تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

در مورد hdd رو My Computer یا Computer راست کلیک کن ، Manage رو انتخاب کن ، تو اون پنل سمت چپ Disk Management رو انتخاب کن ببین hddت رو اونجا میبینی ؟ بعدش همونجا براش یدونه partition بساز format کن و بعدش هم که حله.;)

سلام...من جدیدا گرافیک Sapphire 5750 خودمو رد کردم یه XFX 4890 Black Edition OC گرفتم مشکلم اینجاس که تقریبا به اندازه همون 5750 فریم میگیرم حالا شاید 3 یا 4 تا بیشتر!مثلا Farcry 2 33 تا متوسط میگیرم یا GTA IV 23 تا!رو تنظیمات high.رزولوشن هم 1280x1024سیستم:
CPU AMD 5000 X2
Ram 2gb bus 667
mobo:GA m55 sli s4
مرسی!احتمالش هست که سی پی یو یا مینم چون قدیمین تا این حد بیارن پایین توان گرافیکو؟

من یه مادربورد p35-dq6 دارم که ماژول های 1066 رو هم ساپورت میکنه ولی وقتی یه رم 1066 روش میزارم باس رم همون 800 ؟مشکل از کجاست؟

سلام دوست عزيز
فقط همين حافظه رو سيستم شما نصب شده؟ يا اينكه حافظه ديگه‌اي هم دارين؟

مگه نباید به طور پیش فرض پشتیبانی کنه؟
یه راهنمایی برای نحوه ی آپدیت کردن؟

مگه نباید به طور پیش فرض پشتیبانی کنه؟
یه راهنمایی برای نحوه ی آپدیت کردن؟
درسته، اما بعضي مادربورد‌ها با بعضي حافظه‌ها همخواني ندارن كه شركت‌هاي سازنده در فايل به‌روز رساني مادربورد اين مشكل رو برطرف مي‌كنند.

اين هم مطلبي هست در مورد آپديت بايوس كه در تاپيك ديگه‌اي گذاشتم و ممكنه كه همخواني نداشته باشه اما كمك مي‌كنه:

بايوس مين بورد مهمترين لايه بينبايوس هامي باشد كه دليل اين اهميت هم اينه كه مادربورد تمامي نرم افزارهاي لازم براي راه اندازي سيستم را در بر داره و اين بايوس هم داخل يك چيپ مي باشد كه اين چيپ بر روي هر مين بوردي موجوده.
اهميت به روز رساني بايوس هم مانند به روز كردن درايورهاي سخت افزاري منجمله كارت گرافيك و يا نرم افزارهاي جديد و پچ هاي اون هست.
پس باز هم به اهميت بالاتر به روز رساني مين بورد بايد پي برده باشين!

براي شروع به روز رساني بايوس بايد ابتدا نسخه كنوني خود را مورد بررسي قرار بدين كه آيا براي اين بايوس نسخه اي جديد منتشر شده يا خير؟ يا اينكه اين نسخه آخرين نسخه ارائه شده است يا خير؟
ساده ترين روش تشخيص:
در ابتداي روشن كردن سيستم و بوت آغازي دكمه pause Break را مي زنيد(هموني كه عكس ساعت شني داره! سه تا دكمه از كنار F12 به اونور)از اونجايي كه همه مين بوردها يكي نيستند و سازنده ها مكانهاي متفاوتي براي نمايش اين اطلاعات استفاده مي كنند بنابراين پيدا كردن مكان دقيق را به عهده خود شما مي گذارم .
پس از اينكه نسخه كنوني بايوس را يادداشت كرديد به سايت سازنده مادربورد رفته و از اونجا نام دقيق مين بورد را جستجو مي كنيد و پس از آن مي توانيد با كمي دقت در صفحه مورد نظر آخرين ورژن بايوس را پيدا كنيد و دانلود نماييد.
توجه داشته باشيد كه تنها بايوسي كه متعلق به مين بورد شماست را دانلود نماييد در غير اين صورت به هيچ وجه سراغ بايوس مين بورد ديگر نرويد چون با نصب نسخه متفاوت ممكن است سيستم صدمه جدي ببيند هم چنين در حين آپديت نبايد به هيچ وجه سيستم بوت شود و يا برق سيستم قطع شود چون ديگه پس از اين سيستم بوت نخواهد شد و بايد بايوس تعمير يا تعويض شود.

اگه اينترنت پر سرعت داريد مي توانيد به روشي ساده تر اين مشكل را حل كنيد.
به نرم افزاري هاي جانبي مين بورد رفته اين فايل را انتخاب كنيد:Update utility i **** (در قسمت نقطه چین اسم مین بورد شما قرار می گیرد و در اکثر مین بوردها همین فایل می باشد)كه با نصب اين نرم افزار بايوس به طور خودكار فلش شده و بايوس به روز آوري مي شه.

آخرین ویرایش:
آپدیت هم کردم ولی حل نشد...:(
وقتی SPD روی 4~ تنظیم میکنم باس 1066 میشه ولی سیستم بوت نمیشه؟
مشکل چیه واقعا...؟عجیبا غریبا....:confused:

عجيبه، چرا كه بايد با تنظيم SPD مشكل حل بشه.

مدل پردازنده شما چيه؟

احتمال اين هست كه Divider پردازنده از اين فركانس پشتيباني نكنه.

مدل مادربورد رو هم ذكر كنيد.

cpu : core2 quad q6700
main : gigabyte p35 dq6
من هر راه حلي كه به ذهنم مي‌رسيد رو عرض كردم و ديگه راه حلي به ذهنم نمي‌رسه.

حالا با برنامه CPU-Z هم چك كنيد ببينيد كه فركانسها رو همون 800 مگاهرتز نمايش مي‌ده يا نه.

همچنين حافظه‌ها رو روي يك سيستم ديگه هم امتحان بكنيد شايد مشكل از حافظه‌هاي شما باشه.

من کارت گرافیکم
HD 4850 1 gb هست بهترین دما برای کارکردش تا چه حده؟
========================
بهترین راه حل یا فن مناسب برای خنک نگه داشتن و کم کردن دمای قطعات به نظرتون چی هست ؟

من کارت گرافیکم
HD 4850 1 gb هست بهترین دما برای کارکردش تا چه حده؟
========================
بهترین راه حل یا فن مناسب برای خنک نگه داشتن و کم کردن دمای قطعات به نظرتون چی هست ؟
سلام دوست عزيز
براي اين كارت دماي 80 الي 90 درجه هم دماي عادي محسوب مي‌شه.

بهترين و كم خرج ترين راه حل هم اضافه كردن فن هست و راه حل‌هاي ديگه هم تعويض كولينگ و يا نصب واتركولينگ هست كه بالاي 70 تومن خرج داره.

قرار نیست تمام مادربردها با تمام ماجولهای رم از برندهای مختلف کار کنن وکنار بیان

احتمالا ماجولای شما قابلیت کار کرد با Timing پیش فرض سازنده رو روی مادربردتون نداره و باید با باس 800 سیستم رو بوت کنی یا از 5-5-15 استفاده کنی

بعضی وقتا بالاتر بردن ولتاژ هم مشکل رو حل می کنه ولی ممکنه مجبور شی رمت رو از یه برند دیگه انتخاب کنی اصلا.

Back