تاثیر فن در بقای کنسول Xbox 360

وضعیت کنسول شما با فن یا بدون فن

• با وجود فن از ابتدا ، کنسولم دچار مشکل چراغ قرمز شده

رای‌ها: 40 10.8%
  • بدون وجود فن از ابتدا ، کنسولم دچار مشکل چراغ قرمز شده

رای‌ها: 45 12.2%
  • کنسول من مشکل چراغ قرمز نداشته

رای‌ها: 285 77.0%

• مجموع رای دهنده‌ها
    370
یعنی فن پی سی ببندم به 360 بهتره حالا یه سوال من میخوام کنارش در حالت افقی سمت راست روبروی هارد هم فن ببندم اگه جفتش را دمنده کنم خوبه کدوم حالت بهتره با شکل بگو.

نظرتون در مورد اینا چیه؟
6f6564w.jpg

6g3t5qp.jpg

فن پیسی چقدر قیمت داره ؟ باید برای تامین برقش از منبع جدایی استفاده کرد یا از خود
کنسول برق میگیره ؟ خود اونایی که x360 میفروشن این فن ها رو دارن ؟
به نظرتون چند تا از این فن ها کافیه (برای مدل های 2007 که تغریبا مشکل گرماییشون
حل شده) رو هم دیگه از فن نایکو که 50 تومنه گرونتر در میاد یا ارزون تر ؟

ولی من شنیدم حل شده !
حالا بیخیال چند تا از این فن های پیسی کافیه ؟ منبع تامین برقشون رو خودشون بهت میدن؟
اگه نه از کجا باید بگیریمش ؟

ولی من شنیدم حل شده !
حالا بیخیال چند تا از این فن های پیسی کافیه ؟ منبع تامین برقشون رو خودشون بهت میدن؟
اگه نه از کجا باید بگیریمش ؟

فن دو تا كافيه و هر كدوم هم هزار تومنه منبع برقشم ميتونه يك آداپتور 12 ولت يا يك پاور دست دوم كامپيوتر باشه كه هر كدوم بيشتر از 5 تومن نيست كه كلا خرج اين روش كه خيلي از فنهاي ديگه هم بهتره 7 تومن بيشتر نميشه . ;)
آداپتو رو ميتوني از الكتريكي بگيري و پاور رو هم از خدمات كامپيوتري ... هر كدومو خواستي فرق نميكنن با هم ... ولي با پاور راحت تر هستش چون سوكت هاش رو راحت به هم وصل ميكني و تموم .

یعنی بدون این دردسر ها نمیشه یک کنسول رو سالم نگه داشت میگم شما که این همه فن سوار میسکنید چه طوری درش رو میبندید میم چطه طوره اصلا کنسول رو باز بزاریم یک پسکه بزاریم جلوش از اون ورم یک کولر سوار کنیم

فن دو تا كافيه و هر كدوم هم هزار تومنه منبع برقشم ميتونه يك آداپتور 12 ولت يا يك پاور دست دوم كامپيوتر باشه كه هر كدوم بيشتر از 5 تومن نيست كه كلا خرج اين روش كه خيلي از فنهاي ديگه هم بهتره 7 تومن بيشتر نميشه .
حالا این فن هارو کجا وصل کنیم بهتره ؟ چطوری وصل کنیم؟

فن دو تا كافيه و هر كدوم هم هزار تومنه منبع برقشم ميتونه يك آداپتور 12 ولت يا يك پاور دست دوم كامپيوتر باشه كه هر كدوم بيشتر از 5 تومن نيست كه كلا خرج اين روش كه خيلي از فنهاي ديگه هم بهتره 7 تومن بيشتر نميشه . ;)
آداپتو رو ميتوني از الكتريكي بگيري و پاور رو هم از خدمات كامپيوتري ... هر كدومو خواستي فرق نميكنن با هم ... ولي با پاور راحت تر هستش چون سوكت هاش رو راحت به هم وصل ميكني و تموم .
چرا پاور فابریک نگیریم ؟ اگه بخایم فابریک بگیریم چند وات بگیریم؟ چند وقت پیش پاور
کامپیوترم سوخت یه 430 وات گرفتیم 30 تومن شما که میگی 5 تومن چند واته ؟
چه نوع آدابتوری ؟ بریم لوازم الکتریکی بگیم آداپتور میخام 12 ولت میخام ؟ سیمی که
12 ولت ازش خارج میشه باید چه نوع فیشی بهش وصل باشه تا به فن ها بخوره ؟

چرا پاور فابریک نگیریم ؟ اگه بخایم فابریک بگیریم چند وات بگیریم؟ چند وقت پیش پاور
کامپیوترم سوخت یه 430 وات گرفتیم 30 تومن شما که میگی 5 تومن چند واته ؟
چه نوع آدابتوری ؟ بریم لوازم الکتریکی بگیم آداپتور میخام 12 ولت میخام ؟ سیمی که
12 ولت ازش خارج میشه باید چه نوع فیشی بهش وصل باشه تا به فن ها بخوره ؟

چون ارزونتر برات در مياد ... اكبندشم حدود 10 الي 12 هست . البته اين معموليها
وات هم هيچ فرقي نميكنه چون فقط براي فن ميخواي نه كامپيوتر و مادر برد .. همون 300 بگيري بسه .
من يك 500 گرفتم 5000 تومن .
همون پاور سوختت ممكنه كار كنه برو يك تست بكن . يك جا اموزششو گزاشته بودم اگه پيدا كردم برات ميزارم .
اگر خواستي از آداپتور استفاده كني بايد سوكت هاي فن هارو قطع كني و بزني به دو سر سيمهاي آداپتور چون اون سوكت ها فقط به پاور ميخوره ... در ضمن بهش بگو آمپرشم بالا باشه ...

در كل پيشنهاد من همون پاور هست كه خيلي براي شما راحت تر هست .
اينم روش تست و روشن كردن پاور دست دوم:
http://www.bazicenter.com/forums/showpost.php?p=164936&postcount=49
اگه فن پاور با اين كار روشن شد يعني ميتوني ازش براي روشن كردن فنها استفاده كني ... موفق باشي

------------------------------------
اين روش prancE 3 عزيز هم خوبه ها ... كسي تا حالا امتحان كرده ؟

آخرین ویرایش:
اقا من اول که Xbox خریدم یه intercooler خریدم ولی بازم انقدر داغ میکنه که با نیم ساعت بازی کاملا قسمت زیری دستگاه(در حالت افقی) داغ میشه الان من یه پنکه گرفتم می خوام بدونم که پنکرو جلوی سوراخایی که باد گرم میزنه بزارم (محل وصل شدن اینترکولر) بهتره یا قسمتی که ازش باد خنک میزنه

این کاری که جناب pracnE 3 کردن رو من قبلا روش فکر کردم ، ولی یه ایراد به نظرم اومد ، گفتم اینجا مطرح کنم :
نگاه کنین ، اگه ما بیایم اونجاها رو ببندیم دمای داخل محفظه پلاستیکه خیلی میره بالا و این برای قطعات اون منطقه ضرر داره!
یک چیز دیگه هم هست! گرمای بقیه قطعات هم به هیتسینکها منتقل میشن ، چون راه دیگه ای برای خروج ندارن!البته این مورد آخری باید تست شه!
اگر کسی به مسئله وارده بیاد یکم توضیح بده!

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or