جیم رایان: مردم خاورمیانه قبل از PS گیم بازی نمی کردند

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,100
IMG_20211010_193306_002.jpg

جیم رایان، رئیس Sony Interactive Entertainment در مصاحبه ای که چند روز پیش با سایت gamesindustry.biz داشت، در بخشی از مصاحبه اش عنوان کرد:

"یکی از چیزهایی که به آن افتخار میکنم این است که ما مرزها را گسترش دادیم. ما بازارهایی را به وجود آوردیم که قبل از آن هیچ فرهنگ گیمینگی نداشتند. مثلا خاورمیانه... مردم خاورمیانه قبل از پلی استیشن هیچوقت گیم بازی نکرده بودند. یا روسیه و اسپانیا صنعت بازی خیلی کوچکی قبل از پلی استیشن داشتند."

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,412
متاسفانه خیلی از غربی ها این مشکل طرز فکر رو دارن ولی ایشون که کارش بین المللی هست نباید همچین اشتباهی کنه.
اما خب دلیل این طرز فکر هم اخبار خاور میانه هست که کلا تشکیل شده از:
۱.جنگ
۲.تبعیض جنسیتی
کمتر پیش میاد چیز مثبتی پخش بشه ازینجا

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,508
نام
مهدی
من متولد ۶۶ هستم یادمه بچه بودم سر کوچمون کلوپ سگا و میکرو بود سال بعدش هم داداشم برام سگا گرفت حتی خونه خالم اینا آتاری بود خلاصه روستا هم می‌رفتیم کلوپ داشت حالا این چی میگه نمی‌دونم شاید منظورش کشورهای جنگ زده بوده یا کشورهای عربی

• Like
Reactions: mamadha

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
هیچ کس از حرف این جیمبو عملی طرفداری نکرده و نمیکنه همه‌ هم میدونن چرت گفته ولی یه سوال وقتی نادلا و فیل شبکه Xblرو ما بستن به ما توهین نکردن ؟ 🤣🤣

بادم رفت این با اون فرق داره

خدایی خیلی طرفدار های ‌‌باکس باحالن 🤣

برای اینکه اطلاعاتتون بیشتر بشه میگم ، دست اونا نیست ، به خاطر تحریم ها و فشار های آمریکا بوده و هست ، رایوت گیمز ، بلیزارد ، بلوهول و .... همه مارو تحریم کردن و نمیذارن بازی کنیم ! ولی کسی از این شرکت ها نیامد توهین کنه بگه شماها قبل ما نمی دونستین گیم چیه xD

AmirPXP

Indiana Jones
کاربر سایت
Mar 15, 2009
545
نام
AMIR
کیا یادشونه مجله بازی رایانه مقاله ای بود در رابطه با گیمز کان که وحید عبدالهی سردبیر برای مصاحبه رفته بود آلمان با اکثر بازیسازها که صحبت می کرد هیچ کدوم باورشون نمیشد که توی ایران مجله بازی هست چه برسه به کنسول بازی یاد اون موقع افتادم.

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
صبح تا شب داره تو این خراب شده به هممون توهین میشه هیچ کدوممون صداش درنمیاد ، حالا یکی اون سر دنیا که قطعا نمیدونه اینجا چه جهنمی هستش یه چرتی گفت همه بهتون برخورد
چون واقعیت اینه که هیچ کاری نمیتونیم بکنیم جز فحش دادن:D البته در مورد جیمبو هم باز هم نمیتونیم هیچ کاری بکنیم جز فحش دادن:D

mr-game&watch

کاربر سایت
Apr 26, 2012
1,395
کیا یادشونه مجله بازی رایانه مقاله ای بود در رابطه با گیمز کان که وحید عبدالهی سردبیر برای مصاحبه رفته بود آلمان با اکثر بازیسازها که صحبت می کرد هیچ کدوم باورشون نمیشد که توی ایران مجله بازی هست چه برسه به کنسول بازی یاد اون موقع افتادم.
دقیقاً اتفاقاً یه پادکست هم دادن در اون رابطه، و البته بلایی که اونجا سرشون اومد دوربینشون رو دزیدن

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
بخش خاور میانه تا قبل از قانون کپی رایت دست تایوان بود با کپی های حرفه ای که از دست های روز می زند از اتاری های ایران تا سگاهاش اکثرا شاید بالای 90 درصدش فیک بودن میکرو هم در حقیقت شرکت میکرو جنیوس بود که دستگاهایی که می زد مثلا بازی های جداگانه می خورد اما تمام بازی های nes یا در ژاپن فامیکام رو می تونست اجرا کنه
بازی ها هم که همگی های کپی های تایوان بودن البته اینم بگم این های کپی ها که کلی نمونه های مختلف داشت توی کل دنیا پخش بود اما خاورمیانه اصولا بازارش دست تایوان بود به دلیل اینکه حضور رسمی نداشتن اصلا اکثرا هم نمی دونستن دستگاهایی که دارن کپی هست همین الانم اونایی که دارن نگه داشتن نمی دونن فکر می کنن ژاپن اصله

اما ایشون عرضه ps با همزمان شدن قانون کپی رایت و بستن شرکت های کپی ساز مشابه میکرو جنیوس و عرضه رسمی برای بازارهای خاورمیانه رو با هم میکس کردن به نفع خودشون که یعنی ما باعث این شدیم خاورمیانه ای ها بیان سمت بازی که خوب این سو استفاده از نادانی مردم هست

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,623
صبح تا شب داره تو این خراب شده به هممون توهین میشه هیچ کدوممون صداش درنمیاد ، حالا یکی اون سر دنیا که قطعا نمیدونه اینجا چه جهنمی هستش یه چرتی گفت همه بهتون برخورد
انصافا ملت کلا رد دادن.سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ تو بازیسنتر من یادم نیست اصلا همچین وضعی انقدر شدید بوده باشه.الان مجبور شدم ۵۰۰ نفر رو بلک لیست بزارم تا تو بازیسنتر با ارامش بچرخم.جالبیش اینجاس که افراد مسمومی که بلک لیست کردم از پر مدعاترینای سایت هستن که یه بت روشنفکری شدید از خودشون ساختن.

• Like
Reactions: Medusa

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,742
نام
مراد حلیمی
آقا ول کنید این بشر رو دیگه متنبه شد :D
اکثر دنیا واقعا نمیدونه خاورمیانه شامل چه کشورهایی هستش و چیکار میکنن توش. فقط اخبار رو که نگاه میکنه هی میبینه تو افغانستان طالبان داره آدم میکشه و تو عراق و پاکستان و فلسطین و مصرم هر روز خبرای منفی و کشت و کشتاره و ایرانم هی تحریمه در نتیجه با خودش میگه اینا هیچی ندیدن به عمرشون
یکم ترکیه و امارات و یکی دوتا کشور حاشیه خلیج فارس فقط براشون گیمر محسوب میشن.

کلا انتظار زیادی از دنیا دارین که ما رو با این وضعیت اسفناک به حساب بیارن:-s - متاسفانه همه جای دنیا اوضاع همینه و صحبت کنید با غربی هاو شرقی ها همین صحبت های جیم رایان رو بهتون میگن (حالا با شدت کمتر و نه در این حد بی پرده)

.

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
انجمن پیرهای دنیای گیم (افراد 30 سال به بالا)
خیلی دلم میخواست که این تاپیک به انگلیسی بود، براش میفرستادم، میگفتم بخون ببین ما چجوری با ویدیو گیم بزرگ شدیم!
بعد هم اون دوستانی که میگن منظورش نگاه ناشرها به خاورمیانه ست و اینکه اونا مارکتی اینجا نداشتن یا نمیدیدن و این حرفا، والا جعبه آتاریم رو یادم نیست که بخوام بگم ولی تا اونجایی که یادم میاد رو جعبه میکروم به عربی چیز میز روش چاپ شده بود، که یعنی اون میکرو برای اون بازار سفارشی و تولید شده، پس میدیدنش و در نظرش داشتن. بنظرم منصفانش اینه که بگیم با اوومدن پی اس این بازار داغتر شد.
البته که حرفش توهین به گیمرهای خاورمیانه نیست واقعا بیشتر به مارکته، که اونم با نداشتن اطلاعات، مشخصا خودشو ضایع کرده

PsychoX

کاربر سایت
Oct 28, 2018
781
این نشون میده این پیر خرفت هیچ شناختی از خاورمیانه نداره !

هشتک #جیم_رایان_گه_خورد رو راه بندازیم یا زوده ! :))
مردم خاورمیانه رو شما چلوندین حرف اضافه هم میزنید
والا .
هشتگ نمیچسبه
عکسِ درخور، پیشنهاد میشه:))

1634131091902.png

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
حالا صحبت‌های جیم رایان به کنار، دیگه اینجا هم زیادی تو سر کشورهای منطقه توی ۲۰ سال قبل می‌زنین! :D
من توی کل عمرم یه بار خارج رفتم که سال ۷۷ بود و سفر به دبی، یعنی ۲۳ سال پیش. خیلی مختصر و مفید بگم، تقریباً از هر نظر جلوتر از ایران بود. یعنی از تمیزی خیابون‌ها و کیفیت ماشین‌ها تا شکل و شمایل فروشگاه‌ها که اون زمان توی ایران مشابهش رو کم داشتیم تا مراکز سرگرمی و شهربازی و... دیگه فروش فیلم و بازی‌های کامپیوتری و اینا هم که به جای خود! درسته که بقیه جاهای امارات در اون حد نبودن، ولی دیگه جوری هم نبوده که بگیم ملت وقتی کنسول می‌دیدن دچار شوک می‌شدن و از دنیا می‌رفتن! :D
منظورم اینه که یه سری صحبت‌های اینترنتی و مقایسه عکس و این جور چیزها رو ملاک قرار ندین و فکر نکنین ۲۰ سال پیش کشورهای عربی یه مشت بیابون بی آب و علفی بودن و مردم توی چادر زندگی می‌کردن و یه دفعه این طوری شده. اینا به تدریج پیشرفت کردن و الآن به همچین جایی رسیدن، ولی دهه ۹۰ میلادی هم اوضاع خوبی داشتن و توی بدبختی دست و پا نمی‌زدن.
همون عربستان که از نظر محدودیت‌های فرهنگی و اجتماعی تا چند سال پیش منهدم بود و الآن داره پیشرفت می‌کنه، دهه ۱۹۹۰ از نظر امکانات زندگی و این جور چیزها در حد بدی نبوده و همون طور که بچه‌ها اشاره کردن، یه زمانی اصلاً مُد بود که ملت از مکه کنسول می‌آوردن! :D
این هم یه عکس از MSX مخصوص کشورهای عربی با نام «صخر». گویا شرکت یاماها یه مدل مخصوص از MSX رو سال ۱۹۸۶ برای بعضی از کشورهای عربی ساخته بوده و چیز محبوبی هم بوده. اگه اینا ۲۰ سال پیش شترسوار بودن که سال ۱۹۸۶ احتمالاً غارنشین بودن و MSX رو به عنوان دکور توی غار استفاده می‌کردن. :D

xcxac_navg.jpg

تبلیغات صخر توی کویت که احتمالاً برای ۳۰ و خورده‌ای سال پیش باشه:

dxueeyd_us6p.jpeg

من پدرم از زمان جوانی که به دوره قبل بر میگشت
یه دستگاه گیم به اسم گیم تی وی شهاب داشت

دیگه یعنی تو دهه ۱۹۷۰ حساب می‌شده
آخرا دهه ۷۰ میلادی می‌شده

یعنی ایران خودش کنسول داشته یا منتاژ بوده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر