تاثیر فن در بقای کنسول Xbox 360

وضعیت کنسول شما با فن یا بدون فن

• با وجود فن از ابتدا ، کنسولم دچار مشکل چراغ قرمز شده

رای‌ها: 40 10.8%
  • بدون وجود فن از ابتدا ، کنسولم دچار مشکل چراغ قرمز شده

رای‌ها: 45 12.2%
  • کنسول من مشکل چراغ قرمز نداشته

رای‌ها: 285 77.0%

• مجموع رای دهنده‌ها
    370
سلام
من يه مدته تو فروم x360 ميگردم , تايپيكهاي زيادي هم خوندم ولي به نتيجه ي دلخواهم نرسيدم :(
سواله من اينه:
اگه يه كنسول با اينتر كولر بگيريم آيا مشكله سه چراغ قرمز پيش مياد يا نه؟
البته فرض رو هم بر اين بگيريم كه تاريخ كنسول 2007 باشه و روزانه 4 ساعت به صورته مداوم كار كنه
ممنون:love:

سلام
من يه مدته تو فروم x360 ميگردم , تايپيكهاي زيادي هم خوندم ولي به نتيجه ي دلخواهم نرسيدم :(
سواله من اينه:
البته فرض رو هم بر اين بگيريم كه تاريخ كنسول 2007 باشه و روزانه 4 ساعت به صورته مداوم كار كنه
هیچی معلوم نیست!:biggrin1:
شما با اینکار درصد خراب شدن رو میاری پایین;) ولی بازم امکان داره مشکل بوجود بیاد!

هیچی معلوم نیست!:biggrin1:
شما با اینکار درصد خراب شدن رو میاری پایین;) ولی بازم امکان داره مشکل بوجود بیاد!

سلام
سواله من اينه:

من كه به نظريه ي تخمه مرغ شانسي اعتقاد ندارم ...
ماله من 29/9/2006 هستش ... رئزش هم 6 ساعت يك ضرب بازي مي كنم ... گرم هم نمي شه چه برسه به سه چراغ ( بدون فن هم هستم ) ... يكي از دوستام هم همينطوره :love:

میشه یکی توضیح بده که این 3 چراغ که میاد دقیقا چه اتفاقی میافته
اون چیپ میسوزه ؟ قلع رویه پایه هاش شل میشه اتصال برقرار نمیشه ؟

ممکنه پیش بیاد، ممکنه پیش نیاد. فقط احتمالش به مقدار خیلی کمی می‌یاد پایین. اینترکولر توصیه نمی‌شه. یعنی به جاش تغییر ولتاژ فن‌ها‌ی خود کنسول پیش‌نهاد می‌شه.

امکان داره فن بزاری بعد دستگاه اتصالی کنه؟

بیشتر توضیح بده. منظورت دقیقا چیه؟
بله احتمال داره کنسولت بسوزه کاملا. یعنی باید یک‌جوری باعث Short Circuit بشی که 360 احمق هم اونو پشتیبانی نمی‌کنه.

Technical details about lack of short circuit protection here

میشه یکی توضیح بده که این 3 چراغ که میاد دقیقا چه اتفاقی میافته
اون چیپ میسوزه ؟ قلع رویه پایه هاش شل میشه اتصال برقرار نمیشه ؟

نه چیزی نمی‌سوزه. اتصال‌ پایه‌ها به بُرد قطع می‌شه.

مگه کنسول شما الان کپی‌خور نیست؟ 360 رو که با ورد و جادو کپی‌خور نمی‌کنن. باید پیچ‌هاشو باز کنن تا به DVD Drive برسن.
ای بابا !سامان جون ;)انگار شما اساسی با نوشته های ما مشگل داری:confused:
من کی گفتم ورد وجادو:eek:مگه شما برای هک درایو ,اون 8 تا پیچ مربوط به زیر ایکس کلمپها و اون پیچهای مادربرد رو که به بدنه ی فلزی وصل میشند,باز میکنید.؟!!
بدیهی است هر کس یه بار 360 رو باز کرده باشه,میدونه که فقط اون 8 تاپیچه که سیاه رنگه و معمولا کوچکترین جای آچار در این پیچها خیلی سریع قابل تشخیصه فقط.6 تا پیچ بلند که برای وصل کردن دیواره فوقانی کنسول استفاده میشه , برای کپی خور شدن باز میشه که اصلا منظور من اونا نبود!!!!!!!!!!!!
یکم دقت کن چی نوشتم.آقا گله;)

آخرین ویرایش:
ای بابا !سامان جون انگار شما اساسی با نوشته های ما مشگل داری
من کی گفتم ورد وجادومگه شما برای هک درایو ,اون 8 تا پیچ مربوط به زیر ایکس کلمپها و اون پیچهای مادربرد رو که به بدنه ی فلزی وصل میشند,باز میکنید.؟!!
بدیهی است هر کس یه بار 360 رو باز کرده باشه,میدونه که فقط اون 8 تاپیچه که سیاه رنگه و معمولا کوچکترین جای آچار در این پیچها خیلی سریع قابل تشخیصه فقط.6 تا پیچ بلند که برای وصل کردن دیواره فوقانی کنسول استفاده میشه , برای کپی خور شدن باز میشه که اصلا منظور من اونا نبود!!!!!!!!!!!!
یکم دقت کن چی نوشتم.آقا گله

آقا گُله من با شما مشگل ندارم! فقط پستت رو درست نفهمیدم.
شما نوشته بودی:
پیچهای متصل کننده ی برد به بدنه
و من در مُخیله‌م! اون به قول شما دیواره‌ی فوقانی رو هم جزء بدنه گرفتم که بُرد کنسول با پیچ‌های بلند بهش وصل می‌شه. ولی اگر قبلا، همون طور که حالا نوشتی، می‌نوشتی بدنه‌ی فلزی، منظورتو اشتباه متوجه نمی‌شدم.

مگه کنسول شما الان کپی‌خور نیست؟ 360 رو که با ورد و جادو کپی‌خور نمی‌کنن. باید پیچ‌هاشو باز کنن تا به DVD Drive برسن.

یک هفته‌نامه‌ی عقب‌مونده‌ی بی‌ارزش با خبرهای سوخته و کهنه. لطفا تا اینترنت هست، این چیزا رو نخونید.

اینو اصلا موافق نیستم.شاید مطالبش یزره قدیمی باشه ولی خیلی اموزنده هستش.بنظر من تا حالا هیچ کس تو ایران نتونسته مثل کلیک کار انجام بده

واقعا من یکی حیرون موندم اخه کنسول به این باحالی چرا نباید به کیفیت ساختش اهمیت داده بشه؟
قطعا باپایین اومدن قیمت پی اس3 وهمچنین دیسکهای بلوری خندیدن برای مسئولین مایکروسافت یه
مقدار سخت میشه:confused:

حتما این سوال رو n باره پاسخ دادين ، يک بار ديگه هم لطف کنيد ممنون میشم
چند درصد از دوستان مشکل 3 چراغ داشتن و بعد از تعمير کنسولشون دوباره به مشکل خورده ؟
میخوام ببينم تعمير و سپس خريد اینترکولر راه مناسبی هست يا به طور کلی دستگاه رو عوض کنم
و سوال ديگه اینکه دوستان چه مغازه / مرکزی رو پيشنهاد میکنن برای رفع این مشکل ؟
چند درصد از دوستان مشکل 3 چراغ داشتن و بعد از تعمير کنسولشون دوباره به مشکل خورده ؟
میخوام ببينم تعمير و سپس خريد اینترکولر راه مناسبی هست يا به طور کلی دستگاه رو عوض کنم
دقیقا مشخص نیست ولی اکثرا مشکلش دوباره برگشته چون با سشوار صنعتی پایه ها بصورت خیلی جزئی به برد متصل میشه و با یه ذره داغ شدن دوباره جدا میشه و...
0فکر کنم حدود50 تومن برات تعمیرش آب میخوره . اینتر هم فایده نداره باید فنهای خودشو 12 ولت کنی ولی احتمالش کمه درست شه . شما برو یه دونه کور بخر و از هارد و دسته این کنسول استفاده کن تازه اگه لنز کنسول جدیدت ضعیف شد میتونی از قبلی استفاده کنی .

جاهای زیادی هست مثل نکست جن و ... من که از لباف خریدم . اونجا بیشتر داره ;)

ما ابزار و امكاناتي براي آمارگيري دقيق نداريم، اما به طور كلي و با استناد به سایت Xbox-Scene، تعداد زيادي از كنسول‌ها دوباره و چندباره خراب، و دوباره و چندباره تعمیر شدن. یک نمونه‌ش هم کنسول خود من. البته اگه دقیقا وسائل تعمیرو داشته باشی و با مهارت کافی کنسول رو تعمیر کنی (که سخته)، و بعد از مُدهای خنک‌کننده‌ی اساسی (نه اینترکولر و این چیزا) استفاده کنی امکان خرابی دوباره به میزان زیادی کم می‌شه. اما در هیچ حالتی از بین نمی‌ره.
برای خنک‌کردن هم این‌ کارها رو تقریبا همه‌جا دارن انجام می‌دن و داره به یه استاندارد تبدیل می‌شه!:
1. 12 یا 9 ولت‌کردن فن‌ها (من 9 رو توصیه می‌کنم.)
2. افزودن Shroud Divider (بسیار ساده و بسیار موثر)
3. افزودن Heatsink روی رم‌ها و پل جنوبی. (توی ایران پیدا نمی‌شه و من با هزار زحمت تونستم یه بسته‌ی مسی پیدا کنم که دقیقا آخرین بسته‌ی یارو بود. اینو می‌گم.)
4. افزودن فن داخلی. (با چسب قوی هم می‌تونی بچسبونی)

کارهای اساسی دیگه‌ای هم هست که از این‌ها یخورده سخت‌تره.
حیف که توی سفر دوربین دیجیتالمو دزدیدن، وگرنه از همشون عکس می‌گرفتم برات می‌ذاشتم! هرچند که روی نت بگردی همه رو پیدا می‌کنی. لینکی چیزی خواستی بگو بهت بدم.

در مورد کسی که برات کنسولو درست کنه، من طاهر یا اگه حوصله داری خودتو پیش‌نهاد می‌کنم!

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or