جاسوسی Nvidia از AMD برای اطلاعات کنسول‌های نسل بعد.

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
GPU‌های کنسول‌های نسل بعد از مدارک AMD لو رفت.

xf1poole5uy7zbvzywz.png

شرکت AMD و Nvidia در زمینه GPU‌های گرافیکی سابقه طولانی دارند حال شرکت AMD طرح دعوی را در دادگاه مطرح کرده است که عده‌ای کارمندان سابق خود را متهم کرده است به شرکت رقیب خود اطلاعات با ارزشی از کنسول‌های نسل بعد داده‌اند در میان این متهم‌ها 4 نفر از افراد سرشناس AMD نیز حضوردارند از جمله: Manoo Desai, Richard Hagen, Nicolas Kociuk و Bob Feldstein مرد سرشناس این معاون رئیس سابق استراتژی و توسعه شرکت که AMD را وارد سخت افزاری کنسول‌ها کرد.

به گزارش Engadget پرونده‌ها محرمانه‌ای هم از اطلاعات سخت افزاری کنسول‌های نسل بعد در این بین بود که طبق گزارشات سال پیش شرکت AMD قطعه‌ای بر پایه silicon سفارشی از سری AMD A8 APU و گرافیک HD 7670 در PlayStation 4 استفاده شده است در حالی که Xbox 720 ترکیبی از IBM PowerPC CPU و مدل سفارشی گرافیک AMD's 6670 است این اطلاعات را Robert Feldstein به دادگاه داده است او نقش کلیدی در توسعه سخت افزار‌های سفارشی برای کنسول‌های Xbox 360, Wii و Wii U داشته است.
این 4 نفر متهم هستند که قبل از ترک AMD اطلاعات محرمانه‌ای را در اختیار شرکت Nvidia گذاشته‌اند گفته شده بیش از 100,000 پرونده اطلاعاتی را متهم‌ها به Nvidia تحویل داده‌اند نام تعدادی از این پرونده‌ها مورد برسی قرار گرفته که مطابق فایل‌ها درون سیستمی شرکت AMD است این اسناد شامل: موارد محرمانه اسرار تجاری برای توسعه و فایل‌های نقشه‌های محرمانه تجاری کاری هستند.

Feldstein دو دستگاه را برای انتقال اطلاعات از سیستم‌ها AMD در روز قبل از ترک این شرکت وصل کرده است Manoo Desai هم گفت:" اطلاعات محرمانه را قبلا هم پخش می‌کرده است و قبل از ترک AMD با استفاده از یک دستگاه اطلاعات را از سیستم‌های این شرکت استخراج کرده است. Feldstein اضافه کرد:" اطلاعاتی که بروی دستگاه‌ها ریخته است شامل: 3 فایل فوق محرمانه 2 مجوز حمایت از مشتریان و اسنادی در مورد نقشه‌های حقوق تجاری AMD است Desai در این رابطه گفت:" در بین این اسناد پوشه‌ای به اسم Perforce وجود دارد که اطلاعات داخلی database شرکت AMD است که شامل: پروژه‌های محرمانه توسعه تکنولوژیک و توسعه و بهره‌بردای از محصولات AMD است.این 4 نفر متهم به جاسوسی از AMD برای Nvidia شدند و همچنین متهم به: دزدی اسرار تجاری, رقابت ناعادلانه, نقض قوانین, نقض قانون وفاداری کارمند, برهم زدن قرار داد خود و اقدام به دسیسه شده اند.

آخرین ویرایش:

Jaquar

کاربر سایت
Dec 31, 2012
181
نام
Friend of Jaquars, The Third
تا اونجایی که من میدونم Nvidia اکثرا تکنولوژی برتر رو ارائه کرده. بنظرم بیشتر به AMD میمومد بخواد جاسوسی کنه!!

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
این مسائل توی صنعت به این بزرگی عجیب نیست و همه میدونن وجود داره ولی خب NVIDIA هم مشخصه که از AMD عقب افتاده.....

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
نیست بدبخت خیلی داره سود می کنه ازش دزدی هم می کنن کم مونده فردا INTEL که 80 درصد بازارم داره بگن داشته دزدی می کرده

HL2-GF

کاربر سایت
Apr 5, 2006
7,279
نام
نیما
یعنی با این وضع GPU که من دارم میبینم ! نباید خیلی انتظار زیادی از نسل بعد داشت ! واقعا چجوری روشون شده 7670 و 6670 استفاده کنن ! به هر شکلی که نگاه میکنم نا امید کنندست ! امیدوارم نسل بعد یه Epic Fail از نظر پردازشی نباشه !!

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
یعنی با این وضع GPU که من دارم میبینم ! نباید خیلی انتظار زیادی از نسل بعد داشت ! واقعا چجوری روشون شده 7670 و 6670 استفاده کنن ! به هر شکلی که نگاه میکنم نا امید کنندست ! امیدوارم نسل بعد یه Epic Fail از نظر پردازشی نباشه !!

اين آتيشا همه از گور ني ني تندو بلند شده
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
nvidida هم گند شو در اورده يكي نيست بگه بجاي جاسوسي اينقد گرون نديد .قيمتتو بيار پايين دونفر ازت خريد كنن

آخرین ویرایش:

r.t.1.n

کاربر سایت
Dec 4, 2008
2,934
نام
آرتین
احتمال زیاد نقش پردازنده دوم یا کمکی یا یه همچین چیزی دارن

SAEIDX360

کاربر سایت
Jun 17, 2008
392
نام
سعید
امیدوارم نه مشخصات gpu انقد پایین باشه نه انقد اختلاف بازدهی داشته باشن!
باو اونموقه که 360 اومد یادمه ati آخرین کارت گرافیک معرفی شدش x1900 بود!بعدش معلوم شد که چیپش از خانواده x1900txt بوده که کاستوم شده که خیلی بازدهی بهترو بیشتری نسبت به آخرین کارت گرافیک تو بازار داشت اما حالا....
خدا بخیر بگذرونه....:-S

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
دوستان الان رو با 7 سال قبل مقایسه نکنید ! بحران اقتصادی کل دنیارو برداشته ! چطور بیان یه کارت مثلا 300 دلاری بندازن? حال اینکه به تناسب پیشرفت و قیمت بخوای نگاه کنی , همچین قطعه ای با قدرت گرافیکی به تناسب اون سال شاید صد دلار هم نمیشد

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
نمونه ی بارزش تلویژن های خمیده توی نمایشگاه CES . سامسونگ و الجی هم 100% کسایی رو دارن که بهم برسونند که رغیب داره چی کار میکنه!

اینا چیزهای هیلی عادیه :D راست راست تو شکم هم دیگه خنجر میزنن:D

البته من چند روز پیش خوندم کارمندان AMD این کار رو کردند ،بعد به لطف این کار توی انویدیا استخدام شدن:D و خود انویدیا دست مستقیم نداشته
مطمئنن عکس این کارم وچود داره.

R!HANNA

کاربر سایت
Apr 22, 2012
352
نام
فهیمه
با این حساب فکر کنم باید 100 درصد مطمئن شد که کنسول های نسل بعد بسیار ضعیفتر از pc ها هستند . فکر کنم کنسول دستی انویدیا بتونه یه جورایی گرافیک بازی های نسل بعد رو هم اجرا کنه.=))

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر