تحصيل در زمينه ي بازي در خارج

Neo

کاربر سایت
Sep 27, 2005
1,542
نام
احسان
کلا زیاد به مدرک اهمیت نده . مخصوصا توی این رشته . توی این رشته از شما کار میخوان . خیلی حالا فرق نمیکنه که مدرک داشته باشی یا اینکه از کجا گرفته باشی . مثلا Hideo Kojima لیسانس اقتصاد داره !!!!

در هر حال شما باید یه سری اطلاعات کلی داشته باشی که از طریق این کالج ها میتونی بدست بیاری بقیش با خودته از نظر من .

در ضمن ++C هم هنوز به عنوان یکی از مهمترین عوامل برای برنامه نویسهای گیم شمرده میشه حتی فضای Script نویسی موتورهایی مثل Unreal هم به ++C خیلی خیلی شبیه . تازه بعضی شرکتها مثل IW برنامه نویس ++C میخوان (تازه نوشته که باید طرف بتونه غیر ساخت یافته هم کد بنویسه !)

Ryo Hazuki

کاربر سایت
Apr 19, 2006
834
نام
هادی
البته هر کسی که یخورده راجع به گیم دیزاین به دنبال اطلاعات باشه قطعا گاماسوترا رو میشناسه اما برای احتیاط من لینک صفحه جاب , بخش گیم و لول دیزاین این سایت رو لینک میدم.
دوست عزیزی که گفته بودند هیچ جا نمیگن گیم دیزاینر میخوایم با اینکه با کلیت صحبت هاشون موافقم این قسمت رو اشتباه کردند. البته حرفشون در اون قسمت که گیم دیزاینر ها بیشتر بر اساس تجربه انتخاب میشن کاملا صحیح بود.
http://www.gamasutra.com/jobs/board.php?category=9
الان شاید شرکت مطرحی توی این لیست نباشه اما تا چند ماه پیش برای گاد آو وار 3 هم لول دیزاینر و گیم دیزاینر میخواستند و آگهی های IW هم تو این صفحه بود.
اما به همین آگهی ها هم که با دقت نگاه کنید هیچکدوم مدرک نمیخوان و تجربه کار با انجین براشون مهم هست.
در مورد دانشگاه ها هم این صفحه کمک خوبی میتونه باشه
http://www.gamecareerguide.com/schools/
امیدوارم همه موفق باشن.
راستی neo جان بازیتون تو چه مرحله ای هستش؟ کارا خوب پیش میره؟

Neo

کاربر سایت
Sep 27, 2005
1,542
نام
احسان
راستی neo جان بازیتون تو چه مرحله ای هستش؟ کارا خوب پیش میره؟

سلام برادر . بازی خیلی خوب داره پیش میره . بزودی سایت بازی راه اندازی میشه و شات های جدید از بازی و همچنین اطلاعات بیشتری از بازی رو با معرفی سایت نمایش میدیم . یه سوپرایز خوب هم داریم ;)

به احتمال 99/9 % بازی برای تابستون امسال آمادس .

Gas

کاربر سایت
Oct 25, 2009
31
نام
ali10129
من خودم دلم می خواد وارد این رشته بشم ولی اینو می دونم اگه توی ایران باشی هیچی نمی شی

ولی چند تا از ایرانی ها رو می شناسم که توی infinity ward باهاشون همکاری می کنن و توی ساخت cod4 , cod6 باهاشون بودن اگه به تیتراژ نگاه کنی می بینی

اگر هم کسی خبری داره باز هم ما رو بی خبر از این تایپیک نزاره ممنون

Neo

کاربر سایت
Sep 27, 2005
1,542
نام
احسان
این آقا که میگی محمد علوی هستش . که از COD1 تا حالا با IW بوده .

من دارم یه مصاحبه ازش آماده میکنم که بزودی میذارم توی سایت ;)

MG.Snake

کاربر سایت
Aug 7, 2008
1,021
نام
آرین
خب من چند وقت پیش اومدم گفتم که تو دانشگاه MMU قصد تحصیل تو رشته بازی سازی دارم ولی اون زمان داشتم برای ترم زبانم میخوندم و اطلاعی از رشته بازی سازی تو این دانشگاه نداشتم ولی الان فهمیدم
اول از همه به بچه ها بگم هرکی بهتون گفت تو این رشته در آمد نیست یا میخواسته شما نیاید به این رشته یا اینکه هیچی از این رشته نمیدونسته
من خودم میخوام تو این رشته ادامه تحصیل بدم و روش خیلی فکر و تحقیق کردم به این نتیجه رسیدم که بسیار رشته پر درآمد و عالی اگررررررررررررررررررر علاقه و پشت کار داشته باشید
من خودم بعد از اینکه سوم دبیرستان ایران تموم کردم اومدم مالزی در دانشگاه MMU و ترم زبان افتادم الان هم فقط 1 ماه و نیم از زبانم مونده بعد هم میرم IT میخونم که دوره اش 1 ساله هست(در واقع پیش دانشگاهی IT میخونم)بعد هم میرم رشته مهندسی نرم افزار و طراحی بازیهای رایانه ای انتخاب میکنم.
MMU تا لیسانس مهندسی نرم افزار و طراحی بازیهای رایانه ای مدرک میده. . .اگر بخواهید برای فوق برید میتونید از MMU ترنسفر به دانشگاه کانادا و چند دانشگاه معتبر دیگه بگیرید . . . در مدرک فوق لیسانس شما باید بین رشته های طراحی محیط , طراحی گیم پلی, طراحی کاراکتر,برنامه نویسی بازی . . . انتخاب رشته کنید(باز هم میگم این برای زمان فوق لیسانس هست)
اگر دوستان اطلاعات بیشتر خواستن بگن تا بیشتر توضیح بدم.......

nirvana1370

کاربر سایت
Oct 9, 2009
105
نام
POUYA
من هم در همین دانشگاه مشغول تحصیل هستم (mmu یا همون multimedia university ) . رشته ی من هم game design هست و غیر از من و mg.snake دو نفر ایرانی دیگه هم هدف مشترکی دارند . باید اضافه ی کنم که تحصیل در این رشته تو این دانشگاه چیزی حدود 13 ملیون تومان هستش تا دوره ی لیسانس و لیسانسش 3 ساله هست .

kaka-23

کاربر سایت
Jun 11, 2007
657
نام
محمد حسین
من الان سال دوم دبیرستان هستم واقعاً هم به بازی سازی علاقه دارم طوری که اولین انشایی که نوشتم در مورد بازی ساز شدن خودم بود
حالا من باید تو چه رشته ای درس بخونم؟ امکان خارج از کشور رفتن رو هم ندارم فقط می خواستم بدونم
داخل کشور میشه یه رشته رو خوند بعد برای خارج از کشور بورس گرفت یا پذیرش بشی ؟؟اگه میشه چه رشته ای هست؟؟

با صحبت بعضی هم که میگن داخل ایران هیچی نمیشی اصلاً موافق نیستم
مگه کشور های اروپایی از همون اول بازیه ای مثل Crysis می ساختن؟ بالاخره ما باید از یه جا شروع کنیم!!

آخرین ویرایش:

kaka-23

کاربر سایت
Jun 11, 2007
657
نام
محمد حسین
من نمیدونم چرا این تاپیک اینجوریه
هر کی اومده نظره خودشو داده ولی هیچ کس نبوده یه راه مطمئن رو پیشنهاد کنه و بگه!!!

Burning Hawk

کاربر سایت
Apr 2, 2008
1,613
نام
Hossein
داخل کشور میشه یه رشته رو خوند بعد برای خارج از کشور بورس گرفت یا پذیرش بشی ؟؟اگه میشه چه رشته ای هست؟؟
1.همچین رشته ای تو ایران نیست

با صحبت بعضی هم که میگن داخل ایران هیچی نمیشی اصلاً موافق نیستم
بعضی ها خیلی درست می گویند .

مگه کشور های اروپایی از همون اول بازیه ای مثل Crysis می ساختن؟ بالاخره ما باید از یه جا شروع کنیم!!
یه مهندس architect نمیره با خشت و گل شروع کنه به خونه ساختن ، بعد بگه مگه برج العرب رو از همون روز اول ساختند .

kaka-23

کاربر سایت
Jun 11, 2007
657
نام
محمد حسین
ببخشید اینقدر سوال میکنم
دانشگاهایی که رشته game design رو دارن چجوری پذیرش میکنن؟
یعنی مثلا اگه لیسانس یه رشته دیگرو داشته باشی باز هم قبولت می کنن؟

Burning Hawk

کاربر سایت
Apr 2, 2008
1,613
نام
Hossein
من بقیه رشته ها رو تو خارج نمی دونم ولی طبق برسی که داشتم ، مثه اینکه اول از طریق سایت مورد نظر (سایت دانشگاه) مراجعه می کنی ، یه سری موارد برای ورود به دانشگاه هست که باید اون ارو داشته باشی مثلا میزان پول کافی ، داشتن مدرک پایان دوره دبیرستان ، داشتن مدرک Ielts و ... هست ، بعد از جمع آوری این موارد از طریق سایت دانشگاه درخواست میدید ، بعد توسط مشاور دانشگاه مصاحبه می شوید ، و در صورت پذیرفته شدن ، شما دانش آموز آن دانشگاه خواهید شد . البته اطلاعات من آنچنان کامل نیست :D

یعنی مثلا اگه لیسانس یه رشته دیگرو داشته باشی باز هم قبولت می کنن؟

نه ، باید بشینی از اول رشته جدید رو بخونی

aliatlas

کاربر سایت
Jul 16, 2008
1,922
بیخیال شین بهتر نیس:-"
متاسفانه دست و پای ما رو از پشت بستن نمیشه کاری کرد:biggrin1:
حالا مهندس بازیسازی هم شدین خب اینجا که کسی تحویلتون نمیگیره:-"
الان مثلا من روحیه دادم:p

kaka-23

کاربر سایت
Jun 11, 2007
657
نام
محمد حسین
پس اگه پولدار باشی بتونی بری خارج از کشور می تونی این رشترو بخونه و اگه پول برای خارج رفتن نداری کار دیگه ای نمی تونی بکنی و بری پی یه کاروبار دیگه!!

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
پس اگه پولدار باشی بتونی بری خارج از کشور می تونی این رشترو بخونه و اگه پول برای خارج رفتن نداری کار دیگه ای نمی تونی بکنی و بری پی یه کاروبار دیگه!!

چرا .. میتونی اینجا قبل کنکور خیلی بخونی و بری شریف یا تهران .. بعد هم برای ادامه تحصیل با بورس بری خارج .. البته این دو ساله خیلی وضع خراب شده ولی نود درصد همکلاسیهای سابق من رفته اند :D (بقیه هم زن گرفته اند ).

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر