به نظر شما کنسول بعدی نینتندو در چه زمانی عرضه خواهد شد

به نظر شما کنسول بعدی نینتندو سوییچ در چه زمانی عرضه خواهد شد؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    80

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
1644573255747.png

با عرضه گزارش مالی اخیر نینتندو و همزمان با عبور فروش سوییچ از مرز 100 میلیون دستگاه (103.6 میلیون به طور دقیق تا تاریخ آخر دسامبر 2021)، رییس کمپانی، شونتارو فورواکاوا در صحبت با سرمایه گذارها اشاره کرد که نینتندو سوییچ کماکان تو دوره میانی عمرش قرار داره. با دایرکت اخیر و لاین آپ گسترده سوییچ برای سال جاری، به نظر نمی آید فوروکاوا حرف توخالی ای زده باشد
سوالی که پیش می آید ساده است

کنسول بعدی نینتندو چه زمانی عرضه خواهد شد؟

سوالیه که با وضع فعلی شرایط پاسخ دادن بهش واقعا مشکله
نه تنها دید کلی نسبت به برنامه های نینتندو خیلی مبهم و نامعلومه بلکه شرایط دنیا هم چندان قابل پیش بینی نیست

با این وجود این مورد خوبی واسه بحث کردنه، سر همین من این تاپیک رو زدم تا ببینم نظر شما در این مورد چیه

در مورد پیش بینی من به صورت کوتاه شرایط رو بگم که اطلاعات بیشتری رو واسه پیش بینی هاتون در نظر داشته باشید (و اگه چیزی جا انداختم این جا بگید اضافه کنم)
  • سخت افزار سوییچ به طرز واضحی سخت افزار قدیمی و حتی میشه گفت کهن ـیه و دست خیلی از دولوپرهای فرست پارتی و تردپارتی رو برای ارائه ایده هاشون رو سوییچ بسته.​
  • سخت افزار کنسولی کماکان هسته مرکزی کسب و کار نینتندوئه و بعیده مثل مایکروسافت (و تا حدودی سونی) فعالیت اش رو به سمت سرویس های اشتراکی و گسترش آیپی هاش رو PC ببره.​
  • از مارس 2022 رسما وارد سال ششم سوییچ میشیم​
  • Wii U و Gamecube و N64 یه چیزی حدود 5 سال عمر مفید تو بازار داشتند​
  • Wii و 3DS و SNES و NES هر کدوم یه چیزی حدود 6 سال عمر مفید تو بازار داشتند و DS هم هفت سال عمر مفید​
  • دو تا مورد خاص تو این زمینه گیم بوی و گیم بوی ادونس اند. گیم بوی نزدیک 12 سال عمر مفید داشت و گیم بوی ادونس تنها 3.5 سال​
  • کنسول های پلتفرم هولدرهای دیگه هم عموما 6 تا 7 سال عمر مفید دارن تو بازار تا دستگاه بعدی شون بیاد (بیشترین شون X360 ـه با هشت سال)​
  • جدا از تمام کمبودهای سخت افزاری سوییچ، کنسول تو سال پنجمش بیشتر از 23 میلیون دستگاه فروش داشته و هنوز دچار هیچ کاهش قیمتی نشده کنسول که تقریبا بی سابقه است​
  • شرایط سوییچ از یه لحاظ به شدت بین کنسول ها خاصه و اونم اینه که عملا بین دو نسل عرضه شده و تقریبا برای اولین بار نینتندو رو کامل از چرخه ای که خودش تو بازار ویدیو گیم راه انداخته بود بیرون انداخته​
  • ترکیب کرونا با دوره انتقال نسل به نسل رقبای نینتندو، یه شرایطی رو تو سال 2020 فراهم کرد که همزمان با گسترش ناگهانی بازار ویدیوگیم، نینتندو تونست به عنوان فعال ترین بازیکن بازار کنسولی تو اون بازه برای خودش راحت یه سال اضافی واسه سوییچ بخره (که موفق ترین سال سوییچ به لحاظ فروش سخت افزاری شد)​
  • به خاطر کرونا و گسترش بلاکچین و ...، کمبود چیپ ها به شدت شرایط رو برای تولید کنسول سخت کرده. ضربه ای که سونی و مایکروسافت خوردن به وضوح از شواهد روشنه و خود نینتندو هم گفته این قضیه روی برنامه هاشون واسه طراحی و عرضه کنسول بعدیشون اثر گذاشته و معلوم نیست تا کی این شرایط ادامه داره. چیزی نیست که یهو حل و فصل شه​
  • سوییچ عملا تو بازار به لحاظ نوع محصولی که هست کامل بی رقیبه (نزدیک ترین چیزی که به عنوان رقیب میشه براش متصور شد Steam Deck ـه که عملا کنسول نیست و به وضوح از نظر میزان تولید و عرضه با هم تفاوت دارن)​
  • احتمال عرضه ریویژن جدید کماکان روی میزه. هیچ وقت نینتندو نگفته که OLED آخرین ریویژن سوییچ میمونه.​
  • وجود لاین آپ واسه آینده دلیلی نیست که کنسول عمر مفیدش تا اون موقع باشه حتما. جفت GBA و 3DS تا دو سال بعد از اومدن جانشین شون بازی های انحصاری دریافت می کردن (و PS2 هم همین طور)​

آخرین ویرایش:

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
نسل جدید امیدوارم یک کنسول 4k خوب از نینتندو ببینیم با سخت افزار قوی
سه نسله که نینتندو داره سخت افزار ضعیف میزنه و پول خوبی هم زده به بدن
امیدوارم حداقل در حد ps4 pro رو دیگه بزنن خدایی حیفه با اون خلاقیت شرکت ، گرافیک بازی ها هنوزم کم باشه

SNIPER II

Gold User
Dec 9, 2011
1,240
نام
Mansour
به به چه تاپیک جالبی
حقیقتش من خیلی وقته دلم میخواست کنار PS یدونه کنسول نینتدو هم داشته باشم(آخرین کنسول نینتندو که داشتم گیم بوی ادونس بوده :D)و از انحصاری هاش لذت ببرم که تا الان نشده
جدیدا خواستم یدونه سویچ بخرم که با خودم گفتم من که این همه صبر کردم یه کم دیگه هم صبر میکنم کنسول جدیدش رو میگیرم
به نظر من کنسول جدید نینتندو یه برهه تاریخی بین 2024 تا 2025 بیاد
دوستان گفتن امیدوارن خانگی باشه که قوی باشه، من واسم فرقی نمیکنه ولی استیم دک نشون داد کنسول دستی هم پتانسیلش رو داره که قوی باشه
در کل امیدوارم مثل سویچ یه چیزی باشه که پشم هامون بریزه:D

• Like
Reactions: beshush and SMM9

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
دوستان نینتندو تو گیمزکام 2023 حضور داره به نظرتون خبری از کنسول جدید نمیاد؟ :D
نینتندو تقریبا هر پنج سال یک کنسول معرفی و روانه بازار کرده
بنظرم معرفیش دور نباشه نهایت آخر ۲۰۲۳ معرفی کنه یک تخفیف ۵۰ دلاری چاشنی کنسولش کنهps2 رو هم میگیره

• Like
Reactions: snoko

SNIPER II

Gold User
Dec 9, 2011
1,240
نام
Mansour
نینتندو تقریبا هر پنج سال یک کنسول معرفی و روانه بازار کرده
بنظرم معرفیش دور نباشه نهایت آخر ۲۰۲۳ معرفی کنه یک تخفیف ۵۰ دلاری چاشنی کنسولش کنهps2 رو هم میگیره
یه 300 دلاری پس انداز دارم حالا ببینم زور کنسول دستی پلی استیشن بیشتره واسه اغفال کردنم یا زور کنسول جدید نینتندو :D

آخرین ویرایش:

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
ی

یه 300 دلاری پس انداز دارم حالا ببینم زور کنسول دستی پلی استیشن بیشتره واسه اغفال کردنم یا زور کنسول جدید نینتندو :D
کنسول دستی سونی که فکر نکنم دیگه سمتش بیاد اونی هم که گفتن گویا چیزی شبیه ریموت پلی هست براش
البته بازم چیزی معلوم نیست

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,356
ی

سوییچ 2 قطعا 400 دلار
بعد از اینکه Tears of the Kingdom رکورد های فروش زد ( تابستان ) معرفی می شه
احتمالا March 2024 عرضه می شه

SNIPER II

Gold User
Dec 9, 2011
1,240
نام
Mansour
کنسول دستی سونی که فکر نکنم دیگه سمتش بیاد اونی هم که گفتن گویا چیزی شبیه ریموت پلی هست براش
البته بازم چیزی معلوم نیست
منظورم همون ریموت پلیه هست اگه تو ایران با این وضع نت قابل استفاده باشه تجربه بازی های پلاس زیر پتو میتونه جذاب باشه :D
سوییچ 2 قطعا 400 دلار
بعد از اینکه Tears of the Kingdom رکورد های فروش زد ( تابستان ) معرفی می شه
احتمالا March 2024 عرضه می شه
حالا صدی بالا یا پایین میشه یه کاریش کرد نهایتش دو ماه گشنه میخوابم حقوقم رو میذارم روش:D

• Like
Reactions: Sega_genesis

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
بنظرم تعطیلات ۲۰۲۴
که بهترین زمان فروشه و بیشترین میزان فروش داره

شاید نسخه جدید سوییچ باشه
شاید کنسول پرتابل متفاوت باشه