بهترین بازی FPS بر روی پلتفرم PC

بهترین FPS بر روی PC

• مجموع رای دهنده‌ها
    114

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
این تاپیک باعث شد من برم تمام fps های قدیمیمو نصب کنم دوباره !!! از quake 1 , 2 گزفته تا blood 1 ,2 و unreal , duke الانم دارم blood 1 بازی می کنم با unreal 1 !!! کسی اینجا پایه ut نیست؟ ut2k4 . من قدیما آنلاین می زدم خیلی وقته بازی نکردم
والا پایه که هستیم فقط دیگه فرصت آنلاین زدن نیست :d من فقط یه تایم خاصی تو روز میرسم بازی کنم بقیش دیگه کارو زندگی نمیزاره. اتفاقا چند وقت پیشا میخواستیم با آیدین quake 3 بزنیم که متاسفانه سرورش به مشکل خورد نتونستیم.
من چند وقت پیش خواستم quake 1 رو روی سیستمم نصب کنم دیدم پیغام داد که بازی رو فقط تحت dos میتونید بازی کنید، منم رفتم کلی update و...از اینترنت دان کردم و خلاصه با هزار بدبختی این بازیه محبوب رو بعد از سال ها دوباره بازی کردم :d. doom 1&2 رو هم که فقط با zdoom میشه روی ویندوز نصبش کرد. ( بازم از آیدین تشکر میکنم که فایلشو بهم داد )

dark souls

کاربر سایت
May 19, 2012
1,025
نام
رضا
در كل پس از موفقيت چشمگير اين سبك در 2نسل قبل باآمدن بازي هاي شاهكاري چون half life, doom, quake اين سبك بازي به وادي تكراري بودن افتاده بازي هايي مثل call of duty , battle field , medal of honor كه هرساله نسخه اي از اين بازي ها عرضه ميشه وهيچ خلاقيتي بجز اضافه كردن عنصر هيجان در اين بازي ها ديده نمشه وبه نظرم بهترين fps اين نسل سري خلاقانه بازي bioshock هست واين بازي سرشار از خلاقيت وشگفتيست ويا بازي هايي مثل metro , stalkerبخاطر داشتن اتمسفر عالي مورد تعريف وتمجيد قرار گرفتن در كل اين سبك احتياج به خلاقيت واتمسفر قوي داره تا دوباره به دوران اوج خودش برگرده

Slim $hady

کاربر سایت
Feb 1, 2010
2,307
نام
شایان
در كل پس از موفقيت چشمگير اين سبك در 2نسل قبل باآمدن بازي هاي شاهكاري چون half life, doom, quake اين سبك بازي به وادي تكراري بودن افتاده بازي هايي مثل call of duty , battle field , medal of honor كه هرساله نسخه اي از اين بازي ها عرضه ميشه وهيچ خلاقيتي بجز اضافه كردن عنصر هيجان در اين بازي ها ديده نمشه وبه نظرم بهترين fps اين نسل سري خلاقانه بازي bioshock هست واين بازي سرشار از خلاقيت وشگفتيست ويا بازي هايي مثل metro , stalkerبخاطر داشتن اتمسفر عالي مورد تعريف وتمجيد قرار گرفتن در كل اين سبك احتياج به خلاقيت واتمسفر قوي داره تا دوباره به دوران اوج خودش برگرده

نظرت راجع به MW1 چیه !؟ :-*... آره دیگه حتما اونم تکراری بوده طبق فرمایشات شما .. :-/

Atypical

کاربر سایت
Jul 12, 2012
52
نام
محمد جوادی
معلوم نیست cod چی داره آدم به سمت خودش جذب میکنه لامصب !!! :d
برا همین cod رو رای ــیدم :d بیشتر باهاش حال میکنم

Pis7Aller

کاربر سایت
Jul 8, 2012
189
نام
محمد حسین
قبول دارم که بازی هایی مثل
quake بی نظیرند اما حسی که تو بازی کردن با half life به آدم میداد رو هیچ بازی دیگه ای نمیده.واقعا حس نوستالوژیک چیز عجیبی . واقعا به خاطر همینه که الان بچه ها دارن سر این تاپیک زیبا بحث میکن.خاطراتی که تو دوران کودکی و نوجوانی داشتیم بازی هایی مثل quak , half life .doom که fps بودن وبازی هایی مثل diablo1 gothic 1 ,...... واقعا حس عجیبیی بود که با این بازی ها برای من و بازی های دیگه برای افراد دیگه اتفاق افتاده.خیلی ممنونم ازت uriel به خاطر این تاپیک با حال . شاید ظاهرش با بقیه فرقی نداشته باشه اما داخلش خاطرس .

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
انتخاب بین فارکرای و هاف لایف خیلی مشکله!!
البته بایوشک هم چیزی از این دوتا کم نداره ولی نمیشه بهش گفت یک FPS خالص!!
Quake هم با این که اکشنهاش نهایت لذت بخش بودنه ولی از یه بخش تک نفره داستانی قوی برخوردار نیست!!
Call of هم شماره دوم و چهارمش حرف نداشتن البته باقی شماره هاش هم عالی بودنم ولی دیگه خیلی خز شده!!
از کانتر هم هیچوقت خوشم نمیومد!!:d

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
اگر به صورت کلی بخوایم نگاه کنیم تاثیری که Half life 1 روی این ژانر گذاشت رو با بقیه نمیشه مقایسه کرد ( از لحاظ دگرگونی داستان و گیم پلی) یعنی اگه بخوام واضح بگم تقریبا تمام المان هایی رو که توی fps های امروزی میشه دید به نحوی این بازی برای اولین بار وارد این ژانر کرد کسانی که این بازی رو بازی کردن مخصوصا زمانی که عرضه شد یعنی سال 1998 میفهمن من چی میگم بعضی وقت ها آدم باورش نمیشد که Halfe life 1 یه بازی هستش اینقدر این بازی عناصر جدید توی بازی معرفی کرده بود. از نظر من حتی تاثیرش به مراتب بیشتر از HL2 بود از لحاظ داستانی هم که همین الان هم بازی ای توی این ژانر مخصوصا توی sci- fi شوترها در حد و اندازش نیست.
ولی از لحاظ تکنیکی و تکنولوژی این ژانر مدیون quake ها و doom هاس، از لحاظ لذت بردن هم که سلیقه حکم میکنه مثلا من خودم quake رو توی تمام این بازی ها انتخاب میکنم از اون نسخه ی اولش بگیر که تم تاریک و ترسناکی داشت و تقریبا همون doom بود با فضای کاملا سه بعدی و دلهره ی بیشتر تا نسخه ی 2 که کلا science fiction بازی عوض شد به فضا رفت کلی از لحاظ گیم پلی این ژانر رو به جلو برد تا نسخه ی 3 که اوج آنلاین death match بود.
بازی ای هم که واقعا امیدوارم به آیندش و اگه مشکل خط داستانی و کارگردانی صحنه هاش حل بشه شاهکاری میشه توی این سبک همین RAGE هستش که اینجا حتی 1 رای هم نیاورد. ولی من به پتانسیلش مطمئنم امیدوارم آینده مشخص کنه صحبتم رو.

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
Rage از لحاظ روونی اکشانش و لذت بخش بودنش هیچ مشکلی نداشت و دست کمی از Quake نداشت!!
فقط ایرادش داستان و شخصیت پردازیش بود و البته این مشکلات گرافیکی مسخره رو PC که همه ی لذت بازی رو از بین میبرد!!

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
Rage از لحاظ روونی اکشانش و لذت بخش بودنش هیچ مشکلی نداشت و دست کمی از Quake نداشت!!
فقط ایرادش داستان و شخصیت پردازیش بود و البته این مشکلات گرافیکی مسخره رو PC که همه ی لذت بازی رو از بین میبرد!!
داستانشم اگه خوب روایت میشد جالب بود، ولی واقعا presentation و ending اش بسیار ضعیف بود. طوری که اگه کسی پیش نمایش هاشو نمیخوند اصلا نمیدونست بازی چی به چیه و اصلا ما واسه ی چی توی اون کپسول های ark محافظت میشدیم و....
روند طی کردن ماوریت ها هم اصلا کارگردانیه خوبی نداشت خیلی منسجم و درگیر کننده نبود که از نظر مهمترین مشکل و در حقیقت تنها مشکلش همین بود. البته فرمایش شما راجع به مشکلات گرافیکیش رو هم روی pc قبول دارم و از کارمک و id این مشکلات بعید بود و نا بخشودنی مخصوصا پلتفرم سنتی خودشون یعنی pc.

Pis7Aller

کاربر سایت
Jul 8, 2012
189
نام
محمد حسین
من کلا با نظر شما دربارهی بازی rageموافقم ولی به نظر من این بازی تو زماان بدی عرضه شد الان دنیای گیم تو اکشن اول شخص احتیاج به یک نوع آوری داره.مثل نو آوری که half life اولین بار با خودش اورد .اگه بازی rage زودتر از این حرف ها بیرون می آمد مثلا 3 سال پیش قطعا تعثیرش خیلی بیشتر میشد .

paxa

کاربر سایت
Jan 4, 2011
949
نام
پارسا
در اون زمان half life...حش عجیبی به ادم میداد...واقعا بی نظیر بود..
ولی خب اگه از الان بگم
خب سری کال اف بیشتر بهم حال میده..و داستانش رو بیشتر دوست دارم

FINDbmx

کاربر سایت
Jul 22, 2012
133
نام
محمد حسن
[LTR]commander Keen 4!!![/LTR]

خوب اینطوری کاملا معلوم شده که کی به Quake رای داده. یکیش هم من بودم.
علت اینکه چرا به Doom و Wolfenstein رای ندادم:
من دوست دارم اونهای که در بازی FPS می کشم مثل خودم فرز باشند و وقتی منو می کشند خندشون رو ببینم! (ولی از این بازیهای اره ای جدیدا در اومده خوشم نمیاد! همینطوری)
دوست دارم اونهایی که می کشم از نظر نظامی هم درجه باشند! نه اینکه یه عده بدبخت بیچاره باشند که اونجا می ایستن تا بمیرن. یا یه عده موجودات گنده بک که معلوم نیست شاید داره میاد جلو باهات سلام علیک و روبوسی کنه و تو میزنی می کشیش.

راستی بازی IGI هم یکی از اون بازیهاییه که هر بازی FPS جدیدی که میاد من منتظرم ببینم تا چه حد تونستند شبیه به این بازی درستش کنند. همونطور که بالا توضیح دادم وقتی اونا ما رو می کشتند میومدن دور و برمون جمع می شدن و اعصابم خورد می شد که اینا از کجا منو کشتن! تک تیراندازاشون حرف نداشت!

نمی دونم من جدیدا اصلا FPS بازی نکردم، فقط بعضی وقتها می بینم پسر عموم بازی می کنه. تو بازی های امروزی اصلا دشمنا تک تیرانداز دارن؟؟؟
اگر به کانتر هم بخوام امتیاز بدم فقط به خاطر همین تک تیراندازاش می تونه باشه!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر