تمام Forza های آینده برای PC نیز عرضه خواهند شد

Heska

کاربر سایت
Jan 13, 2010
2,550
Forza6Apex_Announce_07_WM__1459362972_31393.jpg

مایکروسافت امروز در طی کنفرانس «Build 2016» (کنفرانسی برای توسعه دهندگان پلتفرم ویندوز و محصولات مایکروسافت)، اعلام کرد که تمامی Forza های آینده توسط «Universal Windows Platform» برای «Windows 10» نیز عرضه خواهند شد. در ادامه با بازی‌سنتر همراه باشید.

در طی یک ویدیو مربوط به عنوان «Forza Motorsport 6: Apex»، توسعه دهندگان این عنوان از استدیو «Turn 10» یعنی «Dan Greenwalt» و «Chris Tector»، در مورد پلتفرم ویندوز 10 و UWP صحبت و تایید کردند که نسخه‌های بعدی سری فورزا، برای هر دو پلتفرم Xbox One و ویندوز 10 عرضه خواهند شد.

تاریخ عرضه Apex هنوز مشخص نشده ولی اطلاعاتی از بازی در ویدیو منتشر شد. مایکروسافت دیروز فصل سوم «Killer Instinct» را برای ویندوز 10 منتشر کرد، «Gears of War: Ultimate Edition» نیز ماه قبل با پشتیبانی از اندازه تصویر 4K عرضه شد و در هفته آینده «Quantum Break» برای Xbox One و ویندوز 10 در دسترس قرار می‌گیرد.

با این حال انتشار این خبر زیاد تعجب‌آور نیست. چندی پیش استدیو «Turn 10» اعلام کرده بود که عنوان بعدی از سری فورزا برای هر دو پلتفرم Xbox One و ویندوز 10 درحال توسعه است و به نظر می‌رسد در کنفرانس «E3 2016» عنوان بعدی از سری فورزا که به احتمال زیاد «Forza Horizon 3» خواهد بود، معرفی شود.

منبع

آخرین ویرایش:

.Evanescence.

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2,896
کارشتاس محترم به نظر شما ارایه بازی انحصاری Xboxبرای pcبه نظر شما به فروش Xboxضرر نمیرسونه ؟فروش رو کم میکنه من با این شناختی که از مایکرو دارم و قرار بود برند Xboxرو واگذاربکنه

بله. دومین منبع بزرگ درآمده مایکروسافت با حرف شما قراره تعطیل بشه :)

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
مایکروسافت باید از پتانسیل استودیوهای بازی سازیش هم برای PC استفاده کنه هم برای ویندوز فن همیشه از خودم میپرسیدم یه کمپانی چقدر باید احمق باشه که یه پلتفرم بزرگ مثل Windows PC رو با یک میلیارد یوزر رقیب اون یکی پلتفرمش یعنی ایکس باکس بکنه!!!
این بهونه ضعیفتر اجرا شدن بازیا روی ایکس باکس وان از PC قویتر از خودشم یه چیز واقعا خنده داره! خیلی طبیعیه که یه سخت افزار ضعیفتر بازیهارو ضعیفتر اجرا کنه همونطور که یه PC ضعیفتر از ایکس باکس وان بازیهارو ضعیفتر اجرا میکنه.
چیزی که خیلیا درک نمیکنن این هست که مایکروسافت به عنوان یه کمپانی که استانداردهای جدید تو دنیای کامپیوتر خلق میکنه بیشتر از یه مشت یوزر با یه سری مهندس و دکتر و کارشناس سخت افزار و نرم افزار و توسعه دهنده طرف هست که باید برای اونها جذابیت شغلی و درآمدی ایجاد کنه تا بتونه فرمتهای خودش رو روی بورس نگه داره، بدون نبودن چشم انداز درآمدی مناسب روی یه پلتفرم اون پلتفرم هر چقدرم که خفن و %$$#%$$# باشه نابود میشه نمونه خیلی روشنش رو مایکروسافت در مورد ویندوز فن تجربه کرده روی یه سخت افزار مساوی با اندروید ویندوز فن تقریبا توی هر کاری سریعتره ولی به خاطر نبودن چشم انداز مناسب از نظر درآمد با اقبال توسعه دهنده ها روبرو نشده...
این راهی که مایکروسافت داره میره اگه به سر انجام برسه نتایج خیلی خوبی برای همه پلتفرمهاش داره.

آخه موضوع اینجاست این راهی ک داره میره به سرانجام نمیشینه خودتم همینو میگی اگر به سرانجام بشینه درسته ؟! اینو من بارها میگم دلیل خرید یک کنسول بازی انحصاریه . یک کنسول بدون محتوای انحصاری میمیره . مایکروسافت میتونه یکپارچگی بین پلتفرم هاشو با ساخت بازی های مشترک بینشون قوی کنه من و خیلی ها مخالف این نیستیم.خیلی هم استقبال میکنیم از اینکه بازیهایی برای هر دو پلتفرم مایکروسافت به صورت مشترک ساخته بشه.به خدا مشکلی نداریم. مضوع اینجاست که مایکروسافت نباید دست بذاره روی انحصاری های خاطره انگیزی که شناسنامه Xbox هستش . نباید هیلو ، گرز ، فورتزا اینا رو مطلقا نباید از انحصار برند Xbox خارج کنه. اینا وقتی اسمشون میاد همه رو یاد Xbox میندازه.به خدا این چیزایی که ماها میگیم کمترین چیزیه که به عنوان یه فن ایکس باکس از مایکروسافت میخوایم.

• Like
Reactions: HIGH VOLTAGE

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
آخه موضوع اینجاست این راهی ک داره میره به سرانجام نمیشینه خودتم همینو میگی اگر به سرانجام بشینه درسته ؟! اینو من بارها میگم دلیل خرید یک کنسول بازی انحصاریه . یک کنسول بدون محتوای انحصاری میمیره . مایکروسافت میتونه یکپارچگی بین پلتفرم هاشو با ساخت بازی های مشترک بینشون قوی کنه من و خیلی ها مخالف این نیستیم.خیلی هم استقبال میکنیم از اینکه بازیهایی برای هر دو پلتفرم مایکروسافت به صورت مشترک ساخته بشه.به خدا مشکلی نداریم. مضوع اینجاست که مایکروسافت نباید دست بذاره روی انحصاری های خاطره انگیزی که شناسنامه Xbox هستش . نباید هیلو ، گرز ، فورتزا اینا رو مطلقا نباید از انحصار برند Xbox خارج کنه. اینا وقتی اسمشون میاد همه رو یاد Xbox میندازه.به خدا این چیزایی که ماها میگیم کمترین چیزیه که به عنوان یه فن ایکس باکس از مایکروسافت میخوایم.

خوب اینکه شما میگی به سرانجام نمیرسه نظر شما هست فعلا که هر حرکتی که میکنه سهامش رشد میکنه که نشون دهنده استقبال بازار و سهامدارش از این تصمیم ها هست همین الان ویندوز 10 روی 270 میلیون سخت افزار نصب شده این یعنی توسعه دهنده ها الان دیگه ایکس باکس وان رو یه پلتفرم 20 میلیون نفری نمیبینن در واقع دارن به چشم یه پلتفرم 270 میلیون نفری بهش نگاه میکنن.

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
خوب اینکه شما میگی به سرانجام نمیرسه نظر شما هست فعلا که هر حرکتی که میکنه سهامش رشد میکنه که نشون دهنده استقبال بازار و سهامدارش از این تصمیم ها هست همین الان ویندوز 10 روی 270 میلیون سخت افزار نصب شده این یعنی توسعه دهنده ها الان دیگه ایکس باکس وان رو یه پلتفرم 20 میلیون نفری نمیبینن در واقع دارن به چشم یه پلتفرم 270 میلیون نفری بهش نگاه میکنن.

در دراز مدت ببینید چطور همه کنسولی ها میرن سمت سونی و نینتندو . باید ببینیم کنسول مایکروسافت چه بلایی سرش میاد.اینو فقط زمان نشون میده

• Like
Reactions: HIGH VOLTAGE

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
اتفاقا حرف اشتباهه بنظرم
ویندوز مال مایکروسافته. پس با این کار مایکرو دو تا پلتفورمش رو یکپارچه می کنه، و این یعنی تعامل هرچه بیشتر کاربرای کنسول و ویندوز
ممکنه بظاهر فروش بازی هاش رو X1 کمتر بشه، ولی در اون سمت می تونه به فروش ویندوز ۱۰ و مشتری های بیشتر رو استور ویندوز کمک کنه. پس خیلی چیز خاصی رو از دست نمیده
بشخصه معتقدم با این کار به فروش بازیهاش رو X1 لطمه ای وارد نمی شه

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
حرکت فوق العاده خوبیه!
من خودم اولین HALO رو روی PC بازی کردم و این دوستانی که میگن Halo یعنی Xbox و این حرفا معلومه از زمان x360 با مایکروسافت آشنا شدن و بهتره که در حد سابقه خودشون نظر بدن و یکی از بزرگترین شرکت های دنیا رو به این راحتی زیر سوال نبرن!

برای من به شخصه تصور اجرای بازی های انحصاری مایکروسافت با گرافیک بالا و رزولیشن بالا روی PC خیلی لذت بخشه و یه جورایی آدم رو بین دوراهی راحتی کنسول و ارزون بودنش از یک طرف و قدرت و عظمت گرافیکی بازی ها روی PC از یک طرف میزاره و هر کدوم انتخاب کنی از اون یکی محروم میشی!
البته این موضوع چیز بدی نیست و من به شخصه اگه از نظر مالی بتونم سخت افزار مورد نیاز بازی ها رو تهیه کنم میرم سراغ PC و برای بازی هایی که بیشتر برای بازی کردن روی کاناپه لذت بخشه میرم سراغ Xbox One و Ps4
ولی در حال حاضر Xbox One رو به PC ترجیح میدم!

alcatraz

کاربر سایت
Apr 2, 2010
154
نام
مجتبی
کارشتاس محترم به نظر شما ارایه بازی انحصاری Xboxبرای pcبه نظر شما به فروش Xboxضرر نمیرسونه ؟فروش رو کم میکنه من با این شناختی که از مایکرو دارم و قرار بود برند Xboxرو واگذاربکنه
اولا من خودم رو کارشناس نمیدونم. مسئله اینه که من به بازی اهمیت میدم تا کنسول. برای من این مهمه که استودیویی مثل رمدی بتونه اونقدری سر کوانتوم بریک سود کنه که بازم از این مدل بازی‌هاش ببینم حالا این فروش اگه قراره با عرضه اش روی PC باشه چرا که نه؟! ضمن اینکه در این صورت شرکت محبوب من مایکرو (منظور از من اینجا من نوعیه) هم سود خودش رو میکنه و میتونه به حضور پرقدرتش تو گیمینگ ادامه بده. ایکس باکس هم در حال حاضر فروش خوبی داشته و ادامه هم پیدا می‌کنه. مایکرو هم قطعا انحصاری های بیشتری برای پلتفرم ویندوز10 معرفی میکنه. ایکس باکس وان تا الان به خوبی هم ساپورت شده و در ادامه هم ساپورت میشه منتهی دوستان توجه ندارند که کنسول فقط یه وسیله است برای فروش نرم افزار. حالا وقتی بازی ها فروش خوبی روی کنسول نداشته باشه، پس باید فکر دیگه ای کرد که مایکرو داره میکنه و فکر میکنم در دراز مدت هم به نتایج خوب و قابل توجهی هم خواهد رسید.

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,132
نام
محمد امین
این جنگ سنتی کنسولها به نظر من باید یک زمانی تموم میشد که ماکرو داره اینکارو میکنه و از پتانسیل های خودش بهره میبره اینکه بیایم بگیم کنسول فلان شرکت اینقدر فروخت اونیکی اونقدر فروخت و یک سری مقایسه سطحی دیگه بعد از این همه سال هیچ ارزشی نداره و ماکرو سافت بی خیال این دعوای زرگری شده شایدم چون این دعوا رو باخته به این فکر افتاده به هر شکل ماکرو و سونی اصلا قابل مقایسه نیست ماکرو سالی بیش از 20 میلیارد دلار سود خالص داره ولی سونی تا چند سال پیش داشت برای فرار از ضرر بیشتر دفاتر خودشو میفروخت! حالا هم دید ماکرو دیگه فرق میکنه با شرکتی مثل سونی که اصلی ترین درآمدش فقط PS4 هست
اینکار ماکرو فن بیس کنسولشو کوچیک میکنه اما میتونه یک فن بیس بزرگتری رو بدست بیاره که قابل مقایسه نیست البته اگر درست عمل کنه کنسول همینجوری که خودش محدود هست فن بیسش هم محدود هست این همه ماکرو تلاش کرده فقط 20 میلیون کنسول فروخت سالی 5- 6 میلیون کنسول که کشش بازار هم بیش از این نیست کشش بازار برای سونی هم بیشتر از این نیست اشید اگر نینتیدو دوباره برگرد این ارقام بیشتر از این هم تقسیم بشه بین سه شرکت
تو دنیایی که یک شبکه اجتماعی موبایل یک ساله ارزشش از صفر به 20 30 میلیارد دلار میرسه سرمایه گذاری میلیاردی برای یک سری کنسول با سود کم فقط جنبه حیاط خلوت برای تفریح داره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر