جدایی راه ها: تاسیس استودیوی جدیدی از جانب کوجیما

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
ei5ifqh5e8kdgfjgs3x3.jpg

بنا به گزارش جدید Nikkei، به نظر می‌رسد قرارداد کوجیما به کمپانی کونامی تمام شده و در حال حاضر او به دنبال تشکیل استودیویی جدید با اعضای سایق Kojima Production می‌باشد.
در گزارش آمده که وی در حال حاضر مشغول گفت و گو با Sony Computer Entertainment می‌باشد. معلوم نیست استودیو جدید وی با سونی بر روی بازی جدیدی همکاری خواهد داشت یا سونی قصد اضافه کردن کوجیما به زیر مجموعه خود را دارد.

著名ゲーム開発者の小島氏がコナミ退社 新会社設立  :日本経済新聞
https://twitter.com/lifelower/status/676814269854318593
Nikkei: Kojima done with Konami. Expected to form new studio and in talks with SCE - NeoGAF

آپدیت 1:

به نظر میرسد عنوان جدید استودیو مستقل کوجیما ابتدا برای کنسول PS4 عرضه خواهد شد. به عبارتی بازی مولتی پلتفرم خواهد بود.

https://twitter.com/JunkerHQnet/status/676829752037089282

آپدیت 2:

کونامی رسما جدایی کوجیما را تایید کرد.

Hideo Kojima has officially left Konami. - NeoGAF
小島監督の退社は事実―コナミ広報� �明らかに | Game*Spark - 国内・海外ゲーム情報サイト

آپدیت 3:

استودیو جدید همچنان Kojima Production نام دارد. اولین عنوان این استودیو در انحصار کنسول PS4 خواهد بود.

KOJIMA PRODUCTIONS

آپدیت 4:

بازی در تاریخی نامشخص بعد از عرضه نسخه PS4، برای PC هم عرضه خواهد شد.

https://medium.com/@PadPoet/sony-com...c45#.us0yx9ua0

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
چرا انقد گرفتاری دارین ؟ بازی استودیوی مستقلِ کوجیما رو سونی بصورت انحصاری برای PS4 منتشر میکنه . و در تاریخ نا معلومی ! بعدا برای PC هم منتشر میشه نه توسط سونی !

سونی فقط ناشر بازی هایی هست که IP ماله خودشه.

حالا سوال اینجاست که وضعیت دقیق بازی چیه. IP کامل مال سونی هست؟ یا سونی سنت شکی کرده و صرفا بازی رو منتشر میکنه؟ اگه IP برای سونی باشه و هزینه ساخت رو هم بده پس این وسط PC چی میگه؟ شاید با انتشار بازی های مستقل رو PC بشه کنار امد اما همچین بازی اصلا عقلانی نیست برای PC هم بیاد! انگار UC برای PC بیاد!

مگه اینکه همون سونی همینجوری ناشر بازی هست و مالکیتی روی هیچ چیزی نداره. و حمایتی که میکنه فقط برای این هست که مطمعن باشه بازی برای X1 نمیاد! اینم باز برای من عجیبه!

Snowfall

کاربر سایت
May 14, 2014
48
نام
SaLaR
کوجیما دیوانه نیست که بازی که ساخته رو به خاطر یکم پول تقدیم سونی کنه.
مخصوصا بعد از تجربه ای که با کونامی داشته.
شرایط این بازی هم مثل تایتان فال و دد راسینگ 3 هست .
فقط نسخه اولش انحصاریه. اونم فقط انحصاری کنسولی .;)

kiya

کاربر سایت
Oct 30, 2006
3,332
نام
کیا
کوجیما دیوانه نیست که بازی که ساخته رو به خاطر یکم پول تقدیم سونی کنه.
مخصوصا بعد از تجربه ای که با کونامی داشته.
شرایط این بازی هم مثل تایتان فال و دد راسینگ 3 هست .
فقط نسخه اولش انحصاریه. اونم فقط انحصاری کنسولی .;)

موافقم اصلا ممکنه نسخه دومش انحصار زمانی xbone بشه :)

Coffee Addicted

Better be careful The killer might be near
کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
یعنی اینقدری که اینجا بحث شده کوجیما با تیمش صحبت نکرده اگه فارسی بلد بود اینجارم میشناخت الان سکته کرده بود!!!!!خدا رو شکر طرف ژاپنیه!

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
خیلی خیلی خوشحالم، ولی بیشتر از همه چی از این که تیپش خیلی عوض شده، جدا از ریش خفن و اون عینکی که به نظر من خیلی قیافه اش رو خوف تر کرده باشه، امیدوارم مثل تغییر قیافه یه بازی جدید با سبک و سیاق جدید با یه سرمایه هنگفت بدون سر و ته، اونم انحصاری بسازه، و نشون بده که از تمامی تجربه های قبلی مخصوصاً قضیه MGSV استفاده کرده و یه طوری مَـــشتی از دلمون در بیاره :D

حس خوبی دارم، آدرنالین ترشح می کنیـــم :D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
خبر کاملا مشخصه یه بازی دارن میسازن که اول روی ps4 میاد .. و بعد از مدتی روی pc دیگه این همه فرضیه بافی چیه دیگه ...

کوجیما هنوز معلوم نی میز و صندلی استودیوش رو خریده باشه ... (شوخی) دوستان سرنوشت نسخه های بعد بازی رو هم مشخص کردن ...

خواهشا متا و میزان فروششونم همین جا مشخص کنید که این همه مدت منتظر نمونیم ...

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
خیلی خنده‌دار می‌شه یوبی ازش درخواست کنه روی Splinter Cell بعدی کار کنه.:D یعنی این که غیرممکنه ولی خب خندیدن به تصورش هم خوبه.:D

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
سونی فقط ناشر بازی هایی هست که IP ماله خودشه.

حالا سوال اینجاست که وضعیت دقیق بازی چیه. IP کامل مال سونی هست؟ یا سونی سنت شکی کرده و صرفا بازی رو منتشر میکنه؟ اگه IP برای سونی باشه و هزینه ساخت رو هم بده پس این وسط PC چی میگه؟ شاید با انتشار بازی های مستقل رو PC بشه کنار امد اما همچین بازی اصلا عقلانی نیست برای PC هم بیاد! انگار UC برای PC بیاد!

مگه اینکه همون سونی همینجوری ناشر بازی هست و مالکیتی روی هیچ چیزی نداره. و حمایتی که میکنه فقط برای این هست که مطمعن باشه بازی برای X1 نمیاد! اینم باز برای من عجیبه!

اینکه IP مال سونیه یا نه هنوز مشخص نیست ماکان. وقتی هم ازشون سوال کردن گفتن فعلا چیزی در این مورد نمیگیم ولی خب اینکه سونی بیاد به عنوان ناشر روی PC بازی عرضه کنه چیز جدیدی نیست و قبلا همینکار رو با Helldrivers هم کرده که اونجا PlayStation Mobile Inc ناشر نسخه PC بازی بود.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
اینکه IP مال سونیه یا نه هنوز مشخص نیست ماکان. وقتی هم ازشون سوال کردن گفتن فعلا چیزی در این مورد نمیگیم ولی خب اینکه سونی بیاد به عنوان ناشر روی PC بازی عرضه کنه چیز جدیدی نیست و قبلا همینکار رو با Helldrivers هم کرده که اونجا PlayStation Mobile Inc ناشر نسخه PC بازی بود.

خوب دقیقا همین برام عجیبه!:D چون قاعدتا باید وضع بازی های که سونی منتشر میکنه مشخص باشه و اتوماتیک بدونیم ناشر خودشه!:D

در مورد انتشار روی PC هم باز نمیشه بازی کوجیما رو با Hell مقایسه کرد. توی بازی های ایندی میتونه سیاست متفاوت باشه. یعنی سونی خودش بیاد بازی های مستقل رو روی PC بیاره تا سود بیشتری کنه. ضرری هم برای بازار کنسولش نداره. اما در مورد بازی های بزرگ نمیتونه سیاست مناسبی باشه. کوجیما اگه بازیش یه عنوان AAA باشه طبیعتا میتونه تبدیل به یه IP بزرگ بشه. عقل من حکم میکنه این بازی در انحصار کنسول بمونه نه اینکه برای PC هم بیاد. البته اینا همش به نوع قرار داد بین کوجیما و سونی برمیگرده. و برنامه های آتی SCE. به هر صورت امیدوارم زودتر شفاف سازی کنن من از این جهالت در بیام!:D نه اینکه عرضه بازی روی PC‌ برام مهم باشه. میخوام ببینم داستان چیه!:D فکر کنم همه بخوان بدونن.

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
به نظرم یکسری از دوستان خیلی بحث رو پیچیده میکنند. مثل خیلی از بازی های AAA که سونی تو این نسل آمده انحضاری کنسولی کرده این بازی هم همینکار رگرو انجام داده. برای قضیه هر بازی که سونی ناشرش هست و مالکیت ip هم با سونی هست مثال نقضی مثل shenmue iii هست. بازی با اینکه ناشرش سونی هست برا ps4 ولی مالکیت ip یش میدونیم برای سونی نیست.
کلا رویکرد سونی تو این نسل نسبت به قضیه انحصاری خیلی متفاوت شده.واقعا هم با این هزینه های ساخت بازی های AAA انحصاری کردن تمام کمال یک بازی خیلی سخت هر شده مخصوصا اینکه بازی ها هم استیم هم خوب بفروش میرسند.

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
یکی از آرزوهای گیمی من با این حرکت برآورده شد.

اول اینکه کوجیما هر چی بسازه شاهکاره و بنده با اشتیاق فراوان به سمتش خواهم رفت.

حالا بازی هایی که خودم دوست دارم روش کار کنه.

1 _ یه پروژه ترسناک، با موضوع مرموز مثل سری سایلنت هیل و عنوان p.t

2_ یه عنوان مخفی کاری دیگه، اما نه با موضوع و محوریت متال گیر، بلکه تو یه سبک و سیاق جدید و متفاوت.

کوجیما هم مثل میکامی حرکت کرد. مستقل شدن و ساختن بازی شبیه عناوین قبلی خود. پس با این روند احتمالا یه بازی مخفی کاری میشه.

اما نکته دل گیر ماجرا، تموم شدن سری متال گیر در این لحظه برای من هستش. چون واقعا متال بدون کوجیما رو نمیتونم و نمیخوام تصور بکنم.

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
مصاحبه IGN با کوجیما در مورد همکاری با سونی، استدیوی جدیدش و آینده.

m7mxm.jpg

حرفای کوجیما در مورد اینکه چرا تصمیم گرفته تا توی بازی جدیدش با سونی مشارکت کنه:
"It's thanks to Sony that I was able to make a splash in the global market. It's been 10-plus years since then and the working relationship at Sony, the people at Sony, we gel well. People at Sony have been friendly with me, I work well with them. I got several offers from many different companies, but with Sony it came to a point where I know these people, we know each other well. I feel like this is an environment where I will be able to make something and be comfortable. And I believe that is the environment I need right now."
Hideo Kojima IGN interview - NeoGAF
Hideo Kojima Talks New Studio, 'Edgy' PlayStation Game, and the Future - IGN

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,594
نام
mohammad
لطفا helldivers رو با بازی های مثل gow و uc و... مقایسه نکنید:D
من اصلا قبول ندارم با دادن انحصاری ها رو pc اینا بعدا فن سونی میشن و ...
مگر اینکه یک کاری بکنند مثلا اینا بیان نسخه اول هر چیزی رو برای pc بدن و طرفدار هاشو که بدست اورد موقع معرفی نسخه دوم شد دیگه اونو برای pc ندن:D اینطوری حالا شاید جذبش بشن:D(تازه اینم شرطش اینه که انحصاری ها درجه یک باشند:D که اینکارم بعیده سونی بکنه:D)
ـــــــــــــــــــــ
تنها منم که انتظار یک ARPG دارم؟ حالا که بازارش خیلی داغ هستش یدونه کارم دوست دارم از کوجی ببینم تو این سبک:D (البته نه شرقی باشه کامل نه غربی کامل٬ یک چیزی از ترکیب این دو تا باهم)
یا اصلا اینم نشد کلا بیخیال ترسناک و سبک و سیاق قدیمش بشه و هرچی داد چیز متفاوت باشه فقط همین:D(ادم که نباید قمپز در کنه:D من خودم به شخصه با MGS ارتباط برقرار نکردم٬ در موردش قضاوت نکردم هیچوقت٬ مشکل از من بوده:D من شعور و قدرت درکشو نداشتم فقط همین:D)
دیگه دوستان هم انتظار کار قدیمی نداشته باشند و یه چیزه جدید بخوان. چرا؟؟ چون باید قبول کرد کوجی مثل قبل که نیست الان 52 سالشه و با این زمانی که بازی های امروزی می برن و دقت کوجیما حداقل 4 سال بگیریم مدت ساخت هر بازی رو نهایت بتونه دو سه تا بازی دیگه بده بعدش دیگه تنها فعالیتش میشه پشت میز نشستن و مشاوره دادن...:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر