خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
شما باشید با شرایط زیر کدوم رو انتخاب می کنید ؟

LG OLED C7 سایز 55 ( بهترین تلویزیون حال حاظر دنیا از دید اکثر سایت های معتبر -عمر کوتاه تر نسبت به کیولد --- 18 ماه گارانتی گلدیران - مونتاژ ایران = قیمت = 8200 )
QLED Q7F سایز 55 ( یکی از بهترین تلویزون های دنیا با روشنایی بی نظیر -عمر بیشتر نسبت به اولد-- 18 ماه گارانتی سام سرویس - دستگاه در حال حاظر مونتاژ ایران نیست - قیمت = 8100 )
Sony X9300E سایز 55 ( برترین تلویزیون دنیا به لحاظ HDR Brightness همچنین دارای روشنایی بسیار عالی ( دستگاه مونتاژ ایران نیست و دارای 1 ماه گارانتی - قیمت = 8 ملیون )
اون qoled سامسونگ رو بیخیال بشو.ارزش خرید نداره.
ببن x9300e و oled c7 یکی رو انتخاب کن.
عمده ترین تفاوت بین این دو تلویزیون تو کنتراستشون هستش.c7 کنتراست بهتری داره ولی تفاوتشون زمین تا اسمون نیست
از اون طرف نقطه ضعف c7 برایتنس پایینش هستش
بین کنتراست و روشنایی تلویزیون بین کدومشون برات مهم نیست همون رو بگیر
من باشم sony x9300e رو میگرفتم.درسته کنتراست ضعیف تری داره ولی تفاوتشون زمین تا اسمون نیست.پس مناسب hdr هم هست.
اگر با محتوای hdr زیاد سر وکار نداری lg c7 رو بگیر.

اینم یک مقایسه بین این دو

Attachments

• Screenshot_20171105-193009.png
    Screenshot_20171105-193009.png
    331.4 KB · مشاهده: 31
Last edited by a moderator:

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,763
دوستان این مشکل بازماندگی تصویر تو ips ها هم هست درسته ؟
تو چندتا مدل الجی دیدم که وحشتناک بودن !
البته به قول دوستان به نظر منم زیاد جدی نیست ( البته برای کسی که فیلم و تصاویر ورزشی و شبکه های دیجیتالی یا ماه*واره ای قراره ببینه )
ولی برای بازی شاید مشکل بوجود بیاره
من خودم یه تبلت داشتم که صفحش ips بود
بعد از بازی کردن وقتی تو قسمت ستینگ میرفتم ( رنگش خاکستری بود ) اونجا دقیقا همین مشکل بازماندگی رو میدیدم ولی وقتی تو همون حالت وارد یه بازی دیگه میشدم زیاد مشخص نبود ! مگر اینکه بازی صحنه های مشکی یا خاکستری داشته باشه
ببینم منظورت اون حاله یه که وقتی تو یه تصویر قفل میشی بعد میره یه صحفه دیگه نوشته های که اونجا بوده صحفه قبل هاله مانند رو ی وی هست؟؟

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,794
اینم یک مقایسه بین این دو
یکی از مهمترین علت هایی که 2 به شکم برم سمت X9300E بحث گارانتیش هست...شانس نداریم که یوهو میزنه دوباره یه چیزیش خراب شه ببریم میگن از پنل ، پنلم نیست برو یکی دیگه بخر.:|

تمام این مقایسه هارو دیدم تو یوتیوب اما خیلی همین مقایسه ها من رو 2 به شک کرده..برای من اصلا زاویه دید مهم نیست و فقط و فقط کیفیت تصویر از روبرو برام مهم..مثلا تصویر زیر رو ببین بین QLED و OLED

انعکاس نور خورشید روببین چقدر زیباتر داره نشون میده...البته تصاویری هم هست که OLED بهتر هست...ولی همین تصاویر ادم رو 2 به شک میکنه.

;

یا مثلا اینا

;

;

چرا تصویر B7 تو بعضی جاها ابی میزنه اینقدر ؟

یا این بین OLED SONY و QLED Q7F

;

;

یکم دو به شکم کرده همینایی که دیدم...قیمت 8 ملیون هست و واقعا بعد از خرید اگر بگم کاشکی اینو گرفته بودم برام سودی نداره....X9300E رو روش خیلی نظر داشتم ولی بحث گارنتیش که میاد وسط نا امیدم میکنه

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,794
توی این عکسایی که گذاشتی خدایی سامسونگ خیلی بهتر بوده...اختلاف هم زیاده واقعا...من بودم همون سامسونگ رو میخریدم.
بحثی که هست اینه که ما واقعا نمی دونیم تصاویر شاید از عمد اینجوری شدن تو TV ..مثلا طرف مخصوصا کیفیت اونارو اورده پایین برا سامسونگ برده بالا..البته یه ویدیو دیدم بین X9005 و Q7F تصویر X9005 بهتر بود

Mazi_z

کاربر سایت
May 14, 2008
366
خب چرا نمیری جمهوری حضوری ببینی کیفیت ها رو خودت؟ ولی کلا تو کیفیت تصویر سامسونگ شک نکن...بهترین نباشه همیشه بین دو تای اول هست توی کیفیت صفحه نمایش.....

• Like
Reactions: snoko

arsenalmom

کاربر سایت
Nov 14, 2009
1,357
نام
محمدرضا

LG OLED C7 سایز 55 ( بهترین تلویزیون حال حاظر دنیا از دید اکثر سایت های معتبر -عمر کوتاه تر نسبت به کیولد --- 18 ماه گارانتی گلدیران - مونتاژ ایران = قیمت = 8200 )
QLED Q7F سایز 55 ( یکی از بهترین تلویزون های دنیا با روشنایی بی نظیر -عمر بیشتر نسبت به اولد-- 18 ماه گارانتی سام سرویس - دستگاه در حال حاظر مونتاژ ایران نیست - قیمت = 8100 )
Sony X9300E سایز 55 ( برترین تلویزیون دنیا به لحاظ HDR Brightness همچنین دارای روشنایی بسیار عالی ( دستگاه مونتاژ ایران نیست و دارای 1 ماه گارانتی - قیمت = 8 ملیون )
Sony X9300E

• Like
Reactions: Black Roz

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,794
خب چرا نمیری جمهوری حضوری ببینی کیفیت ها رو خودت؟ ولی کلا تو کیفیت تصویر سامسونگ شک نکن...بهترین نباشه همیشه بین دو تای اول هست توی کیفیت صفحه نمایش.....
اتفاقا رفتم دیدم...ولی SIDE B SIDE تصویر 2 برند رو پشت هم هیچ مغازه ای با 2 ویدیو مثل هم نزاشته که مقایسه بتونم بکنم....تو کیفیت سامسونگ که شک ندارم.اتفاقا کیفیتش وحشتناک خوب بود..ولی تو سایت های خارجی نمی دونم چرا همشون اولد LG پیشنهاد میدن و با سامسونگ حال نمی کنن.

• Like
Reactions: snoko

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
یکی از مهمترین علت هایی که 2 به شکم برم سمت X9300E بحث گارانتیش هست...شانس نداریم که یوهو میزنه دوباره یه چیزیش خراب شه ببریم میگن از پنل ، پنلم نیست برو یکی دیگه بخر.:|

تمام این مقایسه هارو دیدم تو یوتیوب اما خیلی همین مقایسه ها من رو 2 به شک کرده..برای من اصلا زاویه دید مهم نیست و فقط و فقط کیفیت تصویر از روبرو برام مهم..مثلا تصویر زیر رو ببین بین QLED و OLED

انعکاس نور خورشید روببین چقدر زیباتر داره نشون میده...البته تصاویری هم هست که OLED بهتر هست...ولی همین تصاویر ادم رو 2 به شک میکنه.

;

یا مثلا اینا

;

;

چرا تصویر B7 تو بعضی جاها ابی میزنه اینقدر ؟

یا این بین OLED SONY و QLED Q7F

;

;

یکم دو به شکم کرده همینایی که دیدم...قیمت 8 ملیون هست و واقعا بعد از خرید اگر بگم کاشکی اینو گرفته بودم برام سودی نداره....X9300E رو روش خیلی نظر داشتم ولی بحث گارنتیش که میاد وسط نا امیدم میکنه
سامسونگ q7f کیفیت تصویرش،که از x900e هم،خیلی کمتره چه برسه به x930e!!!
این تصاویری هم گذاشتی همون طور که خودتم گفتی معلوم نیست چه تنظیماتی برای هردو تلویزیون در نظر گرفته شده.خیلی از گرینه های اضافی برای کالیبره کردن تصویر خاموش میشن.
الان که با گارانتی بازرگانی ایران سری 2017 سونی هنوز،وارد بازار ایران نشده.
دل و بزن به دریا برو سمت x930e.حالا چون تلویزیون قبلیت خراب شده قرارنیست همهشون هینطور باشن
مشکل خراب شدن پنل به خیلی چیزها بستگی داره

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,347
چندروز پیش که تلویزیون ما خراب شده بود امدن بردنش از نمایندگی( Sony Bravia W904a ) بعد الان زنگ زدن میگن ایراد از پنلش هست..درست بشون هم نیست.

هرجارو خوندم میگفتن از بک لایتشه( حتی سایت های خارجی مشکل شبیه من داشتن ) که چند ثانبه روشن میشه بعد خاموش میشه اما اینا گفتن از پنله...سایت های ایرانی هم که جزو نمایندگی ها نیستن و مستقلن اونا هم میگن از بک لایته ولی خوب اینا باز نکردن که ببینن.

به نظر شما همینجوری الکی یه چیزی گفتن من منصرف بشم از تعمیر ؟ یا واقعا دیگه قیدشو بزنم ؟ شما بودید چیکار می کردید؟

اگر کیفیت تصویر برات مهمه قطعا c7 با یه سرچ ساده میتونی بفهمی چرا شده بهترین tv! الجی تنها TV هست که کاملا پلتفرم HDR و دالبی ویژن رو خریداری کرده! به همراه سیستم صوتی دالبی اتموس!
qled هم خوبه اما هیچ کدوم کنتراست oled رو ندارن... از نزدیک برو tv ها رو ببین
نور زیاد 930e هم بدرد همه ی محتوا ها نمیخوره و خیلی جاها تصویر رو واقعی نشون نمیده چند صفحه قبل برو عکس هاش رو گذاشتم...! tv داداش به هر حال بیشتر به سلیقه هم هست .. اما اگر عقلانی فکر کنی oled همه ی ویژگی های یک tv سعی کرده داشته باشه... به خاطر همین هست که اکثر سایت های خارجی بیشتر از OLED تعریف میکنن
در مورد خراب شدن TV: ببین داداش من هم 2 تا سونی داشتم سوخته برد برقشون. یکیشون هم برد رنگش خراب شده(براویا) امکان داره شانسی باشه .. امکان هم داره یه چیز دیگه باشه... اگر می ارزه ببر تعمیر... اگر بودجه داری TV جدید بخر... خدا رو شکر شما سونی داشتی کسی جبهه نگرفت! حالا اگر کسی TV LG یا SAMSUNG میسوخت همه حرف در میوردن... بعضی مردم ما متاسفانه بت برستن...حتی در TV
ویرایش: اضافه شدن تصویر
تصویر همه چیز گویاست...
۹۳۰ اینجا از همه ضعیف تر تصاویر رو نشون میده! علتش هم نور بسیار زیاد تیویش هست و نداشتن ویژگی های oled.... ! همینطور که در تصویر میبینید qled هم خوب هست... و OLED از همه بهتر و شفاف تر c7-group-large.jpg

آخرین ویرایش:

arsenalmom

کاربر سایت
Nov 14, 2009
1,357
نام
محمدرضا
بر عکس صحبت دوستمون براساس ازمایش تخصصی x930e جزییات تصویر رو بسیار واضح تر از qled ها نشون میده با اینکه به oled نمیرسه ولی خب تو بعضی از موارد سرتره
نور زیاد x930e رو راحت میتونید تنظیم کنید
اگر بتونم ویدیو مقایسه tv ها رو تو سایت rtings پیدا کنم با مدرک بهتون ثابت میشه

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,946
نام
malek
اگر کیفیت تصویر برات مهمه قطعا c7 با یه سرچ ساده میتونی بفهمی چرا شده بهترین tv! الجی تنها TV هست که کاملا پلتفرم HDR و دالبی ویژن رو خریداری کرده! به همراه سیستم صوتی دالبی اتموس!
qled هم خوبه اما هیچ کدوم کنتراست oled رو ندارن... از نزدیک برو tv ها رو ببین
نور زیاد 930e هم بدرد همه ی محتوا ها نمیخوره و خیلی جاها تصویر رو واقعی نشون نمیده چند صفحه قبل برو عکس هاش رو گذاشتم...! tv داداش به هر حال بیشتر به سلیقه هم هست .. اما اگر عقلانی فکر کنی oled همه ی ویژگی های یک tv سعی کرده داشته باشه... به خاطر همین هست که اکثر سایت های خارجی بیشتر از OLED تعریف میکنن
در مورد خراب شدن TV: ببین داداش من هم 2 تا سونی داشتم سوخته برد برقشون. یکیشون هم برد رنگش خراب شده(براویا) امکان داره شانسی باشه .. امکان هم داره یه چیز دیگه باشه... اگر می ارزه ببر تعمیر... اگر بودجه داری TV جدید بخر... خدا رو شکر شما سونی داشتی کسی جبهه نگرفت! حالا اگر کسی TV LG یا SAMSUNG میسوخت همه حرف در میوردن... بعضی مردم ما متاسفانه بت برستن...حتی در TV
ویرایش: اضافه شدن تصویر
تصویر همه چیز گویاست...
۹۳۰ اینجا از همه ضعیف تر تصاویر رو نشون میده! علتش هم نور بسیار زیاد تیویش هست و نداشتن ویژگی های oled.... ! همینطور که در تصویر میبینید qled هم خوب هست... و OLED از همه بهتر و شفاف ترView attachment 81497
الان چی شد؟ما بین b7 و 930 تو شک بودیم الان c7 هم اضافه شد.
میدونید فرق b7 ,c7 تو چیه؟
این فیلمها و عکسها هم هیچکدوم ملاک نیستن چون بالاخره داریم کیفیت تصویر رو از یه مانیتور میبینیم که دقیقا میشه شیر تو شیر

ALI PUNKER

کاربر سایت
Nov 5, 2017
193
نام
علی
درود.
والا با این عکس هایی که دوستان در صفحات قبلی و فعلی گذاشتن تصاویر اولد خیلی چشم نواز تر هستن. بنده خودم شخصا طرفدار برند بزرگ و محبوب سونی هستم و در خانه ی خودم هم یک مدل 55 اینچ full hd دارم و احتمالا با بودجه ای که در نظر دارم هم یک مدل متوسط از سونی خواهم خرید... اما واقعا نمیشه از کیفیت چشم نواز اولد های الجی چشم پوشی کرد. بنده تا از نزدیک نمیدیم متوجه عظمت اولد c7 , b7 نمیشدم و فکر میکردم بیشتر جنبه ی تبلیغاتی داره ... امیدوارم شرکت سونی تنها اولدش a1e نباشه و در آینده اولد های بیشتری برای رقابت با الجی تولید کنه.. چون واقعا میگم کیفیت تصویر اولد الجی فرسنگ ها با ال ای دی فرق داره... چیزی که من شاهد بودم این بوده که از نزدیک دیدم... البته led ها هم خوب هستن و اون ها هم شخصی مثل من رو راضی میکنن... ولی برای کاربر حرفه ای فکر نکنم.. چون من سنم رفته بالا دیگه وقت بازی ندارم و بیشتر سریال یا فیلم میبینم و یک تلوزیون متوسط من رو راضی خواهد کرد.
بدرود.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر