شایعه خبر فوری: قانون کپی رایت در ایران اجباری شد !

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل بنیاد بازی های رایانه ای و با همکاری نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از اول اردیبهشت ماه 1391 رعایت قانون کپی رایت در ایران اجباریست و با متخلفان برابر قانون برخورد خواهد شد.

files_news_925603Logo_New[7d9976a859e92a67ad0dbdc68b0a66dc].jpg
A0156646.jpg

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل بنیاد ملی بازی های رایانه ای و با همکاری نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، در راستای حمایت از بازی‌های رایانه‌ای مجاز و منطبق با اصول فرهنگی کشور و نیز قانون‌ مند کردن بازار عرضه این محصول، با ستاد مبارزه با محصولات فرهنگی غیر مجاز تفاهم نامه همکاری امضاء کرد.

همچنین طبق این تفاهم نامه بنیاد ملی بازی های رایانه ای متعهد می شود کلیه ظرفیت های موجود در حوزه بازرسی این بنیاد، اطلاعات مورد نیاز جهت کنترل بازار بازی‌های رایانه‌ای اعم از قوانین، مقررات، آئین نامه ها، لیست بازی‌های مجاز و غیرمجاز، فهرست موسسات و مراکز فروش مجاز و سایر اطلاعات مورد نیاز، اقلام مورد نیاز همچون نمونه‎‌های هولوگرام، والت بازی و نمونه بازی‌های مجاز را بر حسب درخواست ستاد مبارزه با محصولات فرهنگی غیرمجاز در اختیار این ستاد قرار دهد.

بهروز مینایی مدیر عامل بنیاد بازی های رایانه ای افزود: به این ترتیب ما میتوانیم بر بازار بازی های رایانه ای کنترل کنیم و از این پس جلوی قیمت های نجومی برخی اجناس مانند کنسول ها را بگیریم . فروش ، رایت، تکثیر بازی های رایانه ای نیز از این به بعد غیر قانونی است و این اتفاق باید سال ها قبل صورت میگرفت.

منبع

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

نظر شخصی خودم : عجب خبر خوبی از این به بعد فقط بازی های اصل میشه خرید و کنسول ها به قیمت جهانی وارد بازار ایران میشوند
8.gif
41.gif

مطمئن هستم قشنگ سکته رو زدین
19.gif
24.gif
این فقط یک دروغ سیزده بدر بود
10.gif
4.gif
....... سال خوبی پیش رو داشته باشید
1.gif

ADU_Tank

کاربر سایت
May 26, 2011
1,269
نام
Ali
اتفاقا خیلی خوشحال شدم و با این قسمتش خیلی حال کردم
از این پس جلوی قیمت های نجومی برخی اجناس مانند کنسول ها را بگیریم

Jupiter Gamer

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,024
نام
Hamed
خوشحال نباشید !
اینا دارن اینکارو میکنن که دیگه هیج بازی رو نتونید بازی کنید مثلا هرچی بازی جنگی که میاد رو غیر مجاز اعلام میکنن نه میزارن کپیش بیاد تو بازار نه اصلش .
شاید قیمت کنسول هارو تعدیل کنند ولی کنسولی که هیچ باری براش نباشه به چه درد میخوره !؟ مثلا تو بازار فقط بازی های امثال Lego harry potter میمونه که تازه اونم باید اصل بخرید با قیمت 120 هزار تومان ناقابل (60$ *2000 = 120000)
البته نمیتونن جلوش رو بگیرن ولی هدف اصلیشون اینه که کلا ارتباط مارو با دنیای خارج قطع کنن که کور خوندند

آخرین ویرایش:

gunner7

کاربر سایت
Mar 25, 2012
635
نام
مهراد
خبر خوبيه و منم خوشحال ميشم كه مثل همه دنيا اورجينال بازي كنم,اما مشكل اصلي قيمت ارزه كه نجوميه!

Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk

Captain_Black

کاربر سایت
Jan 6, 2008
890
نام
آرمان
حالا جدا از اون مسئله ای که تو اسپویلر گذاشتین مطمئن بودم در صورتی هم که این طرح اجرا میشد قسم میخورم حتی 1 تک تومنی هم از قیمت هیچ وسیله ای کم نمیشد :d بازار خیلی وضعش پیچیده و خراب تر از این حرفاست

Danteppc

کاربر سایت
Dec 29, 2008
995
بازی اصل یعنی چی؟! یعنی اونی که ناشر منتشر می کنه یا اونی که ۳ تا هزار Pardis و ... می فروشن؟!!! دوکنی باز کردنـــــا

BLACK.HAWK

کاربر سایت
Apr 7, 2008
6,504
نام
علی
دقیقا من با اون دوستمون موافقم این طرح رو فقط برای کنترل بیشتر انجام میدن فقط و فقط هم برای بازی ها...قیمت هیچ چیزی پایین نمیاد با این وضع اقتصادی و ارز...

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
شوخی‌ هست دیگه؟ دروغ April first؟
اصلا مگه می‌شه قانونی بازی وارد کرد اینجا؟:D بشه هم همه چیز ممنوع می‌شه.

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
نظر شخصی خودم : عجب خبر خوبی از این به بعد فقط بازی های اصل میشه خرید و کنسول ها به قیمت جهانی وارد بازار ایران میشوند
8.gif
41.gif

مطمئن هستم قشنگ سکته رو زدین
19.gif
24.gif
این فقط یک دروغ سیزده بدر بود
10.gif
4.gif
....... سال خوبی پیش رو داشته باشید
1.gif
جونم دروغ ...
بهترین دروغ 13 امسال این بود که گفتن تا اخر هفته تمامی مدارس و دانشگاه ها تعطیله :p

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
جمع کنین با با قانون کپی رایت تو ایران کشوری که هیچ چیزش رو اصول نیست . با هم میخندیم .................... برای ایجاد قانون کپی رایت اول باید یک سری کارهای اصولی انجام داد مثل نمایندگی کنسول ها در ایران و پخش بازی ها به صورت رسمی از طرف شرکت ها ی اصلی در ایران و........ بعدش آخرین کار همین قانون کپی رایت هستش . البته وضع بازار و اقتصاد ایران به طرز وحشتناکی نابسامانه کلا جوک قشنگی بود . وضع مردم ایران هم که توپه دیگه میتونیم بازی ای 60 دلاری رو دوبرابر و نیم بخریم قیمتی نیستش که هممون سر گنج نشستیم .

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,925
نام
آن مرد !
دروغت زیاد منو نگرفت
اگه این قانون هم تصویب بشه ما با تمام وجود از ان دفاع خواهیم کرد
اصلا شکی درش نیس

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
دوستان چه زود باور کردن :D خوبه خود نویسنده هم توی اسپویلر گفته بود صرفا شوخی کرده :D بزار بزرگ بنویسم تا همه ببینند :D

این خبر دروغه 13 ـه و اصلا واقعیت نداره

MORT3ZA

کاربر سایت
Apr 30, 2010
1,039
نام
مرتضی
اولا لینک منبع باز نمیشه بعدشم مطمئن باشین منظورشون از بازی اورجینال بازی های شرکتیه نه بازی های اصل

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر