تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

amirtycoon2000

کاربر سایت
May 11, 2007
555
:eek::eek::eek::eek::eek:

هرکدوم از رم ها رو جداگانه که تست میکنم مشکلی نداره سیستم نه صفحه فریز میشه و نه Blue Screen میده یعنی در واقع وقتی رم ها کنار یکدیگر قرار میگیرن سیستم مشکلات فریز شدن صفحه و Blue Screen رو داره!
مشکل از چی میتونه باشه؟!:confused:
مادربرد شما خراب هست!!!!!!
متاسفانه خود من هم تا الان دوتا ASUS P5K-E و دوتا ASUS STRIKER رو داشتم که همشون شکاف رمشون خراب بود.
من نمی دونم این مادربرد های خراب رو کی میاره.
بهتره سریع بری نمایندگی و مادربردت رو عوض کنی.
من که این کار رو کردم.

jack sparrows

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,034
نام
هادی
مادربرد شما خراب هست!!!!!!
متاسفانه خود من هم تا الان دوتا Asus P5k-e و دوتا Asus Striker رو داشتم که همشون شکاف رمشون خراب بود.
من نمی دونم این مادربرد های خراب رو کی میاره.
بهتره سریع بری نمایندگی و مادربردت رو عوض کنی.
من که این کار رو کردم.

مادربورد من 4 تا جا برای رم داره اگه بخوام دو تا رم رو کنار یکدیگه قرار بدم نیازی به این نیستش که توی اسلات خاصی قرار بگیرن!(مثلا توی اسلات 1 و 3)
اگه اسلات های مربوط به رمش خرابه پس چرا الان سیستم داره بدون مشکل کار میکنه؟!(شاید بعضی از اسلات هاش خراب باشه!)
مشکل به هیچ وجه نرم افزاری نیست؟!(یا شاید از یک قطعه دیگه باشه؟!)

amirtycoon2000

کاربر سایت
May 11, 2007
555
مادربورد من 4 تا جا برای رم داره اگه بخوام دو تا رم رو کنار یکدیگه قرار بدم نیازی به این نیستش که توی اسلات خاصی قرار بگیرن!(مثلا توی اسلات 1 و 3)
اگه اسلات های مربوط به رمش خرابه پس چرا الان سیستم داره بدون مشکل کار میکنه؟!(شاید بعضی از اسلات هاش خراب باشه!)
مشکل به هیچ وجه نرم افزاری نیست؟!(یا شاید از یک قطعه دیگه باشه؟!)
اگر یک اسلات خراب باشه این مشکل رو به وجود میاره.
شما باید رم ها رو رو اسلات های زوج بزاری یا فرد تا در حالت Dual Channel کار بکنه.
اگر الان مشکل نداری برای این هست که تو اسلات دیگری گذاشتی.
اگر شما تمام کار ها رو کرده باشی یعنی Update driver کارت گرافیک ، Update Bios ، نصب یک ویندوز خوب دیگه نمی تونه مشکل نرم افزاری باشه.
این مشکل یا از رم هست یا از مادربرد.
اگر رم ها این طور گفتی به صورت تکی مشکلی نداشتند پس مادربرد مشکل داره و من هم تا الان 4 تا مادربرد ASUS داشتم که همشون یک اسلات رم خراب داشتند.
در هر صورت اگر الان در حالت Dual Channel بسته باشی و مشکلی هم نداری یعنی اینکه یک از اسلات ها خراب هست.

jack sparrows

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,034
نام
هادی
اگر یک اسلات خراب باشه این مشکل رو به وجود میاره.
شما باید رم ها رو رو اسلات های زوج بزاری یا فرد تا در حالت Dual Channel کار بکنه.
اگر الان مشکل نداری برای این هست که تو اسلات دیگری گذاشتی.
اگر شما تمام کار ها رو کرده باشی یعنی Update driver کارت گرافیک ، Update Bios ، نصب یک ویندوز خوب دیگه نمی تونه مشکل نرم افزاری باشه.
این مشکل یا از رم هست یا از مادربرد.
اگر رم ها این طور گفتی به صورت تکی مشکلی نداشتند پس مادربرد مشکل داره و من هم تا الان 4 تا مادربرد ASUS داشتم که همشون یک اسلات رم خراب داشتند.
در هر صورت اگر الان در حالت Dual Channel بسته باشی و مشکلی هم نداری یعنی اینکه یک از اسلات ها خراب هست.

من هر دو تا رم رو به صورت تکی آزمایش کردم و مشکلی نداشتن!(رم ها رو روی اسلات اولی گزاشتم!)
اگر من الان رم دوم رو روی اسلات سوم بزارم و سیستم مشکلی نداشته باشه یعنی از دو تا اسلات دیگه یکیش یا هردوتاش خرابه!
میخواستم ببینم اگر این حالت اتفاق بیفته دیگه نیازی نیستش که مادربورد رو ببرم گارانتی؟!(یعنی در آینده مشکلی ایجاد نمیکنه؟!)

amirtycoon2000

کاربر سایت
May 11, 2007
555
من هر دو تا رم رو به صورت تکی آزمایش کردم و مشکلی نداشتن!(رم ها رو روی اسلات اولی گزاشتم!)
اگر من الان رم دوم رو روی اسلات سوم بزارم و سیستم مشکلی نداشته باشه یعنی از دو تا اسلات دیگه یکیش یا هردوتاش خرابه!
میخواستم ببینم اگر این حالت اتفاق بیفته دیگه نیازی نیستش که مادربورد رو ببرم گارانتی؟!(یعنی در آینده مشکلی ایجاد نمیکنه؟!)
دقیقا همینطور هست و یک اسلات خراب داری.
اگر بزاری رو اسلات سوم و مشکلی نداشته باشی یعنی می تونی راحت از سیستم استفاده کنی.
در آینده هم مشکلی نداری تا زمانی که دو تا رم داشته باشی و در این دو تا اسلات بزاری.
اگر همه اسلات های رم رو پر کنی مثلا دوتا رم 2G دیگه بخری آن وقت نمی تونی استفاده کنی چون یک اسلات خراب هست.
حالا تصمیم با شما هست که ببری گرانتی یا نبری؟

jack sparrows

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,034
نام
هادی
اگر بزاری رو اسلات سوم و مشکلی نداشته باشی یعنی می تونی راحت از سیستم استفاده کنی.
در آینده هم مشکلی نداری تا زمانی که دو تا رم داشته باشی و در این دو تا اسلات بزاری.
اگر همه اسلات های رم رو پر کنی مثلا دوتا رم 2g دیگه بخری آن وقت نمی تونی استفاده کنی چون یک اسلات خراب هست.

نتیجه تست:
بجز اسلات سوم بقیه اسلات ها مشکلی ندارن و الان یکی از رم ها رو روی اسلات دوم گزاشتم و دومی رو روی اسلات چهارم و سیستم خوشبختانه هیچ مشکلی نداره!

با تشکر

Batista

کاربر سایت
Mar 5, 2007
131
نام
مهدی
بچه ها چطور میتونم صدای اسپیکری که درون کیس هست و موقع روشن شدن یه صدا میده رو قطع کرد ؟
از تو ستاپ میشه اینکارو کرد ؟

GODHAND

کاربر سایت
Jan 29, 2008
29
سلام من مشکل صوتی دارم مادر بوردم gigabyte ga-8pe800-rs مشکل: خروجی سمت راست تو اسپیکرم خوب کار نمیکنه صداش خیلی خیلی ضعیف ولی سمت چپ خوب کار میکنه جای باند ها را هم عوض کردم تا مطمین بشم که باند ها خراب نیست باند ها خراب نبود اسپیکر هم که نو است و تستش هم کردم با کامپیوتر یارو که ازش خریدم اسپیکر مدل microlab fc570 است که 60 تومن خریدم ولی اندازش بزرگه ولی توش یک باند کوچیک داره و .... نظر تون در رابطه با اسپیکر چیه؟ بهترین اسپیکر 60 تومنی با این کیفیت چیه؟بعد چند تا عکس از باند بدون روکش میگیرم و میزارم تو سایت.خوب به نظر خودم مشکل از مادر بورد است اخه درایورش هم اپدیت کردم

GODHAND

کاربر سایت
Jan 29, 2008
29
سلام من مشکل صوتی دارم مادر بوردم gigabyte ga-8pe800-rs مشکل: خروجی سمت راست تو اسپیکرم خوب کار نمیکنه صداش خیلی خیلی ضعیف ولی سمت چپ خوب کار میکنه جای باند ها را هم عوض کردم تا مطمین بشم که باند ها خراب نیست باند ها خراب نبود اسپیکر هم که نو است و تستش هم کردم با کامپیوتر یارو که ازش خریدم اسپیکر مدل microlab fc570 است که 60 تومن خریدم ولی اندازش بزرگه ولی توش یک باند کوچیک داره و .... نظر تون در رابطه با اسپیکر چیه؟ بهترین اسپیکر 60 تومنی با این کیفیت چیه؟بعد چند تا عکس از باند بدون روکش میگیرم و میزارم تو سایت.خوب به نظر خودم مشکل از مادر بورد است اخه درایورش هم اپدیت کردم
بردم پیش یارو گفت نباید آپدیت میکردی ویندوزت را عوض کن حله؟

mobile6600

کاربر سایت
Nov 16, 2007
9
دوستم یه‌ سیستم داره‌ که‌ 1 ساله‌ گرفتتش و مثل توپ و تفنگ کار میکرد، اما حالا نمیدونیم چرا سرعتش اونقدر پایین اومده‌ که‌ هنگ کردن شده‌ عادته‌ هر روزش. یعنی با برنامه‌ هایی که‌ قبلا هنگ نمیکرد الان هنگ میکنه‌. قبلا میتونستی باهاش همزمان چند تا برنامه‌ سنگین اجرا کنی اما الان دیگه‌ با همون برنامه‌ ها هم هنگ میکنه‌ و سرعتش کند شده‌. میخوام ببینیم اگه‌ مشکلی داره‌ زود ببریم عوضش کنیم چون دیگه‌ داره‌ گارانتیش تموم میشه‌.
چند بار ویندوز عوض کردیم، حتی اونقدر سرعتش پایین اومد که‌ حتی مجبور شد همه‌ اطلاعات مفیدش رو فرمت کنه‌ و از نو پارتیشن بندی کرد اما باز هم نشد!
اینم مشخصات سیستم:
Main: asus p5ad2-e
VGA: 128 M, aleadtek
RAM: 512 M Twinmos
CPU: intel pentium 4, 3.6 mhz
Hard: 160g
علت کند شدن سرعت سیستم و هنگ کردن اون چیه‌؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
فکر کنم مشکل از هاردش باشه.با توجه به اینکه میگی ویندوز هم چند بار عوض شده.
هاردش رو ، رو یه سیستم دیگه امتحان کن.

raha jo0on

کاربر سایت
Feb 5, 2008
28
سلام من جدیدا بازی اقامتگاه شیطان 4 رو گرفتم که به اولین در که می رسم
صفحه مه الود می شه 2بار نصب کردم ولی مشکلم حل نشده من سیستمم رو بخاطر این بازی ارتقا دادم
مشخصات سیستمم رو براتون می نویسم
cpu daul core 3.6 intel
mb giga full.. ram 512*2 orginal.power 500elegance.
vga 256 geforce.
که اون روز صفحه مانیتورم نقطه های ریز افتاد که امد کارت گرافیکی رو عوض کرد که مشکل از اونه که امروز دوباره این
اتفاق برا سیستمم افتاد به نظرتون من چه چیزهایی رو سیستمم بزارم که
بتونم این بازی رو انجام بدم مشخصات یه سیستم خوبو با مارکش برام می نویسید که هم بتونم این بازی رو انجام بدم
و هم سرعت سیستمم خوب باشه چون هم من نرم افزار های
autocad va 3d max
هم کار می کنم
ممنون می شم که مشخصات یه سیستم خوب با مارکش برام بگید
اگه بشه زود جوابمو بدید یک دنیا ممنون می شم

میشه جوابو برام ایمیل کنید چون من تازه وارد این سایت شدم زیاد آشنا نیستم
tadaye_16@yahoo.com

amirtycoon2000

کاربر سایت
May 11, 2007
555
سلام من جدیدا بازی اقامتگاه شیطان 4 رو گرفتم که به اولین در که می رسم
صفحه مه الود می شه 2بار نصب کردم ولی مشکلم حل نشده من سیستمم رو بخاطر این بازی ارتقا دادم
مشخصات سیستمم رو براتون می نویسم
cpu daul core 3.6 intel
mb giga full.. ram 512*2 orginal.power 500elegance.
vga 256 geforce.
که اون روز صفحه مانیتورم نقطه های ریز افتاد که امد کارت گرافیکی رو عوض کرد که مشکل از اونه که امروز دوباره این
اتفاق برا سیستمم افتاد به نظرتون من چه چیزهایی رو سیستمم بزارم که
بتونم این بازی رو انجام بدم مشخصات یه سیستم خوبو با مارکش برام می نویسید که هم بتونم این بازی رو انجام بدم
و هم سرعت سیستمم خوب باشه چون هم من نرم افزار های
autocad va 3d max
هم کار می کنم
ممنون می شم که مشخصات یه سیستم خوب با مارکش برام بگید
اگه بشه زود جوابمو بدید یک دنیا ممنون می شم

میشه جوابو برام ایمیل کنید چون من تازه وارد این سایت شدم زیاد آشنا نیستم
tadaye_16@yahoo.com
چقدر می خوای هزینه کنی؟
بهتر به تاپیک راهنمای خرید مراجعه کنید.

diddle

کاربر سایت
Dec 9, 2005
61
اگر همه اسلات های رم رو پر کنی مثلا دوتا رم 2G دیگه بخری آن وقت نمی تونی استفاده کنی چون یک اسلات خراب هست.

چه جوري ميشه اين تستو سريع انجام داد منظورم اينه كه ممكنه سيستم هر از گاهي اين ارورو بده چه جوري ميشه با يه تست ساده مطمئن شد كه ايراد از مادربورد يا رمه؟ چون من اين مشكلو دارم تو حالت Dual chanel هر دو جفت اسلات ها ارور ميدن وقتي تك تك گذاشتم ارور نداد ولي بعد از اونم وقتي دو تا رمو با هم گذاشتم تا الان كه ارور نداده ؟!!! براي عهمين ميخواستم ببينم رهي هست كه 100% مطمئن باشه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر