تولید Xbox 360 بعد از 10 سال متوقف شد

Heska

کاربر سایت
Jan 13, 2010
2,550
تولید کنسول محبوب مایکروسافت «Xbox 360»، بعد از 10 سال متوقف شد. در ادامه با بازی‌سنتر همراه باشید.

xbox_360__1461180319_98323.jpg

در راستای این موضوع «Phil Spencer»، رییس بخش Xbox در بیانیه‌ای گفت: «Xbox 360 نسل بازی‌ها را برای مایکروسافت تعریف کرد. من به تمام زحمت‌ها و تلاش‌هایی که صرف سخت‌افزار، سرویس‌ها و بازی‌های ما در طول این 10 سال شد افتخار می‌کنم. و از تمامی طرفداران که همیشه ما را پشتبیانی کردند تشکر می‌کنم. به لطف Xbox 360، سرویس Xbox live از Xbox Original به یک جامعه بازی آنلاین قدرتمند تغییر کرد و 360 به یکی از مجبوب‌ترین وسایل سرگرمی تبدیل شد. 78 میلیارد ساعت صرف بازی، 486 میلیارد Gamerscore (امتیاز)، 27 میلیارد اچیومنت و 25 میلیارد ساعت استفاده از برنامه‌ها آمار این کنسول در 10 سال طول عمرش است.»

«Xbox 360 برای همه در مایکروسافت اهمیت زیادی دارد و با اینکه ما خاطرات خوبی با این کنسول داشته‌ایم، مجبور به متوقف کردن تولید این کنسول هستیم ولی همچنان ذخایر باقی مانده از این کنسول را به فروش می‌رسانیم.»

مایکروسافت اعلام کرد که همچنان از این کنسول حمایت خواهد کرد:

- دارندگان Xbox 360 همچنان سرویس‌های Xbox Live مانند بخش چند نفره بازی‌ها، پارتی چت، دسترسی به برنامه‌ها و بازی‌های رایگان و تخفیف‌های ویژه دارندگان Gold را در دسترس خواهند داشت.

- سرورهای Xbox Live برای Xbox 360 همچنان پشتیبانی خواهند شد و طرفداران Xbox 360 می‌توانند از بازی‌های خود با پشتیبانی کامل از Xbox Live استفاده کنند.

- بازیکنان همچنان می‌توانند بازی‌های Xbox 360 و لوازم جانبی این کنسول را از فروشگاه‌ها خریداری کنند.

- تمام Xbox 360ها همچنان در xbox.com/support پشتیبانی می‌شوند.

- دارندگان Xbox One می‌توانند از بازی‌های 360 خود از طریق Backward Compatibility بدون هزینه لذت ببرند.

منبع

آخرین ویرایش:

he_ghm

کاربر سایت
Jun 30, 2011
365
نام
حسام
یادش بخیر به خاطر Ac brotherhood رفتم 360 گرفتم. چون برای کامپیوترش نیومده بود هنوز. اینجوری بود که کنسول باز شدم. مطمینم نسل قبلی نسلی بود که هیچوقت تکرار نمیشه

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,504
نام
محمد
برعکس خیلیا، من مشکل 3 چراغه نداشتم و کنسول 6 سال کار کرد و تا روزی که فروختمش سر پا بود :D
کنسول خوبی بود :D
واسه من هم همین جوری بود، شانس خوبی داشتیم :D یادش به خیر اولین باری که کنسول رو روشن کردم و چشمم به جمال Gears روشن شد، تا چند دقیقه فکم رو زمین بود! :D

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
واسه من هم همین جوری بود، شانس خوبی داشتیم :D یادش به خیر اولین باری که کنسول رو روشن کردم و چشمم به جمال Gears روشن شد، تا چند دقیقه فکم رو زمین بود! :D

من بیشتر از هر چیز با دسته و HD بودنِ بازی‌ها حال کردم :D
همزمان با خرید کنسول TV هم خریدیم. اصلاً یه وضی بود برای اولین که گیرز رو دیدم.
تازه هم کنکور داده بودم و از هفت دولت آزاد بودم :D شب نخوابی و تا صبح بیدار موندنا مدت‌ها ادامه داشت :D

B.A.B

کاربر سایت
Oct 3, 2011
631
نام
Babak
حدود 7 سال پیش (اواخر 2008) بود که سری فالکون Elite 360 رو همراه HALO3 و GEARS2 و Bioshock و COD:WAW گرفتم. از اونجایی که Gears1 رو داخل کلوپ تموم کرده بودم سریع رفتم سراغ نسخه دومش و تا خود صبح نشستم بازی کردم تا تموم شد :D
کنترلر بی سیم و فوق العاده خوش دست، کیفیت تصویر و گرافیک بازی ها همه واقعا نسل جدید بودن اون زمان. چقدر زود گذشت و چقدر خوب گذشت 8->

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
من به شخصه به کنسولی نمیگم موفق که بیشتر بفروشه . x1 نسبت به 360 بیشتر میفروشه ولی اون کاریزما و هیجانی که پشت 360 و بازیهاش بود تا الان دیگه برام تکرار نشده . حتی ps4 هم نسبت به ps3 دقیقا همین حکم را را داره یه حس و حال عجیبی داشت نسل قبل خیلی خوف بود .
همینکه 360 باعث شد جمالمون به بازیه gears of war باز بشه خودش یه تاریخ را میسازه از طرفی با اینکه من بارها و بارها کنسول بازی کردم ولی pc پلتفورم مورد علاقم بود کلا با دسته کنسول من مشکل داشتم ولی این دسته های 360 لعنتی ! به قدری دقیق و روان بود که وقتی gears 1 را انداختم روش و بازی کردم باورم نمیشد که تو عرض 10 دقیقه بتونم خودم را با دسته مچ کنم ! اصلا میتونم بگم دسته های 360 یه چیز اعتیاد اور بود !
میتونم اینطوری بگم نصف دلیل اینکه من فنه xbox شدم فقط به خاطر دسته های 360 بود چون سبک مورد علاقه من شوتر مخصوصا اول شخص هست و واقعیت اینه که دسته های 360 بین همه کنسول برای سبک شوتر بینظیر بود از طرفی هم که روی 360 تاپ ترین شوترها مثل گیرز و هیلو عرضه میشد که دیگه نمیتونسم انتخابی جزء 360 داشته باشم .
بالاخره روحش شاد یادش گرامی ! واقعا نسل با شکوهی برامون رقم زد .

A-min

Gold User
Sep 1, 2011
780
نام
تمامی
یادش به خیر یه الیت داشتم صب تا شب با هاش بازی میکردم اولین روزی که خریدمش رو اصلا فراموش نمی کنم که بازی کال آف دیوتی مدرن 2 رو خریده بودم :-s
حیف کاش اون دوران یه بار دیگه تکرار میشد

• Like
Reactions: Squidward

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
من این کنسول رو با یه oblivion گرفتم خیلی خاطره ساز شد این کنسول برام
فک کنم این قضیه اچیومنت اولین بار رو این کنسول شروع شد که تجربه گیمینگ رو چندین برابر میکرد

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,504
نام
محمد
کسی این طرح اولیه داشبورد رو یادشه؟ :D فکر کنم اوایل 2008 بود که عوضش کردن.

9qvi9knz15nga0v1z1sh.jpg

The Hound

کاربر سایت
Sep 6, 2011
760
نام
نوید
منم مدل الیت 120 گیگ داشتم. فوق العاده بود. خاطرات تکرار نشدنی ازش دارم. منم گیرز اولین تجربم روش بود. گیرز 2 البته. هیچوقت یادم نمی ره لذتشو. HALO REACH که محبوب ترین شوتر عمر من تا امروز هست
رو می تونم مزشو هنوز زیر زبونم حس کنم. بابک انلاینشو با هم می زدیم یادته ؟ اون تجربه ناب Red Dead Redemption رو چی می تونه دوباره به من بده. غرب وحشی با اون جزئیات دیوانه کننده 6 سال پیش. هنوزم می بینمش گرافیک و فضاسازیش واسم قابل هضم نیست که نیست. یا عشق کردن با Forza ها و PGR...

mdtnt

کاربر سایت
Jul 10, 2013
441
یادش بخیر رفتیم X360 خریدیم با دلار 1000 تومان نزدیک به هفت سال ازش استفاده کردم خدارشکر یک بار هم سه چراقه نشد خدایش کسی فکرش رو می کرد بعد از فروش و موفقیت دیوانه بار PS2 در نسل 6 ماکروسافت یه کنسول بده که یک رقابت نزدیک تا روز آخر با کنسول سونی داشته باشه

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,592
روزگار خوبی بود ، یه LED چهل اینچ سامسونگ کنارش 360 ، طعم خوب خاطرات من هستش.
دستگاه هم هک کردم و 25 تا بازی با قاب و تشکیلات شکیل میخریدم 50 تومن الان باورم نمیشه.من دسته XBO هم دارم الان ولی به خوش دستی ، کنترل 360 نیست.
گرافیک هم در مقابل نسل قبل خودش جهش زیادی داشت ، چیزی که تو این نسل نمیبینیم.بگذریم که کلی با بازیهای ریزک و آرکید سرگرم شدم هی دانلود میکردم میریختم و لذت میبردم....
گیم پلی و تنوع بازی و نوآوری و شبکه و... هم بماند که واقعا رو به جلو بود ولی الان پسرفت کردند.
کلا به قول یه دوستمون ، خوش به حالمون دوران اوج گیم و ارزونی گیمینگ یعنی PS2 و 360 رو تجربه کردیم...
با این سودپرستی شدید شرکتها دیگه بعید میدونم اون روزا تکرار بشه.صنعت گیم خیلی کثیف شد.

javcityj

کاربر سایت
Jun 18, 2011
36
بهترین دسته ای باهاش بازی کردم دسته ایکس 360 بود................... مخصوصا تو شوتر ها اما از دسته جدیدش راضی نیستم.......... یادش از 2009 تا خلا یه تکون گیم میکنم با این کنسول.........

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر