شایعه خداحافظی کنترلر DualShock در PS4

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
y7om6omh3uzh5zzpzk.jpeg

منابع بسیار معتبر CVG خبر از نبود کنترلر DUALSHOCK در PS4 می‌دهند کنترلر جدید دارای صفحه لمسی و سنسور بیومتریک است. پایان 16 ساله دسته‌‌های DualShock در PlayStation با لانچ PlayStation 4 به واقعیت می‌پیوندد.

یکی از اعضای ارشد استدیو‌های داخلی سونی خبر داد که کنترلر جدید در حال تست است و مانند هیچ کدام از کنترل‌‌های دیگر PlayStation نخواهد بود طرح این کنترلر در هر دفعه تغییرات زیادی را در برگرفته است تعداد کمی از طرح‌ها شبیه به DualShock کنترلر PlayStation بوده‌اند. این تست‌ها در داخل دپارتمان R&D داخلی Sony در حال برسی هستند. ورژن جدید گیم پد PS4 دارای حسگرهای بیومتریک و صفحه لمسی LCD است.
یکی دیگر از منابع که به نظر شرکت سخت افزاری است و با سونی همکاری دارد بیان کرده است:" سونی قصد دارد رابطه کاربری مانند PS Vita در کنسول بعدی خود ایجاد کند این گفته ممکن است اشاره به صفحه لمسی کنسول دستی سونی دارد که سونی تصمیم گرفته است تا کنسول دستی و خانگی خود را با یک سیستم یکپارچه گرداند.

سونی ممکن است چیزی مثل ارتباط گیم پد و صفحه کنترلر Wii U را ایجاد کند اگر کنترلر Playstation بعدی دارای DualShock نباشد احتمالا بیشتر کنترلر‌های PS3 با کنسول بعدی سونی سازگار باشند. مارس سال 2007 سونی بر سر نقض ثبت اختراعی با یکی از شرکت‌ها درگیر شد بعد از مدتی این موضع حل شد CVG می‌گوید سونی مبلغ 150 میلیون دلار به همراه هزینه حقوق استفاده از این اختراع و هزینه‌های دیگری را پرداخت کرده است. در قسمتی از این مجوز که در اسناد SEC بوده سال 2017 امتیاز این حقوق باطل می‌شود ذکر شده است که سونی بخشی از این حقوق را برای کنسول‌های آینده خود استفاده خواهد کرد البته ممکن است سونی ایده‌ها و طرح‌های زیادی برای کنترلر کنسول آینده خود داشته باشد.

سونی اولین بار طرح کنترلر DualShock را در PlayStation 1 سال 1997 رونمایی کرد analogue stick‌هایی که تفاوتی اساسی با کنسول رقیب یعنی Nintendo 64 داشت در طول این مدت کنترلر‌‌های کنسول سونی دچار تکامل شدند از جمله اضافه شدن قابلیت بی‌سیم بودن کنترلر و حرکت در محدوده‌ای معین.
سونی در سال 2007 برنده جایزه Emmy به خاطر کنترلر خود برنده جایزه تکنولوژی و تاثیر کنترلر بازی‌‌های ویدئویی و توسعه آن شد.

طرح اصلی کنترلر جدید PS4 در کل دپارتمان PlayStation محفوظ مانده فن آوری بیومتریک چیزی که استدیو‌های بازیسازی مانند Valve خواستار آن هستند. Sony همواره در زمان توسعه PlayStation 3 خواستار این بود که کنترلری جدیدی را جایگزین DualShock نماید.

آخرین ویرایش:

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
اول باید یادآور شم که داریم در مورد کمپانی حرف میزنیم که طراحی دسته هاش به یک اصل تبدیل شده
بعدشم کی میگه حالا اگه شاید شبیه دسته U‏ بشه میشه تقلید !
مگه تمام کمپانی ها از جمله مایکرو که تو ساخت دسته از Shock‏ استفاده کردن , سونی چیزی گفت!! مهم اینه که بتونی یک طرح رو به درجه اعلا برسونی
در ضمن فکر نمیکنم سونی دسته ای شبیه U‏ تولید کنه !! چون انقدی خلاق هست که به خودش متکی باشه

ببخشید کی میگه شک یا rumble رو سونی معرفی کرد ؟ عزیز من بد نیست یک مقاله ای که ما تو نینتندولند گذاشتیم بری بخونی
نقش نينتندو در ايجاد استاندارهاي كنترلرهاي كنسولهاي خانگي

ferod

کاربر سایت
Apr 7, 2008
419
این که شایعه هستش ولی اگه قرار باشه همچین طرحی اجرا بشه محاله سونی دسته ای که 15 باهاش کار کرده رو همین طوری بندازه دور یه حق انتخاب به کاربر میده
بهترین گزینه: سازگاری دسته ی ps3+دسته ی جدید

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,179
نام
ماکان
مایکروسافت که به جرگه شبکه ایی ها و ... پیوست،نینتندو هم که مرخصه از نظر ما و سونی ـم زد تو کار سینی.

سونی که توی کنسول ها برای Cloud Gaming از همه جلوتره! اصلا یه شرکت بزرگ در این زمینه رو خریده و... حالا نمیدونم باید جای این سه نقطه ها چی گذاشت و قراره چیکار کنه اما مثلا یه کنسول میگن میخواد بده بیرون که به صورت CG میشه همه بازی های PS و PS2 رو روش بازی کرد!

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین
وقتی VITA هست یعنی کنترل تبلت مانند دیگه وجود نداره و هر ایده ای سونی داره میتونه سر همین ویتا انجام بده..

الان من از اکثر کسانی که Wii U دارن سئوال میکنم همه از این کنترل سینی مانند گلایه میکنن..

در کل به نظر من سونی همین کنترل های کلاسیک رو با کمی تغییرات حفظ میکنه و شاید تغییراتی مثل حسگرهای حرکتی پیشرفته بهش اضافه کنه که کاملا ایده آل هست..

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,004
نام
آریا
متأسفانه احتمال استفاده از این جور دسته ها توی نسل بعد خیلی زیاده.
پارسال یه شایعه در مورد مایکروسافت اومد که قراره از دسته هایی با صفحه نمایش استفاده کنه. الآن هم که شایعه سونی بیرون اومده. وقتی هم این طوری دو تا شایعه با هم منتشر میشن ، میشه روش حساب باز کرد.
ولی واقعاً امیدوارم این طور نشه. اصلاً دوست ندارم به جای تمرکز روی خود بازی و تلویزیون ، هی به دسته نگاه کنم. حالا بگذریم از طراحی های احتمالی این دسته ها که کار رو برای بعضی از سبک ها سخت تر میکنه ، چون باید به هر حال صفحه نمایش در حدی باشه که بشه چیزی توش دید و این باعث میشه که دسته کِش بیاد. باز بگذریم از اینکه اگه این دسته ها روی همه مدل های کنسول عرضه بشن ، خیلی الکی باعث بالا رفتن قیمت کنسول میشن.
اکثر استفاده از این جور دسته ها هم صرف دیدن نقشه و منوها و Inventory و ... میشه که خب خیلی راحت میشه با متوقف کردن بازی هم این کارا رو کرد. بعضی ها هم استفاده های خلاقانه ای از این دسته ها توی بازی هاشون میکنن ولی اونا هم احتمالاً بعد از یه مدت به تکرار می افته.

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
وقتی VITA هست یعنی کنترل تبلت مانند دیگه وجود نداره و هر ایده ای سونی داره میتونه سر همین ویتا انجام بده..

الان من از اکثر کسانی که Wii U دارن سئوال میکنم همه از این کنترل سینی مانند گلایه میکنن..

در کل به نظر من سونی همین کنترل های کلاسیک رو با کمی تغییرات حفظ میکنه و شاید تغییراتی مثل حسگرهای حرکتی پیشرفته بهش اضافه کنه که کاملا ایده آل هست..
اولا اون کنترلر نیست و گیم پد Wii U هست بعد کی گلایه کرده؟
این رو هم بگم که بخواهند شکل کنترلر رو تغییر بدن بازخوردهای منفی هم خواهد داشت.

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین
پارسال یه شایعه در مورد مایکروسافت اومد که قراره از دسته هایی با صفحه نمایش استفاده کنه. الآن هم که شایعه سونی بیرون اومده. وقتی هم این طوری دو تا شایعه با هم منتشر میشن ، میشه روش حساب باز کرد.
ولی واقعاً امیدوارم این طور نشه. اصلاً دوست ندارم به جای تمرکز روی خود بازی و تلویزیون ، هی به دسته نگاه کنم. حالا بگذریم از طراحی های احتمالی این دسته ها که کار رو برای بعضی از سبک ها سخت تر میکنه ، چون باید به هر حال صفحه نمایش در حدی باشه که بشه چیزی توش دید و این باعث میشه که دسته کِش بیاد. باز بگذریم از اینکه اگه این دسته ها روی همه مدل های کنسول عرضه بشن ، خیلی الکی باعث بالا رفتن قیمت کنسول میشن.
اکثر استفاده از این جور دسته ها هم صرف دیدن نقشه و منوها و Inventory و ... میشه که خب خیلی راحت میشه با متوقف کردن بازی هم این کارا رو کرد. بعضی ها هم استفاده های خلاقانه ای از این دسته ها توی بازی هاشون میکنن ولی اونا هم احتمالاً بعد از یه مدت به تکرار می افته.

این همه تو این نسل هزینه تحقیق و ابداع بازیهای هاردکور کردن و بسیار از شرکتها زیر ساختهای بسیار بزرگی برای بازی های هاردکور ساختن امکان نداره وقتی همه شرکتها منتظرن که محدودیت های بازیها برداشته بشه یک هو سونی یا ماکرو بیاد رو به بازیهای کژوال بیاره و محدودیت ها رو بیشتر کنه..
اگر میبینی مثلا سونی 80 میلیون فروش کرده مطمئن باشه 50 میلیونش اون مشتری های گذشته سونی بودن حالا اگر بیاد یک تغییر اساسی بده اون تعدادی که دنبال تجربه های کلاسیک هستن خیلی هاشون ریزش پیدا میکنه..
شاید این کنترلها به عنوان وسیله جانبی برای کنسولهای نسل بعد بیان ولی امکان نداره به عنوان پیش فرض روی کنسولها قرار بگیره..

اولا اون کنترلر نیست و گیم پد Wii U هست بعد کی گلایه کرده؟
این رو هم بگم که بخواهند شکل کنترلر رو تغییر بدن بازخوردهای منفی هم خواهد داشت.

خودت گله مند بودی

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق

واقعا حرفاتو قبول دارم اريا
اصلا كنترلر لمسي چيز مضخرفيه:-&
راستي ممكنه مثه نينتندو بگن اونايي كه دسته معمولي ميخوان برن خودشون بخرن اونوقت بايد پول بيخودي اي بديم باز:-s

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
خودت گله مند بودی
بحث من چیز دیگری بود من گفتم برای سریع دکمه زدن کمی اذیت می‌کنه ارتباط برقرار کردن باهاش کار هرکسی نیست و زمان می‌بره تا فوت و فنش رو یاد بگیری راه دست کار با گیم پد دستت بیاد منظور من این بود نه اینکه اصلا نشه باهاش بازی کرد یا کارهای دیگه انجام داد.
واقعا حرفاتو قبول دارم اريا
اصلا كنترلر لمسي چيز مضخرفيه
yahoo_31.gif

راستي ممكنه مثه نينتندو بگن اونايي كه دسته معمولي ميخوان برن خودشون بخرن اونوقت بايد پول بيخودي اي بديم باز
yahoo_17.gif

اینم بگم Wii U پروکنترلر خودش روی کنسول هست لازم نیست کسی پول اضافه به دسته بده.

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین
بحث من چیز دیگری بود من گفتم برای سریع دکمه زدن کمی اذیت می‌کنه ارتباط برقرار کردن باهاش کار هرکسی نیست و زمان می‌بره تا فوت و فنش رو یاد بگیری راه دست کار با گیم پد دستت بیاد منظور من این بود نه اینکه اصلا نشه باهاش بازی کرد یا کارهای دیگه انجام داد.

من نگفتم که نمیشه باهاش بازی کرد گفتم یک سری مشکلات داره خصوصا برای بازیهای هاردکور
تو حالت کلی از این نوع دسته ها خیلی استفاده میشه کرد ولی هنوز به نظر میرسه اینقدر بهینه نشدن که بشه روی بازیهای حرفه ای ازش استفاده کرده و تمرکز گیمر رو به هم میزنه..

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
من نگفتم که نمیشه باهاش بازی کرد گفتم یک سری مشکلات داره خصوصا برای بازیهای هاردکور
تو حالت کلی از این نوع دسته ها خیلی استفاده میشه کرد ولی هنوز به نظر میرسه اینقدر بهینه نشدن که بشه روی بازیهای حرفه ای ازش استفاده کرده و تمرکز گیمر رو به هم میزنه..
داداش pro Controller تا حالا دستت گرفتی ؟ به نظرم از برای ps3 هم خوش دست شده
چیزی که استفاده نکردید رو نکوبید خواهشا

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین
داداش pro Controller تا حالا دستت گرفتی ؟ به نظرم از برای ps3 هم خوش دست شده
چیزی که استفاده نکردید رو نکوبید خواهشا

عزیز ما داریم در مورد اون کنترل تبلت مانند صحبت میکنیم چی کار با PRO کنترل داریم..!؟

KRATUS

کاربر سایت
Aug 17, 2008
360
نام
Ashkan
اینم بگم Wii U پروکنترلر خودش روی کنسول هست لازم نیست کسی پول اضافه به دسته بده.
داش مهدی خودت فن نینتندویی و برای من جسارته این چیزا رو بگم ولی چیزی که مهمه اینه که Lead Controler `وی یو` همون تبلته, اصلا وجه تمایزش با کنسولهای دیگه همینه پس بیشتر سازنده ها بازیهاشون رو با این کنترلر بهینه میکنن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر