تغییرات ایجاد شده روی xbox360 توسط خودتان

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
تو همین tread نمیدونم صفحه چند بحثی پیش اومد که گفته شد گذاشتن فن روی هیتسینکها به علت لرزشی که ایجاد میکنن باعث مشکل میشن
نه آقا این حرفا چیه؟
مگه مثلا 360 چقدر حساسه؟
ما رو cpu های 10 برابر قویتر از cpu 360 هم فن میزاریم دیگه اینکه چیزی نیست!
اینا همش شایعس

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
mohammad-66

تو اینکه 360 خیلی حساسه بحثی نیست.مثلا با یه مقدار خم شدن برد solder ها میشکنن که همچین چیزی تو تو کامپیوتر پیش نمیاد.
من تو xbox-scene پرسیدم گفتن خوبه(یکی گفت بهتره قاب گذاشته بشه)ولی تقریبا مطمئنم هیچ کدوم اینکار رو نکرده چون اونها به زیبایی کنسول خیلی اهمیت میدن.

این هم بحثی که پیش اومد و گفته شد این کار مشکل پیش میاره:

http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=8667&page=2

mehdi-keshvari

دیگه من هم تصمیم گرفتم درایو رو بیرون بیارم.شما کابل برق خودش رو بلند کردید یا تونستید بلندش رو بخرید؟
eject شدن درایو چه جوریه؟زیاد دقت نکردم ولی دکمه eject بیرون از قاب رو هواست!

آخرین ویرایش:

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
اینم عکسایی که در رابطه با کولینگ کنسولم انجام دادم :

شاید من بیشتر از تموم بچه های اینجا روی کولینگ کنسول کار کردم و راههایی رو امتحان کردم که خیلیاتون جرات ندارید حتی بهش فکر کنید (تاپیکهای کولینگ و فن و تعمیررو ببینید خودتون متوجه میشید)ولی بهترین کارها همینهایین که عکساشو گذاشتم و این رو از روی تجربه و اندازه گیریهای دقیق بهتون میگم .به دوستان توصیه میکنم از گذاشتن فن روی هتسینکها بطور مستقیم پرهیز کنن چون خودم یک سال پیش اینکار رو کردم و باعث شد کنسولم به فاصله یک ربع دو بار سه چراغ بده (البته فنم کمی بزرگتر بود ). البته سه چراغ بعلت لرزش و همچنین اختلال در حر کت صحیح هوا از روی هتسینکها بود که بعد از برداشتنش دیگه مشکلی پیش نیومد . من کنسولمو 1.5 ساله که دارم و با این روشهایی که عکسشونو گذاشتم تا بحال هیچ مشکلی نداشتم . البته بریدن پشت کنسول و 12 ولت رو هم بهشون اضافه کنید .نیازی نیست این کارایی که دوستمون عکساشو گذاشته و دل و روده کنسولو بهم ریخته انجام بدید چون 360 انقدرا هم میگن زپرتی نیست . در ضمن کنسول من ساخت 2006 و پرمیوم هستش و بوردهای فالکون که با این کولینگها مطمئن باشید خراب نمیشه .

آخرین ویرایش:

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
من هم تقریبا مثل مال مهدی 360ام رو کردم ولی 360 من سیلوره:D
و هم چنین فن سمت راست رو نداره(کوچیکه)
البته با کمک خوده مهدی جان :love:

QuinT

کاربر سایت
Feb 16, 2007
1,454
نام
Mehdi
سلام .
من یک سوال داشتم .
من اومدم مثل کار جناب aiat_gamer کردم :

943722bf47.jpg

با این تفاوت که من دیگه X clamp نکردم . یعنی هنوز گیره های X به برد وصله و من هم دیگه عوضشون نکردم . میخواستم بدونم مشکلی پیش میاد یا نه ؟! چون این گیره ها با 4 تا پیچ به خود بدنه وصل بودند که من چون اون بدنه رو بریدم دیگه گیره ها به بدنه وصل نیست . اما گیره ها به خود برد کاملا وصل و محکمه !
حالا مشکلی هست یا نه ؟
من خودم دقت کردم دیدم نباید مشکلی پیش بیاد چون اون پیچها برای وصل کردن برد به بدنه بودند فقط .

بعد از این کار هم که فن گذاشتم :

7c34715ebd.jpg

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
quinT

لطفا عکس از کارتون بذارید اینجوری راحتتر میشه نظر داد.
در مورد سوالتون بگم خیلی مطمئن نیستم ولی شنیدم اون x ها خیلی مطمئن نیستن اگه میتونستید به جاشون پیچ بذارید بهتر بود ولی اگه مطمئنید کاملا سفت هستن فکر نکنم مشکلی پیش بیاد.کاشکی قبل از این کار یه مشورتی میکردید،چون میشد یه دایره بین x ها برید و یه فن اونجا گذاشت.(تو صفحه 98 مشکلات کنسول عکسش هست).

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
البته بهتر بود این بحث هارو تو قسمت کولینگ مطرح میکردیم
quint جان من که رو برد شما x هارو نمیبینم ! شما x-clamp کردی پس
بعد نکته دیگه اینکه بخوایم قاب فلزی رو برش بدیم باید بردو ازش جدا کنیم دیگه ؟! پس ممکنه x ها شل بشن و دستی دستی مشکل ساز بشه واسمون البته برای کسانی که x-clamp کردن که مهم نیست ولی اونای که x-clamp نکردن ممکنه x ها شل بشه؟!

QuinT

کاربر سایت
Feb 16, 2007
1,454
نام
Mehdi
quinT

لطفا عکس از کارتون بذارید اینجوری راحتتر میشه نظر داد.
در مورد سوالتون بگم خیلی مطمئن نیستم ولی شنیدم اون x ها خیلی مطمئن نیستن اگه میتونستید به جاشون پیچ بذارید بهتر بود ولی اگه مطمئنید کاملا سفت هستن فکر نکنم مشکلی پیش بیاد.کاشکی قبل از این کار یه مشورتی میکردید،چون میشد یه دایره بین x ها برید و یه فن اونجا گذاشت.(تو صفحه 98 مشکلات کنسول عکسش هست).

این قابی رو که من بریدم ماله کنسول قبلیم بود . وقتی این کنسول جدید رو خریدم به ذهنم رسید که برد این رو روی قاب فلزی کنسول قبلیم سوار کنم . به همین خاطر دیگه X ها جایی برای پیچ شدن به برد ندارند چون اونجا کاملا بریده شده .
در مورد X clamp کردن هم واقعیتش چون باید سینک ها در بیاد زیاد مایل به این کار نیستم . از طرفی کنسول رو تازه خریدم و فالکون هم هست . بنابراین اگر تهویه کنسول از همین ابتدا خوب باشه دیگه برای محکم کاری نیازی به X Clamp کردن نیست .

البته بهتر بود این بحث هارو تو قسمت کولینگ مطرح میکردیم
quint جان من که رو برد شما x هارو نمیبینم ! شما x-clamp کردی پس
بعد نکته دیگه اینکه بخوایم قاب فلزی رو برش بدیم باید بردو ازش جدا کنیم دیگه ؟! پس ممکنه x ها شل بشن و دستی دستی مشکل ساز بشه واسمون البته برای کسانی که x-clamp کردن که مهم نیست ولی اونای که x-clamp نکردن ممکنه x ها شل بشه؟!

برای اینکه این عکس ها متعلق به من نیست . تو پست قبلیم هم نوشتم که این عکس ها مربوط به اقای aiat_gamer هستند . چون کار من هم یه جواریی مثل ایشون بود من عکس های ایشون رو گذاشتم که متوجه کار بشید .
در مورد قاب هم وقتی که ما قاب رو برش میدیم بنابراین X ها دیگه به قاب پیچ نمیشن چون جایی برای پیچ شدن ندارن . با این حال من خودم دقت کردم دیدم قاعدتا نباید مشکلی به وجود میاد چون X ها با پیچ های مخصوصی به برد وصل هست .
بازم من اگر ببینم که مشکلی پیش میاره سریعا قاب فلزی رو عوض میکنم و قاب کنسول جدید رو میزارم .

الان برد من اینطوری هست :

p7050033bn9.jpg

قاب پلاستیکی هم که من بریدم و دو تا فن روش گذاشتم . باد فن ها هم مستقیم میخوره به همین X ها و رم ها .

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
البته quinT عکس کنسول منو گذاشته نه مال خودش رو.در مورد اون x ها هم گفتم که مطمئن نیستم شاید نتونن محکم هیتسیتک ها رو نگه دارن.

------یه نکته هم خوب شد شما گفتید لطفا اینجا فقط عکس ها رو بذارید و کوتاه در موردشون نظر بدید سوالات رو بذارید برای قسمت مشکلات .اگه یه مدیر لطف کنه و اسم تاپیک رو عوض کنه ممنون میشم،بگذاره عکس مدینگ کنسول.هر کسی هم تغییری تو کنسولش داده(چه ضاهری و چه داخل)عکس بذاره وقتی نمیگیره نمیدونم چرا کسی علاقه ای به این کار نداره.

mehdi keshvari

کاربر سایت
Sep 16, 2008
983
نام
مهدی
سلام
توضیح کاملتر ببخشید دیگه نمینویسم که کی سوال کرده فقط جوابها رو مینویسم
1- مادربردم فالکونه
2-از یک آداپتور 12 ولت 8 هزارتومانی استفاده کردم و هر سه رو وصل کردم به اونم البته تا 5 تا رو هم جواب میده ولی باید همه از یک نوع باشند که یک آمپر رو بکشن
3- فن عرض یک سانت گرفتم ولی اصلا واب نمیده این فنها دارای عرض دو و نیم سانت هستن و 6×6 هم هستن
4- من برای درایوم برای کابل برقش چون نمیدونستم چیکار کنم با یک سیم چین قوی بقل قاب آهنی رو که سوراخه چیدم که کابل برق برسه و کابل دیتاش رو هم کابل SATA وصل کردم توعکس جدید براتون میزارم
5- برای دکمه EJECT هم میتونید از یک پیچ گوشتی ریز استفاده کنید و مثل من از یک ریموت کنترل
دوستان من نمیدونم که اینکار چقدر موثر تر البته تجربه دوستی که نوشته بود یک سال و نیم هستش رو کولینگ دستگاهش کار میکنه از من بیشتر ولی من در اینهمه مطالعم در این سایت بازی سنتر فهمیدم که دستگاه 360 بر اثر داغ کردن سه چراغه میشه البته محکم ترین دلیلش اینه پس به نظر خودم اینکاری که من کردم و با دماسنجی که روش گذاشتم و حس لامسه ای که دارم می بینم که این فنها باعث شدن که سینکهای دستگاهم اول بزرگه که 100 خنک خنک هستش و حتی زیرش که دست میزنم و اونکه سینکش کگوتاهتره از 100 در صد 85درصد خنک تر و هیچ نوع لرزشی با این فنها حس نمیکنم که فکر کنم این لرزش احتمالا باعث خرابی دستگاهع میشود .
در آخر من دارم این روش رو تجربه میکنم من اصراری ندارم که کسی ایینکاو انجام بده بر اساس نام این تاپیک من اینکار رو کرم .

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
mehdi_keshvari

ایشون از تجربه خودش گفته بود،بلاخره تا حدودی از ما بیشتر کار کرده.ولی من تو دو جا عکست رو نشون دادم گفتن خوب انجام شده ولی زشته!!اونها به زیبایی دستگاه اهمیت زیادی میدن.
اصل کار اینه دستگاهت خنک کار کنه.
من هم بالاخره درایو رو اوردم بیرون:cheesygri.دیدم اون فن 120 حیفه بادش به gpu نخوره.الان هم گذاشتم دستگاه داره کار میکنه(یه چیز نگرانم کرده،باد خروجی فن دستگاه زیادی خنکه).
برای برق هم بگم که حدود 4 متر سیم گرفتم و سیمها رو دونه دونه بریدم و اونها رو با لحیم بلند تر کردم.البته به هر کس توصیه نمیکنم این کار رو بکنه چون خیلی وقت گیره،باید قاب فلزی و پلاستیکی هم بریده بشن.کلا خورده کاری زیاد داره.

mehdi keshvari

کاربر سایت
Sep 16, 2008
983
نام
مهدی
سلام
یک عکس جدید از کاری که انجام دادی برامون میزاری؟
یک سوال :
زیر هدسینک کوتاهه cpu هستش یا gpu ؟ ممنون میشم جوابمو بدید!

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
خب،مشکل eject کردن رو هم حل کردم،دکمش رو برده نه روی خود درایو!!!اون پوشش نقره ای رنگ رو هم کندم و به همراه دکمه eject روی خود قاب گذاشتم.فعلا گذاشتم پایه هایی که واسه کنسول و درایو درست کردم خشک بشن،فردا صبح عکس کار جدیدم رو میذارم.در مورد سوالتون mehdi_keshvari بگم که اون هیتسینک مال gpu هست.

آخرین ویرایش:

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
خب.بعد از دو روز کار مداوم و سخت پروژه رو تموم کردم اینم عکس پایان کار:

بلند کردن سیم برق خیلی ریزه کاری داشت و حدود 3 ساعت وقت گرفت.اول میخواستم سیم ها رو از قسمت جلوی هارد در بیارم ولی سیم ساتا کوتاه بود و علاوه بر این شکل خوبی پیدا نمیکرد.قسمت بالای کابل تصویر رو بریدم که قاب فلزی ضخامت بیشتری تو اون نقطه داشت و یه مقدار کار سخت بود.بعد رسید به بریدن قاب پلاستیک که باز هم مشکل ایجاد کرد.مجبور شدم یه مقدارش رو ببرم.
در کل حدود 7 ساعت وقت گرفت و کلی زخم و سوختگی رو دستم ایجاد شد!

Fu11 GAME

کاربر سایت
Nov 13, 2007
2,195
نام
مهدی
خب.بعد از دو روز کار مداوم و سخت پروژه رو تموم کردم اینم عکس پایان کار:

بلند کردن سیم برق خیلی ریزه کاری داشت و حدود 3 ساعت وقت گرفت.اول میخواستم سیم ها رو از قسمت جلوی هارد در بیارم ولی سیم ساتا کوتاه بود و علاوه بر این شکل خوبی پیدا نمیکرد.قسمت بالای کابل تصویر رو بریدم که قاب فلزی ضخامت بیشتری تو اون نقطه داشت و یه مقدار کار سخت بود.بعد رسید به بریدن قاب پلاستیک که باز هم مشکل ایجاد کرد.مجبور شدم یه مقدارش رو ببرم.
در کل حدود 7 ساعت وقت گرفت و کلی زخم و سوختگی رو دستم ایجاد شد!

حالا که اینکارو کردی و درایو دادی بیرون باید حواست باسه که اگه یه موقع خواستی کنسولو جابه جا کنی درایو رو هم همراش ببری:cheesygri:laughing::):biggrin1:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر