جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

به عنوان کسی که هم با revit و cad و vray واقسام نرم افزارها و موتورهای رندرینگ و 3d از نزدیک کار کردم تو تمام نسخه هاشون همه از cpu استفاده میکنن نسخه های 2020 شون هم باز از 20% کودا استفاده میکنه و در کل راه حل نهایی همون quadro ها هستن ،

اگه منظورت چندتا نرم افزار تبدیل و رندر فیلم مثل adobe premier و کانورتور های دوزاری دیگه ست بعضی هاشون فقط در حد زدن تیک cuda کار می کنن و عملا این فیچر بدرد کاربر نمیخوره .

استریمینگ نیازی به کودا نداره ،
اما از اونجا که انویدیا همیشه خواسته ی یکیج all in one بده متاسفانه اینم روش گذاشته و اصولا توجهی به این موضوع نداره و نداشته که نیاز اصلی مصرف کنندش چیه !
کار خودمم طراحیه و کار روزمرم هست.
کلی از دوستهام هم تو شرکتهای ساخت تیزر و تبلیغات کار میکنن که 24ای کارشون همینه.

درست میگی CPU خیلی مهمه.
اما در مورد رندر اگه کار کردی باید بدونی که الان خیلی از رندرها GPU based هست.
حالا اتوکد و رویت که شاید زیاد به کار نیاد و اصلا نیاز نیست به رندر GPU..
ولی در مورد Vray برا Max/Maya که چندسالی هم هست که رندر GPU ساپورت میکنه و خیلی خروجی خوبی هم میده.
همینطور Octane.
مخصوصا که الان UEوUnity هم وارد کار شدن و خیلیها پروژه هاشون اون تو میبندن.

دقیقا منظور منم همینه که میگی.
همونطور که خودت گفتی چون این کارتها حالت چندکاره پیدا میکنن، طرفدار خیلی بیشتری داره، چون در عین حال میشه از یک سیستم چند نوع استفاده کرد.

ووووو
الان دیدم و پشمام ریخت ازین معرفی
اصلا انتظار نداشتم، رسما سری 2000 پودر شد و تا چند وقت دیگه 2080Ti دسته دوم زیر 20 تومنم خریدار نخواهد داشت
با اینکه میخواستم سری 3000 رو هم Skip کنم الان کاملا نظرم عوض شد، 3070 مشخصات و قیمتش واقعا سِک*سیه :D:>

• Like
Reactions: HIGH VOLTAGE
چقد اقا فرشید بهم گفت بزار نسل جدید انویدیا بیاد بعد بخر من گوش دراز گوش نکردم رفتم لبتاب 30 تومنی با گرافیک 2060 خریدم پول یک عمر مجاهدت رو دور ریختم احتمالا دفعه بعد که بتونم لبتاب بروز بخرم 20ساله دیگه اوف به این همه حماقت

چقد اقا فرشید بهم گفت بزار نسل جدید انویدیا بیاد بعد بخر من گوش دراز گوش نکردم رفتم لبتاب 30 تومنی با گرافیک 2060 خریدم پول یک عمر مجاهدت رو دور ریختم احتمالا دفعه بعد که بتونم لبتاب بروز بخرم 20ساله دیگه اوف به این همه حماقت
برا لپ تاپش باید حدود 6-7 ماه صبر میکردی.
ولی هنوز باورم نمیشه انویدیا یه همچین چیزایی بیرون داده.

• Like
Reactions: Delux1
ووووو
الان دیدم و پشمام ریخت ازین معرفی
اصلا انتظار نداشتم، رسما سری 2000 پودر شد و تا چند وقت دیگه 2080Ti دسته دوم زیر 20 تومنم خریدار نخواهد داشت
با اینکه میخواستم سری 3000 رو هم Skip کنم الان کاملا نظرم عوض شد، 3070 مشخصات و قیمتش واقعا سِک*سیه :D:>
یکی از دلایل ماندگاری نسبی 2080TI میزان رمش هست که 11 گیگ در مقابل 8 گیگ 3070 هستش...
مثلا برای طراحی بافت یا دیجیتال اسکالپت و خیلی موارد دیگه این مساله مهم هستش . پس فقط مساله ی بازی ها نیستش
حتی رم GPU ها هر روز کاربردی تر هم میشن .
در نهایت اگر کسی 2080TI داره میتونه برای بخشی از نیروهای طراح ارزشمند باشه

عجب !

163375

163372
163374

Attachments

• 1598999848408.png
    1598999848408.png
    416.5 KB · مشاهده: 7
آخرین ویرایش:
با این وضعیت کنسولهای نسل بعد رو رسما قورت میده .....نمیشه تصور کرد با dlss 3 چه اتفاقی می افته!!!!!فکر کنم کنسولهای نسل بعد باید از چند وقت دیگه به فکر مدل پرو باشند!!!!

• Like
Reactions: {ehsan}
8K و ری تریسینگ بالای 60 فریم!! این چیه دیگه...!

View attachment 163384
تبلیغات بازیه دیگه حالا همون تلویزیون ۴k هم اکثرا ندارن مانیتور که اصلا هیچی چه برسه به 8k حالا میخواد بالای صد فریم هم بده به کار کسی نمیاد
همیشه نزدیک نسل جدید کنسول ها انویدیا یک برگ رو می‌کنه برای خودش قبل از نسل هشتم کنسول ها هم دقیقا اینا اومدن یک رونمایی کردن از نسل بعد کارت هاشون برای مقابله با AMD

• Like
  • Angry
Reactions: IMANOKA and {ehsan}
تبلیغات بازیه دیگه حالا همون تلویزیون ۴k هم اکثرا ندارن مانیتور که اصلا هیچی چه برسه به 8k حالا میخواد بالای صد فریم هم بده به کار کسی نمیاد
همیشه نزدیک نسل جدید کنسول ها انویدیا یک برگ رو می‌کنه برای خودش قبل از نسل هشتم کنسول ها هم دقیقا اینا اومدن یک رونمایی کردن از نسل بعد کارت هاشون برای مقابله با AMD
بحث 8k و 4k نیست. منظور من قدرتش بود. الان با این مشخصات، 3090 یه چیزی بین 4 تا 5 برابر از گرافیک Xbox Series X قوی تره! :| همچین چیزی رو من حداقل 2-3 سال دیگه انتظار داشتم، نه الان:D

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or