه که پلیر خود tv فایل های مجزای دوبله رو تو فیلمها نمیشناسه
خوب خودم یه راه حل براش پیدا کردم.نرم افزار MKVToolnix.36.0.0.x64 رو نصب کنید و فایل صوتی زیرنویس و فایل ویدیو رو بندازین توش و استارت کنید.خیلی سریع اینا رو به هم میچسبونه و میشه راحت تو LG OLED ها که سیستم عاملشون webos هست پخش کرد

• Like
Reactions: HIGH VOLTAGE

Kirk-Hammedd

کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,783
نام
حامد
@mohsen2019
شما چند وقته اولد داری؟ چه مدلی؟
من بین اولد b7 و x9000f شک دارم. فقط هم به خاطر برن این.
از لحاظ اختلاف کیفیت چقدر فرق دارن؟
خطرش چقدره؟ برای استفاده بیشتر گیم. گاهی وقتا فیلم و مانیتور.
یه طوری نباشه بعد 3 4 سال برن این بشه.

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,194
اون که آره گرونه ولی به نظرم صبر کنی یه مقدار بودجت بیشتر شه c9 بگیری ارزششو داره
اخه تفاوت انچنانی ندارن باهم.فقط همون قضیه hdmi 2.1 و همین طور اینپوت لگ از 20 رسیده به13
باید ببینم ایران چقدر قیمتش در میاد

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,343
@mohsen2019
شما چند وقته اولد داری؟ چه مدلی؟
من بین اولد b7 و x9000f شک دارم. فقط هم به خاطر برن این.
از لحاظ اختلاف کیفیت چقدر فرق دارن؟
خطرش چقدره؟ برای استفاده بیشتر گیم. گاهی وقتا فیلم و مانیتور.
یه طوری نباشه بعد 3 4 سال برن این بشه.
با اجازه
سلام دوست عزیزم من OLED دارم و داشتم! B6 داشتم C7 دارم الان هم منتظر C10 هستم برای خرید اما جواب سوالاتت
از لحاظ کیفیت خیلی فرق دارن ولی شما اول باید انتخاب کنی که TV رو برای چه کاری میخای دیدن فیلم یا بازی یا سایت گردی یا مثلا دیدن ماهواره؟! اگر میخای فیلم به بهترین نحو ببینی انتخابت فقط باید OLED باشه شک نکن پشیمون نمیشی اجباری هم بهت نمیکنم OLED کدوم شرکت باشه فقط OLED باشه! در مورد برن این خوب خودت میتونی تحقیق کنی اما بزار بهت بگم برن این به این راحتی ها هم اتفاق نمیفته.. مثلا خود من 3 سال B6 داشتم بدون برن این! روزانه 3 ساعت بازی + فیلم و نهایت 1 ساعت شبکه ها رو میدیدم البته ما بینشون هم استراحت به TV میدادم مثلا 1 ساعت ... تا جایی که یادمه کلا روز تا شب 7-8 ساعت از TV استفاده میکردم...بعدا ها این فروختم به یکی از آشناهام و بعد ارتقا دادم به مدل C7 ! باور غلطی که در مورد OLED هست همین برن این شدن هست ! شما میخای دستگاه رو برن این کنی بهت میگم چی کار کنی روزانه باید هر روز یک شبکه ببینی با یک لگو بدون تغییر در شبکه 100 درصد TV برن این میشه! حالا شما فرض کن همچین کاری میتونی بکنی؟ اصلا باید این طوری TV ببینی!؟
برای مانیتور کردن من پیشنهاد نمیکنم OLED رو چون داشتم که میگم
برای گیم پیشنهاد میکنم خیلی هم عالیه من داشتم کال او زدم بالای 4 ساعت اخ هم نگفته TV
برای دیدن فیلم که 100 درصد پیشنهاد میکنم LCD-LED ها در کنار OLED ها مثلا یک جوک میمونن!
انتخاب با خودت دوست عزیز امیدوارم کمک کرده باشم

Kirk-Hammedd

کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,783
نام
حامد
با اجازه
سلام دوست عزیزم من OLED دارم و داشتم! B6 داشتم C7 دارم الان هم منتظر C10 هستم برای خرید اما جواب سوالاتت
از لحاظ کیفیت خیلی فرق دارن ولی شما اول باید انتخاب کنی که TV رو برای چه کاری میخای دیدن فیلم یا بازی یا سایت گردی یا مثلا دیدن ماهواره؟! اگر میخای فیلم به بهترین نحو ببینی انتخابت فقط باید OLED باشه شک نکن پشیمون نمیشی اجباری هم بهت نمیکنم OLED کدوم شرکت باشه فقط OLED باشه! در مورد برن این خوب خودت میتونی تحقیق کنی اما بزار بهت بگم برن این به این راحتی ها هم اتفاق نمیفته.. مثلا خود من 3 سال B6 داشتم بدون برن این! روزانه 3 ساعت بازی + فیلم و نهایت 1 ساعت شبکه ها رو میدیدم البته ما بینشون هم استراحت به TV میدادم مثلا 1 ساعت ... تا جایی که یادمه کلا روز تا شب 7-8 ساعت از TV استفاده میکردم...بعدا ها این فروختم به یکی از آشناهام و بعد ارتقا دادم به مدل C7 ! باور غلطی که در مورد OLED هست همین برن این شدن هست ! شما میخای دستگاه رو برن این کنی بهت میگم چی کار کنی روزانه باید هر روز یک شبکه ببینی با یک لگو بدون تغییر در شبکه 100 درصد TV برن این میشه! حالا شما فرض کن همچین کاری میتونی بکنی؟ اصلا باید این طوری TV ببینی!؟
برای مانیتور کردن من پیشنهاد نمیکنم OLED رو چون داشتم که میگم
برای گیم پیشنهاد میکنم خیلی هم عالیه من داشتم کال او زدم بالای 4 ساعت اخ هم نگفته TV
برای دیدن فیلم که 100 درصد پیشنهاد میکنم LCD-LED ها در کنار OLED ها مثلا یک جوک میمونن!
انتخاب با خودت دوست عزیز امیدوارم کمک کرده باشم
واقعا متشکرم بابت این توضیحات کامل.
قیمت ها رو که میبینم فقط مدل b7 با بودجه من همخوانی داره. نظرتون در مورد این مدل چیه؟

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,343
واقعا متشکرم بابت این توضیحات کامل.
قیمت ها رو که میبینم فقط مدل b7 با بودجه من همخوانی داره. نظرتون در مورد این مدل چیه؟
این مدل عالیه ارزون ترین مدل سری 7 الجی هست در اولد ها اما کیفیت تصویرش همون کیفیت c7 ,e7 هست با این تفاوت اونا گرون ترن
همونطور قبلا که گفتم مخصوص فیلم دیدن هست فیلم 4k بندازی توی هارد روش ببینی میری تو دنیای فیلم! پرفکت بلک عالی و hdr بهینه عالی ترش هم میکنه..
اگر انتخاب اولت فیلم هست و بعد بازی 100 درصد من پیشنهاد میکنم اصلا قابل مقایسه با x9000 نیست
کاش پارسال میخریدی خیلی ارزون تر بودن...
سوالی بود در خدمتم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر