تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

BLACK.HAWK

کاربر سایت
Apr 7, 2008
6,504
نام
علی
سلام.یه لپ تاپ ASUS N43JQ هستش بعد مثلا لپ تاپ بخواد کاری رو پردازش کنه یا مثلا فیلم دید بعد چند دقیقه یهو خاموش میشه!!! اشکال از کجاست؟سی پی یو مشکل پیدا کرده؟یا نه فن گرد و خاک گرفته نمیتونه خنک کنه سی پی یو رو خاموش میکنه؟چیکار کنم؟فن رو تمیز کنم؟

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,379
نام
Majid
دوستان پریروز یک لپتاپ Z510 Lenovo خریدم و گرافیکش 740m Nvidia هست!
ولی الان Shared memory graphic نداره! یعنی کلا شیر نمیشه! چیه قضیش؟
درایور انویدیا هم نصبیدم اما فرقی نکرد!

nik 2011

کاربر سایت
May 26, 2011
1,008
سلام. دارم دیوونه می شم. نمیدونم چش شده (یعنی فکر می کنم از هارده.) هرازگاهی (جدیدا خیلی زیاد شده) موقع نت گردی(معمولا) یهو یا با بلو اسکرین یا بدون اون ریسیت می شه و چند بار روشن خاموش می شه و دست آخر روشن می شه اما ظاهرا تق معمول (که یک دونه هست فقط در هر دفعه روشن شدن) نمیاد و بوق تایید بایوس هم همینطور. یک بار که روشن شد تق تق مداوم و سریعی از هارد اومد (فقط یک بار) و جالب اینه که وقتی میرم پای گیمی یا فلایت سیمولیتور میزنم عین ساعت کار می کنه. شرمنده اگه غلط غلوط زیاد دارم می ترسم دوباره کرش کنه!

- - -ویرایش - - -

البته اینم بگم که هر دفعه حدود 10 الا 60 تا تب فایر فاکس بازه چندتا کروم و فر گ یت .
specs :
cpu intel pentium dual core 3.00 Ghz
Ram : 2 gb
Graphics : Nivida geforce 210

جالب اینه cpu 32 بیت هست اما یک بار حواسم نبود 64 ریختم الان دیگه با 32 کار نمی کنه.:d

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
دوستان پریروز یک لپتاپ Z510 Lenovo خریدم و گرافیکش 740m Nvidia هست!
ولی الان Shared memory graphic نداره! یعنی کلا شیر نمیشه! چیه قضیش؟
درایور انویدیا هم نصبیدم اما فرقی نکرد!

مبارک باشه! منم همین لپ تاپو دارم! وقتایی که از کارت گرافیکت استفاده نمیکنی اساسن خاموشه پس شیرم نمیشه! وقتیم که گرافیک نویدیا روشن باشه از آنبرد استفاده ای نمیشه!!
منظورت از شیر این بود که باهم کار کنن دیگه؟درسته؟ اگه شیر میشد که واسه خودش غولی میشد!! 4600اینتل که فقط کمی از 740عقبتره!!(البته یکی به یه روشی اینا رو وصل کرده بود که موقع بازی دوتاش روشن باشه و تو بازیا شدیدا افت فریم پیدا کرده بود!!)

MostGamer

کاربر سایت
Aug 13, 2013
127
دوستان لپتاپم یه مشکل پیدا کرده صداش از اسپیکرهای خودش بیرون نمیاد

فقط از اسپیکر وصل شده یا از HeadSet صداش در میاد

مشکل از چیه؟

aryan1

کاربر سایت
Sep 18, 2012
370
نام
aryan
سلام دوستان من لپ تاپ dell فاميلمو برا يك هفته ازش گرفتم براي رايت بازي ايكس باكس ولي درايور دستگاهش تو device manager نوشته damaged or incomplete و يك علامت تابلوي زرد روش زده خواهش ميكنم كمك كنيد.
سي دي هم ميزارم تشخيص نميده

Sent from an iPhone to hidden planets

P.O.P

کاربر سایت
May 15, 2008
714
نام
Davood
سلام دوستان .... من یه مانیتور 20 اینچ سامسونگ دارم ال ای دیه !!!
فقط مشکلی که باهاش دارم اینه که احساس میکنم موقع پخش تصاویر سریع مانیتور جا میمونه چشمم درد میگیره!!!
منتاها من مانیتور رو با کابل وی جی ای نصب کردم میخوام ببینم اگه dvi استفاده کنم ممکنه درست شه ؟
یا ایراد از مانیتوره یا چشمم ضعیف شده ؟ o.O
ممنون میشم یه دوستی راهنمایی کنه :)
Sync Master S20R315B plus

آخرین ویرایش:

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
سلام. دارم دیوونه می شم. نمیدونم چش شده (یعنی فکر می کنم از هارده.) هرازگاهی (جدیدا خیلی زیاد شده) موقع نت گردی(معمولا) یهو یا با بلو اسکرین یا بدون اون ریسیت می شه و چند بار روشن خاموش می شه و دست آخر روشن می شه اما ظاهرا تق معمول (که یک دونه هست فقط در هر دفعه روشن شدن) نمیاد و بوق تایید بایوس هم همینطور. یک بار که روشن شد تق تق مداوم و سریعی از هارد اومد (فقط یک بار) و جالب اینه که وقتی میرم پای گیمی یا فلایت سیمولیتور میزنم عین ساعت کار می کنه. شرمنده اگه غلط غلوط زیاد دارم می ترسم دوباره کرش کنه!
منم مثل تو شده لپ تاپم، یعنی موقع نت گردی بلو اسکرین میده ولی واسه چیزای دیگه هیچ مشکلی نداره. درایور های مربوط به اینترنت رو عوض کردم درست شد، ولی بعد از چند ماه دوباره همونطوری شد:|

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
لپتاپ ما صداش در نمیاد
فقط از طریق HeadSet صدا شنیده می‌شه

لطفا یکی‌ راهنمایی کنه
بنظرم اولین توصیه اینه که درایو صدای مخصوص ویندوزتون (7 یا 8 و ...) از سایت سازنده لبتاپ بگیرید و نصب کنید.
--
ویرایش :
میتونید از قسمت Control Panel / Sound برید
تب Playback و اگه بغیر اسپیکر لبتابتون اونجا گزینه ای دیگه هست سعی کنید اسپیکر خودتون رو با کلیک راست روی Set as Defualt قرار بدید.

- - -ویرایش - - -

جفتشون هاردیسک کامپیوترن,میخوام از اون 160 گیگه انتقال بدم به اون یکی
توی همون سایتی که دوستمون گذاشتن توضیح داده . بنظرم اگه هردو ساتا باشن ! میتونید خیلی راحت به یک کامپیوتر وصلشون کنید نیازش 2 تا کابل فیش برق از پاور (که جایی وصل نباشه یا از رایتر و یا DVDRom خودتون جدا کنید) و همچنین 2 تا کابل ساتا (اگه هاردا ساتا باشن / بازم میتونید از رایتر یا DVDROm جدا کنید) ! اگه ساتا نباشند نوع کابلش عوض میشه...

آخرین ویرایش:

MostGamer

کاربر سایت
Aug 13, 2013
127
بنظرم اولین توصیه اینه که درایو صدای مخصوص ویندوزتون (7 یا 8 و ...) از سایت سازنده لبتاپ بگیرید و نصب کنید.
--
ویرایش :
میتونید از قسمت Control Panel / Sound برید
تب Playback و اگه بغیر اسپیکر لبتابتون اونجا گزینه ای دیگه هست سعی کنید اسپیکر خودتون رو با کلیک راست روی Set as Defualt قرار بدید.

- - -ویرایش - - -

توی همون سایتی که دوستمون گذاشتن توضیح داده . بنظرم اگه هردو ساتا باشن ! میتونید خیلی راحت به یک کامپیوتر وصلشون کنید نیازش 2 تا کابل فیش برق از پاور (که جایی وصل نباشه یا از رایتر و یا DVDRom خودتون جدا کنید) و همچنین 2 تا کابل ساتا (اگه هاردا ساتا باشن / بازم میتونید از رایتر یا DVDROm جدا کنید) ! اگه ساتا نباشند نوع کابلش عوض میشه...

متاسفانه نشد

اسپیکر یا هدست که بهش وصل کنیم صداش میاد، صدا از سپیکرهای خود لپتاپ بیرون نمیاد :(

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر