خرید مانیتور و تلویزیون های مناسب برای پلی استیشن 3

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,058
نام
نیما
سلام
خواهشا جواب فوری بدید که بدجور وقتم تنگه.
من می خوام فردا یک R81 بخرم.این تلوزیون کار ps3 رو راه میندازه؟
این مدل 720p یا 1080p ؟؟؟؟
چون فروشنده گفت که به این میگن fullHD .
اگه 720p باشه برای PS3 مشکلی که نداره؟
مثلا اگه بازی 1080p رو با تلوزیون 720p بازی کنی چه مشکلی پیش میاد؟

صددرصد راه میندازه ...
720p هستش
فروشنده بیخود گفته ، Full HD یعنی 1080p ....

خیر هیچ مشکلی که نداره هیچ ، خیلی هم تصویر عالی خواهی داشت .

هیچ مشکلی پیش نمیاد ، تصویر عالی خواهد بود ... کلا 1080p برای 40 اینچ به بالاست و توی اینچهای بالا 1080p با 720p فرق داره تصویرش و بهتر هست ، زیر 40 اینچ اصلا 1080p نداریم ...

ONLY_PS3

کاربر سایت
Feb 12, 2007
77
نام
امیر حسن
سلام
بچه ها من کلی تو اینترنت درباره مانیتور سرچ کردم
و به یه مورد خوب رسیدم مدل FP222WH از شرکت بنکیو که هم 22 اینچه و هم پورت HDMI داره
کنتراستش 1:700 و زمان پاسخدهی هم 5 میلی ثانیه هستش
اینم عکسش
URL]

URL]

لطفا هر کسی میدونه توی تهران کجا این مانیتور رو داره بیاد بگه
با تشکر از همه

mzh

کاربر سایت
Jul 28, 2006
259
نام
محمدرضا
یه مدل سامسونگ ال سی دی ساخته شده که من حسرت خوردم چرا ام 81 گرفتم

مدلش اف 81 هست کنتراستش 25000:1
ریسپانس تایمش 6 میکرو ثانیه

و خیلی چیزای دیگه ولی من که خدا رو شکر میکنم چون اینی هم که دارم عالیه

البته فکر نکنم تا چند ماه دیگه زودتر تو ایران بیاد

ps lover

کاربر سایت
Dec 5, 2006
524
نام
امير
مونيتور 24 بنكيو مدلfp241vw

http://benq.com/products/LCD/?product=997
ميخاستم ببينم اگه كسي راجع به اين مونيتوركه لينكش رو بالا گذاشتم اطلاعاتي داره لطف كنه برا ي من بگه در ضمن اونيكه من فهميدم مشخصاتش :كنتراست 1:1000،داشتن وروديhdmi،ورزوليشن 1920*1200
به نظر من كه خيلي توپه:cheesygri
به نظر شما اين مونيتور واسه بازي با 360 وپلي استيشن 3 مناسبه يا hdtv مناسبتره؟
در ضمن اگه كسي قيمت اين مونيتورتو ايران وكشوراي ديگه وجايي كه اين مونيتور رو ميفروشن رو بگه خيلي ممنون ميشم.
با تشكر :love:

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
یه مدل سامسونگ ال سی دی ساخته شده که من حسرت خوردم چرا ام 81 گرفتم

مدلش اف 81 هست کنتراستش 25000:1
ریسپانس تایمش 6 میکرو ثانیه

و خیلی چیزای دیگه ولی من که خدا رو شکر میکنم چون اینی هم که دارم عالیه

البته فکر نکنم تا چند ماه دیگه زودتر تو ایران بیاد

شما که دیگه M81 داری ، چرا ناشکری میکنی ؟! :cheesygri خود همین M81 غولیه واسه خودش!
در ضمن این زمان پاسخگویی که گفتی ، باید به میلی ثانیه باشه ، چون الان دیگه سریع ترین زمان ، 2 میلی ثانیه هستش.

mzh

کاربر سایت
Jul 28, 2006
259
نام
محمدرضا
شما که دیگه M81 داری ، چرا ناشکری میکنی ؟! :cheesygri خود همین M81 غولیه واسه خودش!
در ضمن این زمان پاسخگویی که گفتی ، باید به میلی ثانیه باشه ، چون الان دیگه سریع ترین زمان ، 2 میلی ثانیه هستش.

من ممنون از یادآوری شما هستم کاملا درسته من اشتباه کردم

psps1368

کاربر سایت
Jan 3, 2006
165
ميخاستم ببينم اگه كسي راجع به اين مونيتوركه لينكش رو بالا گذاشتم اطلاعاتي داره لطف كنه برا ي من بگه در ضمن اونيكه من فهميدم مشخصاتش :كنتراست 1:1000،داشتن وروديhdmi،ورزوليشن 1920*1200
به نظر من كه خيلي توپه:cheesygri
به نظر شما اين مونيتور واسه بازي با 360 وپلي استيشن 3 مناسبه يا hdtv مناسبتره؟
در ضمن اگه كسي قيمت اين مونيتورتو ايران وكشوراي ديگه وجايي كه اين مونيتور رو ميفروشن رو بگه خيلي ممنون ميشم.
با تشكر :love:
مقدمه:
این مانیتور در واقع نسخه آپگرید شده مدل FP241w و FP241wz هستش که با آپدیت فرمور و بازنگری در ساختمان مانیتور کاملترین مدل در این بین هستش...
در مورد این مانیتور باید بگم که در حال حاضر بهترین مانیتور 24 اینچ در بازار ایران و حتی جهان هستش (البته بعد از Apple Cinema که این مانیتور Apple هم فکر نمیکنم تو ایران باشه اگر هم باشه با یه قیمت بسیار سرسام آور)مشخصاتشو در زیر مینویسم تا بدونی این مانیتور چه جواهری هستش...:;)
General
  • Display Type
  • Flat panel display / TFT active matrix
  • Width
  • 27.6 in
  • Depth
  • 5.4 in
  • Height
  • 18.5 in
  • Weight
  • 22 lbs
  • Enclosure Color
  • Black, Silver
Display
  • Diagonal Size
  • 24 in - Widescreen
  • Dot Pitch / Pixel Pitch
  • 0.27 mm
  • Max Resolution
  • 1920 x 1200
  • Color Support
  • 24-bit (16.7 million colors)
  • Max Sync Rate (V x H)
  • 76 Hz x 81 KHz
  • Video Bandwidth
  • 165 MHz
  • Response Time
  • 6 ms
  • Display Positions Adjustments
  • Tilt
  • Video Output
  • None
  • Signal Input
  • HDMI, DVI-D, VGA
  • Features
  • Picture in picture, Senseye Technology, SRGB color management
Image
  • Image Color Temperature
  • Adjustable
  • Image brightness
  • 500
  • Image Contrast Ratio
  • 1000:1
  • Max horizontal view angle
  • 178
  • Max vertical view angle
  • 178
Video Input
  • Analog video signal
  • RGB, S-Video, Component video, Composite video
  • Digital video standard
  • Digital Visual Interface (DVI), High-Definition Multimedia Interface (HDMI)
Audio Output
  • Type
  • None
Input Device
  • Input device type
  • None
Expansion / Connectivity
  • Interfaces
  • 1 xVGA - 15 pin HD D-Sub (HD-15), 1 xDVI-D - 24 pin digital DVI, 1 - 19 pin HDMI Type A, 1 xComponent video input, 1 xComposite video input, 2 xUSB
Miscellaneous
  • Cables Included
  • 1 x DVI cable, 1 x VGA cable, 1 x HDMI cable
  • Miscellaneous compliant standards
  • TCO '06, EPA Energy Star 4.0
Power
  • Power device form factor
  • Internal
  • Operational power consumption 95 Watt
من این جا به چند تا از بارزترین ویژگیهای این مانیتور اشاره میکنم:
اولیش دسترسی به رزولوشن 1080p هستش که برای این مانیتور بسیار عالی هستش و طبق یه سری آزمایشاتی که تو سایتهای مختلف انجام دادن نسبت به بقیه مانیتورهای 24 اینچ این رزولوشن رو با کیفیت بهتری ارائه میکنه..
این مانیتور پیش از اونکه برای xbox360 مناسب باشه مخصوص ps3 هستش....چون با کابل HDMI که درون بسته بندی این مانیتور وجود داره دیگه PS3 بازها نباید از کیفیت نگرانی داشته باشند.اما برای 360 هم بسیار خوب هست و با HD Component Cable هم میتونید بهترین تصویری که میشه از 360 گرفت رو با این مانیتور دید....
دومین خصوصیت اینکه این مانیتور مجموعه ای از پورت هستش...!تمامی پورتهای موجود و روز بازار برای گرفتن تصویر با بالاترین میزان بازدهی به همراه کابل مورد نیاز در جعبه این مانیتور وجود داره(البته به غیر از کامپوننت و در مورد DVI که در بعضی ریجن هاش نیست)
با این حساب در مورد پورت هم مشکلی برای شما نیست. (البته در مورد نحوه زدن پورتهای ps3 , 360برای دستیابی به بالاترین کیفیت تصویری ممکن به این مانیتور توضیحات فنی تری وجود داره که اگر خواستید بخرید پست بدید تا نحوه اون کار رو هم بگم....)
در مورد کیفیت تصویر هم باید بگم با کنتراست 1000:1اون هم به صورت دینامیک در بین مانیتورهای دیگر بهترین هستش و طبق گزارشاتی که در فرومهای حرفه ای مانیتور شاهد بودیم بعد از مدت ها بازی کردن حتی یک پیکسل مرده یا سوخته هم نداشته.....با Brightness 500 و Pixel Pitch 0.27 دیگه بحث کیفیت رو به نهایتش رسونده و با هیچ مانیتوری تو ایران قابل مقایسه نیست...در ضمن با دو پورت USB این مانتور یک USB Hub هم به حساب میاد.تنظیمات مختلف برای Gaming در ژانرهای مختلف و طراحی بی نظیر وجود قابلیت تصویر در تصویر برای پورتهای HD Component و S-Video , زاویه دید 178 درجه, زمان پاسخگویی 6 میلی ثانیه و امکانات دیگر رو هم به این مانیتور اضافه کنید تا مطمئن بشید تجربه به یادماندنی از بازی کردن با این مانیتور خواهید داشت...این رو بدیونید این مانیتور تنها برای بازی نیست و برای تماشای فیلم هم ایده آل هستش(البته بحث برای این مانیتور و ویژگیهای اون و مقایسه اون با مانیتورهای هم رده خودش زیاده و در این پست نمیگنجه اگر خواستید در پست های بعدی بیشتر از این مانیتور خواهید فهمید.....)
در زیر تصاویری از این مانیتور زیبا را با هم میبینیم:
cbenq2b.jpg

benq-fp241vw.jpg

200703076161173245223816.jpg

benq-fp241vw.jpg

mm_lmn_FP241VW_left_side_20.jpg

bq09.jpg

rear600.jpg

570x150_fp241vw.jpg

112.jpg

7.jpg

8.jpg
خوب بعد از همه اینها میرسیم به مهمترین بخش که اون هم قیمت هستش:
این مانیتور توسط نمایندگی ایران نارا دارای قیمتی معادل 990 هزار تومان هست که برای این مانیتور با این امکانات بسیار خوب هست به خصوص اینکه با حداقل هزینه شما به 1080p میرسید.
در آخر هم دو تا لینک از لینکهای معتبر و رسمی و حرفه ای برای Review این مانیتور رو برای کسب اطلاع بیشتر شما دوست عزیز میذارم امیدوارم که مفید بوده باشه.....

ps lover

کاربر سایت
Dec 5, 2006
524
نام
امير
حالا با همه توضيحاتي كه راجع به اين مونيتور داده شد به صرفه تر نيست اگه آدم يه r81 32sumsong بخره.آخه به نظر من كه البته بگم هيچ تخصصي ندارم r81به نسبت كنتراست 1:8000 ودر ضمن روشنايي وسايز بيشتر وقيمته 1100000 تومنيش به صرفتره.اگه ممكنه راهنماييم كنيد.

psps1368

کاربر سایت
Jan 3, 2006
165
حالا با همه توضيحاتي كه راجع به اين مونيتور داده شد به صرفه تر نيست اگه آدم يه r81 32sumsong بخره.آخه به نظر من كه البته بگم هيچ تخصصي ندارم r81به نسبت كنتراست 1:8000 ودر ضمن روشنايي وسايز بيشتر وقيمته 1100000 تومنيش به صرفتره.اگه ممكنه راهنماييم كنيد.
تو که آخرش میخوای r81 بگیری خوب میگفتی ما هم اینقدر خودمون رو خسته نمیکردیم اطلاعات بریزیم بیرون.....:evil:
شوخی کردم به دل نگیر:blushing::laughing::biggrin1:
ببین من فکر میکنم که اگر میخوای تجربه واقعی از گیم داشته باشی این مانیتور همون چیزی هست که دنبالش میگردی این مانیتور برای گیمرهای حرفه ای هست و وقتی صحبت از گیمینگ حرفه ای میشه دیگه نباید فکر هزینه و این جور چیزها باشی و اینو بدون از مانیتور تا تلویزیون HD خیلی فاصله هست و به کنتراست و سایز و این چیزها ختم نمیشه اینجور که من از خرفای شما متوجه شدم شما اگر هرچی هم اطلاعات داشته باشی باز هم آخر کیفیت تصویر رو انتخاب میکنی پیشنهاد میکنم کیفیت این دو تا مانتور و تلویزیون رو اصلا اشتباه هست که با هم مقایسه کنی (که هر چند اگر هم مقایسه کنی این مانیتور بهتر هست....)
وقتی میخوای مانیتور بخری باید مانیتوری فکر کنی و وقتی هم میخوای HDTV بگیری باید طرز فکرتو عوض کنی و باید به فلسفه وجودی این دو نوع کالا (مانیتور و TV) هم فکر کنی.....یک مانیتور Full HD که فقط برای گیمینگ و تماشای فیلم فیکس شده یا یک تلویزیون نیمه HD با وضوح تصویر 1366X768 که مصارف دیگری مثل تماشای معمولی هم براش پیش بینی شده.....البته درستته که میگن زیر 32 اصلا 1080p معنی نداره اما پیشنهاد میکنم حتما اون expert Review های در مورد این مانیتور رو به دقت بخونید و Customer Review های سایت های مختلف رو در موردش بخونید (برای R81 هم همین Customer Review ها منابع خوبی هستند)نمیدونم چیجوری منظورم رو بهت بگم امیدوارم متوجه بشی چی میگم....
موفق باشی....

ps3_360_wii

کاربر سایت
Nov 12, 2006
772
سلام بچه ها من 3ماه پیش یک تلویزیون ال سی دی سامسونگ که مدلش la32 هستش و32اینچ هست گرفتم می خوام ببینم خوبه یانه نظرتنو بگید لطفا وبعد این ال سی دی1080iرو ساپورت میکنه کنتراستش هم 1به 7000هست می خواستم بدونم فرق از نظر کیفیت می گم این ال سی دی با ال سی دی 1080pخیلی زیاده یانه فرقی نمیکنه من دوستم می گه بازی پی اس 3 توی ال سی دی 1080pبهتر از 1080iهستش این درسته یانه دارم دیونه می شم تو رو خدا جواب بدید ممنون

angle

کاربر سایت
Mar 4, 2007
170
نام
فرشید
با سلام من یه سوال داشتم من تو خونمون یهsony40 inch داریم میخوام واسه اتاقم یه full hd 32 بگیرم الان فول hd 32 هست لطف کنید قیمتم هم بگید

jahadigit

کاربر سایت
Jun 19, 2007
98
مقدمه:
این مانیتور در واقع نسخه آپگرید شده مدل FP241w و FP241wz هستش که با آپدیت فرمور و بازنگری در ساختمان مانیتور کاملترین مدل در این بین هستش...
در مورد این مانیتور باید بگم که در حال حاضر بهترین مانیتور 24 اینچ در بازار ایران و حتی جهان هستش (البته بعد از Apple Cinema که این مانیتور Apple هم فکر نمیکنم تو ایران باشه اگر هم باشه با یه قیمت بسیار سرسام آور)مشخصاتشو در زیر مینویسم تا بدونی این مانیتور چه جواهری هستش...:;)
General
  • Display Type
  • Flat panel display / TFT active matrix
  • Width
  • 27.6 in
  • Depth
  • 5.4 in
  • Height
  • 18.5 in
  • Weight
  • 22 lbs
  • Enclosure Color
  • Black, Silver
Display
  • Diagonal Size
  • 24 in - Widescreen
  • Dot Pitch / Pixel Pitch
  • 0.27 mm
  • Max Resolution
  • 1920 x 1200
  • Color Support
  • 24-bit (16.7 million colors)
  • Max Sync Rate (V x H)
  • 76 Hz x 81 KHz
  • Video Bandwidth
  • 165 MHz
  • Response Time
  • 6 ms
  • Display Positions Adjustments
  • Tilt
  • Video Output
  • None
  • Signal Input
  • HDMI, DVI-D, VGA
  • Features
  • Picture in picture, Senseye Technology, SRGB color management
Image
  • Image Color Temperature
  • Adjustable
  • Image brightness
  • 500
  • Image Contrast Ratio
  • 1000:1
  • Max horizontal view angle
  • 178
  • Max vertical view angle
  • 178
Video Input
  • Analog video signal
  • RGB, S-Video, Component video, Composite video
  • Digital video standard
  • Digital Visual Interface (DVI), High-Definition Multimedia Interface (HDMI)
Audio Output
  • Type
  • None
Input Device
  • Input device type
  • None
Expansion / Connectivity
  • Interfaces
  • 1 xVGA - 15 pin HD D-Sub (HD-15), 1 xDVI-D - 24 pin digital DVI, 1 - 19 pin HDMI Type A, 1 xComponent video input, 1 xComposite video input, 2 xUSB
Miscellaneous
  • Cables Included
  • 1 x DVI cable, 1 x VGA cable, 1 x HDMI cable
  • Miscellaneous compliant standards
  • TCO '06, EPA Energy Star 4.0
Power
  • Power device form factor
  • Internal
  • Operational power consumption 95 Watt
من این جا به چند تا از بارزترین ویژگیهای این مانیتور اشاره میکنم:​

اولیش دسترسی به رزولوشن 1080p هستش که برای این مانیتور بسیار عالی هستش و طبق یه سری آزمایشاتی که تو سایتهای مختلف انجام دادن نسبت به بقیه مانیتورهای 24 اینچ این رزولوشن رو با کیفیت بهتری ارائه میکنه..

این مانیتور پیش از اونکه برای xbox360 مناسب باشه مخصوص ps3 هستش....چون با کابل HDMI که درون بسته بندی این مانیتور وجود داره دیگه PS3 بازها نباید از کیفیت نگرانی داشته باشند.اما برای 360 هم بسیار خوب هست و با HD Component Cable هم میتونید بهترین تصویری که میشه از 360 گرفت رو با این مانیتور دید....

دومین خصوصیت اینکه این مانیتور مجموعه ای از پورت هستش...!تمامی پورتهای موجود و روز بازار برای گرفتن تصویر با بالاترین میزان بازدهی به همراه کابل مورد نیاز در جعبه این مانیتور وجود داره(البته به غیر از کامپوننت و در مورد DVI که در بعضی ریجن هاش نیست)

با این حساب در مورد پورت هم مشکلی برای شما نیست. (البته در مورد نحوه زدن پورتهای ps3 , 360برای دستیابی به بالاترین کیفیت تصویری ممکن به این مانیتور توضیحات فنی تری وجود داره که اگر خواستید بخرید پست بدید تا نحوه اون کار رو هم بگم....)

در مورد کیفیت تصویر هم باید بگم با کنتراست 1000:1اون هم به صورت دینامیک در بین مانیتورهای دیگر بهترین هستش و طبق گزارشاتی که در فرومهای حرفه ای مانیتور شاهد بودیم بعد از مدت ها بازی کردن حتی یک پیکسل مرده یا سوخته هم نداشته.....با Brightness 500 و Pixel Pitch 0.27 دیگه بحث کیفیت رو به نهایتش رسونده و با هیچ مانیتوری تو ایران قابل مقایسه نیست...در ضمن با دو پورت USB این مانتور یک USB Hub هم به حساب میاد.تنظیمات مختلف برای Gaming در ژانرهای مختلف و طراحی بی نظیر وجود قابلیت تصویر در تصویر برای پورتهای HD Component و S-Video , زاویه دید 178 درجه, زمان پاسخگویی 6 میلی ثانیه و امکانات دیگر رو هم به این مانیتور اضافه کنید تا مطمئن بشید تجربه به یادماندنی از بازی کردن با این مانیتور خواهید داشت...این رو بدیونید این مانیتور تنها برای بازی نیست و برای تماشای فیلم هم ایده آل هستش(البته بحث برای این مانیتور و ویژگیهای اون و مقایسه اون با مانیتورهای هم رده خودش زیاده و در این پست نمیگنجه اگر خواستید در پست های بعدی بیشتر از این مانیتور خواهید فهمید.....)

در زیر تصاویری از این مانیتور زیبا را با هم میبینیم:​

cbenq2b.jpg

benq-fp241vw.jpg

200703076161173245223816.jpg

benq-fp241vw.jpg

mm_lmn_FP241VW_left_side_20.jpg

bq09.jpg

rear600.jpg

570x150_fp241vw.jpg

112.jpg

7.jpg

8.jpg

خوب بعد از همه اینها میرسیم به مهمترین بخش که اون هم قیمت هستش:

این مانیتور توسط نمایندگی ایران نارا دارای قیمتی معادل 990 هزار تومان هست که برای این مانیتور با این امکانات بسیار خوب هست به خصوص اینکه با حداقل هزینه شما به 1080p میرسید.

در آخر هم دو تا لینک از لینکهای معتبر و رسمی و حرفه ای برای Review این مانیتور رو برای کسب اطلاع بیشتر شما دوست عزیز میذارم امیدوارم که مفید بوده باشه.....

آقا الان هم این شرکت(ایران نارا) گارانتی این محصول رومیکنه؟کجا میشه این محصول رو خریداری کرد؟جمهوری پیدا میشه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر