تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,400
دوستان کسی با afterburner روی لپتاپ کار کرده؟
میخوام گرافیک لپتاپم آندرولت کنم نمیدونم چطوری انجام بدم کسی میدونه راهنمایی کنه.
یبار همینطوری خودم انجام دادم ولی فک کنم دمای دستگاه رو تو حالت از برق کشیده خراب کرد.

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
ما یک کیس معمولی داشتیم واس کارای عادی.
دکمه‌ی روشن کردن کیس خراب میشه. داداشم با اتصال موقت سیم‌ها روشنش می‌کرده.

من نمی دونستم سالم هست یا نه.

یه کیس خالی گرفتم و قطعات رو منتقل کردم. اولش روشن نمیشد. اعتراف کردن قدیمم یوقتایی روشن نمیشده. باتری مادربرد رو هم عوض کردم. ۲-۳ ساعتی اوکی بود ینی روشن میشد.

ارور cpu فن میداد (فن دیر فعال میشد و درست کار نمی‌کرد) ولی با f1 فیلان وارد ویندوز میشد.

دیروز فن هیت سینک جدید گرفتم و با خمیر سیلیکون نصب کردم. دکمه‌ی پاور کیس رو می‌زنی فن‌ها می‌چرخه ۲ ثانیه بعدش خاموش میشه🤔

باتری مادر برد رو دربیاری تا چند ساعت هیچ جوره روشن‌نمیشه و همونم انجام نمیده.

فن قبلی رو هم می‌زنم ۲ ثانیه بعد خاموش میشه ولی خود فن خرابه و نمی‌گرده.

حس می‌کنم خازن‌های پاور یا جایی از مادر برد خراب شده🤔

کسی اطلاعی داره ممکنه چش شده باشه؟

تهران سمت میدون ولیعصر جایی رو میشناسید ببرم‌چک کنه و ببینه چه مرگش هست؟

mafia.gta

کاربر سایت
Mar 14, 2013
1,042
نام
sal
ما یک کیس معمولی داشتیم واس کارای عادی.
دکمه‌ی روشن کردن کیس خراب میشه. داداشم با اتصال موقت سیم‌ها روشنش می‌کرده.

من نمی دونستم سالم هست یا نه.

یه کیس خالی گرفتم و قطعات رو منتقل کردم. اولش روشن نمیشد. اعتراف کردن قدیمم یوقتایی روشن نمیشده. باتری مادربرد رو هم عوض کردم. ۲-۳ ساعتی اوکی بود ینی روشن میشد.

ارور cpu فن میداد (فن دیر فعال میشد و درست کار نمی‌کرد) ولی با f1 فیلان وارد ویندوز میشد.

دیروز فن هیت سینک جدید گرفتم و با خمیر سیلیکون نصب کردم. دکمه‌ی پاور کیس رو می‌زنی فن‌ها می‌چرخه ۲ ثانیه بعدش خاموش میشه🤔

باتری مادر برد رو دربیاری تا چند ساعت هیچ جوره روشن‌نمیشه و همونم انجام نمیده.

فن قبلی رو هم می‌زنم ۲ ثانیه بعد خاموش میشه ولی خود فن خرابه و نمی‌گرده.

حس می‌کنم خازن‌های پاور یا جایی از مادر برد خراب شده🤔

کسی اطلاعی داره ممکنه چش شده باشه؟

تهران سمت میدون ولیعصر جایی رو میشناسید ببرم‌چک کنه و ببینه چه مرگش هست؟
پاور رو جداگانه تست کنید،روشن میشه برق رو خوب نمیرسونه احتمالا ضعیف شده

• Like
Reactions: capitanrayan

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,507
هارد اکسترنالم چراغش روشن نمیشه ولی دست که بهش میزنم دیسک داخلش داره میچرخه.ویندوز نشونش نمیده ولی دیوایس منیجر و اون قسمت safely remove نشون میده که وصله.ولی وقتی هم که وصل باشه کامپیوتر رو ریستارت کنم،ویندوز بالا نمیاد تا هارد رو جدا کنم
سیمش هم عوض کردم و با سیستم دیگه هم تست کردم ولی فرقی نکرد.امیدی هست یا نه دیگه؟

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,331
دوستان یه سوال دارم
سیستم من هرزگاهی (شاید دو روز یکبار شایدم هفته ای یکی دوبار) یکی دو بار یهو خاموش میشه
ممکنه مشکل از چی بشه؟ پاور؟

کل چیزایی که به سیستم وصله

Power Green 700A-GED
CPU i5 12400
VGA Giga 3060
MB Asus b660-M-A
Ram Gskill 2*8GB 3200
SSD 970 evo 1TB
HDD 2TB
CPU Fan

اینم بگم محافظ به کل میره (برقش قطع میشه) که البته تعویض کردم باز همونه

پاور برای این سیستم جوابگو هست؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
دوستان یه سوال دارم
سیستم من هرزگاهی (شاید دو روز یکبار شایدم هفته ای یکی دوبار) یکی دو بار یهو خاموش میشه

Power Green 700A-GED
CPU i5 12400
VGA Giga 3060
MB Asus b660-M-A
Ram Gskill 2*8GB 3200
SSD 970 evo 1TB
HDD 2TB
CPU Fan

برق محافظ قطع میشه؟ خب مشکل از محافظ هست که بار سیستم رو نمیکشه.
اگر مشکل از سیستم بود خود پاور شات دان میکرد و به محافظ کاری نداشت.
پاورتون هم کاملا جوابگو هست.

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,481
دوستان یه سوال دارم

Power Green 700A-GED
CPU i5 12400
VGA Giga 3060
MB Asus b660-M-A
Ram Gskill 2*8GB 3200
SSD 970 evo 1TB
HDD 2TB
CPU Fan

محافظ زمانی قطع می کنه که نوسان یا افت ولتاژ پیش بیاد از سمت برق شهری، پاورهای امروزی به محض اینکه مشکلی پیدا کنن خودشون به محض بروز مشکل خاموش می شن تا به قطعات آسیب نزنن و اینطور نیست که بعد از دقایقی روشن کردنش تا دو روز بی مشکل کار کنه. اینکه دستگاه های دیگه توی خونه این اتفاق براشون نمی افته مثل یخچال فریزر بخاطر اینه که محافظ اون ها نسبت به محافظ های الکترونیکی حساسیتشون پایینتره، شما مشکلت چون با محافظ دیگه حل نشده، احتمال افت ولتاژ در منطقه شما به هر دلیلی وجود داره و باید با شرکت برق تماس بگیری

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,331
برق محافظ قطع میشه؟ خب مشکل از محافظ هست که بار سیستم رو نمیکشه.
اگر مشکل از سیستم بود خود پاور شات دان میکرد و به محافظ کاری نداشت.
پاورتون هم کاملا جوابگو هست.
بله برق محافظ کلا میره و دوباره شروع میکنه چراغ قرمز ، بعد زرد و و درنهایت سبز میشه برای استفاده.

خب محافظی میشه معرفی کنین که این مشکلات نداشته باشه؟ یعنی با این سیستم جواب بده؟

محافظ زمانی قطع می کنه که نوسان یا افت ولتاژ پیش بیاد از سمت برق شهری، پاورهای امروزی به محض اینکه مشکلی پیدا کنن خودشون به محض بروز مشکل خاموش می شن تا به قطعات آسیب نزنن و اینطور نیست که بعد از دقایقی روشن کردنش تا دو روز بی مشکل کار کنه. اینکه دستگاه های دیگه توی خونه این اتفاق براشون نمی افته مثل یخچال فریزر بخاطر اینه که محافظ اون ها نسبت به محافظ های الکترونیکی حساسیتشون پایینتره، شما مشکلت چون با محافظ دیگه حل نشده، احتمال افت ولتاژ در منطقه شما به هر دلیلی وجود داره و باید با شرکت برق تماس بگیری
آره اتفاقا حس میکنم ولتاژ اینجا هی کم و زیاد میشه
لامصب به کامل خاموش نمیشه ولی حس میکنم یهو ی لحظه کم نور میشه

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,481
آره اتفاقا حس میکنم ولتاژ اینجا هی کم و زیاد میشه
لامصب به کامل خاموش نمیشه ولی حس میکنم یهو ی لحظه کم نور میشه
پس اشکال از محافظت نیست، حتما پیگیری کن چون افت ولتاژ بیشتر از رفتن برق به لوازم خونگی آسیب می زنه. تماس بگیری یک وقت می ذارن و میان کنتور و سیم ها رو بررسی می کنن، معمولا می گن همه چی عالیه! چون کل ساختمون و اهالی اونجا هم چنین مشکلی دارن می گن مشکلی پس وجود نداره. این اشکال بیشتر در تابستون خودشو نشون میده چون سیم کشی تابلوها مال عهد تیرکمون شاهه در اثر گرما فرسوده می شن، اتصال می کنن واز این داستانا و تا تغییر ندن این مشکلات تا زمان قطعی کامل! ادامه داره. البته احتمال اینکه در بخش پست ها هم در حال کرم ریزی باشن کمه چون معمولا در زمان کوتاهی مشکل باید برطرف می شده که می گید در این زمان نشده. آرزوی موفقیت می کنم چون سروکله زدن کلا با همه ارگان ها کار هر کسی نیست!

آخرین ویرایش:

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,507
من امروز فن 3 تایی گرین خریدم بعد هر چی کابل pwm رو میزدم فن کار نمیکرد و فقط با کابل ساتا کار میکنه.اول فکر کردم شاید خرابه بعد رفتم تو سایتش دیدم همچین چیزی نوشته

نکته: عملکرد PWM تنها به شکل Clone و با تبعیت از یک فن PWM دیگر در دسترس است

این الان یعنی چی؟باید چی کارش کنم؟چون با کابل ساتا نمیشه دور فن رو تنظیم کرد که خیلی رو اعصابه

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
من امروز فن 3 تایی گرین خریدم بعد هر چی کابل pwm رو میزدم فن کار نمیکرد و فقط با کابل ساتا کار میکنه.اول فکر کردم شاید خرابه بعد رفتم تو سایتش دیدم همچین چیزی نوشته

نکته: عملکرد PWM تنها به شکل Clone و با تبعیت از یک فن PWM دیگر در دسترس است

این الان یعنی چی؟باید چی کارش کنم؟چون با کابل ساتا نمیشه دور فن رو تنظیم کرد که خیلی رو اعصابه

یعنی فقط یه کابل PWM به مادربرد وصل میشه و سیگنال از طریق کنترلر فن ها یا یه تبدیل یک به سه کار میکنه.
کابل ساتا تنظیم نداره و بیشترین ولتاژ به فن میرسه که بیشترین دور کار خواهد کرد.

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,331
پس اشکال از محافظت نیست، حتما پیگیری کن چون افت ولتاژ بیشتر از رفتن برق به لوازم خونگی آسیب می زنه. تماس بگیری یک وقت می ذارن و میان کنتور و سیم ها رو بررسی می کنن، معمولا می گن همه چی عالیه! چون کل ساختمون و اهالی اونجا هم چنین مشکلی دارن می گن مشکلی پس وجود نداره. این اشکال بیشتر در تابستون خودشو نشون میده چون سیم کشی تابلوها مال عهد تیرکمون شاهه در اثر گرما فرسوده می شن، اتصال می کنن واز این داستانا و تا تغییر ندن این مشکلات تا زمان قطعی کامل! ادامه داره. البته احتمال اینکه در بخش پست ها هم در حال کرم ریزی باشن کمه چون معمولا در زمان کوتاهی مشکل باید برطرف می شده که می گید در این زمان نشده. آرزوی موفقیت می کنم چون سروکله زدن کلا با همه ارگان ها کار هر کسی نیست!
ساختمون که تازه ساخته همش 6 سال از عمرش میگذره
نباید مشکل فرسودگی اینا باشه ولی به هر دلیلی احتمالا ولتاژ کم و زیاد میشه
بعد تعطیلات زنگ میزنم بیان گرچه به قول شما سخته کار آدمو راه بندازن
ممنون بابت راهنمایی

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,507
یعنی فقط یه کابل PWM به مادربرد وصل میشه و سیگنال از طریق کنترلر فن ها یا یه تبدیل یک به سه کار میکنه.
کابل ساتا تنظیم نداره و بیشترین ولتاژ به فن میرسه که بیشترین دور کار خواهد کرد.
ممنون ولی راستش متوجه نشدم.خب الان من سه تا فن رو زدم به هاب،از هاب هم pwm یدونه میاد به مادربرد.ولی کار نمیکنه و مادربرد نمیشناسه.فقط از طریق ساتا کار میکنه.خودشم که زده با یک فن دیگه کلون بشه.یعنی الان با همین چیزی که خودش داره نمیشه از pwm استفاده کرد؟این که میگه با یک فن pwm یعنی باید برم یک فن دیگه بخرم ؟
راستش گیج شدم :D x_x

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر