تدریس Skyrim در یکی از دانشگاه های آمریکا

Nevan

کاربر سایت
Feb 25, 2011
3,027
نام
morteza
Skyrim هم اکنون به عنوان یک درس در دانشگاه Rice ـه تگزاس تدریس می شود. این درس (که ثبت نام در آن به تعداد محدود است)، "دنیای فانتزی اساطیر اسکاندیناوی: افسانه های قدیمی نورس و اسکایریم" نام دارد.

skyrimshootthedragon.jpg

بنا بر اطلاعیه ای که دانشگاه Rice منتشر کرده است، این درس دو هدف را دنبال می کند: اول آشنایی دانشجویان با فانتزی ( هم به عنوان یک مفهوم روان شناختی و هم به عنوان یک محرک در فرهنگ گیمر ها) و دوم این که چرا اساطیر نورس به عنوان جانشین اساطیر Anglo-American به حساب می آیند.
برای رسیدن به این اهداف، دانشجویان تعدادی از حماسه های اساطیر نورس و Icelandic را مطالعه و بعضی از مراحل اسکایریم را بازی می کنند.
در ابتدا، دانشجویان به مطالعه ی شباهت های بین اسکایریم و اساطیر نورس (شامل شباهت بین محیط ها، مسائل معنوی و اسطوره ای) می پردازند. این کار برای آشنایی با روند خروج اساطیر نورس از کتاب ها و ادبیات و پدیدار شدن آنها در دیگر اشکال رسانه ای، انجام می پذیرد.

بنا بر اطلاعیه ی دانشگاه Rice، به وجه سیاسی دنیای اسکایرم هم توجه شده است. اسکایریم توجه زیادی به امپراطوری و شورش علیه آن دارد، که این موضوع کمک بسیاری به درک بیشتر دنیای اساطیر اسکاندیناوی و تاثیرات آن بر اساطیر معاصر مانند Anglo-American می کند.

منبع

آخرین ویرایش:

M_E_T

کاربر سایت
Mar 9, 2012
147
من چند وقت پیش شنیدم درس هری پاتر تو یکی از دانشگاه های امریکا تدریس میشه اما باور نکردم اما حالا دیگه باور کردم:d

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
من چند وقت پیش شنیدم درس هری پاتر تو یکی از دانشگاه های امریکا تدریس میشه اما باور نکردم اما حالا دیگه باور کردم:d
من فکر کردم ماگل ها از این درس خبر ندارن:-?:D
+++++++++++++
جدا مضخرفه.اسکایریم واقعا؟:|اسکایریم؟درس شب های برره میدادن بهتر بود:|

GreenLeaf

کاربر سایت
Jul 12, 2010
338
نام
Hamed
خود رستم که واقعیه. فردوسی: رستم یلی بود در سیستان/ منش کردم ان رستم داستان یه پهلوانی بوده.ولی این اومده در حد لالیگا اغراق کرده:Dرستم یه گربه کشته این خان اول رو درست کرده:D(شوخی).وقتی خودش واقعی ه.قائدتا سهراب و اسفندیار و ... هم واقعین دیگه:D
آره من خودم دیروز با اسمیگل چت میکردم ! واقعیه !

ashkanhsj

کاربر سایت
Sep 18, 2007
249
ببخشید منظورتون رو از "دروغ" متوجه نشدم. منظورتون اینه که اساطیر نورس ( کلا همه ی اساطیر) دروغ هستن؟ خب در اینکه واقعی نیستن که شکی نیست، اما نمیشه بهشون گفت "دروغ".

ما اسطوره نداریم. اسطوره مال یونانی هاس. متالوژی یا اساطیر یعنی دروغ شناسی. چیزی که واقعی نیست، یعنی دروغه.

فکرکردی این داستان های رستم و سهرابی که ما میخونیم واقعین؟؟!!!!!!!!!!!!!!

مگه شما شاهنامه پژوه هستین که اینگونه نظر میدین؟ تاریخ ما مانند روز روشنه. اگر هم خدشه ای بهش وارد شده بخاطر بیگانه هاس.

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
آره من خودم دیروز با اسمیگل چت میکردم ! واقعیه !
:|
انصافا فقط ما ایرانی ها LOTR رو با شاهنامه مقایسه میکنیم.
ببین.اون رمانه.هیچکی نیست بگه واقعیه.ولی شاهنامه شخصیت هاش واقعی هست.رویداد هاش هم تقریبا واقعیه ولی بسیار زیاد توش اغراق شده.مثلا زهاک یه آدم بی شعوری بوده هیچکی ازش خوشش نمیومده.این گفته دو تا مار تو شونه هاش داره که به پلیدی این شخصیت اضافه کنه!
یا هفت خان رستم.اسفندیار رو آدم بدا(!)میگیرن.رستم میره نجاتشون میده.حالا فردوسی برای اینکه هیجان داستان رو بیشتر کنه و به سحتی کار رستم اضافه کنه اومده اژدها و غول و ... رو وارد داستان کرده!
دوستان شاهنامه شناس هم باید به اطلاعشون برسانم که رستم و اسفندیار در هیچ کدام از دوره های تاریخی واقعی ایران حضور نداشتند و بخش اساطیری شاهنامه در یک دوره ی تاریخی نامعلوم می گذرد
باشه.بهش میگم

آخرین ویرایش:

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
یک سئوالی داشتم این که این دانشجو ها چه موضوعی برای پایان نامه انتخاب می کنند؟
میزان مطالعه مردم Whiterun؟

دوست عزیزی هم که فکر می کنه این درس دروغ شناسی است ، اصلا متوجه شدند این درس در کدام شاخه است؟
اسطوره شناسی یعنی مطالعه ی اسطوره ها و باور های یک قوم ، تاثیرش بر مردم آن قوم و زمان و چگونگی پیدایش آنها
دوستان شاهنامه شناس هم باید به اطلاعشون برسانم که رستم و اسفندیار در هیچ کدام از دوره های تاریخی واقعی ایران حضور نداشتند و بخش اساطیری شاهنامه در یک دوره ی تاریخی نامعلوم می گذرد

pxc33

کاربر سایت
Dec 4, 2011
2,727
نام
علی
واقعا نگاه کنید. چقدر به افسانه هاشون اهمیت میدن! اگر اوا افسانه هایی مانند رستم و... داشتند !واقعا ما خیلی عقیبیم از دنیا
تاسف

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
باشه.بهش میگم
اینکه دروغ یا راست هست رو نمیدونم :D ولی‌ اون قسمت شاهنامه که مربوط می‌شه به رستم اینا هیچ سند تاریخی در موردش نیست که کدوم زمان اتفاق افتاده،واقع‌ای بود باشن هم خیلی‌ قدیمی‌ هستن که هیچ چیزی از اون دوره ثبت نشده,یا اسم‌هاشون عوض شده یجوری.
===========
الان مشکل مردم اینه که چرا اسکایریم درس میدن و mass effect نمیدن؟:D

آخرین ویرایش:

smoker

کاربر سایت
Jan 17, 2012
2,059
نام
علیرضا
خب تو ایرانم تو رشته ادبیات اصولا شاهنامه رو باید داشته باشیم دیگه/:) :-/
البته مطمین نیستم:|

یادمه یه معلم ادبیات داشتیم داستانای شاهنامه رو خیلی واضح توضیح میداد بهمون چه حالی میداد.....دیگه اسکایریم بماند(البته به نظر من شاهنامه قشنگ تره:x)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر