تولید Xbox 360 بعد از 10 سال متوقف شد

Heska

کاربر سایت
Jan 13, 2010
2,550
تولید کنسول محبوب مایکروسافت «Xbox 360»، بعد از 10 سال متوقف شد. در ادامه با بازی‌سنتر همراه باشید.

xbox_360__1461180319_98323.jpg

در راستای این موضوع «Phil Spencer»، رییس بخش Xbox در بیانیه‌ای گفت: «Xbox 360 نسل بازی‌ها را برای مایکروسافت تعریف کرد. من به تمام زحمت‌ها و تلاش‌هایی که صرف سخت‌افزار، سرویس‌ها و بازی‌های ما در طول این 10 سال شد افتخار می‌کنم. و از تمامی طرفداران که همیشه ما را پشتبیانی کردند تشکر می‌کنم. به لطف Xbox 360، سرویس Xbox live از Xbox Original به یک جامعه بازی آنلاین قدرتمند تغییر کرد و 360 به یکی از مجبوب‌ترین وسایل سرگرمی تبدیل شد. 78 میلیارد ساعت صرف بازی، 486 میلیارد Gamerscore (امتیاز)، 27 میلیارد اچیومنت و 25 میلیارد ساعت استفاده از برنامه‌ها آمار این کنسول در 10 سال طول عمرش است.»

«Xbox 360 برای همه در مایکروسافت اهمیت زیادی دارد و با اینکه ما خاطرات خوبی با این کنسول داشته‌ایم، مجبور به متوقف کردن تولید این کنسول هستیم ولی همچنان ذخایر باقی مانده از این کنسول را به فروش می‌رسانیم.»

مایکروسافت اعلام کرد که همچنان از این کنسول حمایت خواهد کرد:

- دارندگان Xbox 360 همچنان سرویس‌های Xbox Live مانند بخش چند نفره بازی‌ها، پارتی چت، دسترسی به برنامه‌ها و بازی‌های رایگان و تخفیف‌های ویژه دارندگان Gold را در دسترس خواهند داشت.

- سرورهای Xbox Live برای Xbox 360 همچنان پشتیبانی خواهند شد و طرفداران Xbox 360 می‌توانند از بازی‌های خود با پشتیبانی کامل از Xbox Live استفاده کنند.

- بازیکنان همچنان می‌توانند بازی‌های Xbox 360 و لوازم جانبی این کنسول را از فروشگاه‌ها خریداری کنند.

- تمام Xbox 360ها همچنان در xbox.com/support پشتیبانی می‌شوند.

- دارندگان Xbox One می‌توانند از بازی‌های 360 خود از طریق Backward Compatibility بدون هزینه لذت ببرند.

منبع

آخرین ویرایش:

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
من دسته XBO هم دارم الان ولی به خوش دستی ، کنترل 360 نیست.

سلام داداش چرا به نظرتون دسته 360 از وان بهتره؟ شخصا تو دسته 360 دوتا ضعف میدیدم یکی جای باطری ها پشت دسته که باعث میشد ادم اذیت بشه که تو وان برطرف شده. یکی هم جنس آنالوگ ها که تو 360 پلاستیکی بود تو وان جنسش خیلی خیلی بهتر شده.

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,902
نام
نـــــــویـــــــــد
لحظات فوق العاده ای رو داشتیم با ۳۶۰ ، بازی های آنلاین کنار دووستا ، محیط XBL ، اون همه بازی آرکید که خریدیم :D بازی های عالی و سرگرم کننده و کلی گیمراسکور !!
یه کنسول ۳چراغ یکی بن اما بازم نا امید نشدیم :D
خوش گذشت کلا

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
یادش به خیر یه الیت داشتم صب تا شب با هاش بازی میکردم اولین روزی که خریدمش رو اصلا فراموش نمی کنم که بازی کال آف دیوتی مدرن 2 رو خریده بودم :-s
حیف کاش اون دوران یه بار دیگه تکرار میشد
جالبه منم دقیقا استارت با COD زدم ولی از نوع WOW که باگم داشت مراحل اخرش نمیشد جلو رفت .:D

• Like
Reactions: challengeeverything

synthesizer

کاربر سایت
Jul 11, 2012
380
کسی این طرح اولیه داشبورد رو یادشه؟ :D فکر کنم اوایل 2008 بود که عوضش کردن.

9qvi9knz15nga0v1z1sh.jpg
دمت گرم داداش خدایی حال کردم یادش بخیر اون زمونا چقدر زودگذشت

• Like
Reactions: joopi_gam3r

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,990
نام
sami
یادش بخیر من تقریبا جزو اولین نفراتی بودم که تو مشهد خریدم
این جا یک مغازه بود کلا 2 تا آورده بود و اصلا نمیدونست چی هست این:Dمن که خریدم طرف از تعجب داشت میمرد فکر نمیکرد بتونه بفروشتش:D
تاریخ ساخت 2005 دسته سیم دار داشت و خروجی hdmi نداشت=))=))البته خودمم تا 2-3 سال بعد نمیدونستم اصلا hdmi چی هست:Dبا 3 فیش بازی میکردم:D
الان که دارم فکرشو میکنم مایکرو با چه عقلی کنسول hd رو بدون خروجی hdmi عرضه کرده بود:|:|
حتی مجبور شدم واسش مموری کارت بگیرم تا بتونم بازی ها رو سیو کنم مثل ps2:Dهارد نداشت

کنسول core pack بود که ساده ترین نوع کنسول بود با آشغالترین نوع بورد
4 ماه کارکرد بعدشم سوخت...اون زمان کسی هم تعمیرشو بلد نبود همینطوری اوراق فروختمش
درسته زیاد عمر نکرد ولی اون 4 ماه واقعا من از قید و بند دنیا رها شده بودم:D

آخرین ویرایش:

g4m3r

کاربر سایت
Oct 7, 2013
777
نام
saeid
یادم حتی موقع لانچ کنسول برای حمایت و بحث مارکتینگ خود بیل گیتس نشست PGR3 تست کرد و دم به دیقه کنسول آف میشد تا ده مین بازی کنه:D
بحث کیفیت بنظرم قبل از بورد جسپر ی شوخی بیشتر نبود:D
اما مبحث بازی های انحصاری و محتوای انحصاری این کنسول میشه گفت ی میراث بزرگ و تموم نشدنی بود با بهترین کیفیت اجرایی نسبت به کنسول های رقیب:D:D:D
کنسولی که بازی های آنلاین رو از دلخواه به الزام تبدیل کرد
کنسولی که اوج دوران شوتر و مولتی پلیر رو به رخ کشید
کنسولی که با کیفیت بهتر و بازی های بهتر نسبت به رقبا باعث کوچ خیلی از دوستانی شد که حتی تا قبل از اون برند XBOX رو کمتر میشناختن
کنسولی که هرکسی میخرید بواسطه کیفیت پایینش پی سوختنش رو بتنش میمالید و بازهم تجربش میکرد:D
خداحافظ کنسول پر خاطره دوست داشتنی:x
هیچ کسی روزای خوب و تجربه لحظه های نابی که بهمون هدیه میکردو فراموش نمیکنیم حالا چه اینوری چه اونوری:D

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,747
دوران خوبی بود. فقط روزی که کنسولم سه چراغ شد شدیدن ضد حال خوردم.
کنارش پنکه روشن میکردم. میزاشتم تو فریزر. میز تلویزیون اتاقم رو شیشه گرفتم که خرارت رو منتقل کنه ولی بازهم سه چراغ شد.
مادربردهای لانچ تمامن سه چراغ شدن بدون استثنا. کسایی که میگن ما خوش شانس بودیم برای اینکه کنسول رو دیرتر خریدن و مادربردش عوض شده بود.
اوایل بازیهاش 20 هزار تومن بود. دیسک های ورباتیم بعد هم پلی باکس مالزی اومد.... اوف چه دورانی بود
r.i.p x360:pensive:

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
یادمه یه مقاله تحقیقاتی میخوندم از خرابی Xbox 360 به عنوان بزرگترین خرابی تاریخ صنایع الکترونیک با بیش از 1 میلیارد دلار ضرر اسم برده بود رتبه دومم دست پلاسماهای خوش تصویر سری 30 پاناسونیک بود که اونام نقص طراحی تو سیستم کنترل کننده حرارتی داشتن و رتبه سوم مال یه سری از هارد دیسکهای باراکودا شرکت سیگیت بود، ولی من یه مدل لانچ داشتم که 4 سال بدون مشکل کار کرد ولی همینکه فروختمش به یکی از دوستام چندماه بعد سه چراغ داد :D کلا من سیستماتیک یه مشکلی دارم که پشت هم که بازی کنم سر درد میگیرم نهایت هر 3 ساعت باید نیم ساعت یک ساعت استراحت کنم فکر کنم عامل نجات کنسول من همون بود.

shayan720

Ceiling Gazing
کاربر سایت
May 23, 2010
555
نام
شایان
دوران خوبی بود. فقط روزی که کنسولم سه چراغ شد شدیدن ضد حال خوردم.
کنارش پنکه روشن میکردم. میزاشتم تو فریزر. میز تلویزیون اتاقم رو شیشه گرفتم که خرارت رو منتقل کنه ولی بازهم سه چراغ شد.
مادربردهای لانچ تمامن سه چراغ شدن بدون استثنا. کسایی که میگن ما خوش شانس بودیم برای اینکه کنسول رو دیرتر خریدن و مادربردش عوض شده بود.
اوایل بازیهاش 20 هزار تومن بود. دیسک های ورباتیم بعد هم پلی باکس مالزی اومد.... اوف چه دورانی بود
r.i.p x360:pensive:
منم آخرا کنسول زیاد داغ میکرد یه پنکه گنده گزاشته بودم گرماش کمتر شه :D الان که فکر میکنم کار اشتباهی بوده واقعا :D
آخرش هم تا بتمن آرکهام سیتی تموم شد اومد تو منوی اصلی کنسول غزل خداحافظی رو خوند:D

AGHA FARIBORZ

کاربر سایت
Jan 24, 2015
458
نام
(master)استاد
راستش رو بخواید هیچ وقت ایکسباکس نداشتم و با سیستم دیسک و دی وی دی حال نمیکردم.به همین خاطر نگرفتم به جاش پلی ۳ گرفتم ولی از گیرز اف وارش خوشم میومد.این نسل اگر پولی بود که نیست دوست داشتم وان بگیرم که نسل قبل رو ساپورت کنه در کنار پلی۴ ولی امان از دلار گرون که پدرمونو در اورد.

آخرین ویرایش:

joopi_gam3r

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,116
کسی این طرح اولیه داشبورد رو یادشه؟ :D فکر کنم اوایل 2008 بود که عوضش کردن.

9qvi9knz15nga0v1z1sh.jpg

آخ آخ ... چقدر من از این داشبورد خوشم میومد :D:D ... انقدر ناراحت شدم بعد آپدیت به کل دود شد رفت هوا !! هیچ راهی نبود که دیگه برش گردوند!!

• Like
Reactions: g4m3r

batgamer2

کاربر سایت
Jun 7, 2015
674
نام
امیررضا
یادش بخیر خیلی کنسول خوبی بود خاطرات زیادی دارم اما بدترین خاطره وقتی بود کنسول 4 چراغه شد رفتم پایتخت یه جا گفت رفتی بیرون کنسول رو بنداز تو سطل اشغال بغض بد گرفتم میخواستم گریه کنم یه جا یه کارت داد گفت برو اونجا شاید بتونن کاری کنن رفتیم گفتش هارد سوخته انقدر خوشحال شدم که اصلا به قیمت و اینا هیچی فقط گفتم درستش کن
کنسول خیلی خاطره سازی بود جدا از بازی شاهکار مثل red dead-brotherhood-halo-gow-mw و... کینکتش خیلی حال میداد اخر هفته با مسابقات تنیس و والیبال و بولینگ و... داشتیم
کنسول فقط به خاطر takken 6 گرفتم .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر