شایعه تاریخ انتشار احتمالی پلی استیشن 5 پرو

MJ_KING

عضو تحریریه
Sep 14, 2023
359
نام
محمد جواد جعفری
شایعات ادعا می‌کنند که شرکت Sony می‌تواند کنسول پلی استیشن 5 پرو، که ورژن ارتقا یافته کنسول نسل نهمی آنها است، را در سال 2024 به بازارهای جهانی عرضه کند.

PS5-300x173.webp

جف گراب، خبرنگار مشهور رسانه Giant Bomb، گفت که او توانسته است ادعاهایی مبنی بر اینکه سونی درحال کار روی ارتقای میان نسلی پلی استشین 5 است را تایید کند.

نوشته های مشابه
او گفت: «لیک‌های PS5 Pro تقریبا درست هستند و باتوجه به آنچه (از منابعم) شنیده‌ام، بیشترشان واقعی‌اند. البته که من تنها کسی نیستم که این را می‌گویم اما من «سه مرتبه تائید» خودم را روی آن می‌گذارم.»

گراب همچنین این را هم گفت که کنسول میان نسلی جدید سونی، احتمالا در ماه سپتامبر 2024 مصادف با شهریور 1403 منتشر می‌شود.

طبق گفته‌های این فرد، پلی استیشن 5 پرو دارای ویژگی DLSS اختصاصی و یادگیری ماشینی برای بهبود کیفیت تصاویر و بالابردن نرخ فریم آن‌ها در هنگام بازی است؛ اگرچه گراب این را هم گفت که لیست دقیق مشخصات این دستگاه را در اختیار ندارد چرا که هنوز خود سونی هم در اینباره به جمع‌بندی نهایی نرسیده و چیزی مشخص نیست.

DLSS یک ویژگی منحصر به فرد برای کارت گرافیک‌های انویدیا است که از هوش مصنوعی برای ارتقای وضوح بازی‌ها استفاده می‌کند و به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا به تنظیمات گرافیکی بالاتر و نرخ فریم بهتر در سخت‌افزارهای ضعیف‌تر، دست یابند.

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,872
نام
شیخ صدرا
ازین افتضاح تر صحنه ای بود برام که مادری برای فرزندش رفته بود کنسول بگیره سمت توپخونه٬ بعد طرف میگفت ۳ نوع کنسول دارم یکیش فقط بازی های ورزشی اجرا میکنه یکیش اکشن و بزن بزن سومی هم همه اینارو کامل داره :|

شما برى توپخونه يكم خودتو پرت از مرحله نشون بدى يه حرفايي ميتونى بشنوى كه ازينجا تا توكيو بايد علامت تعجب بذارى.

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,840
نام
مهراد
شما برى توپخونه يكم خودتو پرت از مرحله نشون بدى يه حرفايي ميتونى بشنوى كه ازينجا تا توكيو بايد علامت تعجب بذارى.
واقعا دوست دارم برم همچین جاهایی و تلاش کنم برای خرید فیک ببینم چه حرفای یامفتی بهم میزنن :) بعدم طرفو فیلم کنم بگم گوش دراز خودتی :))

بعضی وقتا تو شهر خودمون میرم یه دوری میزنم به همین منظور، یادمه طرف بهش گفتم سیستم گیمینگ میخوام توی کانفیگش کارت گرافیک رو GT730 در نظر گرفت :D

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,584
ازین افتضاح تر صحنه ای بود برام که مادری برای فرزندش رفته بود کنسول بگیره سمت توپخونه٬ بعد طرف میگفت ۳ نوع کنسول دارم یکیش فقط بازی های ورزشی اجرا میکنه یکیش اکشن و بزن بزن سومی هم همه اینارو کامل داره :|
واقعا چی شد که اینجوری شدیم 😔

reza8

کاربر سایت
Jul 30, 2013
733
نام
reza
احتمالا ادامه ی این فاجعه :

مغازه دار با همان چهره ی به ظاهر صادق و معصوم با لبخندی ملیح و زبانی چرب:
اولی ۳۲ میلیون، دومی ۳۴ میلیون و سومی که از همه بهتره تخفیف خورده شده ۲۸ میلیون

زن که از خوشحالی در پوست خود نمیگنجد:
میخواستم تا ۱۵ میلیون هزینه کنم اما این تخفیف واقعا خوبیه

مرد با ظاهری فریبنده و باطنی روباه مکار گونه ادامه میدهد:
۱۵ میلیون هم دارم، ولی فقط بازی های لرزشی رو اجرا می‌کنه، در ضمن سانسور شده هم نیستن( در این لحظه stellar blade را پلی میدهد)

زن با تکرار استغفرالله از مرد خواهش میکند همان کنسول ۲۸ میلیونی را بیاورد.

مرد که فکر می‌کند گرگ بازار است در این لحظه میگوید:
بازی های این کنسول فقط دو نفره اجرا میشن، یه دسته هم میذارم ببرید، پایه شارژر و یه مانیتور ۴k هم میدم خدمتتون، به جان بچم خودم از همینا بردم

زن کارت رو در میآورد، چراغ مغازه سو سو میزند، صدای باران به آرامی به گوش می‌رسد، دریچه آه می‌کشد ...

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,472
یعنی فقط ۵۰ دلار گرونتر از نسخه معمولی!
خیلی خوبه با این قیمت رسماً کنسول معمولی ارزش خرید نداره
میگن احتمالا تا آخر سال نسخه استاندارد (همین سری جدیدی که داره فروخته میشه که رسما اسمش اسلیم نیست ولی ظاهرش تغییر کرده ) میشه ۴۰۰ دلار
بدین ترتیب قیمتا اینطوری میشه:
استاندارد ۴۰۰
پرو دیجیتال ۵۰۰
پرو دیسک ۵۵۰

البته ۵۰ دلار تلورانس برای این ارقام در نظر بگیر ولی بعیده پرو بالاتر از ۵۹۹ دلارباشه نسخه دیسک

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,048
نام
محمد امین
من ترجیح میدم کنسولم 720p اجرا کنه ولی حداقل سالی چهارتا بازی قابل تحمل داشته باشه من سه ماه پیش PS5 خریدم دو سه بار بازی ریختم و الان هیچ بازی دیگه نمونده کلا 10 - 12 تا بازیم نشد که اکثرشم با سلیقه من جور نبود و به زور بازیش کردم 30 میلیونم حیف نشه حالا پرو میخوام برای چی تو سمت ماکروسافتم همینه

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,891
نام
malek
من ترجیح میدم کنسولم 720p اجرا کنه ولی حداقل سالی چهارتا بازی قابل تحمل داشته باشه من سه ماه پیش PS5 خریدم دو سه بار بازی ریختم و الان هیچ بازی دیگه نمونده کلا 10 - 12 تا بازیم نشد که اکثرشم با سلیقه من جور نبود و به زور بازیش کردم 30 میلیونم حیف نشه حالا پرو میخوام برای چی تو سمت ماکروسافتم همینه
خب آدم اول تحقیق میکنه که کدوم بازیا به سلیقش میخوره، بعد وسیله ی مورد نظر رو تهیه میکنه.متاسفانه شما برعکس عمل کردید و از اونجایی که سونی کلا با سلیقتون جور نیست نباید به تورش میافتادید.اون جمله آخرت رو هم نمیگفتی خودمون میدونستیم به عنوان یه بیطرف کامنت گذاشتید :)

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,424
نام
مــاکــان
البته اینکه بعد 4 سال وضعیت انتشار بازیها بطور کلی اصلا جالب نیست و همین الان هم خیلی استودیوها اگه بخوان بازی بدن هدفشون متمایل شده به نسل بعد خودش جای فکر داره.

خب برای کسی که کنسول داره به احتمال زیاد توجیح نداره که بخواد دوباره هزینه کنه.
مگر اینکه همین رو بفروشه و یه خورده بزاره روش و پرو بخره.

اما برای کسی که تازه الان میخواد کنسول بگیره به نظرم خیلی گزینه خوبیه.

SIAS

کاربر سایت
Mar 23, 2024
43
اگر PS5 از بازیهای PS4 پشتیبانی نمیکرد هیچ دلیلی وجود نداشت بخرمش. همش بین نسلی, ریمستر, ریمیک و حالا ریمستر PS5. از بین تمام عناوین استودیوهای سونی یه ریمیک Demon's Souls ارزش خرید داشته. گیمرها بهتره پس از این نسل, نسل جدید خودشون رو از میانه اون نسل شروع کنن. یعنی بزارن PS6 عرضه بشه, ریمسترها ریمیک ها و PS6 Pro به بازار بیاد اونوقت کنسول رو تهیه کنن تا دوباره اسیر این کلاهبرداری که از نسل 8 راه افتاده نشن. تا اینجای نسل سونی رسما یه هیچ بزرگ بوده.

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
787
اگر PS5 از بازیهای PS4 پشتیبانی نمیکرد هیچ دلیلی وجود نداشت بخرمش. همش بین نسلی, ریمستر, ریمیک و حالا ریمستر PS5. از بین تمام عناوین استودیوهای سونی یه ریمیک Demon's Souls ارزش خرید داشته. گیمرها بهتره پس از این نسل, نسل جدید خودشون رو از میانه اون نسل شروع کنن. یعنی بزارن PS6 عرضه بشه, ریمسترها ریمیک ها و PS6 Pro به بازار بیاد اونوقت کنسول رو تهیه کنن تا دوباره اسیر این کلاهبرداری که از نسل 8 راه افتاده نشن. تا اینجای نسل سونی رسما یه هیچ بزرگ بوده.
نسل بعد هم همینه، قراره کل بازی‌ها رو ریمیک‌ و‌ ریمستر‌کنن. هزینه‌ی ساخت بازی‌ها بالا رفته، بازی با کیفیت و‌ جدید ساختن و تضمین فروشش سخت شده.

همین اسپایدرمن هم اگر شخصیت اسپایدرمن معروف نبود، با اینکه بازی خوبی هست، اونقدر فروش نمی‌کرد و ممکن بود‌ شکست تجاری بشه. یجورای ریسک ساختنش نسبت به IP جدید کمتر بود.

درنهایت فکر‌ کنم سونی هم به رویه‌ای که MS درپیش‌ گرفته برسه و بازی‌های انحصاری خیلی کمتر بشن یا انحصار زمانی یکساله داشته باشن. کنسول‌ها هم برن به‌ سمت سود دهی از طریق سرویس‌ها و‌ آفر‌ها.
فعلا میتازن اما در نهایت این ریمستر و ریمیک بازی تعطیل میشه.

PlayStationStudios

کاربر سایت
Sep 16, 2020
883
صنعت گیم به نقطه ای رسیده که صرفا برای افرادی جذاب که تازه مثلا سال ۲۰۲۴ گیمر شدن! کسی که بیش از دو دهست گیمر و کلی گیم زده دیگه این صنعت رسما براش تموم شده و شاید هر ۴ ۵ سال یه بازی بیاد که بهش حال بده خود من تا آخر نسل ۳ بازی میخرم
GTA 6
بازی جدید ناتی داگ
بازی جدید سانتا مونیکا
بقیه بازیارو مفت بذارن جلوم ده دقیقه نمیتونم تحمل کنم !

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,424
نام
مــاکــان
نسل بعد هم همینه، قراره کل بازی‌ها رو ریمیک‌ و‌ ریمستر‌کنن. هزینه‌ی ساخت بازی‌ها بالا رفته، بازی با کیفیت و‌ جدید ساختن و تضمین فروشش سخت شده.

همین اسپایدرمن هم اگر شخصیت اسپایدرمن معروف نبود، با اینکه بازی خوبی هست، اونقدر فروش نمی‌کرد و ممکن بود‌ شکست تجاری بشه. یجورای ریسک ساختنش نسبت به IP جدید کمتر بود.

درنهایت فکر‌ کنم سونی هم به رویه‌ای که MS درپیش‌ گرفته برسه و بازی‌های انحصاری خیلی کمتر بشن یا انحصار زمانی یکساله داشته باشن. کنسول‌ها هم برن به‌ سمت سود دهی از طریق سرویس‌ها و‌ آفر‌ها.
فعلا میتازن اما در نهایت این ریمستر و ریمیک بازی تعطیل میشه.
در مورد پلی استیشن من باز امید دارم که بازیهای استودیوهاشون از امسال به بعد کم کم سر و کلشون پیدا میشه.
اما استودیوهای تردپارتی بعضی هاشون واقعا هیچ امیدی بهشون نیست .
مثل CDP که عملا رفته برای نسل بعد یا نهایتا باز بخواد اشتباهش رو تکرار کنه و آخر نسل بخواد بین نسلی منتشر کنه.
یا بتسدا عمرا بتونه TES VI رو برسونه به این نسل ، خیلی ها تو این لیستن.

باز خوبه راکستار یک نسل رو سر پرید و بالاخره GTA رو میبینیم.

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,872
نام
شیخ صدرا
من نميدونم واقعا دنبال چى هستيد :D
از نظر كميت كه اصلا كمبودى نبوده اين نسل و كيفيت هم واقعا خوب بوده فقط بنا به دلايلى ساپورت نسل قبل طولانى تر شد كه با اون وضع كمبود سخت افزار اوايل نسل منطقى هم بود.
٢٠٢٣ كم بازى خوب اومد؟
همين امسال تا الان فاينال ريميك و dd2 و حتى ronin اومدن و كمتر از يه ماه ديگه استلار بليد مياد و ازون طرف هل بليد ٢ رو داريم.
حالا استارفيلد و تيكن ٨ و فورزا و هل دايورز ٢ و هاى فاى راش و پنتيمنت هم اصلا هيچى.
رگناروك و هورايزون و اسپايدر من(دو نسخه) اومدن براى سونى (ديمونز سولز در نظر نميگيريم).
بازى هاى فوق العاده ايي مثل الدن رينگ و بالدورز گيت و الن ويك ٢ هم مال همين نسل هستن.
در مقايسه با سال ٢٠١٣ تا ٢٠١٧ يعنى بازه مشابه نسل قبل واقعا چيزى به اون صورت كم نبوده.
ولى خب انتظار بر پيشرفت و بيشتر شدن بوده كه عملى نشده و شايد هم انتظار بيجايي بوده.

آخرین ویرایش:

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
شما همین الانم بری توپ خونه میتونی PS5 Pro تهیه کنی...اونجا تا الان باید امده باشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر