تصاویر جدید از بازی Killzone 2

rezaigi2004

کاربر سایت
Dec 2, 2006
3,022
نام
رضا محمودی
اولین تصویر رسمی از گیم پلی Killzone 2

Guerrilla Games این تصویر را رسمی تایید کرد و اعلام کرد این تصویر واقعی از گیم پلی Killzone 2 میباشد.
Confirmed : New Gameplay Trailer will be on PSN

به زودی گیم پلی بازی نیز در PSN قرار خواهد گرفت.

50695_med.jpg

آخرین ویرایش:

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
خوب طفلک چیزی نگفته که!
اون قضیه انفجارها که قبلا هم اشاره شده بود..
اون جای گلوله رو هم که خوب من یکی جایی ندیده بودم که احتمالا مشکل از من باشه.
سایتهای خیلی خیلی معتبر هم ما خیلی بهشون دسترسی نداریم.فکر کنم IGN و GS برن تو رده معتبر نه خیلی خیلی معتبر (درست میگم؟)
خوب این فروم هم برای همینه دیگه! شما که راس هرم(یا نزدیک به اون!) محسوب میشین بدین به خورد ما که میریم تو قاعده.
اما میشه این نوره رو یه توضیحی بدین؟
من میگم اگه این نورها توی گیم پلی بازی بودن دلیلش چیه؟ خوب اگه هر کاراکتر یه آبجکت محسوب بشه نباید نور از بدنش بزنه بیرون!
اما اگه فقط توی تریلری که از گیم پلی به نمایش در اومده همچی چیزی داشتیم اونموقع داستان فرق میکنه!
همینطور میشه یکم این سایه ها رو تشریح کنین چرا یه Soft Shadowing ساده (یه سوال! AA برای سایه های دینامیک هم داریم یا فقط روی آبجکت و تکسچره؟ من اطلاع ندارم) روشون انجام نشده در حالی که روی بخش های دیگه بازی انقدر خوب کار شده؟
در مورد مدیر هم حالا مدیرسبزها رو زیاد جدی نگیر! چون هرکدوم مال یه بخشی هستن و کلا حساسیتی نباید باشه رو پستهاشون...!!! (با عرض ارادت!)
باتشکر....

Erebus

کاربر سایت
Jun 8, 2007
574
نام
کیانوش
خوب طفلک چیزی نگفته که!
اون قضیه انفجارها که قبلا هم اشاره شده بود..
اون جای گلوله رو هم که خوب من یکی جایی ندیده بودم که احتمالا مشکل از من باشه.
سایتهای خیلی خیلی معتبر هم ما خیلی بهشون دسترسی نداریم.فکر کنم IGN و GS برن تو رده معتبر نه خیلی خیلی معتبر (درست میگم؟)
خوب این فروم هم برای همینه دیگه! شما که راس هرم(یا نزدیک به اون!) محسوب میشین بدین به خورد ما که میریم تو قاعده.
اما میشه این نوره رو یه توضیحی بدین؟
من میگم اگه این نورها توی گیم پلی بازی بودن دلیلش چیه؟ خوب اگه هر کاراکتر یه آبجکت محسوب بشه نباید نور از بدنش بزنه بیرون!
اما اگه فقط توی تریلری که از گیم پلی به نمایش در اومده همچی چیزی داشتیم اونموقع داستان فرق میکنه!
همینطور میشه یکم این سایه ها رو تشریح کنین چرا یه Soft Shadowing ساده (یه سوال! AA برای سایه های دینامیک هم داریم یا فقط روی آبجکت و تکسچره؟ من اطلاع ندارم) روشون انجام نشده در حالی که روی بخش های دیگه بازی انقدر خوب کار شده؟
در مورد مدیر هم حالا مدیرسبزها رو زیاد جدی نگیر! چون هرکدوم مال یه بخشی هستن و کلا حساسیتی نباید باشه رو پستهاشون...!!! (با عرض ارادت!)
باتشکر....
اون نور که یه rendering bug ه فقط و توی خیلی از جاهای تریلر پیدا میشه اما اینکه بگیم اومدن ادیت کردن و نور بهش اضافه کردن و توسط خود موتور رندر نشده و .... خیلی مسخره است.
در مورد سایه ها هم مشکل shadow aliasing چیز جدیدی نیست و همه میدونن، البته یه سری trick برای اینکه تا حدودی این مشکل رفع بشه وجود داره. در موردش هم میتونی توی این مقاله اطلاعات بیشتری پیدا کنی:
http://www.gamedev.net/reference/articles/article2376.asp
این مشکل رو توی خیلی از بازی ها میتونی ببینی (Motorstorm, Mass Effect, Heavenly Sword, ...)

کلا قرار نیست یه بازی تو همه زمینه های گرافیکی از همه بازی ها سرتر باشه. یه بازی یه package ه که باید بهش کلا نگاه کرد. مثلا این درست نیست که من بگم Gears of War توی زمینه جزئیات مدل شخصیت ها، کیفیت تکسچر ها از CoD4 بهتره، Far Cry گیاهان بهتری داشت تا CoD4 (علف ها توی CoD4 کاملا ثابتن)، Resistance اکشن و geometry بیشتری داشت و draw distance اش خیلی بیشتر بود و ... پس CoD4 اصلا حرفی برای گفتن نداره !!!
تا حالا توی هیچ بازی ای با این اکشن بالا، شخصیت هایی با این جزئیات و با این تعداد توی هر صحنه، انیمیشن هایی به این زیبایی، نورپردازی عالی (با استفاده از deferred rendering)، فیزیک خیلی خوب، افکت هایی نظیر motion blur, depth-based color grading, internal lens reflections و ... با هم و در کنار هم وجود نداشته.
ضمنا برای اولین باره که همزمان از deferred rendering و MSAA استفاده شده. یعنی تا حالا هیچ بازی ای نداشتیم (چه روی کنسول ها و چه روی PC) که همزمان این دو رو با هم داشته باشه.
البته 2xMSAA هستش نه 4x (چون تایید شده که بازی 2xMSAA داره نه 4x)

ویرایش: اینکه به خاطر fanboy بودن بخواهیم ارزش کار انجام شده توسط این تیم رو پایین بیاریم در حالیکه همه دارن ازش تعریف می کنن (آدمهایی که خیلی بیشتر از ماها دیدن این بازی رو) خیلی مضحکه و از اون مضحک تر اینه که این حرفها رو هی تکرار کنیم و تکرار کنیم.

آخرین ویرایش:

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
متاسفانه ظاهرا هنوز خیلی ها کوچک ترین اصول رو هم در مورد بحث و فروم و ... نمی دونن.
اینکه هر کسی یه نظری داره و همه هم می تونن بیان نظرشون رو بدن (نه فقط نظرشون رو بدن، بلکه هی پافشاری کنن روش با اینکه 1000 تا منبع و مدرک مخالفش رو میگن) یکی از مضحک ترین چیزهایی بودش که تا حالا شنیدم (حتی خنده دار تر از این دو سه تا پست اخیر trancearena که بیشتر به جوک شبیه هستن)
زیاد خودتو ناراحت نکن :laughing:
کلا درک بعضی صحبت ها برای بعضی ها یکمی سخته ;) مهم اینه که اونایی که باید درک می کردند درک کردند ...
نیازی به توضیح بیشتر نیست

نظر یه زمانی subjective هستش و هر کسی هم میتونه نظرش رو بده و حق هم داره که اینکارو بکنه کسی هم نمیتونه بگه چرا نظرت اینه. من RPG دوست دارم یکی دیگه FPS یکی هم Adventure.
یه زمانی هم نظر objective هستش که دیگه اونجا نمیشه گفت هر کسی نظری داره و میتونه نظرشو بده چون فروم برای همین درست شده !!!!!!!!!!!
وای چه جالب :laughing:
یک چیزایی عینی هستند مثل یک ماشین سفید ... من نمی تونم بیام بگم به نظر من رنگ این ماشین خاکستریه آره در مواردی مثل این حرفت درسته و کسی نمی تونه هر نظری داشت بگه

اما یک چیزایی هم هستند که طرف میتونه نظرش را بگه مثل یک فیلم که از نظر فنی بیشتر منتقدا نظرشون در موردش مثبت بوده اما یکی میاد این فیلم را میبینه و بنظرش بعضی قسمت هاش اونطور که باید باشه نیست (فکر کنم عماد با این جور موارد زیاد برخورد کرده باشه ;)) حالا یا برداشتش درست بوده یا اشتباه ...
اما در اینجا کسی حق نداره بیاد بگه چون بیشتر منتقدا گفتند این فیلم عالیه پس هیچ کسی نباید حرفی غیر از این بزنه ..اون شخص فقط نظرش را گفته حالا ممکنه نظرش درست باشه یا درست نباشه ...

این دیگه 2+2 نیست که بگیم جوابش صد در صد 4 میشه ... پس کسی نمی تونه غیر از این بگه ... قوانین فیزیک هم نیست ...

در ضمن یک لطفی کن و این پست من را نادیده بگیر چون من اصلا حوصله بحث کردن با تو را ندارم پس بیخودی نه وقت خودت را تلف کن و نه وقت منا... خیلی کارای مهم تر از بحث کردن با تو دارم ...پس به این نصیحت دوستت توجه کن :arrowd: :)

در مورد مدیر هم حالا مدیرسبزها رو زیاد جدی نگیر! چون هرکدوم مال یه بخشی هستن و کلا حساسیتی نباید باشه رو پستهاشون

پ.ن :و یک پیشنهاد دوستانه ;) دیگه در صحبت هات از کلمه هایی نظیر "مضحک" و "خنده دار" و امثالهم زیاد استفاده نکن چون به طور فاجعه آمیزی تکرار مکرارت شده ...

--------------------
ویرایش : شرمنده از انجایی که من اصلا حال و حوصله ادامه دادن بحث با تو را ندارم از این به بعد فقط به ازای هر جوابت میتونم بهت یک اخطار بدم ...دیگه خود دانی ... در ضمن میتونی این عمل من را به حساب هر چیزی که عشقت میکشه بزاری :)

آخرین ویرایش:

Nemesis

کاربر ویژه
کاربر سایت
Apr 9, 2006
398
نام
محمد مهدی حاجی اسمعیلی
قضیه ایی که در مورد گلوله ها و جای دو بعدی آنها مطرح شد موضوع عجیبی نیست.در واقع قریب به 95 درصد جای گلوله ها در بازیهای رایانه ایی دو بعدی هستند یعنی یک Texture دو بعدی هستند که بر روی Object یی که به آن شلیک شده است قرار گرفته اند.
بارزترین نمونه برای همچنین مدلی , جای گلوله های بازی The Chronicles Of Riddick : Escape From Butcher Bay هست که در آن بازی با شلیک گلوله ها دیوارها و اجسام بخاطر حرارت زیاد گلوله سرخ و داغ میشدند.
در بازیهای اخیر که از تکنیک Parallax Mapping استفاده میشود فرورفتگی که با شلیک گلوله در دیوار ایجاد میشود بسیار طبیعی تر خواهد بود.فرق این تکنیک با تکنیک قبلی (استفاده از Texture های دو بعدی) استفاده از Texture یی بسیار طبیعی تر است که با توجه به دو بعدی بودن آن , صحنه ایی که به ما نشان میدهد بسیار نزدیک به یک شکل 3 بعدی و فرورفتگی 3 بعدی خواهد بود.
بارزترین بازی که از این تکنیک استفاده کرده است بازی F.E.A.R است که فرورفتگی گلوله های آنرا همگی به یاد دارید.

اگر دوستان به جای گلوله های دو بعدی بازی گیر میدهند پس چرا تخریب پذیری محیط را در نظر نمیگیرند ؟
Killzone 2 یکی از معدود بازیهای نسل بعد است که مثل بازی Stranglehold از سیستم تخریب پذیری محیط استفاده میکند و مطمئنا صحنه ایی در بازی را دیده اید که یکی از نیروهای خودی پشت یک ستون سنگر گرفته است و دشمن هم با شلیکهای مکرر به ستون آنرا تخریب میکند.
پس میبینید که جای خالی جای گلوله های دو بعدی ! را تخریب پذیری اجسام پر میکند.

پس بیایید به جای گیر دادنهای الکی به بعضی عناصر (چرا گلوله ها جایش دو بعدی است ؟!!! خب برای اینکه در بیشتر بازیها اینطوری است حتی در Half Life 2 یا Doom 3 یا F.E.A.R یا Gears Of War یا Crysis یا Mass Effect یا ...) عناصر دیگر و معقولتر را در نظر بگیریم.

متشکرم...Nemesis

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
دوستان لطفاً در پست هاتون سعي كنيد كه لحن پستتون تند نباشه و ديگران رو بخاطر كاستي هاشون مورد تمسخر قرار نديد.

نكته بعدي اينه كه لزومي نداره روي نظراتي كه ارائه ميديد موضع گيري كنيد و در عين اينكه اشتباه سعي به توجيح و توضيح اون مسئله بخصوص بكنيد.

سعي كنيد بحث رو سالم و منطقي پيش ببريد تا نه كسي به كسي توهين كنه و نه كسي احساس كنه كه مورد توهين قرار گرفته.

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
دوستان لطفاً در پست هاتون سعي كنيد كه لحن پستتون تند نباشه و ديگران رو بخاطر كاستي هاشون مورد تمسخر قرار نديد.

البته درک کردن این یکی هم برای بعضی ها واقعا خیلی خیلی سخته ...;)
البته اشکالی نداره چون ما به روش خودمون یادشون میدیم که احترام به کاربران دیگر از اصول اولیه ی این سایته .... :)
ما اجازه نمیدیم که کاربری صرفا به خاطر بیان نظرات و عقایدش (هر چند که اشتباه هم باشه) مورد تحقیر و توهین قرار بگیره ... به هیچ عنوان

اگر کسی نمی تونه از این قاعده پیروی کنه ما هم چاره ای نداریم که جور دیگه ای باهاش رفتار کنیم ;)

در این سایت همه حق دارند نظراتشون را (چه درست و چه نادرست) بیان کنند و هیچ کسی هم حق نداره برای بقیه تعیین تکلیف کنه ...
اگر فکر می کنید کسی داره حرف اشتباهی میزنه بیایید درستش را بگید اما حتما لازم نیست که طرف مقابل صحبتتون را قبول کنه و یا شما صحبت هاتون را به طرف مقابل تحمیل کنید و یا بدتر از همه با تمسخر و توهین سعی در کوچک کردن طرف مقابل داشته باشید.

از این به بعد تمام پست هایی که درش تمسخر و توهین دیده میشه با شدت بیشتری برخورد میشه

آخرین ویرایش:

trancearena

کاربر سایت
Dec 1, 2006
366
خوب آقای farzadlion گفتنی هارو گفت دیگه لزومی هم نداره دوباره من بیام تکرار کنم.
اون نور که یه rendering bug ه فقط و توی خیلی از جاهای تریلر پیدا میشه اما اینکه بگیم اومدن ادیت کردن و نور بهش اضافه کردن و توسط خود موتور رندر نشده و .... خیلی مسخره است.
عجب , این چه باگ هوشمندیه که میدونه کی ظاهر شه و کی غیب شه:laughing:
و فقط هم این باگ و ما توی این ترایلر داریم میبینیم! باگ کجا بود عزیز من
اگه ترایلرو یه بار با دقت و فریم به فریم ببینی میبینی که این نور (بهتره بگم نورها) زمانی که کاراکتر ها یا در و دیوار میفتن روش غیب میشه اونم نه با دقت زیاد که بیشتر اوقات خیلی تابلو میشه اگه همونطوری که گفتم فریم به فریم بری جلو متوجه این موضوع میشی
یه چیز جالبه دیگه که امروز متوجه شدم اینه که حتی همون دمو playableی که پشت در های بسته بازی شده مثل همینیه که منو شما دیدیم یعنی قضیه این نور ها اونجا هم هست:laughing: خوب این یعنی چی ؟؟؟ یعنی این دمو هم سرکاری بوده ؟؟؟ :laughing: یعنی اون آقایی که داشته اونجا بازی میکرده مترسک بوده ؟ شما چی فکر میکنین ؟

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,068
نام
آریا
یه چیز جالبه دیگه که امروز متوجه شدم اینه که حتی همون دمو playableی که پشت در های بسته بازی شده مثل همینیه که منو شما دیدیم یعنی قضیه این نور ها اونجا هم هست:laughing: خوب این یعنی چی ؟؟؟ یعنی این دمو هم سرکاری بوده ؟؟؟ :laughing: یعنی اون آقایی که داشته اونجا بازی میکرده مترسک بوده ؟ شما چی فکر میکنین ؟
جالبه شما چیزی رو متوجه شدی که همه از یک ماه پیش میدونستن.یک ماه قبل از E3 سونی به همه سایتها دعوت نامه فرستاده که بیان و توی یه برنامه 2.5 ساعته Kill Zone 2 رو نگاه کنن. سایتهایی که به اندازه عمر اینترنت توی ایران از عمرشون میگذره به این برنامه دعوت شدن و جلوی اونها بازی انجام شده. نمیدونم شما دفعه بعد چی میخواین بگین ولی چیزی که واضحه دمو کاملآ Real Time بوده و نویسنده های سایتها توی برنامه حضور داشتن و با چشم خودشون اون رو دیدن. از این خوشم میاد که این بازی انقدر قدرتمند ظاهر شده ( که توش شکی نیست و همه سایتها بهش اشاره کردن ) که شما دست بردار نیستین و میخواین کوچیکترین ایرادها رو هم بگیرین. این کار خیلی خوبی هست ولی دیگه وقتی میگین دمو سرکاری بوده آدم سکوت کنه بهتره.

آرش-19

کاربر سایت
Jul 19, 2006
108
نام
آرش

عزیزم شما مشکلت با بازی چیه؟
ایول شما چطور متوجه شدید که دمو قابل بازی همین تریلر بوده؟؟؟!!!
حتما شما یکی از دعوت شدگان به اون برنامه بودید؟
اگه این طور نیست پس لطف کن به ما هم بگو از کجا متوجه شدی که هر دو یکی هستن.
فهمیدی....یعنی یه منبع معتبر بده.
در ضمن من فکر می کنم که شما بهتره این بحث رو همین جا تموم کنی چون ارزش نداره.
یه ضرب المثلی هست که میگه : همه دروغ میگن شما راست میگی!!!
شما چند تا منبع معتبر بیار که تمام اشکالاتی که شما از بازی گرفتی رو تایید کرده باشه
اونوقت من خودم مخلصتم هستم .
اصلا تو خودتو بزار جای من میام تو یک فوروم ایرانی و یکی (مثلا شما) میاد در مورد این بازی
اینطوری نقد میکنه و اشکال میگیره و بعد من میرم تو یکی از این سایت های معتبر بازی
که کم هم نیستند میبینم که مثلا کارشناس اون سایت که دموی قابل بازی رو دیده
نظرش درست برعکس نظر شماست . به نظرت اون موقع من پیش خودم چه فکری میکنم؟؟؟

ویرایش-خطاب به مدیران: یه وقت پست منو پاک نکنید من به کسی توهین نکردم.در ضمن تازه گیا این شکلک خندیدن
که تو همین پستی که نقل قول کردم هم به وفور هست خودش به نوعی برای مسخره کردن به کار میره اگه قراره با هر نوع
مسخره کردن و توهین برخورد بشه بهتر یه فکری هم برای نحوه استفاده از این شکلک کنید.

آخرین ویرایش:

snakeonline

کاربر سایت
Sep 26, 2005
208
نام
مسعود
من فقط یه چیز بگم من دمو HD این گیمو چندین بار دیدم .من این 11 صفحه رو خوندم ولی یه نکته ای که خیلی تو این 11 صفحه مشخص اینه که طرفدارای xbox در پی کوچک کردن این بازی و صد البته طرفداران sony واقعا بیش از اندازه بازی رو بزرگ کردن تا چیزیم میشه پای سایتای بزرگ رو میکشن وسط که فلان گفته و....حالا همین جا بحث رو قطع کنید تا بازی بیاد وخودتون بازیش کنید بعد هر دو گروه دربارش بحث کنید.شرمنده این رو میگم ولی جملات کیانوش بشدت من رو ازار میده همیشه تو پستاش قصد خودنمایی داره ودر صدد کوچک کردن بقیه هست .حالا هرچه قدرم اطلاعات و تجربه داشته باشن ولی این حرکات و تکبر و خودستایی ارزش کار ایشون رو صفر میکنه.

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
از اين به بعد هركس پست اسپم بده اخطار ميگيره. اگر نكته خاصي براي گفتن نداريد لزومي به دادن پست نيست. با پست هاي Controvercial هم بشدت برخورد ميشه!

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
جالبه شما چیزی رو متوجه شدی که همه از یک ماه پیش میدونستن.یک ماه قبل از E3 سونی به همه سایتها دعوت نامه فرستاده که بیان و توی یه برنامه 2.5 ساعته Kill Zone 2 رو نگاه کنن. سایتهایی که به اندازه عمر اینترنت توی ایران از عمرشون میگذره به این برنامه دعوت شدن و جلوی اونها بازی انجام شده. نمیدونم شما دفعه بعد چی میخواین بگین ولی چیزی که واضحه دمو کاملآ Real Time بوده و نویسنده های سایتها توی برنامه حضور داشتن و با چشم خودشون اون رو دیدن. از این خوشم میاد که این بازی انقدر قدرتمند ظاهر شده ( که توش شکی نیست و همه سایتها بهش اشاره کردن ) که شما دست بردار نیستین و میخواین کوچیکترین ایرادها رو هم بگیرین. این کار خیلی خوبی هست ولی دیگه وقتی میگین دمو سرکاری بوده آدم سکوت کنه بهتره.
عزیزم شما مشکلت با بازی چیه؟
ایول شما چطور متوجه شدید که دمو قابل بازی همین تریلر بوده؟؟؟!!!
حتما شما یکی از دعوت شدگان به اون برنامه بودید؟
اگه این طور نیست پس لطف کن به ما هم بگو از کجا متوجه شدی که هر دو یکی هستن.
فهمیدی....یعنی یه منبع معتبر بده.
در ضمن من فکر می کنم که شما بهتره این بحث رو همین جا تموم کنی چون ارزش نداره.
یه ضرب المثلی هست که میگه : همه دروغ میگن شما راست میگی!!!
شما چند تا منبع معتبر بیار که تمام اشکالاتی که شما از بازی گرفتی رو تایید کرده باشه
اونوقت من خودم مخلصتم هستم .
اصلا تو خودتو بزار جای من میام تو یک فوروم ایرانی و یکی (مثلا شما) میاد در مورد این بازی
اینطوری نقد میکنه و اشکال میگیره و بعد من میرم تو یکی از این سایت های معتبر بازی
که کم هم نیستند میبینم که مثلا کارشناس اون سایت که دموی قابل بازی رو دیده
نظرش درست برعکس نظر شماست . به نظرت اون موقع من پیش خودم چه فکری میکنم؟؟؟
آقا شماها چقدر دارین به این بدبخت میپرین!
نمیتونین یه ذره زاویه دید رو عوض کنین...مثلا:
"تریلر کاملا از گیم پلی بازی بوده و شکی درش نیست! اما سازنده به هر دلیلی یه سری افکت روش اضافه کرده که احتمالا توی گیم پلی نمایش داده شده وجود نداشته."
خوب اینجوری یکم بهتر نشد؟کار نداریم درسته یا غلط.
یه کارایی اونقدرهام سخت نیست!
دوبند ایراد گرفتن و خندیدن و خندوندن به درد کسی نمیخوره!
.:ویرایش:.
این پست جنبه اطلاع رسانی و شفاف سازی دارد!

trancearena

کاربر سایت
Dec 1, 2006
366
من فقط خواستم نظر بقیه رو در این مورد بدونم و با قاطعیت هم نگقتم که این playable نبوده , قبول هم دارم که بازی با خود موتور بازی رندر شده.

قضیه اون نور های اضافی هم فقط میتونه دو حالت داشته باشه:
یا اینکه بعد از رندر بازی این کار انجام شده یا اینکه یه سیستمی روی موتور پیاده کردن که بصورت هوشمند نورهای شدیدو تو بازی تشخیص میده و برای کم کردن مقدار پردازش روی اون نقاط نور غیر پویا و flat میندازه

این یه واقعیت نه پست اسپم و به کرسی نشوندن نظر غلط

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر