جاسوسی Nvidia از AMD برای اطلاعات کنسول‌های نسل بعد.

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
GPU‌های کنسول‌های نسل بعد از مدارک AMD لو رفت.

xf1poole5uy7zbvzywz.png

شرکت AMD و Nvidia در زمینه GPU‌های گرافیکی سابقه طولانی دارند حال شرکت AMD طرح دعوی را در دادگاه مطرح کرده است که عده‌ای کارمندان سابق خود را متهم کرده است به شرکت رقیب خود اطلاعات با ارزشی از کنسول‌های نسل بعد داده‌اند در میان این متهم‌ها 4 نفر از افراد سرشناس AMD نیز حضوردارند از جمله: Manoo Desai, Richard Hagen, Nicolas Kociuk و Bob Feldstein مرد سرشناس این معاون رئیس سابق استراتژی و توسعه شرکت که AMD را وارد سخت افزاری کنسول‌ها کرد.

به گزارش Engadget پرونده‌ها محرمانه‌ای هم از اطلاعات سخت افزاری کنسول‌های نسل بعد در این بین بود که طبق گزارشات سال پیش شرکت AMD قطعه‌ای بر پایه silicon سفارشی از سری AMD A8 APU و گرافیک HD 7670 در PlayStation 4 استفاده شده است در حالی که Xbox 720 ترکیبی از IBM PowerPC CPU و مدل سفارشی گرافیک AMD's 6670 است این اطلاعات را Robert Feldstein به دادگاه داده است او نقش کلیدی در توسعه سخت افزار‌های سفارشی برای کنسول‌های Xbox 360, Wii و Wii U داشته است.
این 4 نفر متهم هستند که قبل از ترک AMD اطلاعات محرمانه‌ای را در اختیار شرکت Nvidia گذاشته‌اند گفته شده بیش از 100,000 پرونده اطلاعاتی را متهم‌ها به Nvidia تحویل داده‌اند نام تعدادی از این پرونده‌ها مورد برسی قرار گرفته که مطابق فایل‌ها درون سیستمی شرکت AMD است این اسناد شامل: موارد محرمانه اسرار تجاری برای توسعه و فایل‌های نقشه‌های محرمانه تجاری کاری هستند.

Feldstein دو دستگاه را برای انتقال اطلاعات از سیستم‌ها AMD در روز قبل از ترک این شرکت وصل کرده است Manoo Desai هم گفت:" اطلاعات محرمانه را قبلا هم پخش می‌کرده است و قبل از ترک AMD با استفاده از یک دستگاه اطلاعات را از سیستم‌های این شرکت استخراج کرده است. Feldstein اضافه کرد:" اطلاعاتی که بروی دستگاه‌ها ریخته است شامل: 3 فایل فوق محرمانه 2 مجوز حمایت از مشتریان و اسنادی در مورد نقشه‌های حقوق تجاری AMD است Desai در این رابطه گفت:" در بین این اسناد پوشه‌ای به اسم Perforce وجود دارد که اطلاعات داخلی database شرکت AMD است که شامل: پروژه‌های محرمانه توسعه تکنولوژیک و توسعه و بهره‌بردای از محصولات AMD است.این 4 نفر متهم به جاسوسی از AMD برای Nvidia شدند و همچنین متهم به: دزدی اسرار تجاری, رقابت ناعادلانه, نقض قوانین, نقض قانون وفاداری کارمند, برهم زدن قرار داد خود و اقدام به دسیسه شده اند.

آخرین ویرایش:

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,506
نام
میلاد
ماکروسافت : الان چجوری باید بفهمیم که سونی تو PS4 چی داره میچپونه تا مثل این نسل هی گرافیک به رخ ما نکشه؟ ... ا بهترین کار اینه که یکی رو گیر بیاریم که بدونه! البته بهتره از طریق غیر مستقیم بهش برسیم:d
ماکروسافت به انویدیا : ببین من یه چیپ گرافیکی میخوام که از مال کنسول سونی بهتر تر باشه:d پول خوبی اونوقت گیرت میاد
انودیا : آره!؟ خب بچه ها برین تو کارش:d و ...

به نظرتون چطوره!؟:dتئوری دور از انتظاری نیستش:d

!mohsen

کاربر سایت
Oct 20, 2011
559
من 6670 رو دارم یه آشغال به تمام معنا هست بازی most wanted 2 رو در 1368*768 با گرافیک آخرش 20 تا اجرا میکنه!
نسل بعد از pc الان من ضعیف تره این طور پس!
مفت نمی ارزه نسل بعد با این مشخصات!

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,955
نام
محمد امین
دوستان من تا یک ساعت دیگه دارم سفر تحقیقاتیم رو به سمت اُفق آغاز میکنیم..:|

ماکروسافت : الان چجوری باید بفهمیم که سونی تو PS4 چی داره میچپونه تا مثل این نسل هی گرافیک به رخ ما نکشه؟

KRATUS

کاربر سایت
Aug 17, 2008
360
نام
Ashkan
دلم واسه انویدیا میسوزه! ببین کارش به کجا رسیده جاسوسی رقیب رو میکنه. اگه سری موبایل جی فورس و همچنین تگرا نبود تا حالا برشکست شده بود, نمیدونه که بزرگترین مزیت کارتها و چیپستهای AMD `بهترین کارایی در برابر قیمت مناسبه`

snakemgs3

کاربر سایت
Oct 27, 2005
1,482
تا اونجایی که من اطلاع دارم بازی های فعلی به راحتی روی بعضی کارت های متوسط سری 4000 ati اجرا میشن با اینکه روی حد اکثر تنظیمات ممکنه کم بیارن. نمیدونم توقع شما چیه که فکر میکنید خانواده های 6000 و 7000 گزینه های مناسبی نیستند.
همچنین باید دید که اطلاعات لو رفته ، گزینه های نهایی خواهند بود یا نه.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
اين آتيشا همه از گور ني ني تندو بلند شده
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
nvidida هم گند شو در اورده يكي نيست بگه بجاي جاسوسي اينقد گرون نديد .قيمتتو بيار پايين دونفر ازت خريد كنن
الان سالیان ساله که قیمت کارت گرافیک های هیچ کدوم از شرکت ها فرقی نکرده فقط ایرانه که هر روز یه قیمت داره خواهشا لطفا قبل از پست دادن یه سرچی توی اینترنت بزنید کل پست های تاپیک یه حرف درست علمی توش نیست

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,792
احتمالا dual gpuخواهد بود...لینک زیر برای خیلی وقته پیشه ولی اینجام گفته 2 تا هسته از سری 7000 خواهد داشت.
Tom's Hardware US
اگر واقعا 2 هسته از سری 7000 داشته باشه اونوقت میشه امید داشت...وگرنه با تک هسته کار به جایی نخواهد رسید.

mehdy.z

کاربر سایت
Nov 27, 2009
697
نام
Mehdy
دو تا تاپیک بالاتر گفته قراره توی xbox بعدی 8770 باشه،اینجا میگن 6670 !!!!!!
عجب شیر تو شیری شده!!
خنده داره جفتشون هم منبعشون یه سایته:d

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
تو هیچ کامپیوتری از کل قدرت گرافیک استفاده نمیشه.ولی کنسول رو فقط برای بازی مونتاژ میکنن هر قطعه وظیفه خودش رو به بهترین نحو اجرا میکنه
در ضمن گرافیکی که برای کنسول تعبیه میشه رو با پی سی یکی نکنین...کنسول یه دست و 2 تا پاچه بالاتره
آی لام یو ای ام دی:x

ROGamer

کاربر سایت
Dec 7, 2012
86
تو هیچ کامپیوتری از کل قدرت گرافیک استفاده نمیشه.ولی کنسول رو فقط برای بازی مونتاژ میکنن هر قطعه وظیفه خودش رو به بهترین نحو اجرا میکنه
در ضمن گرافیکی که برای کنسول تعبیه میشه رو با پی سی یکی نکنین...کنسول یه دست و 2 تا پاچه بالاتره
آی لام یو ای ام دی:x

دوست عزیز این چه نظرییه...
اون مموریکه توی کنسول از درصد بیشر استفاده میشه ...گارفیک که رو کنسولاست ضعیفه اینو بفهمید همین العان هم cpu هاشون شدن کمک دسشون همینقدر براشون رندر میکنن با مشتی افت فریم...
در ضمن شما چیزی که تو کنسول میبنید حالت موبایلتی بس امکان ضعیفتر شدن نسبت به برد اصلی داره ...شما خودتوم فک کن اگر قرار باشه کارت قوی قرار بدن تو یه قطی ه کوچیک و اون رو موبایلیتی کنن و با همون قدرت اتیش میگیره..همیشه هروقت روی کنسول کارت متوسط قرار داده شده در بروژه کلی شرکت های سازنده ی تراشه...

یه چیزیبهتون میگم کلا قید سری های اند رو بزنید کنسول با قیمتی بایین عرضه میشه و همیشه در رده متوسط بوده...

اون قطعاتی مثل 690 ... 680 هستند که دارن کم کم رو چیز ها رو به واقعی تبدیل میکنن و هر چی دمو دیدی که یارو گفته واسه ایندس رو اینا اجرا شده و با محدودیت روی کنسول های جدید مییان...بماند سری جدید کارت های ها اند که کلا نابود میکنن همه چیز رو...

و در اخر اینو بگم که انویدیا تکنیک های خیلی بیشتری رو واسه گیم فرا هم میکنه تا ای ام دی و کلا سعی کنید مقایسه نکنید ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر