تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

البته این رو هم باید میگفتم که کارت گرافیک سایلنت هست و خیلی گرم میکنه نمیشه دست زد بهش(از همون روز اول)
در ضمن چه طور با این برنامه ها test کنم؟:(

اصلا دانلودش کردی که ببینی چجوریه؟ دیدن برنامه خیلی راحت تر از پرسیدن چجوری و چرا هست.

خوب حالا من باید چیکار کنم؟:((
پاور رو عوض کنم درست میشه ؟ در ضمن اون صفحه مرگ (آبی رنگ) که وسط بازی میاد هم از پاوره؟؟؟؟!!!!! :-/:-/:(:(

تا تست نکنی قطعات رو مشخص نمیشه،اول آخر که باید پاورت رو عوض کنی،پس بهتره یه پاور Green بخری و کارت گرافیک رو با اون تست کنی.

جدیدا نوسان برق یا قطعی برق داشتید ؟!
تا از نزدیک بررسی نشه نمیشه نظر داد ولی خوب شما کارایی که میتونی بکنی اینه ، vga رو ، رو یه سیستم دیگه تست کنی اگه جواب گرفتی با همین پاورت رو یه سیستم دیگه تست کنی.
اینطور که مشخصه یا vgaت به ملکوت رفته یا پاورت نیمسوز شده.(سلفش سوخته)
اره باید همین کارو بکنم بهترین کار ممکن همینه.... ولی به نظرم اگه گرافیک میسوخت همون 10 min اول هم نمیتونستم بازی کنم.؟؟؟!!!
نه نوسان برق نداشتیم . محافظ داره..

اصلا دانلودش کردی که ببینی چجوریه؟ دیدن برنامه خیلی راحت تر از پرسیدن چجوری و چرا هست.

تا تست نکنی قطعات رو مشخص نمیشه،اول آخر که باید پاورت رو عوض کنی،پس بهتره یه پاور Green بخری و کارت گرافیک رو با اون تست کنی.
اره دانلود کردم و نفهمیدم چیکار کنم. داخل بازی در بیام ببینم دماش چنده یا ......؟

Last edited by a moderator:
اره باید همین کارو بکنم بهترین کار ممکن همینه.... ولی به نظرم اگه گرافیک میسوخت همون 10 min اول هم نمیتونستم بازی کنم.؟؟؟!!!

اره دانلود کردم و نفهمیدم چیکار کنم. داخل بازی در بیام ببینم دماش چنده یا ......؟
فقط کافیه قبل از بازی برنامه رو اجرا کنی و در حین بازی به دسکتاپ ویندوز سوییچ کنی و توی برنامه و قسمت Sensors درجه حرارت ها رو چک کنی.

شما اگه خودت میتونی سیستمت رو باز کن، CPU ات رو دربیار و با الکل یا این اسپری های پاک کننده خوب تمیز کن، بعد یکم خمیر سیلیکن تازه پشت CPU ات بمال و دوباره CPU ات رو جا بزن. فنش رو هم تمیز کنی بد نیست. اینجوری مشکلت حل میشه.

این افت فریم به هیچ وجه ربطی به کارت گرافیکت نداره، دلیلش چیز دیگه ای هست که من الان حوصله ندارم توضیح بدم!:دی (از بس تو دانشگاه این هارو خوندیم حالم ازشون بهم میخوره!:دی)

شما اگه خودت میتونی سیستمت رو باز کن، CPU ات رو دربیار و با الکل یا این اسپری های پاک کننده خوب تمیز کن، بعد یکم خمیر سیلیکن تازه پشت CPU ات بمال و دوباره CPU ات رو جا بزن. فنش رو هم تمیز کنی بد نیست. اینجوری مشکلت حل میشه.

این افت فریم به هیچ وجه ربطی به کارت گرافیکت نداره، دلیلش چیز دیگه ای هست که من الان حوصله ندارم توضیح بدم!:دی (از بس تو دانشگاه این هارو خوندیم حالم ازشون بهم میخوره!:دی)
دوست عزیز اگه شما میدونید از چیه خواهشا بگید چون واقعا گیج شدم:(
دمای کارت گرافیکم هم 87c بود.(البته وسط بازی)

خوب افت فریم میتونه چندین دلیل مختلف داشته باشه که عمده انها مربوط به CPU و به دلیل کاهش پرفورمنس کاری ان هست. من هم چنین مشکلی رو داشتم که به دلیل خوب خنک نشدن CPU بود. واقعا من وقتی یک ساعت از روشن بودن سیستمم میگذشت اصلا نمیتونستم هیچ کاری باهاش بکن اما با انجام همین کاری که گفتم همه چیز درست شد.

این افت فریم به هیچ وجه ربطی به کارت گرافیکت نداره، دلیلش چیز دیگه ای هست که من الان حوصله ندارم توضیح بدم!:biggrin1: (از بس تو دانشگاه این هارو خوندیم حالم ازشون بهم میخوره!:biggrin1:)
دوست عزیز از کجا اینقد مطمئن می گی از CPU هست؟؟ این مشکلات فقط با تئوری حل نمیشه،تجربه توی پیش بینی و ردیابی این مشکلات خیلی مهمتر هست

اگه CPU بیش از حد داغ کنه سیستم فقط خاموش یا Reset میشه،کم شدن سرعت یا صفحه آبی از حرارت بیش از حد پردازنده نیست.

دوست عزیز اگه شما میدونید از چیه خواهشا بگید چون واقعا گیج شدم:(
دمای کارت گرافیکم هم 87c بود.(البته وسط بازی)

عزیز ممکنه از خیلی مسائل باشه که چن موردش رو من و دوستان دیگه گفتیم،بجای پرسش مکرر بهتره بری این کارایی که گفتیم رو انجام بدی و نتیجه رو بگی.
این دما هم برای یه کارت بدون فن طبیعی هست،این کارتا رو هیچ وقت برای بازی توصیه نمی کنیم،فقط بدرد سیستمای HTPC می خورن که واسه فیلم هست.

دوست عزیز اگه میدونید از چیه خواهشا بگید چون واقعا گیج شدم:(
در مرحله اول مطمئن باشید که خرید یک پاور جز ملزومات هست و با این پاور فعلی مشکلی حل نمی شه.
بعد از خرید پاور تست تک تک قطعات به این ترتیبی که می گم:
کارت گرافیک، حافظه، پردازنده و در مرحله آخر که بعید هست مادربورد.

به طور کلی همه چیز بر پایه احتمالات هست و بدون تست عملی نمی شه صد در صد از مشکلی با خبر شد. ولی احتمال اینکه از کارت گرافیک باشه بالاتر از همه قطعات هست. ولی می شه صد در صد گفت که این مشکل پیش آمده از پاور شما بوده.

سلام
نمیدونم تاپیک رو درست اومدم یانه؟
مشکل من اینه که کیس رو با کابل RGB به تلوزیون ال سی دی وصل کردم ولی صدا ندارم البته اسپیکر وصل نکردم ومیخوام صدا رو از اسپیکر ال سی دی داشته باشم میخواستم ببینم اصلا شدنیه یا باید اسپیکر وصل کنم؟

چرا نمیشه ! شما باید یدونه تبدیل 3.5mm به rca یعنی از این مدل :arrowd:
CC399-12_LR.jpg
یا این یکی :arrowd:
CABLE-Audio-Y-Splitter-2-RCA-Females-to-1-3-5mm-Male-IEC-M7401.jpg
بگیری و برسونیش به tvت همین.

این افت فریم به هیچ وجه ربطی به کارت گرافیکت نداره، دلیلش چیز دیگه ای هست که من الان حوصله ندارم توضیح بدم!:biggrin1: (از بس تو دانشگاه این هارو خوندیم حالم ازشون بهم میخوره!:biggrin1:)
به به مهندس ماکان :biggrin1:
چی شد به این نتیجه رسیدی که مشکل از vga نیست و %100 از cpu هستش ؟! (از این فاصله چجوری تشخیص دادی :biggrin1:)

• Like
Reactions: Lord Stark
چرا نمیشه ! شما باید یدونه تبدیل 3.5mm به rca یعنی از این مدل :arrowd:
CC399-12_LR.jpg
یا این یکی :arrowd:
CABLE-Audio-Y-Splitter-2-RCA-Females-to-1-3-5mm-Male-IEC-M7401.jpg
بگیری و برسونیش به tvت همین.
به به مهندس ماکان :biggrin1:
چی شد به این نتیجه رسیدی که مشکل از vga نیست و %100 از cpu هستش ؟! (از این فاصله چجوری تشخیص دادی :biggrin1:)
سلام
من این کابل رو هم گرفتم منتها هنوز صدا ندارم!!
تنظیمات کارت صدا رو بایدتغییر بدم؟

خوب الان یه سوال پیش میاد ، شما الان اسپیکراتو وصل کنی صدا داری یا نه ؟!
این کابل هیچ چیز خاصی نداره فقط یه مبدل هستش.

اینکار هیچی رو درمان نمیکنه.
خمیر سیلیکون نقش خنک کننده نداره که. احتمال خراب شدنش هم زیر یک درصده وگرنه ما هر ماه یکبار باید X360ـمون رو باز میکردیم و خمیر مالی میکردیم.
ایشون مشکلشون 100% از پهنای باند و پهنای باس کارت گرافیکشون هست.

اساتید گرامی شما که استاد ما هستین مشکل من رو در یابید:dسیستمی که دوستان پیشنهاد داده بودن رو با هزار بدبختی و تغیییر گرفتم و نصب کردم اولا پاور gp 535a جور نشد gp 530ab گرفتم خیلی تفاوتی که نداره؟ حالا یه مشکلی هست فقط سیستمم یعنی در واقع مانیتورم تو refresh rate مشکل پیدا کرده . مانیتورم هم lcd n1732+ هست همیشه با سیستم قبلیم رو 1024*768+75hz کار میکرده الان وقتی سیستم تو استارت اپ هست و تو داسه صفحه شفاف نیست و یه لرزش شدید داره صفحه هم کجه بعد تو ویندوز که میاد میشه مثله ادم فقط اگه رزولوشن رو بزارم 1024*768 و 75 هرتز میشه اینه تو استارت اپ وقتی میزارم رو 70 خوب میشه میرم تو استار کرفت میام بیرون باز خراب میشه رو 60 هم که میزارم که چشمام از flicker کور میشه . مشکل از چیه؟ کارت گرافیکم leadtek gts 250 مشکلی هم نداره اینه گل بازیو اجرا میکنه . راستی گرافیم دو تا خروجیه dvi داره و چون مانیتور من همون D-Sub خودمونه از تبدیلی که همراه کارت بود استفاده کردم . یا علی . من منتظرم

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or