جان کارمک: گوشی های موبایل "در مدت خیلی کوتاهی" از کنسول ها جلو می زنند!

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
جان کارمک که معروف حضور هستند؟ یکی از موسسین ID و یکی از معروف ترین برنامه نویس های بازی. ایشون در مصاحبه اخیرشون مطالب جالبی رو در مقایسه بین گوشی های های موبایل و کنسول ها عنوان کردند.

nbs3yc70ofpmdqygvs22.jpg

ایشون در مصاحبه با IndustryGamers میگن: "هیچ تردیدی نیست که در مدت زمان خیلی کوتاهی، ما گوشی های موبایل قابل حملی رو خواهیم داشت که قوی تر از کنسول های نسل فعلی هستند." [:blink:]

ایشون ادامه میدن: "البته مردم هم در مقایسه قدرت اینها مبالغه می کنند - iPad 2 دیگه از XBOX 360 قوی تر نیست، بلکه هنوز ضعیف تره! اما این واقعیت که در مدت به این کوتاهی، وسایل قابل حمل انقدر پیشرفت کردند و خودشون رو رسوندند، معنی اش اینه که تقریبا به طور قطع تا دو سال دیگه وسایل قابل حملی وجود خواهند داشت که از دستگاه هایی که ما الان این گیم های رؤیایی رو باهاش بازی می کنیم قوی تره!"

ایشون همچنین وسوسه راحتی رو مطرح می کنند و میگن: "راحتی زیاد می تونه جبران کننده نقایص موجود در سیستم Cloud Gaming باشه!" [توضیح: در این سیستم بازی های روی وسیله شما قرار ندارند، بلکه روی سرور شرکتی که به شما خدمات میده مثل OnLive قرار دارند و با کامپیوتر اونها اجرا میشن و برای وسیله شما فرستاده میشن! بنابراین هیچ احتیاجی به قوی بودن وسیله شما نیست و فقط یه ارتباط اینترنتی سریع می خواد، ولی مسائلی از قبیل تاخیر و مشکلات گرافیک درش وجود داره].

ایشون در منبع اصلی مصاحبه، یعنی سایت IndustryGamers گفته اند: "ما پروژه بازی Rage رو از زمانی که هنوز سیستم عامل iOS و گوشی iPhone وجود نداشت شروع کردیم، و تمام این تغییرات در مدت زمانی که ما فقط یک دونه بازی رو طراحی می کردیم اتفاق افتاده! ما در آینده سعی می کنیم پروژه های بزرگ رو سریع تر تموم کنیم تا تغییرات مهمی که ممکنه درست زیر پای ما در صنعت بازی اتفاق بیافته، وسط پروژه های ما اتفاق نیافته."

همچنین از نکات جالب در مصاحبه اصلی اینه که ایشون آینده ای رو مجسم می کنند که شما گوشی موبایل تون رو به تلویزیون پیشرفته تون در خونه متصل کردید، بازی رو روی گوشی موبایل کنترل می کنید، ولی تصویر رو با کیفیت بالا در اون تلویزیون می بینید و همچنین از صدای سه بعدیش لذت می برید.

منبع: vg247 و IndustryGamers

-----------------------------------------------------
- تا حدی راست میگه آقای کارمک! گوشی های موبایل رو هم گیم بازهای حرفه ای و هم گیم بازهای آماتور و مبتدی دوست دارند! موبایلی که همیشه همراه آدمه، بازی کردن باهاش از لحاظ اجتماعی پذیرفته شده تر از بازی با کنسوله (یعنی کسی دست آدم ببینه نمیگه نگاه کن! طرف با این لنگ درازش داره گیم بازی می کنه)، با سخت افزاری که روز به روز آپدیت میشه و مثل کنسول ها نیست که چند سال یک بار عوض بشه، و با این همه شرکت گردن کلفت که در زمینه اش کار می کنند، و گردش مالی بسیار بالاتر از دنیای گیم... همچین یه کم خطرناکه، نه؟
5f6b3llzha1nnykrjqh4.gif

- یه مساله دیگه: واقعا مجسم کنید الان که ارتباطات اینترنتی با سرعت نجومی در همه جای دنیا هست! دیگه اصلا چه احتیاجی هست که شما از یه وسیله قوی برای گیم استفاده کنید؟ بازی جای دیگه اجرا میشه و حاصل اجراش از طریق اینترنت برای شما فرستاده میشه و گوشی شما اون رو می گیره! مشکلات داره، ولی میشه تصور کرد در آینده که روش بیشتر کار بشه چقدر قوی میشه این سیستم، این طور نیست؟

نظر شما چیه؟ :)

آخرین ویرایش:

nathan mckane

کاربر سایت
Jul 14, 2009
979
نام
عباس
Tegra 4 و power VR 6 به قطع قدرتشون در حد کنسول خواهد بود. یه مدت پیش هم انویدیا یه دموی lost planet 2 رو با جزییات متوسط رو یه تبلت با tegra 3 اجرا کرد.

اینم عکسایی که دوستمون تو لینک بالا گذاشتن

3Dgametab.png

3Dgame_shadow.png

Boss Hunter

کاربر سایت
Nov 8, 2008
1,246
نام
محسن
الان گوشی ها که خیلی توی این چند ساله پیشرفت کردن، الان یه گوشی معمولی که سیستم عاملش آندرویید باشه برای مثال X8 قدرت پردازشش 800 یا 600 هست که اگه بخایم حساب کنیم مثل پنتیوم تری چند سال پیشه، و بازیهایی مثل سایبریا رو راحت اجرا میکرد، چند وقت دیگه گوشی ها میترکونن.

Panther_X

کاربر سایت
May 31, 2011
1,204
حرف بدی هم نزده اما همراه با پیشرفت گوشی ها کنسول ها هم پیشرفت میکنن فقط یه نکته میمونه کنسولا هر 5--6سال یبار یه ارتقایی پیدا میکنن ولی گوشی ها هر روز!مردم تونستن با این پیشرفت روز به روز گوشی ها کنار بیان و بخرنشون ولی ایا حاضر میشن کنسول ها هم برای مثال هر سال یکی عوض کنن؟؟؟؟
شانس گوشی ها برای برتری هر روز داره بالاتر میره...
فعلا بین این تبلت ها از نظر سخت افزار
از نظر من گلکسی بهترینه

Panther_X

کاربر سایت
May 31, 2011
1,204
ايپد 2 ديدي تا حالا شما از نزديك ؟ :d
گالکسی2:
Dual-core 1.2GHz ARM Cortex-A9
ایپد2:
MHz dual-core ARM Cortex-A9 900
و
gpu:
گالکسی2:
Mali-400MP GPU, Exynos chipset
ایپد2:
PowerVR SGX543MP2

حالا حل شد رفیق؟:d

برای دادن امار از دوست خوبم Avatar011تشکر میکنم.

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
شرمنده رامین جان فکر نمی کردم اونجا تایپنگ زده باشی

tegra Kal-El حتی از Anti aliasing پشتیبانی میکنه برخلاف کنسول

http://fudzilla.com/processors/item/23319-anti-aliasing-comes-with-kal-el

اینم عکس یک بازی FPS مال id روی یک تبلت با همین چیسپ

کیفیت گرافیکی بازی ببنید

http://www.fudzilla.com/home/item/23367-shadowgun-to-bring-fps-to-tablets

دشمنت شرمنده eztech عزیز

مرسی بابت لینک فودزیلا جدا تگرا میتونه حتی از PSV هم در رزولوشن همسان قویتر باشه.

درضمن یک نکته مهم اینه که Kal-el از رزولوشن 2560*1600 هم پشتیبانی میکنه.

آخه برادر چه ربطی داره به پدر بازیای FPS بودن یا نبودنش !؟ طرف بوی پول خورده به دماغش حالا اومده هی از IPAD و ... حرف میزنه که بازیای آیندشو برا اونا هم بده بیرون و پول در بیاره ! این خیلی سادست ! مگه من گفتم این آقا داره بازیای بدی میسازه ؟! من خودم بارها از Rage تعریف کردم اما از کسی که برا پول هی میاد سخنرانی میکنه و نظر میده خوشم نمیاد !

شما مشکلت چیه دوست عزیز ؟! یه نگاهی به اسم تاپیک بنداز ! MW3 VS BF3 تموم شدا ...
بعدم اینکه من تا حالا بارها تو این سایت گفتم همه ی ما انسانیم اگرچه خیلیامون انسانیتو از داست دادیم ...
دوست عزیز یه انسان اگه انسان باشه اولین چیزی که تو زندگی یاد میگیره اینه که احترام بذاره به دیگران ! من اومدم به شوخی و خنده یه تیکه انداختم چون به نظرم داره هرروز سخنرانی میکنه تا پول در بیاره , اونوقت جناب عالی اومدی اینجا با سخنان گوهر بارت تاپیکو مورد عنایت قرار میدی و من ابراز تاسف میکنم که چرا مهمترین اصل انسانی رو فراموش کردی ... :( God Bless you

شما با پول در اوردن ایشون مشکلی داری؟

یا اینکه چون پلتفرم های موبایلیتی رو نداری و نمیتونی ازشون استفاده کنی این مورد براتون اذیت کننده شده.(حکایت کنسول دارایی که چون PC قوی ندارن از گرافیک بالای BF3 روی PC گلایه دارن و میگن درود خدا بر MW3 ;) )

• Like
Reactions: shefer

Zalamen

کاربر سایت
Mar 15, 2009
472
نام
محسن
اصلا موبایل ها و تبلت ها تا یک کنترلر نداشته باشن جای هیچ چیزی رو نمیگیرن.به ایشون هم توصیه میکنم اگه خیلی علاقه مند هستن برن نسخه ی بعدی Fruit Ninja رو بسازن.:d

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
گالکسی2:
Dual-core 1.2GHz ARM Cortex-A9
ایپد2:
MHz dual-core ARM Cortex-A9 900
و
gpu:
گالکسی2:
Mali-400MP GPU, Exynos chipset
ایپد2:
PowerVR SGX543MP2

حالا حل شد رفیق؟:d

برای دادن امار از دوست خوبم Avatar011تشکر میکنم.
اونوقت توي كاربرد كدوم جواب پس داده ؟؟؟؟
كدوم عملا قدرتش رو نشون داده؟

• Like
Reactions: Panther_X

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
فقط من میگم قدرت سخت افزاری گلکسی یه نمه بیشتره همین.وگرنه حرف شما واسم سنده;)
اختيـــــــــار دارين شما ...
من كلا با تبلت هاي سامسونگ كار نكردم ..
اما از ايپد 2 مطلعم !!
اون قبلي هم واقعا سوال بود كه: كدوم يكي بهتر جوابشو پس داده :d
گفتم شايد با جفتش كار كرده باشي ..
چون چيزي كه توي عمل مشخ ميشه خيلي فرق داره با چيزي كه روي كاغذ نوشته ميشه

Panther_X

کاربر سایت
May 31, 2011
1,204
اما از ايپد 2 مطلعم !!
من با ایپد2 کار نکردم و چون کار نکردم نظری راجبش نمیدم:d
ولی گلکسی رو دارم و ازش راضیم تو مقایسه سخت افزار اول ویتا بعد گلکسی بعد ایپد ولی از نظر بازده :dنه با ویتا کار کردم نه با ایپد پس بهتره نظری ندم.ولی گلکسی رو ازش راضیم.
این جان کارمک هم حرف زیاد میزنه ها:d

Zalamen

کاربر سایت
Mar 15, 2009
472
نام
محسن
اما از ايپد 2 مطلعم !!

در عمل SGSII میتونه فیلم های Full HD با فرمت MKV رو با بیت ریت های بالا پخش کنه.میتونه با HDMI به تلویزیون وصل بشه و همه ی بازی های آندروید مارکت رو عالی اجرا میکنه.این هم در عمل.:d
ولی باز هم کسی که براش بازی مهمه باید بره سرغ محصولات Apple.

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
در عمل SGSII میتونه فیلم های Full HD با فرمت MKV رو با بیت ریت های بالا پخش کنه.میتونه با HDMI به تلویزیون وصل بشه و همه ی بازی های آندروید مارکت رو عالی اجرا میکنه.این هم در عمل.:d
ولی باز هم کسی که براش بازی مهمه باید بره سرغ محصولات Apple.
از لحاظ گيم انصافا اپل قوي تره ..
قبول كن :d
الباقي چيزها ميمونه به اينترفيس و كيفيت ساخت !!
به كيفيت ساخت اپل نميشه شك كرد ..
هر كسي شك كنه مشكل داره :d
به قول شما ميمونه مقايسه ي امكانات ثانويه (پخش فيلم و ميوزيك و اينترنت و ...)
كه هر كدوم مزاياي خودشون رو دارن

Panther_X

کاربر سایت
May 31, 2011
1,204
اگه بخوایم به از نظر گیم حساب کنیم واقعا ایپد2 یه سروگردن از بقیه بالاتر ولی از نظر کلی مثل پخش فیلم-دوربین و...موتورالا زوم محشره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر