بهترین OPEN WORLD های تاریخ از درایور تا جی تی ای و مافیا

ebiblog

کاربر سایت
Apr 16, 2012
88
نام
محمد قمیشی
خوب بازی که با پچ بشه اپن ورلد رو نمیشه که بگی GTA رو کنار زد!تازه وقتی خط داستانی بازی تموم میشه شما دیگه دلیلی واسه چرخیدن تو شهر ندارید که بخواید پچ رو نصب کنید اصلا.
با این که خیلی با مافیا 2 حال کردم ولی این نظر شخصی خودمه؛
به نظرم مافیا 2 نتونست مافیا 1 رو کنار بزنه چه برسه به GTA!
کلا سری GTA با هر شمارش سبک اپن ورلد رو دچار انقلاب میکنه ولی مافیا هیچ تجربه جدیدی واسه طرفدارای سبک اپن ورلد نداشته.
متاسفانه همیشه طرفدارای این دوبازی خیلی قاطع طرفداری می کنن اما واللا خود من طرفدار هر دو بازی هستم!!!
هر دو بازی خوبی ها بدی هایی دارن
gta از لحاظ باز تر بودن دست بازیباز در open world بهتر از mafia است
mafia از لحاظ گرافیک تکنیکی و گیم پلی و کنترل کاراکتر و سیستم کاور گیر خیلی قوی تر طراحی شده
mafia دارای نقطه قوت داستان،گرافیک ،گیم پلی،اوپن وورلد نسبی (شماره1)،ارتباط نزدیک با شخصیت پردازی ها،و...
gta هم تجربه آزادی عمل رو با بالاترین تجربه از آزادی فراهم می کنه
ضمن اینکه مافیا 2 شماره داشته و جی تی ای 4 شماره اصلی و سه شماره فرعی پس مقایسه این دو فقط باید نسخه های هم زمان رو در نظر گرفت ضمن اینکه اونطرف هم ببینید مافیا داستانش در سال 1940 روایت می شه و حال و هوای گنگستری رو می خواد به تصویر بکشه اما جی تی ای در عصر ماشین و ارتباطلات روایت می شه پس نباید انتظار داشت کشتی و قایق و هلی کوپتر توی بازی مافیا ببینید ، ولی خوب از بزرگترین مشکل مافیا 2 نمی شه گذشت اونهم بستن دست بازیباز در فضایی خطی هست که مافیا1 اینگونه نبود نظر شخصی بنده اینه مافیا در زمان خودش و حتی تا چند سال بعد بهترین open world تاریخ بود ولی مافیا2 فقط یک بازی خوب بود نه بیشتر !! اما انصافا گرافیک تکنیکی خوبی داشت

- - -ویرایش - - -

اولا شما که 30 سالته بهتر نیست یکم با ادب تر حرف بزنی؟

درسته گیم اسپات منتقدای خیلی خوبی داره ولی نمیشه گفت گیم اسپات عالیه ولی مثلا IGN و Gameinformer ـو ... بیخودن!
متا هم چیزی نیست که 40000 تا سایت معتبر و غیر معتبر بیان بهش نمره بدن! الان به تعداد نقدای ثبت شده برای یکی از بهترین بازی های سال هم نگاه کنی نهایت 50-60 نقده!
بیشتر سایتایی که توی متا ثبت میشن معتبرن و اگه سایتی قصد بالا یا پایین بردن متای بازی رو داشته 100% مشخص میشه! چون همه وقتی یک بازی فوق العاده باشه متای بالا بهش میدن و وقتی یک سایت میاد یک نمره خیلی پایین به اون بازی میده 100% مطمئن میشیم قصد پایین کشیدن متا رو داره!
نمونش Bioshock infinite که الان متای 94 رو داره! قبلا 96 بود که چند تا از سایتا اومدن دست به یکی کردن و نمره 4/10 و ... بهش دادن و متاشو کشوندن پایین!

یک چیز دیگه هم اینکه اون منتقد هم سلیقه داره! مطمئنن اون کیفی که از بازی برده روی نمره بازی تاثیر داره! وقتی منتقد عاشق سبک RPG هست و میشینه اسکایریم بازی میکنه عاشقش میشه و قطعا روی نمره دادنش تاثیر میزاره ولی مثلا منتقدی که از RPG خوشش نمیاد و از FPS خوشش میاد میشینه اسکایریم بازی میکنه فقط از دید فنی به قضیه نگاه میکنه و نمره میده و چون شاید از بازی خوشش نیاد از نمره بازی بکاهه!

فقط این رو بدون هیچ وقت یک سایت ملاک نیست! حالا بهترین منتقدا رو هم داشته باشه! مهم اکثریت سایت و مجله ها معتبر هست!
اولا من که به شما بی احترامی نکردم و شما هم از پیغام های خصوصی به من اطلاع ندارید پس قضاوت عجولانه در مورد ادب بنده نکنید
دوما یه بازی ارزش نداره اینهمه سر هم بکوبیم ، اصلا حرف شما درست! این هم در نظر بگیرید بنده از همون نسلی هستم که تمام این بازی ها رو در زمان خودش و با حس و حال خودش تجربه کردم،اکثر کسایی که تو سایت هستن وقتی مافیا 1 اومد یا تازه دنیا اومدن یا 5 -6 سال بیشتر نداشتن و واقعا حس و حال و هوای بازی اون موقع رو نمی دونن من هم حس تازه بازی کردن درایور رو داشتم هم مافیا و هم جی تی ای و عکس العمل بازیباز های اون موقع هم می دیدم ،وقتی مافیا و جی تی ای 3 و مکس پین منتشر شدن فقط اونموقع مکس پین و مافیا تا مدت ها رو زبون برو بچه های پی سی باز بودن و شهرت اصلی جی تی ای در ایران با نسخه vice city شروع شد یکسال بعد از عرضه مافیا و جی تی ای 3!!!! حالا متا ،میانگین ،و حتی نمرات خیلی از سایت های معتبر اونموقع اصلا وجود نداشته و الآن فقط بر اساس شنیده ها و فیلم ها و یا حال و هوای الآن نمره می دن! بعضی ها میان طوری حمله می کنن انگار من صاحب شرکت 2k هستم و دارم بازار گرمی می کنن والله واسه من فرقی نداره من طرفدار جی تی ای و مافیا به یک اندازه هستم!
در ضمن این رو یادم رفت بگم rockstar همکار 2K هست و در اصل مافیا و جی تی ای هر دو محصول شرکت 2K هستن و جالبه بدونید همین تیم بازیسازی جی تی ای بهمراه تیم قبلی مافیا هر دو همزمان بر روی عنوان مافیا3 کار می کنن و دلیل اینکه جی تی ای 5 روی نسل فعلی آمد کار اونها روی پروژه بعدی مافیاست

paxa

کاربر سایت
Jan 4, 2011
949
نام
پارسا
تشکر از استارتر , مقاله خیلی خوبی بود واسه دوره ایی کوتاه توی این سبک دوست داشتنی

ولی در مورد مافیا 2 , اون چند روزی که طول کشید تا بازی تموم بشه واسه من یادگاری مونده , من یادمه تو زمسون این بازی رو انجام دادم و دقیقا بازی هم توی زمستون بود , واقعا حس باحالی داشتم و به شدت چسبید . موزیک های بازی با دنیای سرد مافیفایی اتمسفر خاص و گیرایی داشت ... گیم پلی بازی هم در حد کارکتر و سبک بازی کافی بود و اگه دست بازی باز توی حرکات و رانندگی و غیره خیلی باز تر بود حسابی تو ذوق میزد و اصالت بازی فاصله میگرفت ولی در مورد OW بودن چیزی رو نمیشد حس کرد

دقیقا منم تو زمستون بازی رو تجربه کردم..حال و هوای سرد و اتمسفر بینظیر بازی آدم رو کامل محو میکرد ..آهنگ های رادیو اصلا آدم رو بــ اون زمان میبرد:dخیلی حس خوبی بود!

درسته مافیا2 در حد مافیا نبود اما اگر پچ free ride که بعدا با حجم 50 مگابایت اومد رو دانلود و نصب کنید free ride باز می شه و تبدیل می شه به اوپن وورلد

:dبعد از اتمام بازی باز هم تو شهر بچرخی کار خاصی نیست که انجام بدی..

دوستان مافیا 2 بازی بد یا خوبی بود..بـ کنار بعضی ها انتظار آزادی عمل رو در بازی داشتن از بازی خوششون نیومد و بعضی ها هم مثل من بیشتر بــ داستان و کارکتر ها و..توجه داشتند حال کردن..ارزش بحث و جدل نداره ..

آخرین ویرایش:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
اولا من که به شما بی احترامی نکردم و شما هم از پیغام های خصوصی به من اطلاع ندارید پس قضاوت عجولانه در مورد ادب بنده نکنید
دوما یه بازی ارزش نداره اینهمه سر هم بکوبیم ، اصلا حرف شما درست! این هم در نظر بگیرید بنده از همون نسلی هستم که تمام این بازی ها رو در زمان خودش و با حس و حال خودش تجربه کردم،اکثر کسایی که تو سایت هستن وقتی مافیا 1 اومد یا تازه دنیا اومدن یا 5 -6 سال بیشتر نداشتن و واقعا حس و حال و هوای بازی اون موقع رو نمی دونن من هم حس تازه بازی کردن درایور رو داشتم هم مافیا و هم جی تی ای و عکس العمل بازیباز های اون موقع هم می دیدم ،وقتی مافیا و جی تی ای 3 و مکس پین منتشر شدن فقط اونموقع مکس پین و مافیا تا مدت ها رو زبون برو بچه های پی سی باز بودن و شهرت اصلی جی تی ای در ایران با نسخه vice city شروع شد یکسال بعد از عرضه مافیا و جی تی ای 3!!!! حالا متا ،میانگین ،و حتی نمرات خیلی از سایت های معتبر اونموقع اصلا وجود نداشته و الآن فقط بر اساس شنیده ها و فیلم ها و یا حال و هوای الآن نمره می دن! بعضی ها میان طوری حمله می کنن انگار من صاحب شرکت 2k هستم و دارم بازار گرمی می کنن والله واسه من فرقی نداره من طرفدار جی تی ای و مافیا به یک اندازه هستم!
در ضمن این رو یادم رفت بگم rockstar همکار 2K هست و در اصل مافیا و جی تی ای هر دو محصول شرکت 2K هستن و جالبه بدونید همین تیم بازیسازی جی تی ای بهمراه تیم قبلی مافیا هر دو همزمان بر روی عنوان مافیا3 کار می کنن و دلیل اینکه جی تی ای 5 روی نسل فعلی آمد کار اونها روی پروژه بعدی مافیاست
منظورم اون پست دیگتون بود!

این که مافیا یک محشر بود توش شکی نیست!
این که مافیا 2 هم عالی بود بازم توش شک نیست! ولی تنها دلیلی که متاش اینقدر اومد پایین انتظارات بسیار بالایی بود که از بازی داشتن!
سایتا و مجلات و تمام گیمرا انتظار داشتن وقتی نسخه دوم میاد یک داستان شاهکاری مثل نسخه اول داشته باشه و اون حس و حال نسخه اول رو داشته باشه که نداشت و بخاطر همین نمراتش اومد پایین! که اگر در قالب یک بازی جدید عرضه میشد شک نداشتم متای خیلی بالاتری میگرفت!
البته 2K همکار Rockstar محسوب نمیشه! این دو کامل از هم جدا هستن! فقط این صاحب امتیاز هر دو شرکت Take-two هست و راکستار و 2K زیر نظر T2 کار میکنن! و ساخت مافیا 3 به این قضایا ربطی پیدا نمیکنه! این دو مستقل کار میکنن تا جایی که میدونم! ولی هر دوشون توی این چند ساله واقعا بازی های شاهکاری دادن بیرون!

Pedram ag

کاربر سایت
Mar 19, 2013
101
نام
Ped2g
اخ اخ مافیا۱؛من تمومش کردم یادش بخیر مرحله اخرش که اونیکیرو میکشتیم گریه کردم:::ماشیناش....مخصوصا اون زرده درازه گنده کروکیم بود.....حاضرم دوباره تمومش کنم.....مافیا۲ رو بازی نکردم...ولی به نظرم مدل open world مافیا با GTA فرق داره و هر کسی ممکنه یکیشونو خوشش بیاد..یا مثه من جفتشونو...

Sent from my HTC One using Tapatalk 4

ebiblog

کاربر سایت
Apr 16, 2012
88
نام
محمد قمیشی
منظورم اون پست دیگتون بود!

این که مافیا یک محشر بود توش شکی نیست!
این که مافیا 2 هم عالی بود بازم توش شک نیست! ولی تنها دلیلی که متاش اینقدر اومد پایین انتظارات بسیار بالایی بود که از بازی داشتن!
سایتا و مجلات و تمام گیمرا انتظار داشتن وقتی نسخه دوم میاد یک داستان شاهکاری مثل نسخه اول داشته باشه و اون حس و حال نسخه اول رو داشته باشه که نداشت و بخاطر همین نمراتش اومد پایین! که اگر در قالب یک بازی جدید عرضه میشد شک نداشتم متای خیلی بالاتری میگرفت!
البته 2K همکار Rockstar محسوب نمیشه! این دو کامل از هم جدا هستن! فقط این صاحب امتیاز هر دو شرکت Take-two هست و راکستار و 2K زیر نظر T2 کار میکنن! و ساخت مافیا 3 به این قضایا ربطی پیدا نمیکنه! این دو مستقل کار میکنن تا جایی که میدونم! ولی هر دوشون توی این چند ساله واقعا بازی های شاهکاری دادن بیرون!
اینکه مافیا2 در حد مافیا نبود رو که خودم هم قبول دارم
2k همکار rockstar کافیه به سایتش برید و می بینید بازی های مکس پین و جی تی ای و مافیا رو واسه خودش تبلیغ کرده

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,038
نام
سهند
متشکرم بابت مقاله زیباتون
من با مافیا 1 و 2 خیلی لذت بردم اما به نظر من GTA همیشه از مافیا بهتر بوده
و مافیا2 هم که خیلی کوتاه بود فکر میکنم 2 روزه تمومش کرده بودم

ebiblog

کاربر سایت
Apr 16, 2012
88
نام
محمد قمیشی
only Red Dead Redemption:x
RED DEAD یک عنوان بزرگه متاسفانه واسه pc نیومد حالمون گرفته شد

- - -ویرایش - - -

امروز مونده بودم تا بازی open world که خریدم state of decay با پست برسه دستم ،خوب چند روز طول می کشه رفتم مغازه بازی GTA IV:Liberty city رو گرفتم ،واقعا بهتر پورت شده بود و مراحلش زیباست ولی باز هم در پورت شدن از لحاظ گرافیکی ایراد داشت ولی چون بازی مزه می ده نادیده می شه گرفت

- - -ویرایش - - -

راستی یادم رفت در مقاله یادی هم از Sleeping Dogs کنم ! واقعا بازی خوبی بود ، اوایل که بازی رو نصب کردم خیلی بهم نچسبید مثل جی تی ای اما در عوض در ادامه و با آپگرید های داخل بازی علاقه مند شدم بازی رو ادامه بدم و باید بگم یکی از بازی ها خوبی بود که انجام دادم و برای کسایی که جی تی ای و مافیا و ... رو تموم کردن و دنبال یک open world خوب می گردن این بازی رو توصیه می کنم ،چیزی که تو این بازی خیلی می چسبه یادگیری فنون کونگفو و حالات اکشنی هست که در حین سواری ماشین رخ می ده مثلا پرت شدن از روی یک ماشین روی یک ماشین دیگه و حالت bullet time در حالت تیراندازی از داخل ماشین این هم بگم این بازی تقلیدی همزمان از چند بازی مثل: جی تی ای ،مافیا،درایور و مکس پین هست

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
اینکه مافیا2 در حد مافیا نبود رو که خودم هم قبول دارم
2k همکار rockstar کافیه به سایتش برید و می بینید بازی های مکس پین و جی تی ای و مافیا رو واسه خودش تبلیغ کرده
والا من که تو سایتش چیزی ندیدم!

ولی اگرم باشه کار خود 2K نیست و زیر نظر T2 همچین کاری کرده!
این دو شرکت هیچ ربطی به هم ندارن! اینا مستقل بودن که Take-Two پول داده و امتیاز هر دو رو خریده و هر دوشون اومدن زیر دست T2 ! اگر همکاریی بین راکستار و 2K باشه باید تو بازی نوشته بشه! ولی مثلا توی GTA تا حالا اسم 2K دیده نشده! یا برعکس!

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
از نظر من مافیا 1 و gta سان آندریاس بهترین اوپن ورد های تاریخ هستند البته gta v و red dead redemption هم فوق العاده هستند و از نظر من بعد از مافیا و سان آندریاس قرار می گیرند
داستان و حس و حال مافیا 1 گرافیک بی نظیرش (البته در دوره ی خودش) گیم پلی فوق العادش و... همه همه باعث شد یکی از بهترین بازی های تاریخ رو شاهد باشیم متاسفانه مافیا 2 با وجود اینکه بازی خوبی بود ولی نتونست مثل مافیا1 تاریخی بشه
در مورد سان آندریاس هیچ حرفی باقی نمی مونه فقط میشه کامل ترین بازی تاریخ واقعا همه چیزش فوق العاده بود چقدر امکانات داشت هنوز که هنوزه هیچ بازی نتونسته مپی به بزرگی سان آندریاس داشته باشه واقعا فوق العاده بود
gta v هم بازی فوق العاده ای بود ولی به اندازه سان آندریاس به من نچسبید درسته خیلی از امکانات بازی رو که در iv گرفته شده بود رو بهش برگردوندند ولی هنوز هم به اندازه سان آندریاس امکانات نداشت البته مپش به همون اندازه بزرگه ولی دو تا از شهر های خاطره ساز سان آندریاس رو متاسفانه نداره

ebiblog

کاربر سایت
Apr 16, 2012
88
نام
محمد قمیشی
والا من که تو سایتش چیزی ندیدم!

ولی اگرم باشه کار خود 2K نیست و زیر نظر T2 همچین کاری کرده!
این دو شرکت هیچ ربطی به هم ندارن! اینا مستقل بودن که Take-Two پول داده و امتیاز هر دو رو خریده و هر دوشون اومدن زیر دست T2 ! اگر همکاریی بین راکستار و 2K باشه باید تو بازی نوشته بشه! ولی مثلا توی GTA تا حالا اسم 2K دیده نشده! یا برعکس!
کارمنداشون یکین ولی وقتی خود 2k بازی رو نساخته نمی تونه اسم تیم رو وارد کنه

- - -ویرایش - - -

از نظر من مافیا 1 و gta سان آندریاس بهترین اوپن ورد های تاریخ هستند البته gta v و red dead redemption هم فوق العاده هستند و از نظر من بعد از مافیا و سان آندریاس قرار می گیرند
داستان و حس و حال مافیا 1 گرافیک بی نظیرش (البته در دوره ی خودش) گیم پلی فوق العادش و... همه همه باعث شد یکی از بهترین بازی های تاریخ رو شاهد باشیم متاسفانه مافیا 2 با وجود اینکه بازی خوبی بود ولی نتونست مثل مافیا1 تاریخی بشه
در مورد سان آندریاس هیچ حرفی باقی نمی مونه فقط میشه کامل ترین بازی تاریخ واقعا همه چیزش فوق العاده بود چقدر امکانات داشت هنوز که هنوزه هیچ بازی نتونسته مپی به بزرگی سان آندریاس داشته باشه واقعا فوق العاده بود
gta v هم بازی فوق العاده ای بود ولی به اندازه سان آندریاس به من نچسبید درسته خیلی از امکانات بازی رو که در iv گرفته شده بود رو بهش برگردوندند ولی هنوز هم به اندازه سان آندریاس امکانات نداشت البته مپش به همون اندازه بزرگه ولی دو تا از شهر های خاطره ساز سان آندریاس رو متاسفانه نداره

بله دیگه متاسفانه وقتی مافیا 2 ساختش رو اینقدر به عقب انداختن خود من هم حدس می زدم بخوبی شماره یک نشه اما عوامل ساختش به طرفداران احترام گذاشتن و گفتن سری بعدی رو در صورت ساخت طبق المان های شماره 1 میسازن

teznade

کاربر سایت
Jun 28, 2009
1,180
نام
محمد رضا
کارمنداشون یکین ولی وقتی خود 2k بازی رو نساخته نمی تونه اسم تیم رو وارد کنه

- - -ویرایش - - -

بله دیگه متاسفانه وقتی مافیا 2 ساختش رو اینقدر به عقب انداختن خود من هم حدس می زدم بخوبی شماره یک نشه اما عوامل ساختش به طرفداران احترام گذاشتن و گفتن سری بعدی رو در صورت ساخت طبق المان های شماره 1 میسازن

من که عاشق درایور بودم و هستم البته نسخه های دوم و سوم با جی تی ای زیاد نمیتونم ارتباط برقرار کنم هیچ وقتم بازی هاشو تموم نکردم ولی مافیا 2 به نظر من بعد از درایو واسه من توی الویت هست چون واقعا بازی نازی هست الان دارم بازی میکنم و هنوزم لذت میبرم البته با ایکس باکس اونم به خاطر ادم و میبره به سال 1936 واقعا میبره ها مثل درایو که من میبرد دهه 80 میلادی ایناست که منو مجذوب خودش کرد این دو عنوان

parham.a

کاربر سایت
Nov 5, 2010
88
نام
parham
بابا جعمش كن مافيا ٢ در برابر gta iv پشم هم نيست
مافيا ٢ مزخرف به تمام معنا هست
مافيا ١ در زمان خودش انقلابي بود دست كم ٤ سال جلوتر بود زماني كه مافيا يك نصب كردم همه از تعجب گرافيكش هورا كشيديم ( يادم نميره هيچوقت!!! اون صحنه اول بازي )

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر