به نظر شما کنسول بعدی نینتندو در چه زمانی عرضه خواهد شد

به نظر شما کنسول بعدی نینتندو سوییچ در چه زمانی عرضه خواهد شد؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    80

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
1644573255747.png

با عرضه گزارش مالی اخیر نینتندو و همزمان با عبور فروش سوییچ از مرز 100 میلیون دستگاه (103.6 میلیون به طور دقیق تا تاریخ آخر دسامبر 2021)، رییس کمپانی، شونتارو فورواکاوا در صحبت با سرمایه گذارها اشاره کرد که نینتندو سوییچ کماکان تو دوره میانی عمرش قرار داره. با دایرکت اخیر و لاین آپ گسترده سوییچ برای سال جاری، به نظر نمی آید فوروکاوا حرف توخالی ای زده باشد
سوالی که پیش می آید ساده است

کنسول بعدی نینتندو چه زمانی عرضه خواهد شد؟

سوالیه که با وضع فعلی شرایط پاسخ دادن بهش واقعا مشکله
نه تنها دید کلی نسبت به برنامه های نینتندو خیلی مبهم و نامعلومه بلکه شرایط دنیا هم چندان قابل پیش بینی نیست

با این وجود این مورد خوبی واسه بحث کردنه، سر همین من این تاپیک رو زدم تا ببینم نظر شما در این مورد چیه

در مورد پیش بینی من به صورت کوتاه شرایط رو بگم که اطلاعات بیشتری رو واسه پیش بینی هاتون در نظر داشته باشید (و اگه چیزی جا انداختم این جا بگید اضافه کنم)
  • سخت افزار سوییچ به طرز واضحی سخت افزار قدیمی و حتی میشه گفت کهن ـیه و دست خیلی از دولوپرهای فرست پارتی و تردپارتی رو برای ارائه ایده هاشون رو سوییچ بسته.​
  • سخت افزار کنسولی کماکان هسته مرکزی کسب و کار نینتندوئه و بعیده مثل مایکروسافت (و تا حدودی سونی) فعالیت اش رو به سمت سرویس های اشتراکی و گسترش آیپی هاش رو PC ببره.​
  • از مارس 2022 رسما وارد سال ششم سوییچ میشیم​
  • Wii U و Gamecube و N64 یه چیزی حدود 5 سال عمر مفید تو بازار داشتند​
  • Wii و 3DS و SNES و NES هر کدوم یه چیزی حدود 6 سال عمر مفید تو بازار داشتند و DS هم هفت سال عمر مفید​
  • دو تا مورد خاص تو این زمینه گیم بوی و گیم بوی ادونس اند. گیم بوی نزدیک 12 سال عمر مفید داشت و گیم بوی ادونس تنها 3.5 سال​
  • کنسول های پلتفرم هولدرهای دیگه هم عموما 6 تا 7 سال عمر مفید دارن تو بازار تا دستگاه بعدی شون بیاد (بیشترین شون X360 ـه با هشت سال)​
  • جدا از تمام کمبودهای سخت افزاری سوییچ، کنسول تو سال پنجمش بیشتر از 23 میلیون دستگاه فروش داشته و هنوز دچار هیچ کاهش قیمتی نشده کنسول که تقریبا بی سابقه است​
  • شرایط سوییچ از یه لحاظ به شدت بین کنسول ها خاصه و اونم اینه که عملا بین دو نسل عرضه شده و تقریبا برای اولین بار نینتندو رو کامل از چرخه ای که خودش تو بازار ویدیو گیم راه انداخته بود بیرون انداخته​
  • ترکیب کرونا با دوره انتقال نسل به نسل رقبای نینتندو، یه شرایطی رو تو سال 2020 فراهم کرد که همزمان با گسترش ناگهانی بازار ویدیوگیم، نینتندو تونست به عنوان فعال ترین بازیکن بازار کنسولی تو اون بازه برای خودش راحت یه سال اضافی واسه سوییچ بخره (که موفق ترین سال سوییچ به لحاظ فروش سخت افزاری شد)​
  • به خاطر کرونا و گسترش بلاکچین و ...، کمبود چیپ ها به شدت شرایط رو برای تولید کنسول سخت کرده. ضربه ای که سونی و مایکروسافت خوردن به وضوح از شواهد روشنه و خود نینتندو هم گفته این قضیه روی برنامه هاشون واسه طراحی و عرضه کنسول بعدیشون اثر گذاشته و معلوم نیست تا کی این شرایط ادامه داره. چیزی نیست که یهو حل و فصل شه​
  • سوییچ عملا تو بازار به لحاظ نوع محصولی که هست کامل بی رقیبه (نزدیک ترین چیزی که به عنوان رقیب میشه براش متصور شد Steam Deck ـه که عملا کنسول نیست و به وضوح از نظر میزان تولید و عرضه با هم تفاوت دارن)​
  • احتمال عرضه ریویژن جدید کماکان روی میزه. هیچ وقت نینتندو نگفته که OLED آخرین ریویژن سوییچ میمونه.​
  • وجود لاین آپ واسه آینده دلیلی نیست که کنسول عمر مفیدش تا اون موقع باشه حتما. جفت GBA و 3DS تا دو سال بعد از اومدن جانشین شون بازی های انحصاری دریافت می کردن (و PS2 هم همین طور)​

آخرین ویرایش:

A92Ta

کاربر سایت
Apr 12, 2020
82
۲۰۲۶ به بعد😄 من که دارم کپی خور حال میکنم پس هرچه دیرتر بهتر. کنسول که داره خوب میفروشه بازیهام که خوب میفروشن پس بهترین کار اینه که نسل ۹ بیخیال شن و زمان ورود به نسل ۱۰ کنسول جدید بدن همون حدود ۲۰۲۶ و ۲۰۲۷. اینجوری به چرخه هم برمیگردن😉. رکورد ps2 رو هم میزنن.

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,481
یک سری موارد رو استارتر اشاره کرد،من هم یک سری موارد رو در همون راستا اشاره کنم با افق دید نینتندو. سخت افزار کنسول نینتندو سوییچ مثل کنسول های دو نسل قبله؛ از این بابت نسبت به پیشرفت های حاصله امروزی خیلی عقب افتاده، وقتی می گن در اواسط عمر کنسولی به سر می بریم یعنی حالا حالاها قصد "جایگزین" کردن با یک سخت افزار بروزتر رو ندارن، هر سخت افزاری رو هر زمانی ارائه بدن مسلما تا سال ها این کنسول رو ساپورت می کنن بخاطر فروش بالاش، توسعه بازی هم با اختلاف سخت افزاری چیزی در حد کراس جن نخواهد بود، عملا یا باید سوییچ رو از رده خارج کنن یا محتوایی رو ارائه بدن که روی هر دو کنسول قابل بازی باشه، بنظر مورد دوم صادقه و نمی دونم چطور این اختلاف رو برای آزادی عمل جبران می کنن. حتی کسانی که نینتندو سوییچ رو به صرف محتوای متفاوت از سایر کنسول ها و پرتابل بودنش خریداری می کنن، اینو قبول دارن که این سخت افزار قدیمی شده و توان توسعه دهنده رو برای خلق ایده های جدید می گیره، با این تفاسیر اگر بخواد این فاصله همچنان بیشتر بشه، بنظرم باید وقتی معرفی بشه که نینتندو تمرکز استودیوهاشو ببره روی این کنسول، وگرنه ران کردن بازی های TP روی این کنسول از جمله موارد بسیار مهمی نیست که کسی رو بخاطر این مورد مجاب به خرید کنه

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,870
انویدیا هنوز چیپ موبایل که در حد نسل هشت واقعا قدرت داده باشه نداده بیرون=کنسول بعدی نینتندو قطعا لازمه بکوارد داشته باشه+چون سوییچ موفق بوده احتمال 99% سوییچ ۲ یا سوییچ پرو هست همین شکلی هایبریدی=همون 2024 زودتر نمیاد
قدرتشم با سلام و صلوات به اعتقاد من در حد نسل 8.5 ماکزیمم. (بگید یکم بالاتر از نسل 8 یعنی PS4 و XBOX ONE) چون خیلی بعیده بتونن چیپ موبایل در حد نسل 9 بسازن به این زودیا، 2030 اما شاید بشه.
البته نه ما نینتندو فنها از نینتندو گرافیک میخوایم و نه ماریو و زلدا و JRPG هاش نیاز به گرافیک در حد دنیای واقعی دارن.

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,812
نام
مرتضی
من خودم تا 2019 فکر کنم سوییچ اورجینالی که خریده بودم رو داشتم و بعد فروختم تا امسال که بعد عرضه نسخه اولد دوباره تصمیم گرفتم سوییچ بگیرم بازیایی که مونده بود رو برم. اتفاقا قبلش تو همین فکر بودم که ممکنه نسل بعدی بیاد و صبر کنم ولی چندتا علت بود که بنظرم نینتدو زودتر از انتهای 2023 بعیده نسل بعد رو بده. یکی اینکه خود ساختاری که اولد داره یجوریه که شما رسما همه قطعات کنسولو میتونی با نسل قبل هم استفاده کنی. یعنی داک اولد که میگن احتمالا قابلیت آپگرید هم داره رو میتونی رو سوییج قدیمی هم استفاده کنی یا برعکس. همینطور وقتی فروش فوق العاده سوییچ رو میبینی بنظرم اشتباهه که نینتندو بیاد مثل تغییر نسل از wii به wii u اینجا هم یک نسل رو کاملا جدا از نسل قبلی معرفی کنه.
بنظرم نسل بعد سوییچ یه چیزی در حد همون سوییچ پرو خواهد بود که شما میتونید تبلت یا داک ورژن های مختلف رو با هم استفاده کنید و بسته به اون سیستمی که بستید یک قدرت سخت افزاری بگیرید. یعنی چیزی که مثلا نینتندو بیاد کلا ایده سوییچ رو کنار بذاره و یک ایده دیگه بده رو بعید میدونم چون سوییج با فروشش همین الان نشون داده بازار کاملا تشنه ش هست. دلیلش هم اینه که نینتندو داره تو زمینی بازی میکنه که عملا هیچ رقیبی نداره و کسی اگر دنبال جنس بازیای نینتندو باشه عملا انتخاب دیگه‌ای نداره. تازه میتونه با یکسری لوازم جانبی تجربه بازی کردن رو هم تغییر بده. کلا یک مجموعه ای از انتخاب ها رو بنظرم جلوی مخاطب میذاره و هرکی بسته به جیبش و سلیقه ش یه چیزی از سر سفره نینتندو برمیداره:D
تقریبا تو همه نسل‌های کنسول های نینتندو بعد از گیم کیوب از نظر سخت افزاری بطور چشم گیری عقب تر از دوران خودشون بودن و همیشه هم یادمه تو این دوران میگفتن نینتندو باید نسل بعدی رو بده و کنسولش عقب افتاده س و از این مدل حرفا. منتهی اصلا نینتندو زمین رقابتش یه چیز دیگه اس و کلا فضاش متفاوت از بقیه کنسول ها هست. برای همین به نظر من که همین سوییچ قشنگ تا سه چهار سال از نظر فنی توان موندن تو بازار رو داره. البته بعد شش سال خب طبیعیه یه آپگرید بشه بد نیست:D
در آخر خلاصه اینکه بنظرم تغییر نسلی که هممون منتظرشیم اتفاق نمی‌افته و یه نسخه پرو از سوییچ میاد و تا 2030 همین ماجرا ادامه پیدا میکنه و مثلا چند سال بعد از عرضه نسخه پرو کم کم به طور محدود یسری بازیها فقط روی نسخه پرو قابلیت اجرا خواهند داشت. مثل چیزی که سر این نسخه آخری 3DS افتاد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر