شایعه تاریخ انتشار احتمالی پلی استیشن 5 پرو

MJ_KING

عضو تحریریه
Sep 14, 2023
359
نام
محمد جواد جعفری
شایعات ادعا می‌کنند که شرکت Sony می‌تواند کنسول پلی استیشن 5 پرو، که ورژن ارتقا یافته کنسول نسل نهمی آنها است، را در سال 2024 به بازارهای جهانی عرضه کند.

PS5-300x173.webp

جف گراب، خبرنگار مشهور رسانه Giant Bomb، گفت که او توانسته است ادعاهایی مبنی بر اینکه سونی درحال کار روی ارتقای میان نسلی پلی استشین 5 است را تایید کند.

نوشته های مشابه
او گفت: «لیک‌های PS5 Pro تقریبا درست هستند و باتوجه به آنچه (از منابعم) شنیده‌ام، بیشترشان واقعی‌اند. البته که من تنها کسی نیستم که این را می‌گویم اما من «سه مرتبه تائید» خودم را روی آن می‌گذارم.»

گراب همچنین این را هم گفت که کنسول میان نسلی جدید سونی، احتمالا در ماه سپتامبر 2024 مصادف با شهریور 1403 منتشر می‌شود.

طبق گفته‌های این فرد، پلی استیشن 5 پرو دارای ویژگی DLSS اختصاصی و یادگیری ماشینی برای بهبود کیفیت تصاویر و بالابردن نرخ فریم آن‌ها در هنگام بازی است؛ اگرچه گراب این را هم گفت که لیست دقیق مشخصات این دستگاه را در اختیار ندارد چرا که هنوز خود سونی هم در اینباره به جمع‌بندی نهایی نرسیده و چیزی مشخص نیست.

DLSS یک ویژگی منحصر به فرد برای کارت گرافیک‌های انویدیا است که از هوش مصنوعی برای ارتقای وضوح بازی‌ها استفاده می‌کند و به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا به تنظیمات گرافیکی بالاتر و نرخ فریم بهتر در سخت‌افزارهای ضعیف‌تر، دست یابند.

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,129
نام
حسین
سوال از دوستان اهل فن

من کلا همیشه رو حالت کوالیتی میرم. سوالم اینه کنسول پرو در حالت کوالیتی توان اجرای 4K 60FPS داره؟

اگه داشته باشه میخرمش.

VecchiaSignora

کاربر سایت
Sep 11, 2010
4,807
به نقل از اینسایدر گیمینگ (تام هندرسون)

طی داکیومنتهایی که به اونها ارائه شده هدف اصلی PS5 Pro اینه که با استفاده از تکنیک PSSR، این کنسول بتونه بازی ها را به صورت 8K/60FPS و 4K/120FPS اجرا کنه. هرچند که اکنون روی نسخه base از رزولوشن 2160x3840p پشتیبانی می‌کند و در حال حاضر سونی روی ارائه بازی ها به صورت 4K/60FPS و 8K/30FPS کار می‌کنه اما باید دید که می‌تونن با PSSR از هدف اصلی عبور کنند یا خیر (:
اینو من نمیگم تام هندرسون داره میگه (:

نکته : اینجا منظور از 8k یا 4k نیتیو نیست بلکه بصورت اپسکیل هست ولی از نظر کیفیت برابری میکنه
البته به نظر میاد منظور این نیست که قراره 8k 30FPS و 4K120 بروی Ps5 pro اتفاق بیوفته.

برنامه سونی اینه بروی ps6 از تمام قدرت PSSR استفاده کنه و قراره برنامه‌ریزی بلند مدتی واسش صورت بگیره.

در رابطه با PS5 Pro هم برنامه اینه تمام بازی های این نسل رو 60 فریم به همراه ری تریسینگ کامل اجرا کنه.

• Like
Reactions: MrElectricWizard

graywolf

کاربر سایت
Jun 1, 2007
1,180
نام
احمد
بنظرم حالت PSSR یا AI تقریباً کارش مشابه تلویزیون های 8K سامسونگ باشه که محتوای 4K رو بصورت نرم افزای بواسطه هوش مصنوعی تبدیل به 8K میکنند.
1000070446.jpg

این وسط اگه کنسول پرو بتونه بازی ها رو بصورت نتیو روی 4K اجرا کنه این امکان هست که با هوش مصنوعی و یا هسته های اختصاصی مثل تنسور انویدیا تصاویر رو باکیفیت تر کرد.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,361
نام
مــاکــان
من وارد بحثتون نمیشم ولی فقط یک سوال برام پیش اومد: کجا وعده 8k داده شد میشه بگید؟
اگر منظورتون چیزی که روی کارتن دستگاه یا چیپ APU نوشته 8k منظورش اجرای بازیها نیست منظور خروجی تصویر هستش. حتی قویترین کارتهای چند هزار دلاری بازار هم قابلیت اجرای 8K ندارن.
ولی در حد ۴۰۰-۵۰۰ دلار خروجی خیلی خوبی داشته PS5 .
منظورم صحبتها و شایعه های قبل از معرفی کنسولهاست.
ملا نقطه گیر نباش لطفا، حتما متوجه شدی منظورم چی بوده.

باز هم که دارید توجیه قیمت کنسول رو میارید.
اینکه مشخصه همیشه کنسول ارزونترین گزینه برای بازیه ، کسی با این مورد مخالفتی نداره.
دوباره پستم رو بخون.

amin200200

کاربر سایت
Aug 26, 2010
911
نام
amin
بنظرم حالت PSSR یا AI تقریباً کارش مشابه تلویزیون های 8K سامسونگ باشه که محتوای 4K رو بصورت نرم افزای بواسطه هوش مصنوعی تبدیل به 8K میکنند.
View attachment 331731

این وسط اگه کنسول پرو بتونه بازی ها رو بصورت نتیو روی 4K اجرا کنه این امکان هست که با هوش مصنوعی و یا هسته های اختصاصی مثل تنسور انویدیا تصاویر رو باکیفیت تر کرد.
داداش قصد جسارت ندارم ولی نمیدونم چرا حس میکنم اون عکسی که زده 8K اورجینال هست و اون یکی عکس که زده original Source رو اومدن فقط عکس اصلی رو مات تر کردن همین .

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,240
نام
یونس
1080 144 با 1650 ؟ :D
کسانی که مانیتور 1080 144 و بالاتر دارن اصلا دنبال گرافیک و بازی های aaa نیستن :-?? صرفا بازی های e sport بازی می کنن

ضعیف ؟
سونی حتی اگه پرچمدار2020 amd ( کارت 1000 دلاری rx 6900xt ) استفاده می کرد و کنسول 1000 دلاری عرضه می کرد ( هیچ کس نمی خرید ) باز هم در بازی های ue5 و RT به مشکل می خورد
View attachment 331717View attachment 331718

PS5 با قیمت 400 دلاری عملکرد فوق العاده ای داشته :-bdپرفورمنسی در حد GPU های 300 دلاری 2024 داره :-bdعملا در طول تاریخ گیم بی سابقه است ( همیشه 3 سال بعد از شروع نسل یه GPU دو برابر قوی تر با نصف قیمت کنسول عرضه شده بود )

کسی که به عنوان مشتری وفادار به این کمپانی ها کنسولها رو تو روز عرضه میخره هم الان حق داره بهش بر بخوره ؟؟؟ عرضه PRO چه تاثیری روی کسانی که PS5 خریدن داره ؟ عرضه PS4PRO چه تاثیری روی کسانی که PS4 خریدن داشت ؟
سونی 2020 بهترین سخت افزار 400 دلاری ممکن عرضه کرد ( تا سال 2030 هم پشتیبانی می شه )
سونی ( به خاطر ضعف AMD ) امکان اضافه کردن هسته های RT قدرتمند / AI اپ اسکیل به PS5 نداشت :-??بعد از 4 سال امکان استفاده از RTو AI اپ اسکیل فراهم شده و قراره به عنوان یه کنسول جدید 600 دلاری عرضه بشه
کوروش جان من نمی دونم چرا همه تاپیک ها واست تبدیل به جبهه نبرد خیر و شر میشه؟
من گفتم به عنوان یک پیسی گیمر که سالها با فریم 144 بازی کردم وقتی میام رو کنسول سردرد میشم، اتقاقا تنها دلیلم برای خریدن کنسول همون بازی های aaa انحصاری بوده دیگه مثل rdr2 و گفتم گرافیک واسم الویت اول نیست و 60 فریم به بالا همیشه واسم مهمترینه و به همین خاطر گفتم امیدوارم دیگه 60 فریم "حداقل" باشه این همه نمودار و داستان نیاز نداشت، بحث من سر فریم بود نه چیز دیگه وگرنه مثلا gta vi اگه 30 فریم هم باشه مگه می تونم ازش بگذرم؟ :D

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد
خب مشکل همینه. این که فکر می‌کنید پلی استیشن بهتر از سریز اکس عمل می‌کنه.

دیجیتال فاندری و بررسی های روز عرضه اش عامل این قبیل باور ها و بحث ها هست. اینطور تصور می‌کنند که اگه به گفته دیجیتال فاندری مثلا پلی استیشن برتری ٪۵ درصدی در پرفومنس داره قرار نیست دیگه توسعه دهنده بازی رو در اکس باکس پچ کنه و همینطور باقی بمونه. پلی استیشن هیچ برتری در مقابل سریز اکس و بلعکس نداره.
یعنی شما معتقد هستی که اگر دیجیتال فاندری امروز به سراغ بررسی بازی های سال 2020-21-22 بره، برتری گرافیکی و فریم ریت با ایکس باکس هست چون پچ شدن و 12 ‌> 9؟

Sysbother

کاربر سایت
Oct 16, 2015
93
یعنی شما معتقد هستی که اگر دیجیتال فاندری امروز به سراغ بررسی بازی های سال 2020-21-22 بره، برتری گرافیکی و فریم ریت با ایکس باکس هست چون پچ شدن و 12 ‌> 9؟
نه منظور من این بود که سریز اکس با پلی استیشن عملکرد یکسانی دارند.

Rodan

کاربر سایت
May 26, 2022
314
کوروش جان من نمی دونم چرا همه تاپیک ها واست تبدیل به جبهه نبرد خیر و شر میشه؟
من گفتم به عنوان یک پیسی گیمر که سالها با فریم 144 بازی کردم وقتی میام رو کنسول سردرد میشم، اتقاقا تنها دلیلم برای خریدن کنسول همون بازی های aaa انحصاری بوده دیگه مثل rdr2 و گفتم گرافیک واسم الویت اول نیست و 60 فریم به بالا همیشه واسم مهمترینه و به همین خاطر گفتم امیدوارم دیگه 60 فریم "حداقل" باشه این همه نمودار و داستان نیاز نداشت، بحث من سر فریم بود نه چیز دیگه وگرنه مثلا gta vi اگه 30 فریم هم باشه مگه می تونم ازش بگذرم؟ :D
توجه کردی چقدر سریع رگ غیرتش برای سونی باد کرد :))

• Cool
  • Smile
Reactions: richard92 and 3DO

graywolf

کاربر سایت
Jun 1, 2007
1,180
نام
احمد
داداش قصد جسارت ندارم ولی نمیدونم چرا حس میکنم اون عکسی که زده 8K اورجینال هست و اون یکی عکس که زده original Source رو اومدن فقط عکس اصلی رو مات تر کردن همین .
این تصویر رو از صفحه رسمی سامسونگ گرفتم که مشخصات و تکنولوژی های تلویزیون های 8K رو معرفی میکرد.

• Like
Reactions: pouria.sh

1mohsen

کاربر سایت
Jun 20, 2022
56
نام
محسن
حالا اونی که دلش بخواد/بتونه هزینه بیشتر کنه میره سراغ پرو فریم/رزلوشن بهتر میگیره
پرو نمیاد که جایگزین کنسول فعلی بشه صرفا یک آپشن جانبی هست
دوست عزیز چرا بدیهیات رو توضیح میدی؟؟! لابد اینا رو میدونم و منظورم چیز دیگه ای بود که اگه با دقت میخوندی متوجه میشدی. اکوسیستم کنسولها رو خراب کردند! دقیقاً مثل pc شده، تا دو - سه سال خوشحالی که بازیها رو با بهترین کانفیگ بازی میکنی ولی بعدش خود شرکت یه رقیب برای کنسول خودش درست میکنه و شما دو تا آپشن داری، یا دوباره یک پول تپل میدی و نسخه قویتر رو میخری، و یا باید سرت رو بندازی پایین و با کانفیگ low بازی کنی و حسرت بخوری. (این حسرتی که توهم نیست ها، واقعیته!). بله کنسول بیس تا آخر پشتیبانی میشه ولی: ۱_ حسرت نسخه پرو به دل گیمری که رفت همون سال اول نسخه بیس رو خرید میمونه، ۲_ از روزی که پرو میاد تمرکز استدیوها میره برای بهینه سازی روی اون نسخه و به نسخه بیس کم توجهی میکنند.
به هر حال همانطور که عرض کردم کمپانی ها نسخه پرو را به ما گیمرها چپوندند. اگه یادت باشه حتی از طرف ما گیمرها سیاهی لشکر درست کردند و درخواست دادند که نسخه پرو به اکوسیستم کنسولها اضافه بشه! خلاصه ریش و قیچی دست خودشونه و هر کاری دوست دارند میکنند، یک کنسول رو دو بار به ما میفروشند و ما هم خوشحالیم.

آخرین ویرایش:

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,455
Destin Legarie مدیر IGN که معرف حضور هستند گفته پلی استیشن با PS5 Pro به طرز ماهرانه ای خود را در موقعیتی قرار داد تا آنها (طرفدران اکسباکس ) را مجبور کند که آنها چاره ای جز تجربه یکی از بهترین بازیهای سوم شخص نسل (منظورش GTA 6 ) روی پلتفرمی که همواره علیه آن تبلیغ منفی میکنند نداشته باشند.

View attachment VID_20240319_184448_905.mp4

-----------------------------------------

از پادکست XNC هم اطلاعاتی اومده :
توسعه دهندگان EA کیت توسعه دهنده PS5 Pro را در اختیار دارند که توانستند بازی Jedi Survivor را در رزولوشن 4K و 120 فریم بر ثانیه با PSSR اجرا کنند.

فقط ری اکشن Colteastwwood :D

View attachment VID_20240319_184956_418.mp4

Sysbother

کاربر سایت
Oct 16, 2015
93
Destin Legarie مدیر IGN که معرف حضور هستند گفته پلی استیشن با PS5 Pro به طرز ماهرانه ای خود را در موقعیتی قرار داد تا آنها (طرفدران اکسباکس ) را مجبور کند که آنها چاره ای جز تجربه یکی از بهترین بازیهای سوم شخص نسل (منظورش GTA 6 ) روی پلتفرمی که همواره علیه آن تبلیغ منفی میکنند نداشته باشند.

View attachment 331819

توسعه دهندگان EA کیت توسعه دهنده PS5 Pro را در اختیار دارند که توانستند بازی Jedi Survivor را در رزولوشن 4K و 120 فریم بر ثانیه با PSSR اجرا کنند.

View attachment 331821
به نظرم اگر قصد خبرگزاری دارید بهتر است که همیشه اصل خبر رو از منبع گزارش بدید و تحلیل و بررسی های شخصی از آن را جدا از متن خبر ذکر کنید. Destin همچنین چیزی رو نگفته و تو این کلیپ که شما الصاق کردید هم همچنین چیزی نگفته.

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد

View attachment 331819

View attachment 331821
4K 120fps؟؟؟؟ فااااک
همین که GTA VI و بازی بعدی ناتی / سانتا / ساکرپانچ + ولورین رو برای من 4K 60fps فول ری تریس اجرا کنه، ارزش 700 دلار هم داره

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,882
نام
malek
دوست عزیز چرا بدیهیات رو توضیح میدی؟؟! لابد اینا رو میدونم و منظورم چیز دیگه ای بود که اگه با دقت میخوندی متوجه میشدی. اکوسیستم کنسولها رو خراب کردند! دقیقاً مثل pc شده، تا دو - سه سال خوشحالی که بازیها رو با بهترین کانفیگ بازی میکنی ولی بعدش خود شرکت یه رقیب برای کنسول خودش درست میکنه و شما دو تا آپشن داری، یا دوباره یک پول تپل میدی و نسخه قویتر رو میخری، و یا باید سرت رو بندازی پایین و با کانفیگ low بازی کنی و حسرت بخوری. (این حسرتی که توهم نیست ها، واقعیته!). بله کنسول بیس تا آخر پشتیبانی میشه ولی: ۱_ حسرت نسخه پرو به دل گیمری که رفت همون سال اول نسخه بیس رو خرید میمونه، ۲_ از روزی که پرو میاد تمرکز استدیوها میره برای بهینه سازی روی اون نسخه و به نسخه بیس کم توجهی میکنند.
به هر حال همانطور که عرض کردم کمپانی ها نسخه پرو را به ما گیمرها چپوندند. اگه یادت باشه حتی از طرف ما گیمرها سیاهی لشکر درست کردند و درخواست دادند که نسخه پرو به اکوسیستم کنسولها اضافه بشه! خلاصه ریش و قیچی دست خودشونه و هر کاری دوست دارند میکنند، یک کنسول رو دو بار به ما میفروشند و ما هم خوشحالیم.
الان چند هزار نوع سیستم میشه بست که میتونن بازیهای مولتی رو خیلی بهتر از ps5 اجرا کنن،اونوقت شما هزاران بار باید حسرت بخورید؟
الان با وجود این هزاران نوع سیستم به شما هزاران بار احساس چپاندن دست میده؟
و نکته آخر اینکه شما میتونی نسخه معمولی کنسولتون رو بفروشید و یکم دیگه روش پول بذارید و صاحب کنسول قویتر بشید.فکر نکنم این پروسه، اتفاق حیرت آوری و عجیب الخلقه ای بوده باشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر