بهترین بازی سال 2009 از نگاه Metacritic

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,010
نام
Milad
thumb-bestof2009.jpg

همگان سایت metacritic رو به خوبی میشناسند .این سایت هم به همانند دیگر سایتها تحلیل و نظر خودش رو از سال 2009 قرار داده و نکته قابل توجه که به غیر از گیم به رتبه بندی پلت فرم ها هم پرداخته.

بهترین بازی های سال به ترتیب:

1_35.jpg
البته طبق سنت خود سایت انتخاب ها هم بر اساس میانگین دیگر سایت ها بوده.

بهترین پلت فرم در سال 2009:

2_25.jpg

بهترین بازیها بر اساس هر پلت فرم:

بهترین بازیهای PS3:

The best Playstation 3 games of the year
uncharted2box.jpg

15 بازی برتر:

3_25.jpg

بهترین بازیهای Xbox360:

The best Xbox 360 games of the year
callofdutymodernwarfare2box.jpg

15 بازی برتر:

4_7.jpg

دیدن کامل لیست پلت فرم های PS3 و Xbox360

S1NA

کاربر سایت
Mar 7, 2009
937
نام
سينا
انتخاب آنچارتد 2 به عنوان بهترين بازی سال واقعاً منصفانه بود ....... فقط اميدوارم رتبه گزاری واسه کنسولها باعث دعوا بين بچّه های سايت نشه !!
راستی تو قسمت Platform Breakdown 2009 واسه PC Games نوشته 43% + 49% + 9% خب اينکه شد 101% !!!!!!!!

Lord Hell

کاربر سایت
Dec 30, 2006
584
نام
میلاد
اقا من تعصب دارم:biggrin1:نظر منم اینه که mw2 خیلی از u2 سرتر بود:biggrin1:
انچارتد 2 یه بازی سوم شخص هست . و mw 2 یه بازی اول شخص ! اولا دلیلی بر مقایسه کردن این دو حداقل در زمینه گیم پلی نیست.
fps گیمر ها mw 2 رو می پسندن . و سوم شخص باز ها هم انچارتد 2 رو ! اما اگه بخوایم در مورد بقیه چیز ها ( گرافیک و انیمیشن و میان پرده و داستان و ... ) یه مقایسه انجام بدیم . به نظر من خیلی راحت می شه به برتری انچارتد 2 رای داد . اگرم به نظر توجهی نداشته باشیم و بحث سایت و .. رو بکشیم وسط ( که خودم اصلا امتیاز سایت ها و ... برام ملاک نیست ) باز هم انچارتد 2 بالاترین میانگین امتیازات
بازی امسال رو کسب کرده . پس همه جوره حقش هست که بهترین بازی سال بشه .
پ.ن : همش نظر شخصی هست . چون اصلا حال و حوصله بحث کردن ندارم :biggrin1:

LOST

کاربر سایت
Jun 27, 2008
3,122
نام
مهراد
این لیست های بازی های سال هم داره کم کم دعوا بین اعضا سایت راه میندازه بابا رعایت کنید بچه که نیستید!

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,128
نام
حسین
به به.چه خبره اینجا:biggrin1::love::biggrin1:
من فکر میکنم بهترین بازیه امسال cod/mw2 باشه که واقعا لایق هر تعریف و تمجیدیه.
از هر نظر به این بازی نگاه کنیم بزرگترین عنوان سال 2009 بود و فکر میکنم با این فروش بینظیر و خیره کنندش باعث میشه اساس نگاه به بازیهای اول شخص خیلی تغییر کنه.مخصوصا در شیوه روایت داستان و استفاده از بهترین صحنه های سینمایی که باعث میشه به شدت انسان مجذوب صحنه های درگیری و جنگ در بازی بشه.از همه مهمتر موسیقی بسیار زیبا و تاثیرگذار که کاملا با داستان و جو بازی مطابقت داره و احساس شگفت انگیزی در انسان به وجود میاره و به طور جد میگم این موسیقی در هیچ بازی نظیرش ندیدم.
فکر میکنم اگه سایتها مقداری علاقشون به گرافیک کمتر بشه و مقداری به اصل بازی برسن بدون هیچ حرفی امسال mw2 از هر سایتی بهترین میشد چون اون اختلاف کمی هم که در امتیازه این دو بازی میبینیم فقط مربوط به تفاوتهای گرافیکی این دو بازی میشه.
این بازی انقدر فروخته که اگه بدترین بازیه سال هم بشه فرقی براشون نداره.:biggrin1::love:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,003
نام
آریا
از هر نظر به این بازی نگاه کنیم بزرگترین عنوان سال 2009 بود
متآسفانه اکثر سایتها و مجلات این طور فکر نمیکنن. حداقل امتیازاتی که به بازی دادن این رو میگه.

فکر میکنم اگه سایتها مقداری علاقشون به گرافیک کمتر بشه و مقداری به اصل بازی برسن بدون هیچ حرفی امسال mw2 از هر سایتی بهترین میشد چون اون اختلاف کمی هم که در امتیازه این دو بازی میبینیم فقط مربوط به تفاوتهای گرافیکی این دو بازی میشه.
اگه سایتها فقط به خاطر گرافیک امتیاز میدادن , الآن Killzone 2 باید اول میشد. دو سال پیش Crysis باید اول میشد. مثالهای زیادی میشه در این زمینه زد.
گرافیک هم جزئی از بازی هست و توی امتیاز دادن تآثیر داره (باید هم داشته باشه چون پیشرفت توی هر زمینه ای لازمه) ولی همون طور که توی امتیازات میبینی ملاک اول رسانه ها گرافیک نیست.

==============

در مورد فروش فوق العاده MW2 :
دوستانی که من رو میشناسن میدونن با نسخه اول MW چقدر حال کردم (هرچند نسخه دوم رو هنوز بازی نکردم) ولی اگه بخوایم فروش رو ملاک قرار بدیم , مثلآ The Sims با فروش 16,17 میلیون نسخه باید بهترین بازی تاریخ باشه ! هیچ وقت نمیشه فروش عالی یک بازی (یا فیلم یا موسیقی) رو ملاک برتری اون به بقیه رقبا در نظر گرفت. در عالم سینما فیلمی مثل New Moon رو داریم که رسانه ها بهش میانگین امتیاز 29 از 100 رو دادند ولی رکورد افتتاحیه یک فیلم هالیوود رو شکست. فلان آلبوم موسیقی از فلان رپر رو داریم که حتی بلد نیست درست حرف بزنه ولی از بندی که 20 سال داره خاک صحنه رو میخوره چند برابر بیشتر فروش میکنه.
MW2 مطمئنآ بازی فوق العاده ای هست و امتیازات این رو نشون میده , ولی لطفآ انقدر از فروش بالای بازی تعریف نکنین چون مثال در این زمینه زیاده !

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,128
نام
حسین
اگه سایتها فقط به خاطر گرافیک امتیاز میدادن , الآن Killzone 2 باید اول میشد.
!
خوب دوست من kz2 متاسفانه فاقد خیلی از چیزایی بود که باید یه بازیه جذاب و گیرا داشته باشه.البته امتیازهاش هم عالی بود ولی داستان جذابیت موسیقی و خیلی چیزهای دیگش قابل مقایسه با mw2 نیست ولی باز هم امتیازات خوبی گرفت.منم که نگفتم فقط به گرافیک امتیاز دادن بلکه گفتم وجه تمایز این دو بازی با این امتیازات نزدیک فقط باید گرافیکش باشه که فکر نمیکنم حرف بیراهی زده باشم.
فروش صنعت بازی هم با فروش عالم هنر به شدت فرق داره.اگه یه بازیه خوبی عرضه بشه حتما فروش خوبی میکنه ولی اگه یه فیلم خوبی عرضه بشه لزوما فروش خوبی نداره.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,003
نام
آریا
خوب دوست من kz2 متاسفانه فاقد خیلی از چیزایی بود که باید یه بازیه جذاب و گیرا داشته باشه.البته امتیازهاش هم عالی بود ولی داستان جذابیت موسیقی و خیلی چیزهای دیگش قابل مقایسه با mw2 نیست ولی باز هم امتیازات خوبی گرفت.
من در مورد KZ2 به جز گرافیکش نمیتونم نظر بدم چون امتحانش نکردم. ولی خود شما هم توی جمله بالا نتیجه گرفتی که یک بازی برای کامل بودن باید در همه زمینه ها کامل باشه , پس حتمآ Uncharted 2 در همه زمینه ها کامل تر بوده تا MW2 . همون طور که اکثر سایتها به گیم پلی و صداگذاری و ... امتیاز کامل یا خیلی خوب دادن.

اگه یه بازیه خوبی عرضه بشه حتما فروش خوبی میکنه
بازی Shadow of the Colossus که هنوز هم بعد از این همه سال مورد تقدیر قرار میگیره و حتی سایت Destructoid توی 50 بازی برتر این دهه رتبه اول رو بهش داده , به نقل از VGChartz حتی 1 میلیون نسخه هم نفروخته. بازیهای Beyond Good & Evil و Psychonauts اصلآ فروش جالبی نداشتن ولی هرکسی بازی کرده عاشقشون شده. 10 ها مثال دیگه میشه زد که فعلآ فرصتش رو ندارم. ولی در دنیای بازی هم همیشه نمیتونیم رابطه منطقی بین فروش عالی و ارزش بازی پیدا کنیم.

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,128
نام
حسین
من در مورد KZ2 به جز گرافیکش نمیتونم نظر بدم چون امتحانش نکردم. ولی خود شما هم توی جمله بالا نتیجه گرفتی که یک بازی برای کامل بودن باید در همه زمینه ها کامل باشه , پس حتمآ Uncharted 2 در همه زمینه ها کامل تر بوده تا MW2 . همون طور که اکثر سایتها به گیم پلی و صداگذاری و ... امتیاز کامل یا خیلی خوب دادن.

بازی Shadow of the Colossus که هنوز هم بعد از این همه سال مورد تقدیر قرار میگیره و حتی سایت Destructoid توی 50 بازی برتر این دهه رتبه اول رو بهش داده , به نقل از VGChartz حتی 1 میلیون نسخه هم نفروخته. بازیهای Beyond Good & Evil و Psychonauts اصلآ فروش جالبی نداشتن ولی هرکسی بازی کرده عاشقشون شده. 10 ها مثال دیگه میشه زد که فعلآ فرصتش رو ندارم. ولی در دنیای بازی هم همیشه نمیتونیم رابطه منطقی بین فروش عالی و ارزش بازی پیدا کنیم.
دوست عزیز شما اگه به اختلاف امتیاز این دو باری نگاه کنی کاملا متوجه میشی سایتهایی که به گرافیک u2 امتیار 10 دادن به mw2 امتیاز 9 دادن و در بقیه زمینه ها اختلاف چندانی ندارن و میانگین این اختلافات جزیی که بیشتر در بخش گرافیک بازی دیده میشه باعث شده با اختلاف بسیار کمی u2 از mw2 پیش بیفته.
البته منم نگفتم حرفم کاملا حقه ولی در هر چیزی استثنا وجود داره.بعضی مواقع یه بازیه خوب به دلیل گیم پلی خاصی که داره باعث میشه هرقشری از اون بازی خوششون نیاد ولی u2 یه بازیه روان و شناخته شدست یا mw2 هم همینطور برای همین این نوع بازیها اگه خوب ساخته بشن حتما با اقبال مواجه میشن.

S0HEIL

کاربر سایت
Mar 16, 2008
1,547
i12000_12.JPG

مافیایه اینترنت!

فکر کنم شما اطلاع چندانی از مفهوم یوزر ریت نداری ! :-"
یکی از این مافیاهای اینترنت که گفتید اومده تو یوزر ریت به mgs 4 نمره 2 داده !
که البته بخاطر سطح شعور اینجور افراد این کارا زیاد ازشون بعید نیست...

Rover

کاربر سایت
Oct 11, 2007
1,059
نام
Vahid
امسال توی فروش MW2 ترکونده پش باید بازی سال بشه
سال آینده: MW3 باز از همه بیشتر میفروشه.پس بازی سال میشه.
دو سال آینده: MW4 ....
.
.
.

و از به بعد هم موسسه NPD بازی سال رو انتخاب میکنه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر