تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

lanoire

کاربر سایت
Jun 22, 2011
294
نام
احمدرضا
علت روشن نشدن واي فاي لپتاب دل ٥١١٠ اينسپايرون رو ميشه بگيد
كار ميكرد كامپيوتررو خاموش روشن كردم ديگه كار نكرد
هر كاري هم ميكنم روشن نميشه
روش روشن كردنشو لطفا بگيد

AmiR2C

کاربر سایت
Nov 14, 2008
1,419
نام
امیر
دوستان من بایوس مادربوردم رو اپدیت کردم ولی سیستمم بالا نمیاد و هی روشن خاموش میشه
مدل بوردم sabertoothx79 هست
ایسوس
کسی میدونه چه باید کرد ؟

Blood Wars

کاربر سایت
Apr 22, 2008
87
نام
Symbolic
=کمک!!=
نمیدونم چی شده کامپیوتر همش هنگ فجیع میکنه !!! ویندوز 8 بود- عوض کردم- 7 ریختم -بایوس مادر بود آپگرید کردم، بازم هنگ ها ادامه داره !!! - هنگ عجیبیه توی این 20 ساله ندیده بودم ! صفحه فریز میشه و فقط با قطع دکمه پاور ریست میشه
حالا داستان چیه !: 2 روز پیش کارت گرافیک جدید رو سیستم گذاشتم، 760 gtx. به جای کارت قدیمی ام که gts 250 بود. یکسری هنگ ها میکرد که رجیستری هارو که پاک کردم و درایور آپگرید کردم بهتر شدند. اما از دیشب که اومدم روی فلاش وینوز 8.1 نصب کنم برای نصب روی سیستم هنگ ها شروع شد. ! هنگ .. هنگ .. هنگ .
من به نظرم رسید که شاید از پاور باشه که نمیکشه ! رفتم پاساژ ایران و مطرح کردم و گفتن که ارور پاور این نیست و پاور ام خوبه و جواب میده !
الته با آپگرید کردن بایوس مادربورد بهتر شده و ویندوز 7 هم که ریخنم بهرت شده اما بازم هنگ میکنه !
حال شما چی توصیه میکنید؟
میتونه از پاور باشه ؟ 530 green
یا کارت گرافیک خرابه؟ 760 gtx asus
یا مادر بورد ایراد داره؟ asus p8p67
یا سی پیو جواب نمیده؟ i3 2120
رم ها که میدونم ایرادی ندارن چون خوب کار میکردند.

خیلی ممنونم اگه کمک کنید :)

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
اقایون خسته نباسید
میخواستم بدونم در حالت عادی استفاده از رمم 48 الی 52 درصد هست میخواستم بدونم نرمال هست ؟
بعد بعضی مواقع میگه low on memory
در حالی که من 4 گیگ رم باس 1600 دارم کاره خاصی هم با پی سی بجز فیلم دیدن انجام نمیدم ولی بشدت هارد داخلیم پره
چیکار باید کنم ؟

شما باید توی درایو اصلی ویندوز یا همون C حداقل 10 گیگ فضای خالی باز بزاری، مشکل شما اینه

علت روشن نشدن واي فاي لپتاب دل ٥١١٠ اينسپايرون رو ميشه بگيد
كار ميكرد كامپيوتررو خاموش روشن كردم ديگه كار نكرد
هر كاري هم ميكنم روشن نميشه
روش روشن كردنشو لطفا بگيد

از Device Manager و بخش Networking ببینیند اصلا کار می کنه یا نه.
کافیه توی Start Menu تایپ کنیدش

دوستان من بایوس مادربوردم رو اپدیت کردم ولی سیستمم بالا نمیاد و هی روشن خاموش میشه
مدل بوردم sabertoothx79 هست
ایسوس
کسی میدونه چه باید کرد ؟

باید Clear CMOS کنیف یعنی باطری ماردبرد رو دربیاری یا جامپر CLR CMOS رو از 1-2 به 2-3 تغییر بدی و دوباره برگردونی و یک ساعت بعد سیستم رو روشن کنی، همه چیز درست میشه.

=کمک!!=
نمیدونم چی شده کامپیوتر همش هنگ فجیع میکنه !!! ویندوز 8 بود- عوض کردم- 7 ریختم -بایوس مادر بود آپگرید کردم، بازم هنگ ها ادامه داره !!! - هنگ عجیبیه توی این 20 ساله ندیده بودم ! صفحه فریز میشه و فقط با قطع دکمه پاور ریست میشه
حالا داستان چیه !: 2 روز پیش کارت گرافیک جدید رو سیستم گذاشتم، 760 gtx. به جای کارت قدیمی ام که gts 250 بود. یکسری هنگ ها میکرد که رجیستری هارو که پاک کردم و درایور آپگرید کردم بهتر شدند. اما از دیشب که اومدم روی فلاش وینوز 8.1 نصب کنم برای نصب روی سیستم هنگ ها شروع شد. ! هنگ .. هنگ .. هنگ .
من به نظرم رسید که شاید از پاور باشه که نمیکشه ! رفتم پاساژ ایران و مطرح کردم و گفتن که ارور پاور این نیست و پاور ام خوبه و جواب میده !
الته با آپگرید کردن بایوس مادربورد بهتر شده و ویندوز 7 هم که ریخنم بهرت شده اما بازم هنگ میکنه !
حال شما چی توصیه میکنید؟
یا مادر بورد ایراد داره؟ asus p8p67
یا سی پیو جواب نمیده؟ i3 2120
رم ها که میدونم ایرادی ندارن چون خوب کار میکردند.

خیلی ممنونم اگه کمک کنید :)

مظنون اصلی هنوز هم پاور هست! کارت نمی تونه اینجوری خرابی خودش رو نشون بده.

آقا من کجا بفهمم که یه کارت گرافیک از رزولوشن مانیتورم پشتیبانی میکنه یا نه؟

مشخصات کارت گرافیکی و مدل مانیتور رو مقایسه کنید یا همین جا بگید که خودم چک کنم.

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY

کارت گرافیگ اگه خراب باشه اصن تصویر نمیگیری و صفحه مانیتور خاموش میمونه!
سیستم من که تا حالا فقط به خاطر مشکل هارد هنگ کرده که اونم تازگیا کم شده!(چون خیلی حواسم بهش هست واسه خاموش کردن و اینا!)
همون طور که آقا فرشیدم گفتن فک کنم مشکل از پاور باشه چون ممکنه برق هارد درس حسابی تامین نشه و باعث بشه هنگ کنه!(البته سی پی یو هم ممکنه اینجوری شه!
(اینا همشون تجربه های شخصیم تو چن ماهه اخیره!!:D)

آخرین ویرایش:

amin_irt

کاربر سایت
Jun 4, 2009
1,510
نام
ali
اقا کامپیوترم خود به خود خاموش میکنه
هیچ کاریم نمیکنم باهاش
روشن میکنم میام چهارتا پیج ببینم خاموش میشه
خیلی داره اعصابمو خورد میکنه دلم میخواد از چهار طبقه بندازمش پائین
هیچ فشاری هم نمیارم بهش همیجوری خود به خود خاموش میکنه یا ریست میشه
نمیدونم میشکل از کجاس خواهشا همه موردهایی که احتمال داره مشکل از اون باشه رو بگید ممنون میشم

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
اقا کامپیوترم خود به خود خاموش میکنه
هیچ کاریم نمیکنم باهاش
روشن میکنم میام چهارتا پیج ببینم خاموش میشه
خیلی داره اعصابمو خورد میکنه دلم میخواد از چهار طبقه بندازمش پائین
هیچ فشاری هم نمیارم بهش همیجوری خود به خود خاموش میکنه یا ریست میشه
نمیدونم میشکل از کجاس خواهشا همه موردهایی که احتمال داره مشکل از اون باشه رو بگید ممنون میشم

ینی یه دفه صفحه سیا میشه و ریستارت یا خاموش میشه یا اینکه مینویسه شات‌داون و ریستارت بعد خاموش میشه؟

MOSTAFA VI

کاربر سایت
Oct 24, 2007
1,131
سلام، یه لپ تاپ DELL دارم که اولش باتری 4 سلولی داشتو بعد از چند سال خراب شد، بعد از اون یه باتری 8 سلولی روش نصب کردم که الان بعد از گذشت 10 ماه خراب شده و بردم تعویض شه

حالا سوال من اینه که چرا این باتری 8 سلولی اینقدر سریع خراب شد؟

و سوال دوم اینکه تفاوت طول عمر باتری 4 در برابر 8 سلولی چقدره؟

و سوم اینکه شما چه نوع باتری پیشنهاد میکنید؟

amin_irt

کاربر سایت
Jun 4, 2009
1,510
نام
ali
ینی یه دفه صفحه سیا میشه و ریستارت یا خاموش میشه یا اینکه مینویسه شات‌داون و ریستارت بعد خاموش میشه؟

هر حالتی که بگی من دیدم موقع خاموش شدن
ولی بیشتر یا همیه جوری خاموش میکنه یا ریست یعنی چیز خاصی نشون نمیده
چند بار هم اون صفحه آبی رو دیدم نشون داده
بیشتر تو این مدلاس

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
هر حالتی که بگی من دیدم موقع خاموش شدن
ولی بیشتر یا همیه جوری خاموش میکنه یا ریست یعنی چیز خاصی نشون نمیده
چند بار هم اون صفحه آبی رو دیدم نشون داده
بیشتر تو این مدلاس

فقط وقتایی که ویندوز بالا اومده خاموش میشه یا نه؟
ویندوزم عوض یا ریستور کردی؟ شاید نرم افزاری باشه!

- - -ویرایش - - -

کامپیوتر یکی از آشناهامون چن ثانیه بعد از اینکه دکمه پاورشو میزنن ریستارت میشه!! ینی اصن نمیزاره مانیتور روشن شه!!
مشکل از چی میتونه باشه؟

Rezahg

کاربر سایت
May 29, 2012
9
سلام
ببخشید آفا من یهدیروز نوت بوک گرفتم ولی هر بازی که روش نصب میکنم افت فریم داره حتی pes 2014
مشخصاتشم اینه
ram 8 ddr3
cpu core i7 4500
vga geforce 740m ddr3 2gb
hdd 1tb
خودم فک میکنم از کارت گرافیک onboard استفاده میکنه ولی نمیدونم چطور باید از کارت گرافیک خارجی استفاده کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

prometheus

کاربر سایت
Jun 26, 2012
623
نام
امیرحسین
دوستان
به تازگي وقتي ميخوام pc و روشن كنم , دكمه كيس عمل نميكنه و بايد چند دفعه امتحان كنم تا روشن شه
مشكل از پاورمه يا چيز ديگه ايه؟؟

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

سلام
ببخشید آفا من یهدیروز نوت بوک گرفتم ولی هر بازی که روش نصب میکنم افت فریم داره حتی pes 2014
مشخصاتشم اینه
ram 8 ddr3
cpu core i7 4500
vga geforce 740m ddr3 2gb
hdd 1tb
خودم فک میکنم از کارت گرافیک onboard استفاده میکنه ولی نمیدونم چطور باید از کارت گرافیک خارجی استفاده کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما ميتوني از nvidia control pannel بازياتو add كني و براش تعريف كني كه از كدوم گرافيك استفاده كنه
يا هم ميتوني كليك راست كني رو ايكن بازي و run with high performance nvidia رو انتخاب كني كه با گرافيك nvidia اجرا بشه

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

Last edited by a moderator:

EXiTE

کاربر سایت
Apr 17, 2012
255
سلام دوستان,
گرافیک r9 280 x یه دونه کابل یه سر 8 پین کافیه برا وصل کردن به پاور؟‌
من یه کابل دارم یه سرش 2تا 2+6 پین داره یه سرش یه 8 پین من 8 پین رو وصل کردم به پاور و اون سر رو به کارت(یه 6 تا و یه 8تا) همین درسته ؟ یا باید از هر کدوم یه دونه جدا وصل کنم به پاور ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر