تست سرعت اینترنت برای بازی در Xbox Live [پست اول حتما خوانده شود]

Rainbow

کاربر سایت
Oct 12, 2006
1,183
نام
فرزاد
بیشتر اوقات برای تست از اینجور سایت ها استفاده میکنن!!!

کیا با اینجور سایت ها تست می کنن؟!

تنها ملاک هم راضی بودن از اینترنت نیست! چون رضایت از سرویس کاملا سلیقه ای است. و یکی براش پهنای باند مهمه یک Latency....

شما منظور من رو خوب نگرفتی! بذار روشنتر بگم :

سرور های Speedtest ، سرور هایی هستن که بصورت public قابل دسترسی هستن و شاید در اون لحظه ای که شما دارین با اون سرور تست می گیرین ، قریب به هزار نفر دیگه هم مثل شما دارن همین کار رو می کنن. سرور هرچقدر هم که قوی باشه باز نسبت به مواقع خلوتتر افت پیدا می کنه! دراون طرف یک کانکشن Private داریم که ماکزیمم 16 نفر رو سرویس میده ، در حالی که پهنای باندی به مراتب بالاتر از حداقل پهنای باند مورد نیازش داره.

مورد دوم خود سایت Speedtest هست که در اصل مانع از این میشه که شما مستقیم به سرور مقصد وصل بشی و این وسط داره میانجی گری می کنی! این موضوع حتی از مواردی که قبلا گفته بودم هم تاثیر بیشتری داره.

به عنوان مثال من این تست رو همین امروز با سایت Speedtest.net از سرور لندن گرفتم.

پینگم برابر با 554 ms هست.

این تست رو هم بلافاصله با همون سرور لندن از طریق cmd ویندوز ( یعنی بدون استفاه از Speedtest.net ) گرفتم.

jrv5mm0flz7qzniznnzj.jpg

میانگین 4 پینگ 197 ms هست.

خودتون مقایسه کنید.

امیدوارم متوجه منظورم شده باشید.

F@N36o

کاربر سایت
Jul 11, 2009
22
نام
Ehsan
Dude!you dont get it!!

عزیز>>> اتفاقا برعکسه!!شما منظوره منو نگرفتی!!!
من همه چیزو کلی گفتم و به جزئیات اشاره نکردم!!!
منظوره من از >>بیشتر اوقات<< کاملا واضح بود!!!حتی تو همین TOpic هم معلومه !!!همه با این سایت یا other تست گرفتن!!!!در ضمن در 99 درصد مواقع ملاک تنها راضی بودن از اینترنت یا ISP هست مثلا :من یه اینترنتی میخوام که ping پایینی داشته باشه و بتوونم به راحتی باش بازی کنم(360Xbox!!!وقتی کانکشن رو گرفتم اگه راضی بودم!!استفاده میکنم و اگر نه عوض میکنم و از یه ISP یا جای دیگه ای میگیرم!!!معمولا هم همینطوره!!!!شما موقع در خواست اینترنت از پاسخ دهنده نمیپرسید !!!ببخشید پینگ سرویسی(COnnection) که میدید چقدره؟؟!!!:biggrin1:
به جاش از تجربه ی دیگران استفاده میکنی!! یا میگیری و اگه راضی بودی نگه میداری یا پسش میدی و از یه ISP دیگه میگیری!!Got the drift?!hope so!

F@N36o

کاربر سایت
Jul 11, 2009
22
نام
Ehsan
no..not just that

ببین دوست عزیز معیار فقط پینگ نیست و به سرعت ارسال و در یافت هم بستگی داره!!!!معمولا پینگ زیر 300 با سرعت receive بالای 15 و send بالای 10 برای راحت بازی کردن الزالمیه!!!!!و هرچی بیشتر بهتر!!!تا پینگ 400 هم شاید بتونی بازی کنی ولی نه خیلی راحت !!اینم حداکثر پینگه و از این بالاترهم می افتی بیرون!>>!!

آخرین ویرایش:

r.t.1.n

کاربر سایت
Dec 4, 2008
2,938
نام
آرتین
سلام بچه ها چند تا سوال داشتم با 128 میشه بازی کرد یا نه تو لایو؟
بعد برای لایو بازی کردن حتما باید نسخه بازی ارجینال باشه یا کپی هم میشه؟
اینکه میگن بازی full sealth فکر کنم همینجوری می نویسن یعنی چی؟

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
سلام بچه ها چند تا سوال داشتم با 128 میشه بازی کرد یا نه تو لایو؟
بعد برای لایو بازی کردن حتما باید نسخه بازی ارجینال باشه یا کپی هم میشه؟
اینکه میگن بازی full sealth فکر کنم همینجوری می نویسن یعنی چی؟
بله به راحتی میشه بازی کرد.
نه نیازی به اورجینال بودن نیست ..
نه همینجوری نمی نویسن!! این تایپیک رو بخوان..
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=12838
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=4367

Last edited by a moderator:

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
عزیز ..فک نکنم بشه با 128 راحت بازی کرد !!!بچه ها با 256 مشکل دارن چه برسه به 128!!مطمنا یکم اذیت میکنه اینترنت تو live!!
به isp که ازش اینترنت می گیری ربط داره!
اگه 128 واقعی باشه و پینگ مناسب باشه چرا به راحتی نشه بازی کرد؟!!

Rainbow

کاربر سایت
Oct 12, 2006
1,183
نام
فرزاد
ببین دوست عزیز معیار فقط پینگ نیست و به سرعت ارسال و در یافت هم بستگی داره!!!!

معیار فقط پینگ نیست! ولی ایشون فقط پرسید چه پینگی مناسبه و من هم جوابشون رو دادم!
پینگ بالای تقریباً 250 ، تو بازی ها با علامت قرمز نشون داده میشه که اصلا جالب نیست!
راجع به توضیحات اضافه در مورد پهنای باند ادامه پست رو مطالعه بفرمایید.

عزیز ..فک نکنم بشه با 128 راحت بازی کرد !!!بچه ها با 256 مشکل دارن چه برسه به 128!!مطمنا یکم اذیت میکنه اینترنت تو live!!

شما خودتون تجربه نکردید ، اطلاع ندارید.
با 128 خیلی راحت میشه بازی کرد! ولی نمیشه Host شد که البته این هم استثائاتی داره.
یعنی اگر نمی خواید Host بشید ، هیچ تفاوتی بین 128 و 256 و 512 و ... وجود نداره.
در کل برای راحت بازی کردن 128 حداقل نیازه. ( البته به استثناء HALO 3 در حالت Co-op ).

قبل از اینکه بگید نه ، پهنای باند تو پینگ تاثیر داره و i don't think so یا any other senseless titles that you'll come up with باید بگم که Ping به فاصله و پهنای باند ISP و کشور ( نه شما ) بستگی داره. البته در شرایطی کیفیت خط پایین نباشه و نویز نداشته باشه.
و محض اطلاعتون بگم که افرادی رو داشتیم که با این خیال رفتن صرفا بخاطر پینگ هزینه کردن و پهنای باندشون رو بالا بردن و متوجه شدن که اشتباه کردن. اگر پینگ شما بالاست یا خط مشکل داره ( از مرکز تلفن تا خونه و سیم کشی داخل ساختمان ، هرجایی می تونه باشه) یا ISP. چون مشکل کشور تقریبا حل شده.

بد نیست قوانین سایت رو هم مد نظرتون داشته باشید:

قانون شماره 7) لطفا در صورتی که جواب سؤالی را نمی ‌دانید از ارسال مطالبی که باعث شلوغ کردن آن تاپیک (یا سؤال) شود خودداری فرمایید. چنانچه در رابطه با موضوع یا سؤال مطرح شده اطلاعات لازم را ندارید هیچ لزومی وجود ندارد تا پستی در رابطه با آن بزنید. در صورت مشاهده پست های اضافی برخورد جدی خواهد شد. در صورتی که بحث خاصی دارید می ‌توانید برای خودتان یک موضوع عمومی دیگر باز کنید.

آخرین ویرایش:

al1ren

کاربر سایت
Apr 14, 2009
201
سرعت اینترنت خارج از کشور

سلام
من در ایران زندگی نمی کنم.گفتم من هم سرعت اینترنتم رو بگذارم تا بتونید با سرعت ایران مقایسه کنید.محدودیت دانلود ماهانه و سالانه و ... هم ندارم.
522910993.png

hamid 64

کاربر سایت
Oct 11, 2005
10
سلام
من در ایران زندگی نمی کنم.گفتم من هم سرعت اینترنتم رو بگذارم تا بتونید با سرعت ایران مقایسه کنید.محدودیت دانلود ماهانه و سالانه و ... هم ندارم.
522910993.png

لطف میکنی که دیگه نتیجه تستت رو توی سایت های ایرانی نزاری چون فقط باعث افسردگی مزمن میشه. همین

Mahdi Co

کاربر سایت
Nov 3, 2006
681
نام
مهدی
دوستان من نمیدونم شما به چی میگین بازی کردن؟؟ Co-Op با یکی بازی کردن یا Multi بازی کردن؟ در هر صورت من با 64K به راحتی بازی میکنم و فکر نکنم تو هیچ بازی به اندازه PES یا FIFA به سرعت و پینگ خوب نیاز باشه که من هر دو رو راحت بازی میکنم! البته تو PES بعضی وقتا گیر داره! که اون ایراد از خود سرورهای بازی هستش! پینگم هم 160-170 هست:-"

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
دوستان من نمیدونم شما به چی میگین بازی کردن؟؟ Co-Op با یکی بازی کردن یا Multi بازی کردن؟ در هر صورت من با 64K به راحتی بازی میکنم و فکر نکنم تو هیچ بازی به اندازه PES یا FIFA به سرعت و پینگ خوب نیاز باشه که من هر دو رو راحت بازی میکنم! البته تو PES بعضی وقتا گیر داره! که اون ایراد از خود سرورهای بازی هستش! پینگم هم 160-170 هست:-"
64؟! شوخی میکنی؟

--
از فرزاد Rainbow هم بخاطر پست خوبش تشکر میکنم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر