تاثیر فن در بقای کنسول Xbox 360

وضعیت کنسول شما با فن یا بدون فن

• با وجود فن از ابتدا ، کنسولم دچار مشکل چراغ قرمز شده

رای‌ها: 40 10.8%
  • بدون وجود فن از ابتدا ، کنسولم دچار مشکل چراغ قرمز شده

رای‌ها: 45 12.2%
  • کنسول من مشکل چراغ قرمز نداشته

رای‌ها: 285 77.0%

• مجموع رای دهنده‌ها
    370

ONLY_ACM1899

کاربر سایت
Sep 18, 2007
67
یکی بیاد بگه اخر سر عمودی بهتره یا افقی؟
تو تاپیکش که یکی میگفت عمودی یکی دیگه میگفت افقی!اخر نفهمیدیم چه جوری بذاریمش؟
فقط افقی افقی کمتر جاذبه فشار بهش میاره ببین تو که ps2 داری اگه افقی بزاری درشش یک مرحلهای باز میشه
ولی عمودی 2 مرحله ای

ONLY_ACM1899

کاربر سایت
Sep 18, 2007
67
لنز قطعه مکانیکی نیست که جاذبه بخواد بهش فشار بیاره! تکنولوژی الکترو اپتیک با الکترو مغنایس خیلی فرق داره!

من کنسولم چندین ماه هست که ایستادس. (عمودی)
البته کنسول اولم همیشه افقی بود و البته هیچ کدومشون ایراد پیدا نکردن.

شما هر شکلی می خوای بزار فقط دور کنسول باز باشه و در ضمن یه شکلی که انتخاب ی کنی بزار همیشه همون حالت باشه و اینطوری نباشه که یه روز افقی بزاری یه روز عمودی.
خوب من نظرم را گفتم خودتون میدونید به هر حال من با عمودی بیشتر موافقم ضمنا قبول قطعه الکترونیکی است ولی جاذبه رو همه چیز اثر البته خود دانی و خود

Good Boy

کاربر سایت
Apr 9, 2007
842
نام
K1
سلام
اون دو تا فنی که تو هست برای خود کنسوله دیگه؟:blushing:
در ضمن بعد از بریدن پشت دستگاه بازم میشه از super cooler یا فن pc هم استفاده کرد؟

یک انسان دانایی(:cool:) بیاد جواب من رو بده:بعد از اینکه پشت دستگاه رو بریدیم بازم میشه فن بگذاریم منظورم اینه که آیا بعد از بریدن فن بذاریم بهتره یا بدتره؟

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
سلام
اون دو تا فنی که تو هست برای خود کنسوله دیگه؟:blushing:
در ضمن بعد از بریدن پشت دستگاه بازم میشه از super cooler یا فن pc هم استفاده کرد؟

اره ماله خودشه .
باید طوری قسمته پلاستیکی رو ببری که اینتر کولر با بدنه چفت بشه . وگرنه دیگه اینتر کولرت بدرد نمیخوره.
در ضمن اگه اون رو ببری و فنهای 360 رو 12 ولت کنی دیگه لازم نیست اینتر بذاری.

roohallah

کاربر سایت
Mar 15, 2007
46
اگه روی یک فن 12 سانتی 0.15 آمپر نوشته شده باشه میشه 0.5 آمپر یا بیشتر بهش داد تا سرعتش بیشتر شه؟درضمن 12 ولت هست!!! اگه میشه!نا چه حد می تونم زیاد کنم(تا چند آمپر)

MPKG

کاربر سایت
Aug 13, 2007
4
اگه روی یک فن 12 سانتی 0.15 آمپر نوشته شده باشه میشه 0.5 آمپر یا بیشتر بهش داد تا سرعتش بیشتر شه؟درضمن 12 ولت هست!!! اگه میشه!نا چه حد می تونم زیاد کنم(تا چند آمپر)

امپرو هر چقدر هم که زیاد کنی سرعت فن زیاد نمیشه برای افزایش سرعت باید ولتاژو اضافه کنی
که به فن فشار میاد

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی

نخیر میشه پانزده دهم آمپر= 150 میلی آمپر

امپرو هر چقدر هم که زیاد کنی سرعت فن زیاد نمیشه برای افزایش سرعت باید ولتاژو اضافه کنی
که به فن فشار میاد

ببخشید ولی شما اشتباه میکنید:

ولتاژ تا 12 ولت میتونه باشه که نهایت ولتاژه ولی آمپر از اون به بعد بسیار زیاد تاثیر داره هر چه آمپر بالاتر باشه سرعت رو بالاتر میبره .بهتر بگم:
سرعت فن 12 ولت با برق مثلا 500 میلی آمپر دو برابر سرعت فن 12 ولت با 250 میلی آمپره

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
در رابطه با جاذبه شاید در ابتدا به نظر برسه که هیچ تاثیری نداره ولی یکم که توجه کنید میبینید که لنز دستگاه روی یک قطعه ی فیزیکی قرار گرفته پس جازبه بر روی اون قطعه تاثیر میاره (خیلی کم ) پس نور یا لیزر یا هرچیزی که اسمش را میزاردی زمانی که دچار انحراف بشه به درستی خونده نمیشه به خاطر همین میگن فشار میاد این قضیه چیزی نیست که توی 2 سه ماه معلوم بشه توی مدت خودش را نشون میده البته من خودم نمیگم کسی چه چیزی بزاره فعلا که ما اینجا نمیاندگی نداریم از ماکروسافت و الله به همون خدایی که قبولش داریم دستگاه را 45 درجه میزاشتم تا اصلا از عمد بترکه دستگاه نو گیرم بیاد (شوخی):)

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
در رابطه با جاذبه شاید در ابتدا به نظر برسه که هیچ تاثیری نداره ولی یکم که توجه کنید میبینید که لنز دستگاه روی یک قطعه ی فیزیکی قرار گرفته پس جازبه بر روی اون قطعه تاثیر میاره (خیلی کم ) پس نور یا لیزر یا هرچیزی که اسمش را میزاردی زمانی که دچار انحراف بشه به درستی خونده نمیشه به خاطر همین میگن فشار میاد این قضیه چیزی نیست که توی 2 سه ماه معلوم بشه توی مدت خودش را نشون میده البته من خودم نمیگم کسی چه چیزی بزاره فعلا که ما اینجا نمیاندگی نداریم از ماکروسافت و الله به همون خدایی که قبولش داریم دستگاه را 45 درجه میزاشتم تا اصلا از عمد بترکه دستگاه نو گیرم بیاد (شوخی):)
بابا بیخیال این جاذبه بشین :sick:، این بحث افقی عمودی نمیخواد تموم شه:-" . کاش مشکل همه لنز و درایو باشه ، حداقل با 50 تومن کاملا حل میشه ولی سه چراغ رو چیکار میکنید . یه راه حلی واسه اون پیدا کنید :confused:

AC

کاربر سایت
Oct 10, 2006
58
نام
محمود

PC360

کاربر سایت
Sep 12, 2007
43
نخیر میشه پانزده دهم آمپر= 150 میلی آمپر

ببخشید ولی شما اشتباه میکنید:

ولتاژ تا 12 ولت میتونه باشه که نهایت ولتاژه ولی آمپر از اون به بعد بسیار زیاد تاثیر داره هر چه آمپر بالاتر باشه سرعت رو بالاتر میبره .بهتر بگم:
سرعت فن 12 ولت با برق مثلا 500 میلی آمپر دو برابر سرعت فن 12 ولت با 250 میلی آمپره

:eek:.Nooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

آقامهدی چرا به بچه مردم اطلاعات غلط میدی:p

آمپر چیزی نیست که من و شما بتونیم مثل ولتاز کم و زیادش کنیم. I= V/R
I که همون جریانه.V هم که ولتاژه. R مقاومت فن هست که بستگی به نوع سیم پیچ های فن و تعداد دور اونها داره. وقتی روی یه فن نوشته 12 ولت، 150میلی آمپر چند چیز رو میگه:
1-مقاومت این فن 80 اهم هست. 80اهم0.15/ 12= R
2-اگه 12 ولت بهش وصل کنی فن از منبع ولتاژ 150 میلی امپر جریان میکشه.
3-شما مجازی حد اکثر 12 ولت به فن وصل کنی. اگه زیادتر کنی Booom .
این رو هم بدونید که این جریانه که دور فن رو کم یا زیاد میکنه.ولی با توجه به فرمول بالا خود جریان هم با ولتاژ کم و زیاد میشه. یعنی ولتاژ که زیاد شه جریان هم زیاد میشه، جریان که زید شد دور RPM(دور بردقیقه) فن زیاد میشه.
نتیجه اخلاقی::cheesygri
1-شما RPM یه فن 12 ولت رو میتونی با اعمال ولتاژ 12 ولت به حد اکثر برسونی.
2-هرگز ولتاژ رو بیشتر از این نکن که فن میسوزه (البته مثلا اگه 12 رو کردی 13 فن نمیسوزه فقط عمر فن به طور وحشتناکی کم میشه:biggrin1:.تازه RPM فن هم فقط 8.3% زیاد میشه و این هم به این معنی نیست که xbox دقیقا 8% خنک تر میشه).اگر هم 12 رو کردی مثلا 15 فن با سرعت خیلی زیاد میچرخه ولی عمرش خیلی خیلی کم میشه در حد چند ثانیه:laughing:)
3-موقع خرید فن روی اون ها رو بخون و اونی رو انتخاب کن که با ولتاژ مساوی (اکثرا 12 ولت هست) جریان بیشتری رو روش نوشته باشه.مثلا فن کامپیوتر 250 میلی آمپر (0.25) هست و سرعتش حدود 7، 6 هزار دور در دقیقه هست.
زیییییییییییییییییییینگ. زنگ تفریح رو زدن و در ایجا کلاس تموم شد.:)

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
:eek:.Nooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

آقامهدی چرا به بچه مردم اطلاعات غلط میدی:p

آمپر چیزی نیست که من و شما بتونیم مثل ولتاز کم و زیادش کنیم. I= V/R
I که همون جریانه.V هم که ولتاژه. R مقاومت فن هست که بستگی به نوع سیم پیچ های فن و تعداد دور اونها داره. وقتی روی یه فن نوشته 12 ولت، 150میلی آمپر چند چیز رو میگه:
1-مقاومت این فن 80 اهم هست. 80اهم0.15/ 12= R
2-اگه 12 ولت بهش وصل کنی فن از منبع ولتاژ 150 میلی امپر جریان میکشه.
3-شما مجازی حد اکثر 12 ولت به فن وصل کنی. اگه زیادتر کنی Booom .
این رو هم بدونید که این جریانه که دور فن رو کم یا زیاد میکنه.ولی با توجه به فرمول بالا خود جریان هم با ولتاژ کم و زیاد میشه. یعنی ولتاژ که زیاد شه جریان هم زیاد میشه، جریان که زید شد دور RPM(دور بردقیقه) فن زیاد میشه.
نتیجه اخلاقی::cheesygri
1-شما RPM یه فن 12 ولت رو میتونی با اعمال ولتاژ 12 ولت به حد اکثر برسونی.
2-هرگز ولتاژ رو بیشتر از این نکن که فن میسوزه (البته مثلا اگه 12 رو کردی 13 فن نمیسوزه فقط عمر فن به طور وحشتناکی کم میشه:biggrin1:.تازه RPM فن هم فقط 8.3% زیاد میشه و این هم به این معنی نیست که xbox دقیقا 8% خنک تر میشه).اگر هم 12 رو کردی مثلا 15 فن با سرعت خیلی زیاد میچرخه ولی عمرش خیلی خیلی کم میشه در حد چند ثانیه:laughing:)
3-موقع خرید فن روی اون ها رو بخون و اونی رو انتخاب کن که با ولتاژ مساوی (اکثرا 12 ولت هست) جریان بیشتری رو روش نوشته باشه.مثلا فن کامپیوتر 250 میلی آمپر (0.25) هست و سرعتش حدود 7، 6 هزار دور در دقیقه هست.
زیییییییییییییییییییینگ. زنگ تفریح رو زدن و در ایجا کلاس تموم شد.:)
والا ما تا جايي كه ميدونيم همه ميخوان فن بگيرن ميگن مثلا رييس يه فنه 25 آمپر بده! كسي نميگه 12 ولت بده:cheesygri
اشتباه ميكني يه بار رو فنو بخوني ميفهمي!
شما احتمالا نوره لامپه خونتونم بخواي زياد كني ولتشو زياد ميكني كه بتركه؟
نه عزيزم ولتاژ فقط وسيله اي هست برا تغزيه

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج
سلام من کنسولمو تازه گرفتم و2007 هست والبته فروشنده با اطمینانمیگفت که مشکل داغ
شدن وسه چراغ قرمز برای مدلهای جدید وجود نداره
لطفا راهنمایی کنید اگه لازمه یه فن براش بگیرم؟؟:confused:

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,808
نام
امین
سلام من کنسولمو تازه گرفتم و2007 هست والبته فروشنده با اطمینانمیگفت که مشکل داغ
شدن وسه چراغ قرمز برای مدلهای جدید وجود نداره
لطفا راهنمایی کنید اگه لازمه یه فن براش بگیرم؟؟:confused:
دوست عزیز کنسولهای 2007 هم امکان خراب شدنشون هست تو سایت خیلی ها 2007 بودن که کنسولشون خراب شده !
به ریسکش نمی ارزه که فن روش نندازی حتما فن رو بگیر...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر