تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
سلام..من یه هارد 2ترا اداپتوری 2 هفتس که خریدم...
اکبند
جدیدا یه یه مشکلی خوردم...اینکه وفتی مثلا فیلم نگاه میکنم یه دفه قطع میشه بعد 4 ثانیه خودش وصل میشه که باعث میشه فیلم هنگ کنه و من Kmp رو ببندمو از اول باز کنم
هر 1 ساعت 1 بار وفتی فیلم میذازم اینطور میشه!

خب اولین و محتملترین علت می تونه درایور پورت USB باشه، درایورهای USB 2.0 و USB 3.0 سیستم رو از طریق سایت سازنده ی مادربرد آپگرید کنید،
البته می تونه از تنظیمات Sleep در Power Options هم باشه، اونم موقتی خاموش کنید ببینید از اون بوده یا نه.

سلام دوستان کسی می دونه مشکل این هارد چیه با نرم افزار hd tune بررسی کردم یه هشداری داد
http://8pic.ir/images/78256534461291330951.png

مشکل اینه که خود هارد تعدادی از سکتورهای خونده شدش اطلاعاتشون ایراد داشته که توسط الگوریتم رایج CRC کشف و برطرف شده، این می تونه به این معنی باشه که هارد ایرادی داره و در آینده ممکنه وضعیتش خرابتر بشه، داره هشدار میده که از اطلاعات بکاپ بگیرید .
بعد از این کار هم پارتیشن رو یه Scan disk کامل بکنید و ترجیحا دوباره پارتیشن و از اول استفاده کنید.

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
اساتید سیستم با یه رم 4 گیگ و دو تا 2 گیگ بالا نمیاد !؟ وقتی 3 تارو با هم میزنم بالا نمیاد ولی مثلا با یه 4 گیگه و یه 2 گیگه میاد ... همه رم هاهم سالمن تست شده تک تک ... ارایشه خاصی داره یا نمیشه 3 تاش همزمانو باید هر 4 تا اسلات پر بشه ؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
اساتید سیستم با یه رم 4 گیگ و دو تا 2 گیگ بالا نمیاد !؟ وقتی 3 تارو با هم میزنم بالا نمیاد ولی مثلا با یه 4 گیگه و یه 2 گیگه میاد ... همه رم هاهم سالمن تست شده تک تک ... ارایشه خاصی داره یا نمیشه 3 تاش همزمانو باید هر 4 تا اسلات پر بشه ؟
بستگی به برند ، فرکانس ، ولتاژ کاری ، میزان تاخیر و... داره ، در شرایط عادی مشکلی پیش نمیاد ولی اگه هر کدوم از ماژول ها مشخصات متفاوتی با ماژول های دیگه داشته باشه احتمال بالا نیومدن سیستم هست معمولا وضعیت برند و مدل ها تو لیست QVL که از طرف سازنده Main ارائه میشه مشخص شده ولی خوب شرایط خاص هم هست ! (منظور اینکه سیستم با ماژول های متفاوت چه از نظر حجم و چه از نظر مشخصات بالا بیاد)
اگر بایوس آپدیت نیست از این راه هم امتحان کن ببین نتیجه چی میشه ، اگر .X.M.P هم فعال نیست فعال و دوباره امتحان کن و همینطور اگر فعال هستش بصورت غیر فعال هم امتحان کن.

al1ren

کاربر سایت
Apr 14, 2009
201
سلام
وقتتون بخیر
من این قطعات رو با راهنمایی اساتید اینجا خریدم و سرهم کردم
ولی الان تو دوتا بازی که نصب کردم افت فریم دارم
هم توی توتال وار و هم توی بتمن
بتمن که دیگه واقعا رو اعصابه
میشه بگین مشکل از سیستم منه یا ازین بازیها؟
ASrock Z87 Extreme 4M
core i7-4770 K 3.5GHz
kingstone DDR3 HyperX 1600 MHz 16GB
Asus Gtx 780 3GB physX CUDA
COrsair HX 650W PSU
Samsung SSD 120 GB
seagate 3TB 7200RPM
Windows 8.1 64bit orginal
ویندوزم روی اس اس دی نصب کردم
ممنون میشم اگه فکر میکنین مشکل از سیستم منه راهنمایی کنین چجوری برطرفش کنم

Sent from my iPad using Tapatalk HD

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
سلام
وقتتون بخیر
من این قطعات رو با راهنمایی اساتید اینجا خریدم و سرهم کردم
ولی الان تو دوتا بازی که نصب کردم افت فریم دارم
هم توی توتال وار و هم توی بتمن
بتمن که دیگه واقعا رو اعصابه
میشه بگین مشکل از سیستم منه یا ازین بازیها؟
ASrock Z87 Extreme 4M
core i7-4770 K 3.5GHz
kingstone DDR3 HyperX 1600 MHz 16GB
Asus Gtx 780 3GB physX CUDA
COrsair HX 650W PSU
Samsung SSD 120 GB
seagate 3TB 7200RPM
Windows 8.1 64bit orginal
ویندوزم روی اس اس دی نصب کردم
ممنون میشم اگه فکر میکنین مشکل از سیستم منه راهنمایی کنین چجوری برطرفش کنم

Sent from my iPad using Tapatalk HD

منظورت از افت فریم چیه؟ Total War تا اونجا که میدونم اصلا خوب optimize نشده.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
منظورت از افت فریم چیه؟ Total War تا اونجا که میدونم اصلا خوب optimize نشده.

تا حدی سیستم ایشون بررسی شده و تا اینجا معلوم شده که راندمان از نصف اونی که باید باشه هم کندتر هست.
حالا دارم صحبت می کنم ببینم حدسیاتی که برای مشکل ایشون هست کدومش می تونه درست باشه.

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,542
سلام
من لب تاب acer مدل Aspire E1-571G با ویندوز 7 64 بیت.
ویندوز عوض کردم....حالا wi fi روشن نمیشه هر چی 2 تا کلید مربوطه رو میزنم نمیشه تمام درایور ها رو هم از سایت خود acer دانلود کردم (هر چی برای این مدل بود رو دانلود کردم)
چیکار کنم؟

siamak_mu

کاربر سایت
Jun 29, 2006
274
من تا دیروز از گرافیک HD 4000 برای i7-3770K استفاده میکردم ولی وقتی یه GTX770-DC2OC-2GD5 رو سیستم نصب کردم دیگه HD 4000 حذف شده! (از آقا فرشید به خاطر کمک در انتخاب 770 ممنونم.) کلاً من میخواستم 4000 برای کارهای معمولی و وبگردی اینا باشه 770 هم برای بازی. چطوری میشه 4000 رو فعال کنم و گرافیک پیشفرض باشه و هروقت بخوام 770 رو فعال کنم؟

$ Connor $

کاربر سایت
Jul 18, 2012
1,207
نام
SHAHiN
دوستان یه مشکل اساسی دارم :
من یک هفته هست که کامپیوترم رو عوض کردم و مادربورد ASUS P8B75-V انداختم روی دستگاه. تا زمانی که ویندوز 7 روی دستگاهم نصب بود از طریق تنظیمات Power on By RTC ساعت 1 شب هر شب کامپیوترم اتوماتیک روشن می شد تا دانلود کنه... اما از وقتی که ویندوز 8.1 PRO 64Bit نصب کردم کلا اتوماتیک روشن نمی کنه. کسی از دوستان راه حلی داره؟ خیلی واجبه...

im5mo2.jpg

بایوس من این شکلیه. توی قسمت Advance یه گزینه هست به نام APM اونو که واز می کنی گزینه ی آخرش Power On By RTC هست. اونو روشن می کنم ولی روی این ویندوز جواب نمیده.

بعضی از جاها نوشته بودند ویندوز 8 بخاطر داشتن Fast Boot نمی ذاره کامپیوتر خودش روشن شه که من اون گزینه رو هم خاموش کردم.... ولی بازم روشن نشد....

siamak_mu

کاربر سایت
Jun 29, 2006
274
من تا دیروز از گرافیک HD 4000 برای i7-3770K استفاده میکردم ولی وقتی یه GTX770-DC2OC-2GD5 رو سیستم نصب کردم دیگه HD 4000 حذف شده! (از آقا فرشید به خاطر کمک در انتخاب 770 ممنونم.) کلاً من میخواستم 4000 برای کارهای معمولی و وبگردی اینا باشه 770 هم برای بازی. چطوری میشه 4000 رو فعال کنم و گرافیک پیشفرض باشه و هروقت بخوام 770 رو فعال کنم؟

من خودم تا حدی مشکلم رو حل کردم. توی بایوس Primary Display رو گذاشتم روی iGPU و به صورت دستی تو ویندوز باید تکی هر مانیتوری رو که میخوام این گرافیک از کار بیوفته Disconnect کنم. اگه مثل اپتیموس لپتاپ ها خودکار انجام میشد عالی بود. کسی راهی سراغ نداره خودکار انجام بشه؟

دوستان یه مشکل اساسی دارم :
من یک هفته هست که کامپیوترم رو عوض کردم و مادربورد ASUS P8B75-V انداختم روی دستگاه. تا زمانی که ویندوز 7 روی دستگاهم نصب بود از طریق تنظیمات Power on By RTC ساعت 1 شب هر شب کامپیوترم اتوماتیک روشن می شد تا دانلود کنه... اما از وقتی که ویندوز 8.1 PRO 64Bit نصب کردم کلا اتوماتیک روشن نمی کنه. کسی از دوستان راه حلی داره؟ خیلی واجبه...

im5mo2.jpg

بایوس من این شکلیه. توی قسمت Advance یه گزینه هست به نام APM اونو که واز می کنی گزینه ی آخرش Power On By RTC هست. اونو روشن می کنم ولی روی این ویندوز جواب نمیده.

بعضی از جاها نوشته بودند ویندوز 8 بخاطر داشتن Fast Boot نمی ذاره کامپیوتر خودش روشن شه که من اون گزینه رو هم خاموش کردم.... ولی بازم روشن نشد....

مطمئن بشید درایور ها به درستی نصب شدن یا خیر. (داخل Device manager ببینید چیزی علامت تعجب نداره.) بعد مطمئن بشید Hibernate توی ویندوزتون فعال هست.

$ Connor $

کاربر سایت
Jul 18, 2012
1,207
نام
SHAHiN
من خودم تا حدی مشکلم رو حل کردم. توی بایوس Primary Display رو گذاشتم روی iGPU و به صورت دستی تو ویندوز باید تکی هر مانیتوری رو که میخوام این گرافیک از کار بیوفته Disconnect کنم. اگه مثل اپتیموس لپتاپ ها خودکار انجام میشد عالی بود. کسی راهی سراغ نداره خودکار انجام بشه؟

مطمئن بشید درایور ها به درستی نصب شدن یا خیر. (داخل Device manager ببینید چیزی علامت تعجب نداره.) بعد مطمئن بشید Hibernate توی ویندوزتون فعال هست.
همشون نصبه و علامت تعجب هم نداره. از کجا باید ببینم Hibernate فعاله توی 8.1؟

diktator

کاربر سایت
Mar 4, 2011
11
دوستان من سیستمو تازه گرفتم ولی وقتی کیسو روشن میکنم ارم مادر بورد میاد و بد صفحه مشکی میشه و یک خط تیره کوچیک بالا سمت چپ تصویر سابت میمونه و ویندوز بالا نمیاد
البته خودم حدس میزنم که مادر بوردم فقط USB3 ساپورت میکنه در حالی که مووس و کیبوردم برای 6 سال پیشه خواهشا کمکم کنید
مشخصات سیستم:
CPU:INTEL CORE I7 4770K
MOTHERBOARD:ASUS Z87DELUXE
VGA:ASUS GEFORCE 2G GTX770
RAM:16G
WINDOWS8
POWER:GREEN600W_EU

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر