تست و بررسی فناوری Mantle | نوعی API سطح پایین برای معماری GCN

XagroX

کاربر سایت
Dec 1, 2008
1,268
نام
عرفان
روی کارتهای انویدیا هم جواب میده؟!

یه سوال غیر مرتبط واسه سیستم گیمینگ کدوم یک از این ترکیبها بهتره؟ AMD cpu+AMD gpu یا Intel cpu+nvidia gpu

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
روی کارتهای انویدیا هم جواب میده؟!

یه سوال غیر مرتبط واسه سیستم گیمینگ کدوم یک از این ترکیبها بهتره؟ AMD cpu+AMD gpu یا Intel cpu+nvidia gpu

خیر. مقاله رو بخونید توضیح داده شده!
بهتره از همون ترکیبی که خودتون گفتید استفاده کنید.

PipBoy3000_v2

کاربر سایت
Mar 6, 2009
976
خیر. مقاله رو بخونید توضیح داده شده!
بهتره از همون ترکیبی که خودتون گفتید استفاده کنید.

قبلاً چند تا فیلم ازش دیدم ولی یچیز رو کامل درک نکردم...
یعنی این api رو cpu های خود amd بهتر جواب میده؟ amd با 8 هسته ایش (سری fx8k و fx9k) در برابر اینتل (که فوقش تا 4 تا 6 هسته هست و دوبلش ترت)
اگه اینطور باشه که تفاوت 2-3 فریمی دوستان بر نمیگرده به cpu شون؟ مگه این api از همه هسته ها استفاده نمیکنه و رابط خوبی بین cpu و gpu نیست؟

ادیت: اونطوری هم که تست ها نشون میداد خبری از افت ناگهانی فریم هم تو این api نیست. رنج فریم دهی خیلی روون هست و تغییرات ناگهانی نداره.
جدا از این که دیگه فقط مخصوص ویندوز نیست و شاهد اومدن بازی های با کیفیت به بیشتر پلتفرم ها خواهیم بود.

آخرین ویرایش:

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
قبلاً چند تا فیلم ازش دیدم ولی یچیز رو کامل درک نکردم...
یعنی این api رو cpu های خود amd بهتر جواب میده؟ amd با 8 هسته ایش (سری fx8k و fx9k) در برابر اینتل (که فوقش تا 4 تا 6 هسته هست و دوبلش ترت)
اگه اینطور باشه که تفاوت 2-3 فریمی دوستان بر نمیگرده به cpu شون؟ مگه این api از همه هسته ها استفاده نمیکنه و رابط خوبی بین cpu و gpu نیست؟

ادیت: اونطوری هم که تست ها نشون میداد خبری از افت ناگهانی فریم هم تو این api نیست. رنج فریم دهی خیلی روون هست و تغییرات ناگهانی نداره.
جدا از این که دیگه فقط مخصوص ویندوز نیست و شاهد اومدن بازی های با کیفیت به بیشتر پلتفرم ها خواهیم بود.

بهتره اول مقاله رو بخونید و بعد نظر بدید... تمام موارد بررسی شده .... این پلتفرم هیچ ربطی به پلتفرم و سخت افزار های انویدیا و ... نداره ... بلکه نوعی مکمل برای اون هست(بود).

PipBoy3000_v2

کاربر سایت
Mar 6, 2009
976
بهتره اول مقاله رو بخونید و بعد نظر بدید... تمام موارد بررسی شده .... این پلتفرم هیچ ربطی به پلتفرم و سخت افزار های انویدیا و ... نداره ... بلکه نوعی مکمل برای اون هست(بود).

سوال من رو نمیدونم گنگ گفتم مثک... من کاری با گرافیک و مزیت گرافیکیش ندارم.
تعداد core های cpu آیا خیلی تاثیر گذار هست تو این api? یعنی بطور پیشفرض از تمامی core ها پشتیبانی میکنه؟ تا اونجایی که میدونم گیم ها فوقش تا 4 تا رو پشتیبانی میکردن.
اگه اینطور باشه cpu هایی با تعداد core بشتر بهتر جواب میدن؟

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
سوال من رو نمیدونم گنگ گفتم مثک... من کاری با گرافیک و مزیت گرافیکیش ندارم.
تعداد core های cpu آیا خیلی تاثیر گذار هست تو این api? یعنی بطور پیشفرض از تمامی core ها پشتیبانی میکنه؟ تا اونجایی که میدونم گیم ها فوقش تا 4 تا رو پشتیبانی میکردن.
اگه اینطور باشه cpu هایی با تعداد core بشتر بهتر جواب میدن؟

سوالاتون اشتباست .... به صورت کلی هسته های!! پردازنده هر چه قدر بیشتر باشن .. مسلما قدرت پردازشی بیشتری خواهند داشت. حالا اینکه سازنده از تمام هسته ها استفاده کنه یا خبر بحث دیگه ای هست. این پلتفرم ( همون API!) هم کاری به تعداد هسته ها و ... نداره ... این پلتفرم یه واسطه .... گفتم مقاله رو بخونید ..........

Mr-Game

کاربر سایت
Sep 21, 2006
2,433
نام
سعید اکبرزاده
من یه جا خوندم که در آینده با NVIDIA هم کار میکنه ولی روی AMD کارایی بهتری داره
چون اگر انحصاری AMD باشه اونوقت نمیتونه شانسی جلوی DX داشته باشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر