خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

djbit

کاربر سایت
Sep 5, 2009
17
مثلا کدوم کانال؟ اگرم باشه به ایندکس مربوطه برو تو CONTENT OPTION ببین مثلا با ایندکس 0 چیا OFF میشن و ه گزینه هایی ON
بله من رو روترم کلا VPN فعاله
وقتی با DTV سرچ می کنی همه کانال هایی که با کدک HEVC هم پخش میشن (مثل شبکه سه که هم SD و هم HD و هم HEVC پخش میشه) , این کدکشون فقط صدا داره واسه من.
تو لیست کانال های سرچ شده همه کانال هایی که بعد اسمشون Hevc خورده اینجورین مثلا( Tamasha HEVC) شما هم چک کن لطفا

BFG 9000

کاربر سایت
Aug 25, 2011
341
نام
امید
بازار افتضاحه... واقعا استرس شدیدی داره خرید کردن... صوتی تصویری از قبل هم که داستان زیاد داشت الان که نور علی نور شده...
سونی 3 جور تو بازار هست... یکی با گارانتی بازرگانی ایران هست که دیجی کالا همین رو گذاشته و مونتاژ ایرانه و قیمتش از بقیه خیلی بیشتر...
2 نوع دیگه گناوه ای و بانه ای ساخت مالزی و مصر هستن که بیشتر با اسم گارانتی طلایی فروخته میشه که در واقع بدون گارانتی هست و یه لیبل الکیه که چند صد تومن گرونتر می فروشن به شما و در نهایت وقتی بهشون زنگ میزنی میگه به مغازه بگید!!!!
میگن ساخت مالزی از همه بهتر هست که مال من اتفاقا ساخت مالزی بود...
این رو هم بگم که انصافا کیفیت تصویر این مدل سونی از هم قیمت های ال جی و سامسونگ خیلی بهتر بود... یا مدل 9500 که با سلیقه چشمی من از تمام برندها بهتر بود بی اغراق... ولی چه کنیم بازار خرابه.
تا وقتی جنسای سالم از انبار در نیاد... نمیشه خرید کرد... سری های 2020 هم بیاد خوبه...
یکی از آشناها که کارش تو جاده مخصوص هست میگفت یک انبار بزرگ اندازه نیاز 2 سال کشور تلویزیون سامسونگ اونجا هست که نگه داشتن قیمت ها بره بالا...
همین مدل MU8990 ساخت 2018 هست. مدل NU8900 ساخت 2019. , والان بیشتر مدلهای MU رو می بینید که قطره چکانی و معیوب وارد بازار می شن....

نماینده سامسونگ طبقه همکف چارسو به من گفت الان مغازه دارها مدلهای تعمیری که سام سرویس به قیمت پایین تر می فروشه رو می خرن و وارد بازار می کنن...
شما دقت کنی سایزی که اخیرا تو ایران خیلی پر طرفدار شده 65 اینچ هست که از چهار ماه پیش مدلهای سام سرویس نایاب شد... و از وقتی دلار 24 رو رد کرد تو دیجی کالا کم کم سر و کله اشون با قیمتهای 70 میلیونی!!! پیدا شده.

یعنی برای یک تلویزیون خریدن ساده اندازه یک پایان نامه شما باید کار اطاعاتی کنی تا جنس مناسب و سالم گیرت بیاد... اینه زندگی تو جهان سوم. تازه من فقط رو سامسونگ و سونی تمرکز کردم و همون اول مارک های دیگه رو بی خیال شدم...

James Sunderland

کاربر سایت
Apr 3, 2012
301
نام
ایمان
وقتی با DTV سرچ می کنی همه کانال هایی که با کدک HEVC هم پخش میشن (مثل شبکه سه که هم SD و هم HD و هم HEVC پخش میشه) , این کدکشون فقط صدا داره واسه من.
تو لیست کانال های سرچ شده همه کانال هایی که بعد اسمشون Hevc خورده اینجورین مثلا( Tamasha HEVC) شما هم چک کن لطفا
کانال 3 hd و sd کانال تماشا همرو با صدا تصویر بدون مشکل میاره و اصلا تو لیست کانال هام من کانالی که توش HEVC ندیدم

djbit

کاربر سایت
Sep 5, 2009
17
کانال 3 hd و sd کانال تماشا همرو با صدا تصویر بدون مشکل میاره و اصلا تو لیست کانال هام من کانالی که توش HEVC ندیدم
خیلی عجیبه من با کد قبلی این کانالهارو داشتم. میدونی که این کدک کیفیت بهتری داره و جدید تره. خیلی از کانالها رو اینم سوییچ کردم به جز کانال ۱، ۲، ۴ ، ۵ و فکر کنم خبر. الان با این کد جدیده اونا فقط صدا دارن. من تنظیمات Continent Index رو جزییاتش رو دیدم. دقیقا این کدک رو زده off ولی همیچی Inactive هست و نمیشه تغییر داد. تو فروم های دیگه دیدم که کد UK که معمولا میزنن 3122 هست. اما نمی دونم Continent Index چی میشه. جاییم ندیدم که جزییات هر کد رو بگن. به نظرت اینم می تونیم امتحان کنیم؟ برم خونه از لیست کانالا عکس می گیرم که دقیق ببینی شما هم چی سرچ کرده. برای من ۵۵ تا DTV و ۱۹ تا Radio میاره

اینو الان دیدم:
Check if the TV is DVB-T2, what it is and how to update it

دقیقا اینجا دلیل مشکل رو نوشته:
:I hear the audio but I don't see the video
.our TV is compatible with DVB-T2, but does not have support for the HEVC codece, resulting in fact incompatible with the images transmitted
پس احتمالا با فعال کردن کدک HEVC این مشکل حل بشه. حالا چجوریشو باید بفهمیم

آخرین ویرایش:

James Sunderland

کاربر سایت
Apr 3, 2012
301
نام
ایمان
خب دوست عزیز بستگی داره چی خریده باشی... قطعه الکترونیکی حساسی مثل تلویزیون ریسک پذیر نیست اصلا... قبل از این سامسونگ یک Sony 65x7000G از جمهوری خریدم... اومد و تحویل گرفتم ... از اول نور تصویر تغییر نمی کرد که فاکتوری ریست کردم درست شد... بعد از دو روز فقط یک بار تصویر پر پر زد... همون موقع فیلمش رو گرفتم رفتم پیش مغازه دار که زیر بار نمی رفت و می گفت تو حساسی و فلش حجم بالا زدی و از این حرفها... فیلم رو فرستادم برای یک تعمیرکار سونی که گفت پنل معیوبه... دیگه خودتون مغازه دارای خیابون جمهوری رو که می شناسید... با دعوا و تهدید پس گرفت... دیجی کالا انصافا از این بابتها بهتر بود... البته از همون موقع تحویل خیلی نشانه ها داشت می گفت تلویزیون استفاده شده است... ولی می خوام اینو بگم... خیلی از خریدار ها می خرن و استفاده می کنن ... حساسیت هم ندارن...
خلاصه این روزها تا جای ممکن نخرید
شما کلا دیدت منفی هست به خرید مثل اینکه، وگرنه تو همین دو سه هفته من و چند تا از دوستان گرفتیم از 25 تومن تا 35 اونم به صورت اینترنتی از بانه هممون هم حساسیم، اطلاعات همه هم بالا هست با پرس و جو همه چیو چک میکنن..خدا رو شکر برای همه هم سالم بوده. کلا تجربه ای که خودم داشتم اینه بوده چون تا یه سنی خودمم تقریبا مثل شما بودم و تو اطرافیان هم دیدم کسایی که بیش از حد حساسن یا دنبال مشکل میگردن و یه جنس پرفکت میخوان معمولا به اون مشکله میرسن یا جنس معیوب گیرشون میاد..
قبلا که اینجوری بودم پدر بزرگم به ترکی میگفت
سچن سچن سشملیغا دوشر :)) ولی کلا معنیش همون میشه که دیگه زیاد حساسیت به خرج ندین.
خیلی هم راحت فکت صادر میکنید که الان هر کی خرید کنه جنس بنجل میگیره..تلویزیون 26 تومن شد 32 ماشین 500 تومنی در عرض 20 روز شد 650 من اگر مثل شما فکر میکردم و منتظر میموندم دلار ثابت شه الان باید باهاشون خداحافظی میکردم..خلاصه تو این روزا اگر میتونید، خرید کنید که معلوم نیست فردا بتونید به اون چیزی که الان میتونید داشته باشید، برسید.
اینم اضافه کنم به شدت آرزو دارم دلار برگرده به قیمت پارسال یا 5 سال پیش(فکر نکنم از ملت عادی کسی دوست داشته باشه دلار بکشه بالا) ولی مثل خیلی از چیزای دیگه این خواستمون هم در حد یک آرزو باقی میمونه

• Like
Reactions: saeed_sg and djbit

James Sunderland

کاربر سایت
Apr 3, 2012
301
نام
ایمان
خیلی عجیبه من با کد قبلی این کانالهارو داشتم. میدونی که این کدک کیفیت بهتری داره و جدید تره. خیلی از کانالها رو اینم سوییچ کردم به جز کانال ۱، ۲، ۴ ، ۵ و فکر کنم خبر. الان با این کد جدیده اونا فقط صدا دارن. من تنظیمات Continent Index رو جزییاتش رو دیدم. دقیقا این کدک رو زده off ولی همیچی Inactive هست و نمیشه تغییر داد. تو فروم های دیگه دیدم که کد UK که معمولا میزنن 3122 هست. اما نمی دونم Continent Index چی میشه. جاییم ندیدم که جزییات هر کد رو بگن. به نظرت اینم می تونیم امتحان کنیم؟ برم خونه از لیست کانالا عکس می گیرم که دقیق ببینی شما هم چی سرچ کرده. برای من ۵۵ تا DTV و ۱۹ تا Radio میاره

اینو الان دیدم:
Check if the TV is DVB-T2, what it is and how to update it

دقیقا اینجا دلیل مشکل رو نوشته:
:I hear the audio but I don't see the video
.our TV is compatible with DVB-T2, but does not have support for the HEVC codece, resulting in fact incompatible with the images transmitted
پس احتمالا با فعال کردن کدک HEVC این مشکل حل بشه. حالا چجوریشو باید بفهمیم
ببین اگرنوشته های منو میخوندی کامل متوجه میشدی چجوریه سیستمش .. قبلا گفتم الان کامل تر توضیح میدم..اول اینکه اگر احساس میکنی با خاموش روشن شدن مشکلی برای تلویزیونت پیش میاد کد هم تغییر نده ..چون همونجور که خودت هم امتحان کردی برای هر کد یه بار ریست فکتوری میکنی.که یکبار خاموش روشن میشه.که این به نظر من ریسکی نداره ..حداقل 20 دفعه عوض کردم حالا سیستمش ججوریه..کلا برای کل دنیا LG اومده 128 مود تعریف کرده از ایندکس 0 تا 127..حالا برای اروپا 3072 همونجور که دیدی میشه ایندکس 0..درسته؟شما نمیتونی کانتکست جدا گونه تغییر بدی این عدد به کد ریجنت اضافه میش.. مثلا اگر بخوای رو ریجن اروپا ایندکس 5 داشته باشی باید 5 تا به 3072 اضافه کنی ..میشه 3077..وقتی ایندکس 5 انتخاب کنی تنظیمات Continent Index کلا جزییاتش عوض میشه..مثلا اگر بری گزینه اخرشو ببینی رو ایندکس 92 wifi حالت off داره ولی رو ایندکس 0 wifi میشه 10 که ما میتونیم 5Ghz ببینیم..حالا بهتر میتونی متوجه بشی که اگر تو اروپا ایندکس 50 بخوای باید 3072+50=3122 همون 3122 وارد کنی.. من خودم از 0 تا 10 و 90 تا 100 و همین 50 امتحان کردم که تو 50 باند 5ghz ندیدم.چون فقط دنبال باند 5ghz بودم دیدم همین ایندکس 0 برام کار میکنه اومدم روش..حالا شما اگر میخوای باید از عدد 3072 تا 3199 امتحان کنی ببینی کدومش نیازهاتو رفع میکنه..مطمینم یه گدی هست که همه چیزه ایی که میخوای داشته باشه.
امیدوارم خوب توضیح داده باشم.

• Like
Reactions: saeed_sg and djbit

djbit

کاربر سایت
Sep 5, 2009
17
ببین اگرنوشته های منو میخوندی کامل متوجه میشدی چجوریه سیستمش .. قبلا گفتم الان کامل تر توضیح میدم..اول اینکه اگر احساس میکنی با خاموش روشن شدن مشکلی برای تلویزیونت پیش میاد کد هم تغییر نده ..چون همونجور که خودت هم امتحان کردی برای هر کد یه بار ریست فکتوری میکنی.که یکبار خاموش روشن میشه.که این به نظر من ریسکی نداره ..حداقل 20 دفعه عوض کردم حالا سیستمش ججوریه..کلا برای کل دنیا LG اومده 128 مود تعریف کرده از ایندکس 0 تا 127..حالا برای اروپا 3072 همونجور که دیدی میشه ایندکس 0..درسته؟شما نمیتونی کانتکست جدا گونه تغییر بدی این عدد به کد ریجنت اضافه میش.. مثلا اگر بخوای رو ریجن اروپا ایندکس 5 داشته باشی باید 5 تا به 3072 اضافه کنی ..میشه 3077..وقتی ایندکس 5 انتخاب کنی تنظیمات Continent Index کلا جزییاتش عوض میشه..مثلا اگر بری گزینه اخرشو ببینی رو ایندکس 92 wifi حالت off داره ولی رو ایندکس 0 wifi میشه 10 که ما میتونیم 5Ghz ببینیم..حالا بهتر میتونی متوجه بشی که اگر تو اروپا ایندکس 50 بخوای باید 3072+50=3122 همون 3122 وارد کنی.. من خودم از 0 تا 10 و 90 تا 100 و همین 50 امتحان کردم که تو 50 باند 5ghz ندیدم.چون فقط دنبال باند 5ghz بودم دیدم همین ایندکس 0 برام کار میکنه اومدم روش..حالا شما اگر میخوای باید از عدد 3072 تا 3199 امتحان کنی ببینی کدومش نیازهاتو رفع میکنه..مطمینم یه گدی هست که همه چیزه ایی که میخوای داشته باشه.
امیدوارم خوب توضیح داده باشم.
دقیق متوجه شدم. من با خاموش و روشن شدن دستگاه هم مشکلی ندارم فقط ای کاش یه چیزی هم پیدا می کردیم که می تونستیم آپشن های هر کد رو هم ببینیم انقدر آزمون و خطایی جلو نریم. مثلا این مشکل نداشتن HEVC رو تو هیچ فرومی پیدا نکردم یا جز این کد ۳۱۲۲ ندیدم کسی جایی نوشته باشه که مثلا این یکی کد اروپارو زدم و چی داشت و چی نداشت.

mehrdad122

کاربر سایت
Sep 8, 2012
194
سلام
دوستان تا بودجه 9 تومن و اندازه 43 اینچ برای نسل بعد چه تلویزیونی رو پیشنهاد میکنید ؟
علت 43اینچ بودن اینه که فضایی که تلویزیون رو میخوام بذارم کوچکه
خودم دو مورد رو پیدا کردم یکی samsung ru7100 و دیگرlg um7340 بین این دو به نظرتون کدوم بهتره؟ یا اینکه اصلا مدل دیگه پیشنهاد می کنید؟
ممنون

James Sunderland

کاربر سایت
Apr 3, 2012
301
نام
ایمان
دقیق متوجه شدم. من با خاموش و روشن شدن دستگاه هم مشکلی ندارم فقط ای کاش یه چیزی هم پیدا می کردیم که می تونستیم آپشن های هر کد رو هم ببینیم انقدر آزمون و خطایی جلو نریم. مثلا این مشکل نداشتن HEVC رو تو هیچ فرومی پیدا نکردم یا جز این کد ۳۱۲۲ ندیدم کسی جایی نوشته باشه که مثلا این یکی کد اروپارو زدم و چی داشت و چی نداشت.
دقیقا حق با شماست اگر یه سورسی بود ویژگی های هر ایندکس میگفت عالی میشد..ببین میتونیم تو ردیت بپرسیم اونجا اگر علاقه مند بشن جامعه بزرگی داره برای همین c9 هم کلی عضو داره

• Like
Reactions: djbit and Bijanlll

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,896
دوستان در مورد تلویزیون های برند های مطرح مثل سونی و سامسونگ و ال جی بنظرم به اندازه کافی اینجا بحث شده و هرکس با مطالعه صفحات قبلی به جواب هاش میرسه

نظرم اینه یکم در مورد برند های متفرقه و ارزون هم بحث کنیم مخصوصا در سایز های زیر 50-55

اگر کسی تجربه استفاده از برند های متفرقه چه ایرانی چه چینی رو داره خیلی خوبه مطرح کنه به هر حال همه که نمیتونن 20 میلیون و بالاتر پول تلویزیون بدن

Bijanlll

کاربر سایت
Jun 5, 2020
349
نام
بیژن لطفی
Samsung Q70 - sony x950g

کدوم برا نسل بعد کنسولا بهتره ؟ خودم میگم در یه حدن .. میخام نظر شما رو بدونم
دوتاشون 4k هستن درسته؟
نسل بعد ps5 رزولوشن 8k داره
Xbox series x و atari vcs رو دقیق نمیدونم
اونا هم احتمالا همین هستن
به نظرم صبر کنید تا تلویزیون های 8k بیاد باز هم هرجور راحتید
من فقط نظرمو گفتم

BFG 9000

کاربر سایت
Aug 25, 2011
341
نام
امید
Samsung Q70 - sony x950g

کدوم برا نسل بعد کنسولا بهتره ؟ خودم میگم در یه حدن .. میخام نظر شما رو بدونم
مقایسه دقیق تو لینک زیر هست:
Sony X950G vs Samsung Q70/Q70R QLED Side-by-Side TV Comparison
خیلی نزدیک هستن...
سونی روشنایی خیلی بالاتری داره...
سامسونگ input lag کمتر که برای گیم مناسبتره...
در نهایت سلیقه چشم شما مهمه که کدوم رو بیشتر می پسندی...
من خودم Q70 رو ندیدم ولی x9500g (همون x950 هست که تو بازار آسیا 9500 نامگذاری شده) رو دیدم واقعا محشر بود...
البته مدل ۲۰۲۰ سونی 950H هست که هنوز وارد بازار ایران نشده و پیشرفت خوبی داشته و ارزش انتظار داره...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر