خداحافظی با اینترنت حجمی یا سلام به محدودیت های جدید

از اجرای این طرح راضی بودین یا نه ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    380

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
مدیر شاتل میگه اجباری که از حاکمیت بهمون شده برخلاف قواعد بازار آزاده بعد میگه با بقیۀ شرکتها توافق کردیم که حجم زیاد ندیم:-j=))=))=))
اصلاً خودش می‌فهمه چه سطحی از تناقض تو این دو تا جمله‌ش هست؟ بعضیا انقدر تو حرومزادگی و بی‌شرفی غرق شدن که دیگه احوال و اقوال خودشون دست خودشون نیست.
کلاً اینجا کجاش قواعد بازار آزاد برقراره که توی فروش اینترنت برقرار باشه؟ تعرفۀ گمرکی اکثر کالاها (حتی اونایی که مشابهش تو ایران تولید نمیشه) بالا 120 درصده.
قیمتها از اینم پایینتر بیاد هیچ شرکتی "ضرر" نمی‌کنه، فقط ممکنه سودش کمتر باشه. مدیر حروم لقمۀ شاتل نگران اینه، یه شرکت واسطه‌ای و دلالی بوده که روی همین بی سر و صاحب بودن و بی قانونی پولدار شده.
من از سگ کمترم اگه روزی شاتل ارزونترین و بهترین اینترنت دنیا رو ارائه بده ازشون سرویس بگیرم.

Donger Reborn

کاربر سایت
Mar 21, 2017
1,414
دادا کلا همه چی به بایته ولی طرح های اینترنت کشور اسلامی به بیته چون با همین جناس ناقص اختلافی میتونن سر یه ملت کلاه بذارن:))

توی شبکه تمامی واحد ها به بیت هستند (به جز MTU و MRU)
دلیلش هم بر می گرده به تعریف بایت و بیت، بایت کوچکترین واحد قابل آدرس دهی هست، شما در پکت های شبکه نیازی به آدرس دهی به بخش خاصی از پکت نداری و اجزای پکت به صورت کامل قابل تفکیک هستند

" MaMaSaN "

⚡ REBEL ⚡
کاربر سایت
Apr 9, 2017
2,434
واحد سرعت اینترنت کلا برحسب بیته، منتهی شرکتا اینو نمی گن اصولا
واحد سرعت اینترنت به طور کامل بر حسب بیت هستش و اصلا نباید برای فروش به بایت تبدیل بشه. شما توو اروپا سرعت رو بر حسب بیت میخری و توی همون رنج دانلود بر حسب بایت استفاده میکنی. به طور مثال وقتی سرویس 2 مگابیت میخری، واقعا 2 مگابایت سرعت دانلود داره و فقط داخلی ایران هستش که به خاطر پر کردن جیبشون از واحدهای تبدیلی استفاده میکنن و مردم رو گول میزنن.

Focus Hazy

کاربر سایت
May 30, 2012
385
نام
Adib
مدیر شاتل میگه اجباری که از حاکمیت بهمون شده برخلاف قواعد بازار آزاده بعد میگه با بقیۀ شرکتها توافق کردیم که حجم زیاد ندیم:-j=))=))=))
اصلاً خودش می‌فهمه چه سطحی از تناقض تو این دو تا جمله‌ش هست؟ بعضیا انقدر تو حرومزادگی و بی‌شرفی غرق شدن که دیگه احوال و اقوال خودشون دست خودشون نیست.
کلاً اینجا کجاش قواعد بازار آزاد برقراره که توی فروش اینترنت برقرار باشه؟ تعرفۀ گمرکی اکثر کالاها (حتی اونایی که مشابهش تو ایران تولید نمیشه) بالا 120 درصده.
قیمتها از اینم پایینتر بیاد هیچ شرکتی "ضرر" نمی‌کنه، فقط ممکنه سودش کمتر باشه. مدیر حروم لقمۀ شاتل نگران اینه، یه شرکت واسطه‌ای و دلالی بوده که روی همین بی سر و صاحب بودن و بی قانونی پولدار شده.
من از سگ کمترم اگه روزی شاتل ارزونترین و بهترین اینترنت دنیا رو ارائه بده ازشون سرویس بگیرم.
داداش ما داریم بی کیفیت ترین نت رو با بیشترین قیمت می خریم، بنابراین یکم ارزونتر باز هم از سطح جهانی گرونتره... اکیدا اون جمله که فرمودی شاید سودش کمتر باشه رو تایید می کنم

Focus Hazy

کاربر سایت
May 30, 2012
385
نام
Adib
واحد سرعت اینترنت به طور کامل بر حسب بیت هستش و اصلا نباید برای فروش به بایت تبدیل بشه. شما توو اروپا سرعت رو بر حسب بیت میخری و توی همون رنج دانلود بر حسب بایت استفاده میکنی. به طور مثال وقتی سرویس 2 مگابیت میخری، واقعا 2 مگابایت سرعت دانلود داره و فقط داخلی ایران هستش که به خاطر پر کردن جیبشون از واحدهای تبدیلی استفاده میکنن و مردم رو گول میزنن.
وقتی شما از دانلود منیجر استفاده می کنی بر حسب بایت نوشته و حجم فایل ها هم بر حسب بایته... من بحثم اینه الان شما بخوای نت بگیری می نویسه مثلا 1mb/s ولی داری دانلود می کنی می بینی 128kb/s
وقتی داری می خری مستقیما باید بنویسه کیلوبیت نا kb که سوتفاهم بشه، حالا منو شما و دوستان می دونیم (کما اینکه خیلی ها هم الان فهمیدن)
یه دفعه سیستمم مشکل داشت 5 سال پیش، هر کار کردم نشد زنگ زدم یکی ازین شرکتای مشاوره تلفنین چین، طرف گفت اون پایین عکس کامپیوتر هست که رو یه کامپیوتره دیگس، اونو روش راست کلیک کن بعد ... که همین جا گفتم اقا با نوب طرف نیستی (حالا بنده خدا از کجا باید می دونست ؟ :D ) همه اینارو انجام دادم اخرم هیچ کار نکرد... مردم در همین حدن، این همه کلاس کامپیوتر اینا برا چیه پس، چون نوبن =)) اینا هم از فرصت سواستفاده می کنن :D

• Like
Reactions: " MaMaSaN "

Focus Hazy

کاربر سایت
May 30, 2012
385
نام
Adib
واقعا این خودزنی که مدیعامل شاتل گفته آخرت بی شرفیه ! یه دفعه هم نمیخوان به نفع مردم بشه همش فکر خودشونن و بچه هاشون ، جالبه نشستن شور گزاشتن چجوری حجم کم بدیم بعد رکب خوردن
آخرم فکر کنم کمش میکنن

خیر
اقا من شوهرخالم مشاور حقوقی پارس انلاین بود(یا هست هنوز، نمی دونم) سر یه مسیله ای با یه شرکت دیگه بحثشون شده بود گویا پدر صاحبه به پسرش گفت اینا مشکلشون فقط سره 500 میلیارده؟ من با این پول فلان شرکت رو میارم ایران (شرکتش یادم نیست دقیقا ، فکر کنم ام اس ای بود) اصن بازار نت ایران.خیلی کثیفه

Focus Hazy

کاربر سایت
May 30, 2012
385
نام
Adib
الان یه speedtest گرفتم از speedtest.ir
128 کیلو بایت رو با سرعت 5.5 مگ بر ثانیه میگیره . ولی 8 مگ رو با سرعت 400 کیلوبایت، این یعنی اصلن استیبل نیست و به شدت پکت لاس دارم...

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,624
نام
Leo Fitz
فیبر در انحصار مخابرات هست عزیر. فقط مخابرات روی فیبر سرویس میده.

57598707.jpg

منظور دوستمون این بوده...

MobbMicc

کاربر سایت
May 24, 2014
294
الان پارس انلاین نهایت سرعتی که واسه فروش گذاشته 4 مگابیته 64 گیگ . بعد یه بسته ویژه گیمر داره 4 مگابیت 240 گیگ 125تومن!! 16 مگ 200 گیگ 80 بود که ؟ این ویژه ش فقط حجم بیشتره یا پینگو سرعت اپلودم فرق داره ؟؟ سرعت من قبلا 13 مگابیت راحت میگرفتم حتی اسمی 2 مگ بود سرویسم ولی با 1.7 مگتبایت الان با idm میتونم دانلود کنم. . میترسم این اسمی و عملیش یکی باشه. چون زیرشم ننوشته سقف افزایش سرعت تا 16

• Like
Reactions: BROXIGAR

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,624
نام
Leo Fitz
کسایی که قبلاً مجبور بودن فقط از مخابرات adsl بخرن, الان میتونن از بقیه ispها هم سرویس بگیرن الان ؟
این اگه حقیقت داشته باشه من وزیر رو دعا می کنم :D از 6 سال پیش تا حالا مخابرات عین زالو چسیبده ول نمیکنه :|
فقط همین خبر رو دیدم و اطلاع زیادی ازش ندارم ولی بیشتر جاها از تیتر پایان یا وعده رفع انحصار مخابرات بر روی فیبر نوری استفاده کردند ولی مثل اینکه ممسن میگه اونی که وزیر گفته یه چیز دیگس...
دوست عزیز فیبر با PCM و ONU فرق میکنه کاملا. اگر خواستید من فرقش رو به صورت کامل براتون توضیح میدم.
اطلاعاتم کامل نیست دراین مورد...یعنی بازم فیبر نوری در انحصار مخابراته؟
چون همینطور که بالا گفتم خیلی از سایتا از تیتر وعده رفع انحصار فیبر نوری استفاده کردند مثل این لینک:
خبرگزاری فارس - وعده وزیر ارتباطات برای رفع انحصار مخابرات در فروش اینترنت روی خطوط PCM و فیبر نوری/ زمان اجرا فعلاً اعلام نشده است

• Like
Reactions: Hamid Payne

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر