تتظیم پورت های UPD و TCP برای بازی های آنلاین!

سلام دوستان ، وقت تک تکتون بخیر با شادی مضاعف !!!! :d
رفقای عزیز ، هدف من از زدن این تاپیک طریقه تنظیم پورت های UPD و TCP و تنظیم ROUTER هست! این مشکل خیلی هاست و نمیدونن چطوری باید رفعش کنن! یکیش خود من که در این زمینه هیچ اطلاعاتی ندارم و اومدم اینجا که فکرامونو بزاریم رو هم ، این مشکل رو از ریشه بکنیم !!!! :d
نمیدونم ، این مشکل با تنظیم ROUTER یا اعمال یکسری از تغییرات تو شبکه حل میشه یا نه ( خودم که خیلی زور زدم نشد :d ) ، ولی هرچی که هست مسلما حل میشه!

اونائی که مثل من تو گیم رنجر بازی میکنن بی شک با مشکل ایتالیک و ROUTER مواجه شدن !!!! خیلی ها هستن موقع کانکت شدن به سرور با این ارور مواجه میشن!

GR1.jpg

درسته با زدن CONTINUE وارد روم میشین ولی این مشکل میتونه با تنظیم کردن پورت حل بشه!

خوده گیم رنجر هم ایـــنــــجـــــا یکسری توضیحات داده در این مورد . . .

من تا چند وقت پیش با استفاده از وی-پی-ان این مشکلو تو گیم رنجر حل میکردم ، اما دیروز تونستم از یک دوست خوب سریال اوریجینال Command & Conquer Generals Zero Hour رو بگیرم که بتونم تو سرور EA بازی کنم! اما اونجا در حالی که میتونستم وارد محیط بخش آنلاین بشم ، ولی به محض اینکه سرور استارت میکرد این ارورو میداد !!!!
ERROR.jpg

از چند نفری که اونجا بودن سوال کردم ، اطلاعاتی نداشتن و تاحالا این ارور ندیده بودن !!!!
یه سرچ تو نت کردم که دیدم هستن کسائی که مثل من این مشکلو دارن !!!!
یکی این سایتو بهم معرفی کرد www.portforward.com
تو این سایت نرم افزاری هست به اسم PFConfig که میتونه تمام بازی رو براتون تنظیم کنه ، حتی گیم رنجر !!!! جالب اینه که XBOX هم داره !!!!
این نرم افزار رایگان نیست ، گشتم سریالشو پیدا کردم ولی جواب نداد !!!!
این تصویری از محیط نرم افزاره !!!
GR3.jpg

همینطور که مبینین اسم بازی ها به ترتیب نوشته شده و شما فقط کافیه UPDATE ROUTER رو بزنین تا همه چی حل شه !!! ( البته به شرطی این نرم افزارو خریده باشین :d )
با کلیک روی هر اسم TCP و UDP اون بازی رو هم بهتون نشون میده !!!

خُب ، حالا سوال اصلی من اینه :d که چطوری میتونیم این پورت ها رو بصورت دستی تنظیم کنیم ؟؟؟ گشتم تونستم یه سری چیز میز اینجا پیدا کنم . . .

GR4.jpg

من به اینا عدد دادم ، اسم دادم ، آی پی هم دادم ولی بازم هیچ تغییری حاصل نشد !!!!
تو مودم هم گشتم ولی پورتی به این اسم پیدا نکردم !!!!!
مودمم به این شکل که میبینین پیکر بندی شده و تنظیمات و ابزارشم سمت چپ تصویر مشخصه . . .
GR66.jpg

من خودم احتمال میدم بیشتر چیزا زیر سر این ROUTER هستشولی . . . هنوز به جائی نرسیدیم !!!شروع کنید بچه ها . . . :d

آخرین ویرایش:

spirit palsy

کاربر سایت
Sep 6, 2012
30
سلام...
راستش من خودم تنظیم مودم رو بلد نیستم...از طرف مخابرات اومدن مودم رو تنظیم کردن...ولی الان برای بازی pes مشکل دارم که ظاهرا باید پورت مودم رو باز کنم...چون که به بخش آنلاین بازی وصل نمیشه در صورتی که با مودم دیگه تست کردم وصل می شد...ماشالا خود مخابرات که اومده تنظیم کرده بود می گفت اصلا همچین چیزی نشنیده باز کردن پورت رو...خودم یه سرچی کردم این تنظیمات رو روی nat انجام دادم ولی هنوز پورت بسته هست...مودمم: TP-Link TD-W8961N
این هم تصویر تنظیم nat :
ممنون میشم راهنمایی کنید...

8vcz_tplink_nat.jpg

• Like
Reactions: MASOUD-CRASH

morteza_7

کاربر سایت
Jun 24, 2018
1
سلام من ای پی استاتیک گرفتم مودم با سایتی که توپیچ اول گفتید یکی شده ولی وارد نمی شه جز با v p n اونم پینگ و می بره بالا اگه دوستان راهنمایی کنند ممنون می شم

• Like
Reactions: MASOUD-CRASH

King Arc s

کاربر سایت
Aug 26, 2018
2
عزیز، اون برنامه PortForward تقریبا همیشه Trial هست. من اصلا توصیه نمیکنم.
اما یه راه بسیار راحت تر هست. البته فکر کنم باید مودمتون کمی مدرن باشه:

اول با Username و Password وارد تنظیمات روتر میشین که همیشه از این لینک در دسترسه:
http://192.168.1.1/

این همون صفحه ایه که برای بار اول تنظیمات مودم (روتر) رو توش انجام میدین.
اونجا توی تنظیمات روتر (که هرکدوم با دیگری فرق داره) پورت موردنظر رو برای برنامه موردنظر باز میکنید.

مثلا طبق این عکس برای مودم من که Asus هست ...

xkmarpyyhrku3b3expuk.jpg

http://up.iranblog.com/images/xkmarpyyhrku3b3expuk.jpg

در قسمت تنظیمات پیشرفته، گزینه NAT رو انتخاب کردم. و از اینجا پورت هایی برای برنامه های موردنظرم باز کردم. (فوروارد کردن ورژن سخت تر همین کاره)
در پنجره که علامت قرمز داره، اسم برنامه رو میبینید. مهم نیست حتی توی کامپیوتر شما باشه یا توی یکی از کامپیوترهای شبکه.
در پنجره با علامت آبی و بقلیش، اون پورت هایی که مد نظر گیم هست رو وارد میکنید. ممکنه چندتا پورت بخواد که باید هرکدوم رو جدا وارد کنی. (پورتهای موردنظر رو از تیم ساپورت بازی یا فوروم بازی دریافت کنید، TCP/UDP هم اونجا بهتون میدن)
بعد از این قضایا باید توی فایروال ویندوزتون هم برای همین برنامه ها و پورتها، پورت باز کنید. واضحه یا عکس بزارم اونم؟

کاملا برای من توی AC:BH جواب داد. هرچند بعدا خودشون به پورتی که معمولا باز هست، انتقال دادن :d
پ.ن: یه گزینه توپ هم مودمم برای برطرف کردن لگ ها داره، که اگر درخواست شد اونم توضیح میدم.
سلام
خسته نباشید
من هر بار که میخوام تو gameranger یه بازی رو join بشم ارور Symmetric NAT Router میده.
وقتی learn more رو میزنم این صفحه میاد
Support: Networking

آی پی استاتیک تعریف کردم برای ویندوز و تو NAT هم رفتم پورت رو وارد کردم
NAT.jpg

مودمم هم ASUS هست

اما باز همون ارور رو میده تو فایروال اوست هم رفتم وارد کردم ولی هیچی نمیشه

فقط با V . P N که وصل شم و اوست رو غیر فعال کنم میتونم بازی کنم ارور PORT restricted میده ولی کار میکنه

avast_fire.jpg

لطفا راهنمایی کنید ممنون

ДmirД†m

کاربر سایت
Jun 22, 2010
777
نام
Дmir
سلام
خسته نباشید
من هر بار که میخوام تو gameranger یه بازی رو join بشم ارور Symmetric NAT Router میده.
وقتی learn more رو میزنم این صفحه میاد
Support: Networking

آی پی استاتیک تعریف کردم برای ویندوز و تو NAT هم رفتم پورت رو وارد کردم

لطفا راهنمایی کنید ممنون
من تو مورد gameranger اصلااااا وارد نیستم ولی حالا برات یه سرچی کردم. دو تا ایراد تو port forwarding ت دیدم:
1- پورت 16000 ت نباید روی All یا TCP/UDP باشه. فقط روی UDP
2- اون IP هات نمیدونم چرا با همدیگه سازگار نیست. یکی از دو خطی که گذاشتی کار نخواهد کرد.
برای حل این اخری دو راه داری:
1- بگردی Local IP خودت رو پیدا کنی. توی Start ویندوز تایپ کن cmd که پنجره Command Prompt باز بشه. حالا بنویس ipconfig و enter رو بزن. توی اطلاعاتی که نوشته میشه, ببین جلوی عبارت IPV4 Address چی نوشته. اون میشه Local IP کامپیوتر خودت تو شبکه خونتون. باید سعی کنی این IP فقط مخصوص کامپیوتر خودت و Static باشه که این خودش یه آموزش دیگه داره که ظاهرا بلدی.
2- توی این سایت نوشته برای این مشکل تو باید پورت 16000 رو روی UDP و IP خاص 10.75.249.130 باز کنی. نمیدونم چرا. تست کن ولی.

• Like
Reactions: King Arc s

King Arc s

کاربر سایت
Aug 26, 2018
2
سلام

دوستان من مشکلم حل شد خداروشکر

دوستان همه این کار های forward و این ها برای من بی فایده بود و حتی با روشن بودن DMZ هم باز ارور Nat Router رو میداد گیم رنجر
تا اینکه با پشتیبانی فنی شاتل تماس گرفتم و توضیح دادم براشون
اون هم گفت پیگیری میکنیم و الان تست کردم دیدم حل شده

خلاصه مشکل از بالاست :)

ظاهرا آی پی من رو تغییر دادن و احتمالا یه آی پی ولید بهم دادن یا اینکه پورت 16000 رو برام باز کردن

در پناه حق...

mehrdadmaskoki

کاربر سایت
Oct 22, 2020
6
سلام ببخشيد من يه سوال داشتم چندروزي هست که اينترنت 16مگ از مخابرات خريدم ولي بغيراز ساعت2تا7صبح بقيش سرعتم از2مگ بالاتر نميره چندين بارهم با2020تماس گرفتم هردفعه يچيزي ميگن اين آخري ميگفت آي پي شما مشکل داره يعني مقدار آي پي که من دارم با اونيکه اوناميبينن فرق ميکنه .ميخواستم ببينم شما ميتونيد منو راهنمايي کنيد مشکل حل بشه.من ساکن پرندهستم و ازنظر سيم و نويزو اينجور چيزها همه چي درسته حتي کابلم تا 28مگروساپورت ميکنه.من با ايکس باکس آنلاين بازي ميکنم و اين سرعت کم و لفت شدن توبازي اعصاب آدمو خردميکنه شما ميتونيد بمن کمک کنيد ممنون ميشم.تشکروسپاس ازشما.

• Like
Reactions: Mahdi_MM

Nomad.CR

کاربر سایت
Jul 21, 2011
72
نام
امین
سلام ببخشيد من يه سوال داشتم چندروزي هست که اينترنت 16مگ از مخابرات خريدم ولي بغيراز ساعت2تا7صبح بقيش سرعتم از2مگ بالاتر نميره چندين بارهم با2020تماس گرفتم هردفعه يچيزي ميگن اين آخري ميگفت آي پي شما مشکل داره يعني مقدار آي پي که من دارم با اونيکه اوناميبينن فرق ميکنه .ميخواستم ببينم شما ميتونيد منو راهنمايي کنيد مشکل حل بشه.من ساکن پرندهستم و ازنظر سيم و نويزو اينجور چيزها همه چي درسته حتي کابلم تا 28مگروساپورت ميکنه.من با ايکس باکس آنلاين بازي ميکنم و اين سرعت کم و لفت شدن توبازي اعصاب آدمو خردميکنه شما ميتونيد بمن کمک کنيد ممنون ميشم.تشکروسپاس ازشما.
سلام
اول این موضوع رو بگم که احتمالا خودت هم می دونی که اینترنتی که گرفتی 16مگابیت هست که اگر بر ۸ تقسیم بشه میشه ۲ مگابایت یعنی اگر سرعت دانلود در حدود ۲ مگابایت بر ثانیه داری ایراد خاصی از نظر سرعت نداره
اگر موردی که گفتم درسته برات اختلاف سرعت توی اون ساعت احتمالا به این دلیل هست که در ساعت کم ترافیک لیمیت روی خط براتون برداشته میشه و سرعت بالا میره
در مورد آی پی نمی دونم چی گفته پشتیبانی و ربطش چیه اگر کسی میدونه بگه !!!:-??
در مورد خروج ار بازی باید مواردی مثل پکت لاست ـ جیتر خط - پینگ تایم بالا و حتی کیفیت سرور های اون بازی نسبت به اینترنت ما رو هم(!) بررسی کنی
متاسفانه ISP ها معیار کیفیت اینترنت براشون سرعت هست و موارد کمی رو دیدم که برای پینگ و پکت لاست خط رو درست بررسی کنند

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: mehrdadmaskoki

mehrdadmaskoki

کاربر سایت
Oct 22, 2020
6
با سلام و تشکر از دوستاني که سوالات منو جواب دادند من براي سرعت و کندي اينترنت پشتيباني تماس گرفتم ميگن ip staticبگيري مشکل سرعتت رفع ميشه من ربطش رو نفهميدم آيا کسي هست توضيح بده اين بابا چي ميگه.تازه امروز هم رفتم مخابرات دادم پورتمو عوض کرد.ولي بازم سرعتم کمه .البته من از مخابرات گرفتم واين کمپين اينترنت 16مگ گرفتم ولئ 2مگدارم.

mehrdadmaskoki

کاربر سایت
Oct 22, 2020
6
پ.ن: یه گزینه توپ هم مودمم برای برطرف کردن لگ ها داره، که اگر درخواست شد اونم توضیح میدم.

دمت گرم نیکی و پرسش
من تو بازي لگ دارم البته با ايکس باکس بازي ميکنم چطوري لگ برطرف ميشه؟مودمم tplinkهست دمت گرم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر