تتظیم پورت های UPD و TCP برای بازی های آنلاین!

سلام دوستان ، وقت تک تکتون بخیر با شادی مضاعف !!!! :d
رفقای عزیز ، هدف من از زدن این تاپیک طریقه تنظیم پورت های UPD و TCP و تنظیم ROUTER هست! این مشکل خیلی هاست و نمیدونن چطوری باید رفعش کنن! یکیش خود من که در این زمینه هیچ اطلاعاتی ندارم و اومدم اینجا که فکرامونو بزاریم رو هم ، این مشکل رو از ریشه بکنیم !!!! :d
نمیدونم ، این مشکل با تنظیم ROUTER یا اعمال یکسری از تغییرات تو شبکه حل میشه یا نه ( خودم که خیلی زور زدم نشد :d ) ، ولی هرچی که هست مسلما حل میشه!

اونائی که مثل من تو گیم رنجر بازی میکنن بی شک با مشکل ایتالیک و ROUTER مواجه شدن !!!! خیلی ها هستن موقع کانکت شدن به سرور با این ارور مواجه میشن!

GR1.jpg

درسته با زدن CONTINUE وارد روم میشین ولی این مشکل میتونه با تنظیم کردن پورت حل بشه!

خوده گیم رنجر هم ایـــنــــجـــــا یکسری توضیحات داده در این مورد . . .

من تا چند وقت پیش با استفاده از وی-پی-ان این مشکلو تو گیم رنجر حل میکردم ، اما دیروز تونستم از یک دوست خوب سریال اوریجینال Command & Conquer Generals Zero Hour رو بگیرم که بتونم تو سرور EA بازی کنم! اما اونجا در حالی که میتونستم وارد محیط بخش آنلاین بشم ، ولی به محض اینکه سرور استارت میکرد این ارورو میداد !!!!
ERROR.jpg

از چند نفری که اونجا بودن سوال کردم ، اطلاعاتی نداشتن و تاحالا این ارور ندیده بودن !!!!
یه سرچ تو نت کردم که دیدم هستن کسائی که مثل من این مشکلو دارن !!!!
یکی این سایتو بهم معرفی کرد www.portforward.com
تو این سایت نرم افزاری هست به اسم PFConfig که میتونه تمام بازی رو براتون تنظیم کنه ، حتی گیم رنجر !!!! جالب اینه که XBOX هم داره !!!!
این نرم افزار رایگان نیست ، گشتم سریالشو پیدا کردم ولی جواب نداد !!!!
این تصویری از محیط نرم افزاره !!!
GR3.jpg

همینطور که مبینین اسم بازی ها به ترتیب نوشته شده و شما فقط کافیه UPDATE ROUTER رو بزنین تا همه چی حل شه !!! ( البته به شرطی این نرم افزارو خریده باشین :d )
با کلیک روی هر اسم TCP و UDP اون بازی رو هم بهتون نشون میده !!!

خُب ، حالا سوال اصلی من اینه :d که چطوری میتونیم این پورت ها رو بصورت دستی تنظیم کنیم ؟؟؟ گشتم تونستم یه سری چیز میز اینجا پیدا کنم . . .

GR4.jpg

من به اینا عدد دادم ، اسم دادم ، آی پی هم دادم ولی بازم هیچ تغییری حاصل نشد !!!!
تو مودم هم گشتم ولی پورتی به این اسم پیدا نکردم !!!!!
مودمم به این شکل که میبینین پیکر بندی شده و تنظیمات و ابزارشم سمت چپ تصویر مشخصه . . .
GR66.jpg

من خودم احتمال میدم بیشتر چیزا زیر سر این ROUTER هستشولی . . . هنوز به جائی نرسیدیم !!!شروع کنید بچه ها . . . :d

آخرین ویرایش:

armanbox

کاربر سایت
Jun 8, 2011
29
پست های bacheh mosbat رو بخونی دستت میاد . . .

دمت گرم خوندم و فهمیدم باید ایپی ولید داشته باشم ولی خب از کجا بفهمم ایپیم ولید هست یا نه ؟

باید کدوم را ببینم چون کلی ایپی وارد شده ولی تا اونجایی که من دیدم IP ADDRESS با خود ایپی اینترنتم که هست متفاوته

یعنی الان ایپیم ولید نیست و اگر نیست باید چیکار کنم ؟ زنگ بزنم ای ISP بگم ایپی ولید میخام ؟؟؟؟

و بعد از دادن ایپی ولید باید چیکار کنم ؟ ؟؟؟؟؟؟/ ( اینو اصلا متوجه نشدم )

ممنون میشم جواب بدین

bacheh mosbat

کاربر فعال
Oct 3, 2005
4,244
اگه مودم روی حالت pppoe تنظیم شده, یعنی وقتی مودم رو روشن میکنی خودش به اینترنت وصل میشه, باید وارد منوی مودم بشی و یک قسمت status داره که می تونی IP خودت رو ببینی. اگه ip با سایت whatismyip.com فرق داشت باید تقاضای IP استاتیک بدی.

آخرین ویرایش:

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
سلام!
دوستان لطف کردن و توضیح دادن ، اما من همچنان مشکل دارم! :d

ببینید ، GameRanger تو سایت خودش اینجوری توضیح داده!

برید به این لینک

من هم مودم رو طبق گفته های دوستمون به این شکل تنظیم کردم!
kxkgffkwh4nhehkzw7xw.jpg

در این حالت همچنان همون مشکل به قوت خودش باقیه!
دوستمون گفت باید برید تو فایروال ویندوز و اونجا هم پورت ها رو تنظیم کنید!
من رفتم تو فایروال یه کارائی کردم اما باز درست نشد!!!!

0o6pn60d1b1wqwq2ine.jpg

به این شکل . . .

xiuydqw06ccm2fy1d7vj.jpg

و . . .

61ydgs3ue51tcp13pmn.jpg

نمیدونم درست انجام دادم یا نه ، اما در هر صورت . . . کار نکرد! :d
اگه دوستان لُطف کنن و بصورت تصویری مارو راهنمائی کنن و مارو از شر این مشکل خلاص کنن خیلی ممون میشیم! :d

bacheh mosbat

کاربر فعال
Oct 3, 2005
4,244
شما اول از همه فایروال ویندوز رو کاملا خاموش کن.
بعدش هم مطمئن شو که IP کارت شبکه کامپیوترت 192.168.1.2 هست یا چیز دیگست.
برو start و run و تایپ کن cmd و اینتر رو بزن و بعدش بنویس ipconfig و اینتر بزن.
ببین جلوی IPv4 Address چه IP نوشته. ( توی xp باید IP Address نوشته باشه)
حالا اگه این آی پی 192.168.1.2 بود که هیچی و گرنه IP صحیح رو باید به جای 192.168.1.2 توی مودم وارد کنی.

• Like
Reactions: Dr.Trax

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
شما اول از همه فایروال ویندوز رو کاملا خاموش کن.
بعدش هم مطمئن شو که IP کارت شبکه کامپیوترت 192.168.1.2 هست یا چیز دیگست.
برو start و run و تایپ کن cmd و اینتر رو بزن و بعدش بنویس ipconfig و اینتر بزن.
ببین جلوی IPv4 Address چه IP نوشته. ( توی xp باید IP Address نوشته باشه)
حالا اگه این آی پی 192.168.1.2 بود که هیچی و گرنه IP صحیح رو باید به جای 192.168.1.2 توی مودم وارد کنی.

مرسی داداش ، ولی 192.168.1.2 بود!
حالا باید چی کار کنم ؟؟؟

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
آقا مطمئنی که IP ولید داری؟ من دیگه چیزی به فکرم نمی رسه. پورت ها رو هم درست باز کردی و نباید مشکلی باشه.

داداش اگه ولید نبود که نمی تونستم NAT رو تنظیم کنم ، درست نمیگم؟
اون کارائی که من تو فایروال انجام دادم درست بود؟
شما توضیحات خوده GameRanger رو خوندی؟

ДmirД†m

کاربر سایت
Jun 22, 2010
777
نام
Дmir
سلام مرصاد جان
همونطور که گفتم سرم شلوغه، اما برات اینا رو پیدا کردم. مختص روتر تو و مختص gameranger توضیح داده شده. اگر جایی رو نفهمیدی، بهم بگو تا بعدا ترجمه کنم ولی واضحه
طبق عکسهای این صفحه برو و port 1600 رو برای جفت TCP/UDP باز کن. (تو فایروال باید دوتا جدا بسازی)
http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Dlink/DSL-2500U/GameRanger.htm
(توضیحات خوبی درباره نحوه پیدا کردن static ip هم در 2 لینک اول صفحه قرار داده، حتما بخونشون)

برنامه ای که در اولین لینک این صفحه اومده رو دانلود کن و طبق توضیحات همین صفحه عمل کن و ببین port واقعا باز شده یا نه:
http://portforward.com/help/portcheck.htm

bacheh mosbat

کاربر فعال
Oct 3, 2005
4,244
داداش اگه ولید نبود که نمی تونستم NAT رو تنظیم کنم ، درست نمیگم؟
مودم شما چون روی حالت pppoe تنظیم شده, NAT فعال شده. ربطی به ولید بودن IP نداره. شما برو توی صفحه status مودم ببین IP که isp بهت داده با اونی که توی سایت whatismyip.com میبینی یکیه یا نه.

happypooya

کاربر سایت
Jun 27, 2011
754
نام
پویا
http://hotfile.com/dl/33455590/9887e23/

این برنامه PCconfig با سریالشه. من نتونستم ران کنم. کسپراسکای ایراد می گیره مدام ازش.

-------------------------------------------------------------------------

برنامه رو کامپیوتر من ویروس شناسایی کرد. توصیه نمی کنم دانلود کنید. ولی اگه کسی پوستش کلفت بود و امتحان کرد، به ما هم خبر بده.

آخرین ویرایش:

Internal

کاربر سایت
Feb 6, 2010
274
نام
مهدی
آقا مودم من تو حالت Bridge هست. حالا میخوام وارد تنظمیات مودم شم و پورتاشو باز کنم نمیتونم

192.168.1.0 و امثالهم هم که تو Browser میزنم هیچ اتفاقی نمیافته چیکار کنم؟

مودمم هم linksys wag54g2 هست.

moh3n_o631

کاربر سایت
Feb 9, 2010
284
اقا من هیچی نفهمیدم چی میگید :د من این UPnP رو فعال کردم،اما نمیتونم با چند تا از دوستام بازی کنم تو فیفا 12 ، تو mw3 هم با بعضی ها مشکل دارم ! این مودم من هست
کسی میتونه من رو راهنمایی کنه ؟ قدم به قدم باید چه کار کنم و چه چیزی رو چک کنم ؟

ДmirД†m

کاربر سایت
Jun 22, 2010
777
نام
Дmir
اقا من هیچی نفهمیدم چی میگید :د من این UPnP رو فعال کردم،اما نمیتونم با چند تا از دوستام بازی کنم تو فیفا 12 ، تو mw3 هم با بعضی ها مشکل دارم ! این مودم من هست
کسی میتونه من رو راهنمایی کنه ؟ قدم به قدم باید چه کار کنم و چه چیزی رو چک کنم ؟
یه آموزش مخصوص برای باز کردن پورت های مخصوص MW3 میزارم. از همین طریق برای فیفا هم باز کن (تنها تفاوتش توی شماره پورت ها میشه)
Port Forwarding Call of Duty - Modern Warfare 3 on the Dlink DSL-2640U - PortForward.com
سعی کن خط به خطش رو بخونی و جاهایی که نیاز هست رو پر کنی, تا دقیقتر بهت راهنمایی کنه.

پورت های مخصوص fifa 12:
* UDP: 3074; 3658; 3659; 6000
* TCP: 80; 443; 10000-10099; 42127

سعی کن موقع بازی فایروال رو هم خاموش کنی.
در آخر برنامه ای که در اولین لینک این صفحه اومده رو دانلود کن و طبق توضیحات همین صفحه عمل کن و ببین port واقعا باز شده یا نه:
Open Port Check - PortForward.com

------

کاربر سایت
May 1, 2008
20
نام
سینا
تورو خدا كمكم كنيد

من مشكل ارور نت رو ندارم تو گيم رنجر

اما وقتي هاست ران ميكنه جنرالز رو بازي من در هنگام اتصال time out ميده

ضمنا اي پي status مودم با ip adress سي ام دي يكيه

ولي lan ip و online ip بازي 192.168,1,1 هست و عوض هم نميشه

ايپي بازي با ايپي سي ام دي و satus مودم فرق داره كمك كنيد

ضمنا مودم خودش وقتي روشن مي كنم وصل ميشه

كممك

scavengeboy

کاربر سایت
May 4, 2008
140
نام
amir
EchoLife BM8301

سلام بچه ها ، من یه سوال داشتم ! من اینترنت 512 Wimax مبین دارم با مودم خارجی ( outdour ) و الان چند روزه cd key مدرن وار فیر و گرفتم و هر کاری می کنم nat is strict باز نمیشه ! از هر روشی هم که فکر کنین رفتم :biggrin1:
پورت فوروارد 3074 و 80 و 27000 دادم Upnp رو فعال کردم ولی بازم nat open نشد . کسی نمیدونه چی کار باید بکنم یا کسی با مودم خارجی مبین تونسته nat باز کنه ؟! مدل مودم EchoLife BM8301 و مدل روترم هم D-Link DIR-600 ، راستی مودم و که از حالت Router در میارم میزارم رو Bridge اولش Nat باز میشه ولی بهد 2 3 دقیقه دیسکانکت میشم !!!
اگه کسی اطلاعاتی در این زمینه داره بهم کمک کنه لطفا !!!!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر