تاثیر فن در بقای کنسول Xbox 360

وضعیت کنسول شما با فن یا بدون فن

• با وجود فن از ابتدا ، کنسولم دچار مشکل چراغ قرمز شده

رای‌ها: 40 10.8%
  • بدون وجود فن از ابتدا ، کنسولم دچار مشکل چراغ قرمز شده

رای‌ها: 45 12.2%
  • کنسول من مشکل چراغ قرمز نداشته

رای‌ها: 285 77.0%

• مجموع رای دهنده‌ها
    370

joopiter

کاربر سایت
Jun 28, 2006
58
نام
آرش
به نظر من فن لازم------;)

البته بیشتر برای مدلهای قدیمی,این فالکون ها از نظر هوای خروجی خیلی بهتر از قدیمی ها هستند (از نظر خنکی):arrowr:

blackfox2526

کاربر سایت
Sep 18, 2008
62
نام
Farhad
سلام به همه

:cheesygri

من ی الایت دارم ک حدود 1 ماه هست گرفتم از دبی.
بردش فالکون و درایوشم لایت ان بود ک خودم تونستم با روشی ک GEREMY گفته بود KEY درایو رو در بیارم و با ی سامسونگ عوضش کنم تا اینکه لایت ان حک بشه.....
اما درباره اینترکولر:
من اول 12 ولت کردم ولی صداش واقعا غیر قابل تحمل بود..... بعد یکی رو ( سمت GPU ) رو 12 نگه داشتم و اون یکی رو برگردوندم به حالت قبل.... صداش بهتر شد و جریان هواشم بد نبود.

ی بار ک رفتم NextGen این اینترکولر های ترمومتر دارشو دیدم خوشم امد خریدم:cheesygri
وقتی این خریدم فن 12 ولت رو برگردوندم به حالت قبل و ی فن 45 میلیمتری هم با ولتاژ 12 گذاشتم روی دنباله هیتسینک CPU که توی بردهای فالکون اضافه شده. تاثیر خوبی داره مخصوصا ک جای خوبی هم قرار داره.
دمای کنسول توی اتاق 26 درجه وقتی دستگاه روشن حدود 34-36 و در حال بازی و کار 38-40 بیشتر نمیشه. اما وقتی اینتر کولر خاموش و دستگاه 12 ولت نیست تا 50و یا بیشتر هم بالا میره:eek:
چند تا نکته در مورد اینترکولر:
اول اینکه من توی نت خوندم و توی YOUTUBE هم دیدم که بعضی از این کولر ها به علت کیفیت پایین ساخت و استاندارد نبودن سوکت مادگی برق که از داخل به سوکت برق کنسول وصل میشه ، یا آب میشه و یا بدتر اتش میگیره (خودم دیدم) که در تمامی مواردی که دیدم به کنسول هم صدمه جدی زده. پس اگه متوجه بوی پلاستیک آب شده از پشت کنسولتون شدید حواستون باشه چک کنید.
البته اینی که من گرفتم بازش کردم و هم چسب روی سوکتها رو عوض کردم هم دوره سوکت داخل رو ی چند دور چسب کاغذی زدم ک محکم جا بره و بازی نکنه و ی وقت جرقه نزنه!
جنسشم هی ...............!
اونایی ک اینترکولرشون ترمومتر داره حواسشون باشه ک سنسور حرارتی ک داخل قرار داره ، در مکان خوبی نیست (داخل قسمت مخصوص برد نمایشگر دما قرار دادنش) و مطمئنا نمی تونه دمای واقعی رو نشون بده . اما خوشبختانه سیمش بلنده و اگه بازش کنید میتونید بیاریدش نزدیک فن ها و در معرض هوای خروجی قرارش بدید که دما واقعی رو نشون بده.:biggrin1:

Sweeney

کاربر سایت
Mar 1, 2008
35
ببخشید یک سوال داشتم اینترکولر یعنی چی؟؟؟؟

اینترکولر یک وسیله جانبی برای XBOX360 هست که شما باید به صورت جداگانه بخرید.

یک وسیله ای هست که از سه تا فن کوچک با دور زیاد تشکیل شده و با به وجود آوردن اختلاف فشار سعی می کنه که هوای گرم رو از داخل کنسول به خارج اون انتقال بده.

البته اگر کنسول فالکون باشه نیازی به این وسیله نیست.

cooroot

کاربر سایت
Sep 13, 2008
69
نام
حسین
سلام .
دستگاه من واسه11/3/2006 و از همون اول با اینتر کولر ازش استفاده کردم وبیشتر موقعها 3تا4ساعت پشت سرهم بازی میکنم و تا حالا حتی یکبار هم نه سه چراغ داده و نه هنگ کرده:cheesygri:cheesygri:cheesygri
چشم نزنیدا:punish:

sinus

کاربر سایت
Mar 31, 2008
38
سلام بر دوستان
همه مى‌دونن كه سرى اول Xbox360 مشكلات زيادى داشت كه مايكروسافت با ايجاد تغييرات اساسى در رفع اين مشكلات اقدام كرده.
وقتى كه ماكروسافت قطعه مهمى مثل Mainboard رو عوض كرده، نمى‌تونست يه فن قوى‌تر هم روش بزاره ؟؟
به نظر من اگر Xbox شما از سرى Falcon به بعد هست، نيازى به فن نداريد.
من خودم يك Xbox360 Arcade با مين‌بورد Falcon دارم، روزى 2، 3 ساعت پيوسته بازى مى‌كنم و تا به حال هيچ مشكلى نداشتم.

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
به نظر من اگر Xbox شما از سرى Falcon به بعد هست، نيازى به فن نداريد.
اینقدرم مطمین نباشید;)
آمار خرابیای فالکون خیلی خیلی بالا بوده! از جاسپر هم که هنوز آماری نیومده که بشه بهش اعتماد کرد!
فالکون که اومد همه از این حرفا میزدن اما گویا مشکل 360 هیت سینک و cpu ,gpu نیست!

bruce

کاربر سایت
Nov 6, 2005
656
نام
مهران
فن چینی با غیر چینی داره ؟؟؟!!!! رفتم یه مغازه یارو می گفت 50 تومان . یه جا دیگه میگفت 25 تومان !!!!!!!!!!! از 50 تومانی پرسیدم چقدر گروون گفت اصل اصل :confused:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mamad Ripper

کاربر سایت
Aug 19, 2008
2,368
نام
محمد
دستگاه من پرمیوم J هست (20GB HDD) تاریخ ساخت 22/9/2007 بدون HDMI مادربرد Zephyr با اینترکولر همراه با ترموتر از ابتدا،حدود 5 تا 6 ساعت در روز بازی میکردم سه چراغ داد

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
دستگاه من پرمیوم J هست (20GB HDD) تاریخ ساخت 22/9/2007 بدون HDMI مادربرد Zephyr با اینترکولر همراه با ترموتر از ابتدا،حدود 5 تا 6 ساعت در روز بازی میکردم سه چراغ داد

مادربورد Zephyr با پورت HDMI هست.اون که HDMI نداره مادربورد Launch اسمشه...
نباید اینترکولر میذاشتی.با عملیات کولینگ کنسولت زنده می موند برادر.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر