به نظر شما کدام گوشی بهترین گوشی آندروید است ؟؟؟

بهترین گوشی آندروید کدام است؟

• Huawei Ascend D Quad

رای‌ها: 4 2.2%
  • Panasonic Eluga Power

رای‌ها: 1 0.5%
  • LG Optimus 4X HD

رای‌ها: 6 3.2%
  • Meizu MX

رای‌ها: 0 0.0%
  • Samsung Galaxy S3

رای‌ها: 99 53.5%
  • Sony Xperia S

رای‌ها: 32 17.3%
  • Motorola Atrix 3

رای‌ها: 1 0.5%
  • HTC One X

رای‌ها: 42 22.7%

• مجموع رای دهنده‌ها
    185

Dragon

کاربر سایت
Jan 5, 2006
1,749
نام
آریا
الویت هام اینه:

2 گیگ رم.
حافظه داخلی، هرچی بیشتر بهتر.
رز 720p.
صفحه نمایش G Glass.
پردازنده هم 4 هسته ی باشه بد نیست :D.

حالا بگید چی خوبه.
سلام به شما
اولین نکته در خرید گوشی اینه که بودجه مصرفی چقدره (که گفتید 1.5) مورد بعد ایا علاقه خاص به یک برند یا نوع خاصی از گوشی دارید یا نه؟ و در انتها ترتیب اهمیت پارمترهای گوشی براتون در چه حدی هست؟
اول با توجه به جزئیاتی که شما گفتید میتونید رنج گوشیهای زیر رو در نظر بگیرید.
Samsung
Note II
S3

Sony
Xperia Z
Xperia ZR
Xperia ZL

LG
Optimus G
Nexus 4

HTC
OneX+

پر واضحه که گوشیهای بهتری هم هست که میتونی با 200-300 تومان بیشتر اونها رو تهیه کنی.
اما با این بودجه از لحاظ کارایی و قابلیتها به نطر من گوشیهای Xperia ZR و Note II و Optimus G مناسب ترین گزینه هاست.
CPU چهار هسته ای با پرفورمنس بالا ، دوربین قوی 8 , 13 مگا پیکسلی ، رم 2 گیگ ، امکانت منحصر به فرد هر کدوم که در جای خودشون قابل تامله.
در عین حال هر 3 این گوشیها بر اساس گفته ی سازندگان ساپورتهای طولانی تر نسبت به گوشیهای هم رده یا پایین تر دارن.(منظور ریلیز اندروید ورژنهای بالاتر هست)
البته ممکنه که سیتم عامل براتون مهم نباشه که انوقت بهترین انتخاب ویندوز فون و نوکیا لومیا 920 هست.

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
تنها نقطه ضعف گوشی دوربینه که اصلا در مقابل گوشی های high end بقیه جالب نیست و کلمه درخورش متوسطه!
همین ساخت افزار هیولاست به نظر من و اگر قرار بود دوربین فوق العاده ی هم داشته باشه قیمتش اینی که الان هست نبود. منم قرار نیست با گوشی Iron Man 4 رو فیلم برداری کنم که :D برام کافیه (درحد گرفتن 4 تا عکس و اشتراک گذاری در +G.).
حتما حتما گوشی رو بگیر دستت قبل از خرید و امتحانش کن و بعد اگه خواستی بخر :)
کجا برای این کار. نمایشگاه داره LG ؟ اگر هست PM کنید ادرس رو لطفاً.

درمورد G4 - من نقد زیاد دیدم ازش همه از طراحی پشت گوشی لذت بردن، درمورد دوربینش هم کسی پیله نکرده ویا نگفتن که Deal Breaker ـه. نمایشگرش که فوق العاده ست و کلی Feature عالی داره.

پ.ن. پس میشه برای استفاده 2ساله روش حساب باز کرد. چون نمیخوام بعد از 1.300 هزینه کردن حالاحالاها گوشی جدید بگیرم یا تعویض کنم.

Skuul

حاجی اسم Moto X رو اوردی حالم خراب شد :D. این لعنتی رو برای من ساختن انگار، از هر نظر با سلیقه من جوره. اما تا عرضه ش 3 ماه مونده پاش به ایران هم برسه 230$ رو با ماه 830$ حساب میکنن بعد باید 1 سال صبر کنم قیمتش پایین بیاد و .... .
راستی این Nano-Sim دیگه چیه؟! Moto X از اینا میخوره که :D چطور میشه تو ایران ازش استفاده کرد؟

آخرین ویرایش:

.:Metallica:.

Gold User
Sep 18, 2008
3,833
نام
علی متالیکا
یه توضیح راجع به قیمت موتو اکس بدم : سیاست قیمت گذاری Moto X مثل iPhone هست :یعنی سخت افزار نه چندان قوی ولی قیمت بالا برابر با GS4 و HTC One هست. 250$ با قرارداد 2 ساله یعنی Unlocked میشه چیزی حدود 600-700$ البته این هنوز قطعی نیست که قیمت گذاری خارج از قرارداد هم مثل قرارداد گرون باشه چون هنوز موتورلا و گوگل قیمت Factory Unlocked رو اعلام نکردن ،‌ ولی احتمالا گرون باشه
راستی این Nano-Sim دیگه چیه؟!
نسل سوم از سیر تکاملی سیمکارت هست ، قبلا در iPhone 5 استفاده شده در ایران هم میتونی بدی با 10-12 تومن (یا کمتر بستگی به انصاف فروشنده داره) واست سیمکارتت رو پانچ کنن ، Nano - Sim از لحاض ابعاد و ضخامت کوچکتر از سیم کارت های معمولی

کلا با توجه به همون سیاست قیمت گذاری عجیب ، فکر نمیکنم بشه تو ایران با قیمت مناسب خرید

Darkside Fury

کاربر سایت
Nov 23, 2007
2,606
نام
Sadegh
یه مساله ای که در مورد موتو ایکس باید توجه کنید این هست که آپدیت هاش به سرعت سری نکسوس نخواهد بود و اولویت آپدیت باز هم نکسوس ها خواهند بود و موتوایکس مثل سایر گوشی ها باید صبر کنید تا آپدیت براش بیاد ، کما این که موقع عرضه هم با اندروید 4.2 میاد نه 4.3 !
مساله دیگه این که باتریش باز هم خیلی عالی نیست ولی خوب هست ، 2200 م آمپر هست
در ضمن پردازندش هم 2 هسته ای هست و مورد دیگر این که از Adreno 300 استفاده میکنه
-----------------------------
من الان چند وقته میخوام گوشی بخرم ولی هر گوشی میاد یه عیبی داره که نمیتونم بخرم :D
یکم گوشی خریدنم طولانی شده ، واسه همین همه مسخرم میکنن :D
یکی از مهمترین ویژگی ها هم واسم باتری گوشی هست که ریتینگ بالای 60 رو از GSMArena بگیره ، به عبارت دیگه بتونم 3 روز با گوشی کار کنم حداقل ، چون از شارژ کردن گوشی متنفرم !
الان هم میخوام صبر کنم ببینم سونی چی میخواد بده بیرون ، گویا باتریش 3000 هست ! ، اگه اون هم تو زرد از آب در بیاد دیگه قید طراحی زشت اس 4 رو میزنم و میرم میخرمش :D

Darkside Fury

کاربر سایت
Nov 23, 2007
2,606
نام
Sadegh
توضیح میدید درمورد بخش Bold شده، لطفاً.
(منو Nweb رو ببخشید :D).

یعنی با گوشی بتونی با هر اوپراتوری کار کنی ، چون توی آمریکا شرکت ها با اوپراتور های مختلف قرارداد میبندن ، در عوض اون گوشی فقط با اون اوپراتور کار میکنه و Locked هست (مثلا فقط اوپراتور AT&T) ، و اگه بخوای توی جای دیگه مثل ایران (همرا ه اول و ایرانسل و اینا ) ازش استفاده کنی باید صبر کنی اون شرکت مدل Unlocked هم بزنه تا بتونی ازش استفاده کنی ،
مدل های قفل شده و تحت قرار داد ها قیمت کمتری هم دارن مثلاً گوشی 700 دلاری رو 300 دلار میدن ، در صورتی که اگه آنلاک باشه قیمت واقعیش همون 700 دلار هست
که این هم به دلیل همون قرار داد و شرایط فروش بین اوپراتور و شرکت سازنده هست

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
نقدی که میگید درمورد باتری و ایناست تو gsm کجاست دقیقاً:
gsmarena_003.jpg
نمیتونم پیداش کنم :D.

پ.ن. تنها ایرادی که میشه از Nexus 4 گرفت لیتیوم پُلیمر بودن باتری ش هست که انگار یک روز بیشتر دوم نمیاره!. یعنی اینقدر سخت بود یون میزاشتن؟!

.:Metallica:.

Gold User
Sep 18, 2008
3,833
نام
علی متالیکا
gsmarena_003.jpg

پ.ن. تنها ایرادی که میشه از Nexus 4 گرفت لیتیوم پُلیمر بودن باتری ش هست که انگار یک روز بیشتر دوم نمیاره!. یعنی اینقدر سخت بود یون میزاشتن؟!
Google Nexus 4 goes through our battery test, see how it scored - GSMArena Blog

Dragon

کاربر سایت
Jan 5, 2006
1,749
نام
آریا
gsmarena_003.jpg

معنای انلاک یعنی گوشی این امکان رو داره که از سیم کارتهای اپراتورهای دیگه هم پشتیبانی کنه و فقط در انحصار (Lock) یک اپراتور خاص موبایل نباشه.
Nexus 4 از ایرادات مهمش شیشه ای بدون قاب پشتیش ، ساپورت نکردن کارتهای میکرو اس دی،قابل تعویض نبودن باتریش هست.

M0HAMAD

کاربر سایت
Jul 1, 2009
842
نام
محمد
توضیح میدید درمورد بخش Bold شده، لطفاً.
(منو Nweb رو ببخشید :D).
اون 250 دلاری ها قرار دادی هستند
مثلا 250 دلار با دو سال اشتراک سرویس دهنده که باید به مرور پولش بدی
آنلاک هم که مدل معمولیه ... پول کامل رو میدی , از هر شرکتی خواستی سرویس میگیری

پ.ن: اینایی که تو ایران میگن "آیفون/گلکسی اس 4 یا... تو خارج 200 دلاره , اینجا 3 میلیون..." رو دیدی؟
اینا همون قیمت قراردادی هاست دیگه
مردم هم فکر میکنن قیمت آنلاکش هست

پ.ن2: گویا قیمت Moto X زیر 600 دلار قراره باشه . حدود 550 دلار
و قابلیت کاستومایز هم فقط برای آمریکاست
پس تقریبا چیز خاصی برای ماها نداره

پ.ن 3: منم میخواستم یه گوشی هوشمند بگیرم, بعد از یه مدت تصمیم گرفتم یه گوشی ساده بگیرم با یه تبلت
چون واقعا امکاناتش در کنار یه سایز مناسب مهم تره ... تا قابلیت تماس
نکسوس 7 رو که باهاش کار کردم, سایز صفحه اش برام کوچک بود
الان باید منتظر نسل جدید نکسوس 10 بمونم
ویرایش:
اون موقعی که من جواب رو نوشتم, هیچکدوم از این پست قبلی ها نبود....یعنی یه ذره مشکل پیش اومد رو سیستم
به هر حال توضیحات دوستان درسته
معنای انلاک یعنی گوشی این امکان رو داره که از سیم کارتهای اپراتورهای دیگه هم پشتیبانی کنه و فقط در انحصار (Lock) یک اپراتور خاص موبایل نباشه.
Nexus 4 از ایرادات مهمش شیشه ای بدون قاب پشتیش ، ساپورت نکردن کارتهای میکرو اس دی،قابل تعویض نبودن باتریش هست.

آریا 16 گیگ تقریبا میشه گفت برای تلفن همراه کافی باشه ... درسته 8 شاید کم باشه ولی ورژن 16 هم داره که به نظرم مناسبه
بابا این آپدیت 4.3 رو نکسوس 4 رو ببین , لذت ببر
وحشتناک سریع شده ... اون هم با سری پردازنده های قدیمی {S4 Pro / Adreno 320}
این سری نکسوس ساپورتش عالیه
الان گلکسی نکسوس هم 4.3 رو گرفته, ولی خیلی از رده بالاهای سال هنوز توی 4.2 موندن
گلکسی نکسوس هم تاریخ گلکسی S2 هست

آخرین ویرایش:

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
2,986
نام
Milad
حاجی اسم Moto X رو اوردی حالم خراب شد
:biggrin1:
. این لعنتی رو برای من ساختن انگار، از هر نظر با سلیقه من جوره. اما تا عرضه ش 3 ماه مونده پاش به ایران هم برسه 230$ رو با ماه 830$ حساب میکنن بعد باید 1 سال صبر کنم قیمتش پایین بیاد و .... .
راستی این Nano-Sim دیگه چیه؟! Moto X از اینا میخوره که
:biggrin1:
چطور میشه تو ایران ازش استفاده کرد؟
من که خودم هنوز خیلی دوسش دارم لعنتیو! یعنی تعریف ساده ای از آیفون تو دنیایه اندرویده..همه چیش به اندازست!
قیمتشم احتمالا رو 600 دلار باشه اما در مورد غیر آنلاک اگه گیرت اومد(بعدا هست حالا)میشه unlock کردش..
Nano sim نسل بعدی Micro-sim هست که همین میکرو رو حتی ایرانسل درخواست میدادی یدونه تمیز بهت میداد و حتی نمیخواست بری پانچش کنی سیم کارتتو :d
در مورد باتری موتو ایکس هم باید بیاد ولی چون نوع سخت افزارش یکطوریه که احتمالا خیلی کمتر از بقیه باتری مصرف میکنه ...
پ.ن:اگه کسی میخواد صبر کنه واسه گوشی(مثل خودم :d)فقط Sony Honami ارزش صبر داره تا بیاد ببینیم چیه و اگه همونی باشه که شایعشه عالیه!!
پ.ن2:گوشی که میخرین 16 گیگه بدونین که 16 گیگ جا نداره ها!!!بین 3تا 8 گیگش رو خوده سازنده در اختیار گرفته و شما میتونین از بقیش استفاده کنین!
اینایی که گفتی همه برای من جزو خصوصیات خوبش هست :d بجز اولی که سلیقه ای هست 2تای بقیش دلایله خیلی خوبی هست براش :)
اتفاقا Li-Pol خیلی بهتر از Li-Ion هست اگه به شیمی علاقه داره دلایلشو بگم وگر نه در همین حدم کفایت میکنه که دیرتر خراب میشهوودیرتر شارزشو و خاصیتشو از دست میده و میتونه سریعتر شارژ بشه..:)

Dragon

کاربر سایت
Jan 5, 2006
1,749
نام
آریا
اینایی که گفتی همه برای من جزو خصوصیات خوبش هست
yahoo_4.gif
بجز اولی که سلیقه ای هست 2تای بقیش دلایله خیلی خوبی هست براش
yahoo_1.gif

به هر حال سلیقه ایی هست اما نبودن حافظه جانبی به همراه حجم پایین حافظه داخلی ممکنه برای خیلیها محدود کننده باشه.
تعویض باتری هم زمانی مهم هست که با زدن یه رام یا یه کاستوم کرنل گوشش رو ببری رو Restart Loop یا هنگ و اون موقعست که میبینی چقدر این عامل میتونه مهم باشه.

در اینکه باتریهای لیپو کارایی بالاتری دارن شک نکن اما جالبه بدونید ایرادات بسیار بزرگی دارن یکی از اونها نوع شارژ کردنشون هست که باید شارژر بالانسر داشتن باشن.
مورد بعدی کافی 2 قطب این نوع باتری بهم وصل بشه تا درجا اتیش بگیره و ذوب بشه.
سوم اینه که این باتریها هیچ وقت نباید تا انتها خالی بشن چون باعث خرابی سل هاشون میشه و در عین حال باید تست بشن تا اختلاف پتانسیل دو سر هر سل با سل دیگه از حدود 0.4 بیشتر نباشه والا باتری باید بره برا بازیافت
بازیافت خاص و پردردسری دارن.
به همین دلیله که باتری این گوشی غیر قابل تعویضه.
چون خطر داره حسن ! :d

آریا 16 گیگ تقریبا میشه گفت برای تلفن همراه کافی باشه ... درسته 8 شاید کم باشه ولی ورژن 16 هم داره که به نظرم مناسبه
بابا این آپدیت 4.3 رو نکسوس 4 رو ببین , لذت ببر
وحشتناک سریع شده ... اون هم با سری پردازنده های قدیمی {S4 Pro / Adreno 320}
این سری نکسوس ساپورتش عالیه
الان گلکسی نکسوس هم 4.3 رو گرفته, ولی خیلی از رده بالاهای سال هنوز توی 4.2 موندن
گلکسی نکسوس هم تاریخ گلکسی S2 هست

حرفت درسته محمد جان منتها 8 گیگ برای کسی که عشق عکس گرفتن ، اهنگ وفیلم ریختن ، بازی ریختن رو گوشی داره جوابگو نیست مسلما.
در مورد اپدیت هم کوالکوم خودش اعلام کرده تمامی دیوایسها با سری های جدید اسنپ دراگون تو اندروید 4.3 پرفورمنس واقعیشون رو نشون میدن.
اما نظر شخصی من اینه که سیستم عامل استوک گوگل بدون هیچ UI خاصی اصلا نمیچسبه و یه جورایی خسته کننده میشه بعد از یه مدت.

آخرین ویرایش:

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
پ.ن:اگه کسی میخواد صبر کنه واسه گوشی(مثل خودم :d)فقط Sony Honami ارزش صبر داره تا بیاد ببینیم چیه و اگه همونی باشه که شایعشه عالیه!!
من فقط همون 20 مگ دوربین رو دیدم. چون من عکاس حرفه ی نیستم و قرار نیست با اون دوربین فیلم بسازم پس برام اهمیت نداره :D. مشخصات شایعه رو بگو لطفا!.
پ.ن2:گوشی که میخرین 16 گیگه بدونین که 16 گیگ جا نداره ها!!!بین 3تا 8 گیگش رو خوده سازنده در اختیار گرفته و شما میتونین از بقیش استفاده کنین!
خیلی خوبه گفتی. دوستانی که N4 دارن (اورجینال بدون رام) چقدرش در اختیاره کاربره؟ بعد امکانش هست App رو به این حافظه انتقال داد؟
اینایی که گفتی همه برای من جزو خصوصیات خوبش هست :d
توی ویدئو نمیشه دید این که میگید شیشه ست خدایی شیشه ست؟ :D بعد مگه چطور خش برمیداره که شماها صداتون در اومده؟ (شماها = کلی).
اتفاقا Li-Pol خیلی بهتر از Li-Ion هست اگه به شیمی علاقه داره دلایلشو بگم وگر نه در همین حدم کفایت میکنه که دیرتر خراب میشهوودیرتر شارزشو و خاصیتشو از دست میده و میتونه سریعتر شارژ بشه..:)
ما طرفدارهای دکتر وایت همه به شیمی علاقه داریم :D.

استاد عزیزم Skuul
اقا چقدر بدیم شما رنگ نقل قول ها رو تغییر ندی؟ :D

----

در اینکه باتریهای لیپو کارایی بالاتری دارن شک نکن اما جالبه بدونید ایرادات بسیار بزرگی دارن یکی از اونها نوع شارژ کردنشون هست که باید شارژر بالانسر داشتن باشن.
مورد بعدی کافی 2 قطب این نوع باتری بهم وصل بشه تا درجا اتیش بگیره و ذوب بشه.
سوم اینه که این باتریها هیچ وقت نباید تا انتها خالی بشن چون باعث خرابی سل هاشون میشه و در عین حال باید تست بشن تا اختلاف پتانسیل دو سر هر سل با سل دیگه از حدود 0.4 بیشتر نباشه والا باتری باید بره برا بازیافت
بازیافت خاص و پردردسری دارن.
به همین دلیله که باتری این گوشی غیر قابل تعویضه.
چون خطر داره حسن ! :d
اریا جون لطف میکنی ایرادان Poli و Ion رو از هم جدا کنی :D

آخرین ویرایش:

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
2,986
نام
Milad
من فقط همون 20 مگ دوربین رو دیدم. چون من عکاس حرفه ی نیستم و قرار نیست با اون دوربین فیلم بسازم پس برام اهمیت نداره :D. مشخصات شایعه رو بگو لطفا!.

خیلی خوبه گفتی. دوستانی که N4 دارن (اورجینال بدون رام) چقدرش در اختیاره کاربره؟ بعد امکانش هست App رو به این حافظه انتقال داد؟

توی ویدئو نمیشه دید این که میگید شیشه ست خدایی شیشه ست؟ :D بعد مگه چطور خش برمیداره که شماها صداتون در اومده؟ (شماها = کلی).

ما طرفدارهای دکتر وایت همه به شیمی علاقه داریم :D.

استاد عزیزم Skuul
اقا چقدر بدیم شما رنگ نقل قول ها رو تغییر ندی؟ :D

----

اریا جون لطف میکنی ایرادان Poli و Ion رو از هم جدا کنی :D
1.صفحه نمایش 5 Inch -FullHD با فناوری Triluminos...پردازنده 4 هسته ای Snapdragon 800 با فرکانس 2.2---2گیگ رم---دوربین 20.7 با پردازنده پردازش تصویر Bionzو لنز Sony G(بیشترین خوبی دوربین بجز مگاپیکسل این پردازنده Bionz هست که باعث میشه هزار حالت عکاسی بوجود بیاد و کیفیت عکس ها خیلی بهتر بشه..)----ضد اب و خاک----16 گیگ حافضه با اسلات کارت برای رم بیشتر----کلا تا 4 سپتامبر باید صبر کرد تا ببینیم چی میشه آخرش...خبر بهتر عوض شدن رابط کاربری سونی هست با امکانات بیشتر(البته امیدوارم همینطوری ساده بمونه تا سبک باشه)

2.برای نسخه های 8 و 16 گیگ به ترتیب 5.6 و 12.9 گیگ فضا در اختیار تو هست(تا قبل آپدیت 4.3)

3.شیشست دیگه :d متافتامین :d
هر چقدرم گوریل 2 کارش خوب باشه خش میفته نمیدونم چرا!!!البته بستگی به طرفم داره که چطور مراقبت میکنه ازش...تقریبا همونقدر خش میفته که iPhone 4 میفتاد...یه برچسب زنی روش اوکی میشه و بعد کندنش میشه مثل روز اول :)

4.تقریبا بیشترشو آریا گفت پست بالا.
تقصیر من نیست که...رنگ قالب مشکی بود بعد کپی کردن اینطوری میشد!!!:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر