خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,886
نام
حسين
Contrast 100
Backlight 20
Brightness 45
Color 50
Sharpness 0
Gamma 0
Color space auto
Hdmi black level auto
Dynamic contrast medium
Game mode on
Hdr+ همیشه off.
Uhd color on
توی پرو هم‌همه چیز رو بذار اتو‌که بتونه سوییچ کنه زمان پخش hdr روی فرمت yuv422 که بتونه‌رنگ‌۱۰ًبیتی‌پخش‌کنه.روی rgb پهنای باند hdmi نمیکشه و میره‌ رو 8 بیت.
تنظیمات وایت بالانس هم ضمیمه کردم.
راستی کالر هم بذار روی warm 2.

این تنظیمات برای فیلم دیدن هم مناسبه به خصوص برای فیلم های HDR ؟

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
این تنظیمات برای فیلم دیدن هم مناسبه به خصوص برای فیلم های HDR ؟
بله مناسبه برای همه جور کانتنتی.
فقط زمان فیلم دیدن اتو‌موشن پلاس یا اتو‌باشه یا ۲ و ۳ تا مشکل جادر و سوپ‌اپرا افکت‌به چشم نیاد.
توی فیلم‌داینامیک کنتراست رو هم‌میشه off کرد ولی ممکنه تصویر تیره و dim بشه.

• Like
Reactions: Madridista

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
دوستان میشه محبت کنید کوچکترین TV مناسب PS4 Pro که مجهز به رزولوشن 4K و تکنولوژی HDR باشه رو معرفی کنید ؟
بستگی به بودجه شما داره.
معمولا تلویزیونهای تو رنج 3 تا 5 تومن hdr رو درست نمایش نمیدن.
من x900e رو پیشنهاد میدم یا سامسونگ ks8500

• Like
Reactions: Jack cooper

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
بستگی به بودجه شما داره.
معمولا تلویزیونهای تو رنج 3 تا 5 تومن hdr رو درست نمایش نمیدن.
من x900e رو پیشنهاد میدم یا سامسونگ ks8500

اینا سایزشون برام خیلی بزرگن
من از نبود مانتور با این مشخصات مجبور شدم به tv رو بیارم
یعنی شما میگید مثلا مدل های سامسونگ سری 7 که سایز حدود ۵۰ اینچ دارن نمیتونن HDR رو درست نمایش بدن ؟
من امیدوارم بودم بتونم حتی زیر ۵۰ اینچ tv با این مشخصات پیدا کنم
از نظر بودجه هم قدرت هزینه تا حداکثر ۱۰ تومنم دارم ولی نمیخوام TV سایز بزرگ استفاده کنم

چیزی که خودم پیدا کردم از مدل های قدیمی سامسونگ که هنوز تو بازار هست این مدله
43KU7970
البته قیمتش از بودجه من خیلی پایینتره اما خب تو قیمت های بالاتر سایز تی وی هم بزرگ میشه

Last edited by a moderator:

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
اینا سایزشون برام خیلی بزرگن
من از نبود مانتور با این مشخصات مجبور شدم به tv رو بیارم
یعنی شما میگید مثلا مدل های سامسونگ سری 7 که سایز حدود ۵۰ اینچ دارن نمیتونن HDR رو درست نمایش بدن ؟
من امیدوارم بودم بتونم حتی زیر ۵۰ اینچ tv با این مشخصات پیدا کنم
از نظر بودجه هم قدرت هزینه تا ۱۰ تومنم دارم ولی نمیخوام TV سایز بزرگ استفاده کنم
اخه بعضی مدل ها هم hdr رو خوب پخش میکنن قیمت بسیار پایین هم دارن تو ایران موجود نیست
مثل tcl یا vizio.
مثلا سامسونگ سری 7 تو نمایش رنگها برای hdr مشکل داره وهمین طور Peak Brightness خیلی پایین تر از اسناندارد hdr 10 هستش وهمین سیستم local dimming( کنتراست ونور رو کنترل میکنه) نداره که خیلی تو hdr مهمه.
مدل x900e,سایز 49 داره ولی،ایران این سایز موجود نیست!!

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
اخه بعضی مدل ها هم hdr رو خوب پخش میکنن قیمت بسیار پایین هم دارن تو ایران موجود نیست
مثل tcl یا vizio.
مثلا سامسونگ سری 7 تو نمایش رنگها برای hdr مشکل داره وهمین طور Peak Brightness خیلی پایین تر از اسناندارد hdr 10 هستش وهمین سیستم local dimming( کنتراست ونور رو کنترل میکنه) نداره که خیلی تو hdr مهمه.
مدل x900e,سایز 49 داره ولی،ایران این سایز موجود نیست!!

خب پس برای منی که قطعا سایز کوچیک میخوام تنها آپشنم میشه همین مدل سامسونگ درسته ؟

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,882
نام
malek
چیزی که خودم پیدا کردم از مدل های قدیمی سامسونگ که هنوز تو بازار هست این مدله
43KU7970
البته قیمتش از بودجه من خیلی پایینتره اما خب تو قیمت های بالاتر سایز تی وی هم بزرگ میشه
x800d هم میتونه گزینه خوبی باشه.البته سایز 43 اینچش

• Like
Reactions: Horror

Jack cooper

کاربر سایت
Feb 10, 2017
708
خب پس برای منی که قطعا سایز کوچیک میخوام تنها آپشنم میشه همین مدل سامسونگ درسته ؟
دوست عزیز شما میتونید یه مانیتور 32 اینچ بگیری یا 27 که به مراتب کیفیتش خیلی از یه تلوزیونه میان رده بالاتر هستش . من به شما مدل lg 27ud69 یا asus mg28uq رو پیشنهاد میکنم . درسته که این مانیتورها hdr ندارن اما به جرائت میتونم بگم که تو بحث کیفیت فقط تلوزیونایه بالا رده بهشون میرسن

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
دوست عزیز شما میتونید یه مانیتور 32 اینچ بگیری یا 27 که به مراتب کیفیتش خیلی از یه تلوزیونه میان رده بالاتر هستش . من به شما مدل lg 27ud69 یا asus mg28uq رو پیشنهاد میکنم . درسته که این مانیتورها hdr ندارن اما به جرائت میتونم بگم که تو بحث کیفیت فقط تلوزیونایه بالا رده بهشون میرسن

والا حقیقتا دقیقا سر همین مسئله روانی شدم من !
نمیدونم برم سراغ مانیتور 4K و قید HDR رو بزنم
یا یه TV میان رده بردارم
آخه با این همه سرمایه گذاری که کنسول ها روی HDR دارن میکنن حیفه آدم ازش بی بهره بمونه !

• Like
Reactions: Jack cooper

Jack cooper

کاربر سایت
Feb 10, 2017
708
والا حقیقتا دقیقا سر همین مسئله روانی شدم من !
نمیدونم برم سراغ مانیتور 4K و قید HDR رو بزنم
یا یه TV میان رده بردارم
آخه با این همه سرمایه گذاری که کنسول ها روی HDR دارن میکنن حیفه آدم ازش بی بهره بمونه !
دوست عزیز اگه شما میتونی تا 10 تومن هزینه کنی یه oled c7 بخر مطمئن باش پشیمون نمیشی . اما اگه سایز خیلی واستون مهمه مانیتور خیلی خوبه مثلا من خودم با مانیتور بازی میکنم کیفیتش عالیه یعنی تا حالا به هر تلوزیونی ps4 وصل کردم منهای oled با کیفیتشون حال نکردم بعد hdr تو خیلی از این تلوزیونا جنبه بازار یابی داره . اگه میتونستید lg32ud99 رو بگیرید خیلی خوب میشد hdr هم داره اما من هرچقدر گشتم نبود . من بین اون دوتا مدلی که معرفی کردم اول asus رو پیشنهاد میکنم بعد ال جی . خیالتون راحت که این مانیتورا از اون مدل تلوزیونی که می خوایید بگیرید خیلی سرتره

کسی نظری نداره؟
برایه پرو میخوای یا معمولی بعد تا چقدر میخوای هزینه کنی ؟

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: mohsen2012

AMS_LEGEND

کاربر سایت
Jan 14, 2016
30
نام
محمد میرطبا
دوستان تو مشخصات اين مانيتور benq ew277hdr هم ٤ ميلي ثانيه و هم ١٢ ميلي ثانيه درج شده يني چي ؟ بعد برا ps4 معمولي خوب هست ؟ اصلا hdr برا فيلم هست فقط يا بازي هاي ps4 معمولي هم hdr هستن و كلا اين hdr چيه ؟

Donger Reborn

کاربر سایت
Mar 21, 2017
1,414
دوستان تو مشخصات اين مانيتور benq ew277hdr هم ٤ ميلي ثانيه و هم ١٢ ميلي ثانيه درج شده يني چي ؟ بعد برا ps4 معمولي خوب هست ؟ اصلا hdr برا فيلم هست فقط يا بازي هاي ps4 معمولي هم hdr هستن و كلا اين hdr چيه ؟

کلا تاخیر روی HDR بالاست، زمان 12ms برای تاخیر در زمان فعال بودن HDR هست
من باشم برای PS4 معمولی مانیتور HDR نمی گیرم
HDR هم برای فیلم هست هم برای بازی، توضیحاتش هم توی فروم هست هم توی اینترنت سرچ کنید N تا مقاله در موردش هست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر