خبر رسمی به گفته مدیر عامل پلی استیشن، Game Pass برای کل صنعت مخرب است.

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,602
نام
alireza
jr.jpg

جیم رایان می‌گوید که با نزدیک به ۵۰ میلیون مشترک پلی‌استیشن پلاس، سونی خدمات بهتری نسبت به Game Pass دارد.

سرویس Game Pass از زمان معرفی، به مرکز توجه مایکروسافت تبدیل شده است. این شرکت را به یک رویکرد چند پلتفرمی هدایت می کند. با این حال، جالب توجه است که مدیر عامل پلی استیشن، آقای جیم رایان، طرفدار این استراتژی نیست.

پرسش و پاسخ بین رایان و تحلیلگران از سال 2022 یکی از چندین موردی است که از افشای گسترده اخیر پرونده مایکروسافت در دادگاه به دست آمده است. در جلسه پرسش و پاسخ، هنگامی که از رئیس پلی استیشن در مورد تلاش های مایکروسافت پرسیده شد، رئیس پلی استیشن گفت که رویکرد اولیه مایکروسافت به هیچ وجه کارایی نداشت. که در نتیجه، آنها را به خریدهای بزرگ سوق داده است.

رایان همچنین اضافه کرد که ناشران در صنعت به آنها گفته اند که Game Pass را نه تنها برای فروش بازیها، بلکه برای کل صنعت مخرب می دانند. جالب اینجاست که او همچنین به آخرین به‌روزرسانی مایکروسافت برای تعداد مشترکان Game Pass اشاره کرد که تا ژانویه 2022 به 25 میلیون نفر رسیده بود. او گفت که با نزدیک به 50 میلیون مشترک، PlayStation Plus را به عنوان یک سرویس باارزش‌تر می‌بیند.

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,762
نام
مراد حلیمی
برای سازندها، مخصوصا ثردپارتی ها شاید فایده نداشته باشه گیم پس(اونم شاید و باید بررسی آماری کرد)، ولی برای مصرف کننده به شدت بصرفس و اینو نمیشه کتمان کرد.

این حرف جیم رایان هم باز نشون میده کلا نمیخواد چرت و پرت گفتن رو تموم کنه و قسم خورده تا تو این پست مشغول به کاره اراجیف ببافه.​

.

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,464
نام
امین
کلا ادم های درست و حسابی معمولا راجب بیزینس خودشون حرف میزنن و سعی در بهبود و تقویتش دارن.
بیشتر اوقات هم نقطه قوت های کارشون رو بزرگ نشون میدن.
اینکه یه مدیر اونم در چنین سطحی داره این مدلی نقطه فوت رقیب رو که اتفاقا مصرف کننده هاش بشدت ازش راضی هستن رو میکوبه نشان از این داره که جایگاه فعلیش براش خیلی بزرگه و کت داره تنش زار میزنه.

خوشبختانه الان مشترک هر دو سرویس هستم و از هر دو دارم استفاده میکنم و همین عاملی میشه که قضاوت درستی داشته باشم.
سرویس گیم پس با توجه به قیمت معقولی که داره بشدت ارزشمنده و به عنوان مثال 13 ماهه ظرفیت هوم حدود 1.300 هست و سوییچ حدود 1.100
همین الان یکساله پلاس ریجن اوکراین ظرفیت دو ps5 رو حدود 2.800 قیمت میدن.
اینا کمترین قیمتهای در دسترس واسه مقایسه این دو سرویس هست.
با توجه بازیهای موجود و اینکه میدونیم ایکس باکس هر چی بده دی وان رو سرویس هست و هر چی انحصاری داشته هم از قبل همگی هست و بازیهای مولتی بیشتری هم دی وان میاد و بعد از خرید اکتیوژن به طبع بازیها کاتالوگ بیشتر و متنوع تری رو هم شامل میشن ارزش این سرویس برای گیمر جماعت مشخص میشه، خصوصا واسه ما تو ایران که قیمت بازیا سر به فاک میزنه.
علاوه بر این موارد امکان فری ریجن و خرید کد بازیها بعضا تا 80 درصد ارزونتر از ریجن های دیگه و اضافه کردن رو اکانت اصلی خودش بشدت ارزشمند هست.

PS5 رو من فقط و فقط به خاطر انحصاری ها گرفتم و ارشیو بازی های ps4 که دیجیتالی تو حسابم هست.
نقطه قوتش هم همون هاست که اعتقاد دارم ایکس باکس حالا حالاها کار داره تا بخواد به اون کیفیت برسه...

ولی تو بحث سرویس و قیمت، برتری رو کامل با گیم پس میدونم.
امیدوارم این جیم رایان بیزینس من کبیر ،هر چی زودتر شرش از مجموعه ps کم شه و واقعا یه کسی سر کار بیاد که 100 درصد ذهنش سهام شرکت نباشه و 10 درصدی هم به فکر یوزر جماعت باشه.

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,464
نام
امین
برای سازندها، مخصوصا ثردپارتی ها شاید فایده نداشته باشه گیم پس(اونم شاید و باید بررسی آماری کرد)، ولی برای مصرف کننده به شدت بصرفس و اینو نمیشه کتمان کرد.

این حرف جیم رایان هم باز نشون میده کلا نمیخواد چرت و پرت گفتن رو تموم کنه و قسم خورده تا تو این پست مشغول به کاره اراجیف ببافه.​

.
شک نکن فایده و سود داره وگرنه چرا باید قبول کنن بازیشون بیاد گیم پس؟

Ni-oH

کاربر سایت
Dec 11, 2017
354
بستگی داره به نگاه گیمر ها ،
اینکه مثلا بخوای امثال استارفیلد و … ارزون بازی کنی
و یا اینکه بخوای با هزینه های بالا امثال گاد رو بازی کنی
که طبیعتا اکثریت جامعه گیمینگ طرفدار گزینه دوم هستند با اختلاف چند برابری و بسیار زیاد طبق آمار های رسمی

حالا آیا سونی بیاد و کیفیت بازیهاش رو تا یه حد زیادی نسبت به حالت الانش پایین بیاره ولی در عوض سرویس محور کنه همه چیو !! بعله ۱۰۰٪ از نظر من این سرویس مخرب هست .
اما اینکه بیاد سرویس محور بکنه و کیفیت هم همین باشه ( غیر ممکنه همچین چیزی حداقل از نظر رایان ) ، این سرویس بسیار هم عالیه

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
کاملاً حرف بی اساسی هست، به لطف گیم‌پس خیلی از indie - developer ها تونستن بازی‌هاشون را promote کنن؛ من مشتری با 100 هزار تومن تونستم بازی Starfield را در روزهای اول تجربه کنم، این کجاش مخربه؟! به غیر از این سیستم گیم پس برای PC هم در دسترس هست. ولی

سرویس PS Plus بعد از این همه مدت هنوز یک گزینه برای دانلود بازی روی PC نداره، ناگفته نماند که 2 سال طول میکشه تا عرضه بشن و بعضی هم تبدیل میشن به یک پورت داغون مثل The Last of Us .....

r.t.1.n

کاربر سایت
Dec 4, 2008
2,938
نام
آرتین
ها مخربه تو آدم خوبی هستی بازی ها رو کردی 70 دلار باشه تو راست میگی :))مفتی تیر هم نمیزنی به بازیباز .سریع رفتی رقیبش رو ساختی
اون قیمتای 70 دلاری و 65 دلاری بازی های SNES و Genesis هم لابد کار ایشونه

FarSeeR

کاربر سایت
Jun 18, 2013
1,128
کاملاً حرف بی اساسی هست، به لطف گیم‌پس خیلی از indie - developer ها تونستن بازی‌هاشون را promote کنن؛ من مشتری با 100 هزار تومن تونستم بازی Starfield را در روزهای اول تجربه کنم، این کجاش مخربه؟! به غیر از این سیستم گیم پس برای PC هم در دسترس هست. ولی

سرویس PS Plus بعد از این همه مدت هنوز یک گزینه برای دانلود بازی روی PC نداره، ناگفته نماند که 2 سال طول میکشه تا عرضه بشن و بعضی هم تبدیل میشن به یک پورت داغون مثل The Last of Us .....
اینکه کجاش مخربه رو اینجوری میتونی در مورد فکر کنی:

اگه گیم پس نبود، ردفال، استارفیلد، گیرز، هیلو و... چقدر میفروختن؟ آیا با وضعیت الانشون منتشر میشدن؟ یا سازنده مجاب بود بازیش رو طوری بسازه که از دید منتقد و بازی باز ارزش خرید داشته باشه؟

اگه قرار بود گاد آو وار و لست او آس بازی های سرویس باشن برای سازنده مهم بود که متاش +۹۰ باشه یا اگه ۷۰ ۸۰ هم میشد فرقی براشون نداشت؟ چه بخوایم چه نخوایم تاثیر این موضوع داره دیده میشه... تو صنعت گیم بازی اگه بخواد موفق باشه باید استانداردهای لازم رو برای بازی باز داشته باشه تا برای سازنده سودده باشه. ولی اتفاقی که الان میوفته چون قرار نیست بازی فروش کنه، فقط لازمه بازی ساخته بشه با هر درجه کیفی ای... تازه الان برای پروموت و جا انداختن سرویس اینجوریه، شما تصور کن چند سال آینده رو...

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
شک نکن فایده و سود داره وگرنه چرا باید قبول کنن بازیشون بیاد گیم پس؟
چون به منبعی نامحدود از پول وصل میشن
چیزی که طی سالهای اخیر کاملا مشخص شده اینه که مایکرو خدا تومان خرج میکنه که تو رقابت باقی بمونه
هنوز جوهر قرارداد عجیب اکتی خشک نشده

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد
گیم پس سرویس خوبیه بخصوص برای ایرانی ها و تو این شکی نیس.

حرف جیم رایان اینه که نتیجه همچین سرویسی مساوی با فروش کمتر بازی ها و کمتر ریسک کردن سازنده ها برای حفظ کیفیت بازی هاشونه و برای همینم سونی هیچوقت چنین پلنی رو برای بازی های پلی استیشن عملی نمیکنه.

به گفته خودش با چندین و چند سازنده و ناشر صحبت کرده و توافق دارن روی این قضیه و ترجیحشون (سازنده ها) اینه بازی ها از اینستال بیس بیشتر پلی استیشن برای تضمین فروش استفاده کنن و بعدا یک روزی بیان روی پلاس و گیم پس، تا اینکه یک رقمی رو از مایکروسافت بگیرن و بازیشون دی وان روی سرویس بیاد.

من بشخصه ترجیح میدم کیفیت بازی های پلی استیشن همینی که هست بمونه، فروشش رو تضمین کنه برای سازنده ولی دی وان نیاد روی پلاس تا اینکه دی وان باشه اما کیفیتشون کم بشه یا سازنده دل به کار نده و...

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,239
نام
یونس
گیم پس سرویس خوبیه بخصوص برای ایرانی ها و تو این شکی نیس.

حرف جیم رایان اینه که نتیجه همچین سرویسی مساوی با فروش کمتر بازی ها و کمتر ریسک کردن سازنده ها برای حفظ کیفیت بازی هاشونه و برای همینم سونی هیچوقت چنین پلنی رو برای بازی های پلی استیشن عملی نمیکنه.

به گفته خودش با چندین و چند سازنده و ناشر صحبت کرده و توافق دارن روی این قضیه و ترجیحشون (سازنده ها) اینه بازی ها از اینستال بیس بیشتر پلی استیشن برای تضمین فروش استفاده کنن و بعدا یک روزی بیان روی پلاس و گیم پس، تا اینکه یک رقمی رو از مایکروسافت بگیرن و بازیشون دی وان روی سرویس بیاد.

من بشخصه ترجیح میدم کیفیت بازی های پلی استیشن همینی که هست بمونه، فروشش رو تضمین کنه برای سازنده ولی دی وان نیاد روی پلاس تا اینکه دی وان باشه اما کیفیتشون کم بشه یا سازنده دل به کار نده و...
ببین حرف این نیست که سونی باید شکل بیزینسشو تغییر بده قرار نیست کلا دنباله رو دیگران باشن
منم باور دارم سیستم گیمپس اصلا برای شکل بیزینس پلی استیشن کاربرد نداره بحث قدرت مالی و کیفیت بازی هم بزاریم کنار

ولی اینکه مدیر ی برند بیاد نقطه قوت برند دیگه رو زیر سوال ببره حرکت چیپیه
این همه دولوپر بازی هاشون روی گیمپس میارن قطعا اگر ضرر میکردن که زیر بار نمی‌رفتن

توی تاپیکی که بحث قیمت سرویس ها بود گفتم افزایش ۳۵٪ یک باره سرویس بدون هیچ تغییری واقعا برای ایران با این تورم هم قفله حتی کاتالوگ ps3 رو نمیشه دانلود کرد :D همین ۱ مورد اگه اضافه کرده بود من شخصا راضی بودم

این داستان حفظ کیفیت هم به نظر من توجیه هست چه اتفاقی افتاده که هزینه حفظ شرایط فعلی سرویس ۳۵٪ افزایش پیدا کرده؟

بازی های فرست پارتی بزرگ که همه فروششون بالاس و سودآوری زیادی دارن جیم رایان واقعا داره به وجهه برند پلی استیشن ضربه میزنه راضی نگه داشتن سهامدارا به قیمت عصبانی کردن طرفداران پلن خوبی نیست
حالا ماها که تو جهان سوم هستیم کامنت های پای خبر افزایش قیمت پلاس توی سایتهای مختلف بخونی راحت ۹۰٪ شاکین

خلاصه من به عنوان یک فن گیم هزینه ها واسم مهمه ته حمایتی که از بازی مورد علاقم میتونم بکنم اینه که پیش خریدش کنم تشکر هم کنم بابت بازی خوبی که ساختن ولی خوشحال نمیشم وقتی فقط به شکل کیف پول دیده بشم :D
مشکل جیم رایان پایین بودن حاشیه سود پلی استیشن هست و این افزایش ۳۵٪ هم نه برای حفظ کیفیت که برای بیشتر کردن این فاصله اس ولی خوب نمیتونه اینو علنی بگه :D

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
فکر میکنم از قصد جیمبو میخواد واسه خودش فوش بخره
وگرنه مسخره است که تو بیای بزرگترین نکنه مثبت کنسول رقیب رو اینجوری به باد نقد بگیری
درصورتیکه خودت جایگزینی براش نداری
مشکل جیم رایان اینه که کلا به سمت سهامدارا غش کرده و گیمر جماعت درصدی براش مهم نیست
بالاترم گفتم اتفاقا گیم پس ایده خوبی داره اونم این که تو لازم نیست که همه بازی هارو داشته باشی و این انتخاب هم بهت میده که اگر خواستی بازی رو بخری بتونی این کارو بکنی
در هرحال جیم رایان چه بخواد چه نخواد این سیاست مایکروسافت به نفع منه گیمر جماعت بوده،اینکه کیفیت بازیای خود مایکروسافت خراب شده بنظرم ربطی به گیم پس نداره،بقول اون دوستمون الان فورزا موتور اسپرت که قرار روز اول روی گیم پس بیاد مگه بازی بی کیفیته؟
یا مثلاً Flight simulator؟
اینکه یه بازی خوب درمیاد و یکی بد بیشتر مربوط به مدیریت و سازنده اون اثره تا گیم پس
الان با عرضه کالاف روی گیم پس آدم میتونه با ۱۳۰۰ ظرفیت هوم گیم پس آلتیمیت یک سال هم کالاف بازی کنه هم بتونه آنلاین بازی کنه هم گیم پس داشته باشه
خب این بده؟
اونور چی؟
شما باید پول پلاس رو بدی(که ارزشش از گیم پس کمتره و بازی های فرست پارتی روز اول روش نمیان) و اینکه ۷۰ دلارم پول بازی رو بدی
خب این واسه منی که تو ایران نشستم چه معنی داره؟
قطعا برو سمت ارزون تره

Philip Marlowe

کاربر سایت
Jan 2, 2022
914
رفقا عجیب ترین‌ صحبت در مورد گیم پس این هست که باعث می شود کیفیت بازی ها کمتر بشود!حالا واقعا چه ربطی دارد مشخص نیست.انگار هر بازی که برای گیم پس منتشر بشود دیگر آمار و بازخورد و رضایت پلیرها تاثیری ندارد و فقط کافی هست سازنده بازی رو منتشر کند بدون توجه به اینکه چه کیفیتی دارد.Halo Infinite که روز اول برای گیم پس منتشر شد به مراتب بازی بهتری نسبت به Halo 5 بود.Forza Horizon 5 که یکی از بهترین ریسینگ های تاریخ هست از روز اول برای گیم پس منتشر شد.اینکه یک سری بازی افت داشته اند یا کیفیت پایینی دارند ارتباطی با گیم پس و کم شدن کیفیت بازی ندارد.این یک چارت که وضعیت یک سری بازی رو در گیم پس مشخص می کند،قطعا اون مدیرهایی که شروع به کار و بودجه لازم برای تولید بازی ها رو تایید می کنند خیلی بیشتر از ما به این موارد توجه می کنند.

F6fNGvSWEAAVHwb.png

آخرین ویرایش:

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,881
نام
malek
الان یعنی میگی مثلا Forza که قراره چند روز دیگه بیاد دی وان گیم پس چون قراره دی وان باشه پس دیگه کیفیت لازم رو نداره و سازنده دل به کار نداده؟؟؟
کمیت رو کار ندارم ولی شما همین بازیهای با کیفیت xbox از جمله همین forza رو تا آخر نسل 9 صبر کنید ببینید کیفیت میاد پایین یا نه.Forza فروشش تضمینیه و اگه رو گیم پس هم نمیومد باز بازی بفروشی هستش و سود زیادی برا بازیساز داره.فرض کنید redfall رو 10 ملیون نفر دانلود کنن و بازیش کنن و forza رو هم 10 میلیون نفر دانلود کنن.این وسط چه متری و عیاری وجود داره که برا شرکت سازنده بازی دستمزد بدن؟به نظرم این سرویسهای اشتراکی بازیسازهای درجه 2-3 رو تنبل و مفتخور بار میاره و بازیسازهای درجه ی یک رو دلسرد میکنه

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
کمیت رو کار ندارم ولی شما همین بازیهای با کیفیت xbox از جمله همین forza رو تا آخر نسل 9 صبر کنید ببینید کیفیت میاد پایین یا نه.Forza فروشش تضمینیه و اگه رو گیم پس هم نمیومد باز بازی بفروشی هستش و سود زیادی برا بازیساز داره.فرض کنید redfall رو 10 ملیون نفر دانلود کنن و بازیش کنن و forza رو هم 10 میلیون نفر دانلود کنن.این وسط چه متری و عیاری وجود داره که برا شرکت سازنده بازی دستمزد بدن؟به نظرم این سرویسهای اشتراکی بازیسازهای درجه 2-3 رو تنبل و مفتخور بار میاره و بازیسازهای درجه ی یک رو دلسرد میکنه
از این دید هم میشه بهش نگاه کرد که اون بازیساز های بقول شما درجه ۲-۳ میتونن خودشونو بیشتر نشون بدن چون بازی روی گیم پس رو قطعا افراد بیشتری بازی میکنن تا اینکه اون بازیو بخرن و اینجوری بیشتر دیده میشن

• Like
Reactions: big11toni

Philip Marlowe

کاربر سایت
Jan 2, 2022
914
رفیق چرا فرض باطل کنیم وقتی Forza Horizon 5 بیشتر از 32 میلیون پلیر دارد؟بازی خوب مخاطب رو به خودش جذب می کند،همون جور که اگر گیم پس نبود،FH5 خیلی بیشتر از Redfall می فروخت،الان هم با وجود گیم پس تعداد پلیرهای FH5 خیلی بیشتر از Redfall هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر